برای اولین بار:بمباران اهداف دریائی با بمبهای لیزری توسط B-1

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۸۶, ۶:۲۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14954 بار

برای اولین بار:بمباران اهداف دریائی با بمبهای لیزری توسط B-1

پست توسط Shahryar »

 برای اولین بار: بمباران اهداف دریائی با سرعت و مانور پذیری بالا توسط B-1

تصویر


  337 تست و ارزیابی ایالات متحده برای اولین بار اهداف دریائی با سرعت و مانور پذیری بالا را مورد هدف قرار داد. این تست در تاریخ 15 سپتامبر و توسط بمبهای لیزری و برای اولین بار، در خلیج مکزیک انجام گرفت. اهداف دریائی که مانور پذیری و سرعت بالائی داشتند همگی مجهز به سیستم هدایت GPS و دوربین های نگاه به جلو برای هدایت بودند. مهمات پرتاب شده عبارت بودند از:

دو تیر بمب 500 پاوندی هدایت لیزری GBU 54
شش تیر بمب 500 پاوندی هدایت GPS به نام GBU-38
دو تیر بمب 2000 پاوندی هدایت GPS به نام GBU-31
یک تیر بمب 2000 پاوندی BDU 56

بنا به اظهار George Holland, فرمانده اسکادران 337 تست و ارزیابی ایالات متحده، برد بلند، ماندگاری، حمل مهمات زیاد، حمله به اهداف متحرک زمینی و دریائی همگی پارامترهائیست که B-1 را برای فرماندهان آمریکا به سلاحی بسیار ارزشمند تبدیل میکند. هدف از انجام این عملیات عبارت بودند از ارزیابی تکنیک، تاکتیک و طرز عمل درگیری B-1 با اهداف متحرک دریائی در بکارگیری جدیدترین نرم افزار نصب شده بر روی B-1، غلاف sniper و جمع آوری دیتا در حمله به اهداف متحرک دریائی با بمبهای هدایت شونده و غیر هدایت شونده.

غلاف Sniper خدمه B-1 را در دریافت تصاویر ویدئویی برای شناسائی و تفکیک دوست از دشمن کمک کرده و مختصات دقیق هدف را به خدمه ارائه میدهد. همچنین امکان دیدن تصاویر دیده شده توسط خدمه برای نفرات زمینی را نیز بوجود میاورد. در حال حاضر B-1 تنها بمب افکنی است که برای حمله به اهداف دریائی از بمبهای JDAM استفاده کرده است. George Holland فرمانده اسکادران تست و ارزیابی: بیشتر هواپیماهایمان در حال نزدیک شدن به مرز 30 سالگی میباشند ولی من مایلم به دوستان خود بگویم که 30 یعنی 20 جدید! با تقویت و نگهداری با کیفیت ناوگان و اضافه نمودن تجهیزات جدید ما 30 سال را 20 سال تبدیل میکنیم.

اسکادران 337 تست و ارزیابی در Dyess AFB / تگزاس واقع است.


منبع:

9/19/2011
نیروی هوائی آمریکا
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”