ژاپن پرواز جنگنده های اف – 15 را ممنوع کرد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
پست: 41
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۶ مرداد ۱۳۸۹, ۲:۳۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 474 بار
سپاس‌های دریافتی: 217 بار

ژاپن پرواز جنگنده های اف – 15 را ممنوع کرد

پست توسط joiber »

[External Link Removed for Guests]

ژاپن پرواز جنگنده های اف – 15 را ممنوع کرد

به دنبال سقوط مخزن سوخت و بخشی از تجهیزات یک جنگنده اف – 15، ژاپن برای دومین بار در سه ماه گذشته، پرواز این جنگنده های آمریکایی را در نیروی هوایی خود ممنوع کرد.

  ژاپن اعلام کرده است که ممنوعیت پرواز این هواپیماها تا زمان تضمین سلامت همه 202 فروند ناوگان اف – 15 این کشور، ادامه خواهد یافت.

روز گذشته (جمعه) و در حادثه سقوط مخزن سوخت اف - 15 در پایگاه کوماتسو واقع در غرب ژاپن، کسی آسیب ندید و خلبان آن نیز موفق به مهار هواپیما شد.

در ماه ژوئیه (خرداد) نیز سقوط یک فروند از همین هواپیما در دریای چین شرقی، به توقف موقت پروازهای آن منجر شده بود.

اتفاق روز جمعه در حالی رخ می دهد که ژاپن به دنبال نو سازی ناوگان قدیمی نیروی هوایی خود است.

جنگنده های اف – 15 از سال 1982 در نیروی هوایی ژاپن خدمت کرده اند؛ هرچند این هواپیماها بارها مورد تعمیر و به روزآوری کلی قرار گرفته اند.

اف – 15 در اصل توسط شرکت مک دانل داگلاس (اکنون زیر مجموعه بویینگ) طراحی شد و مدل ژاپنی آن توسط 'صنایع سنگین میتسوبیشی' تولید می شود.

ایالات متحده قصد دارد با ادامه تولید جنگنده های اف -22 و اف – 35، هواپیماهای اف – 15 را به زودی از رده خارج کند.

ژاپن بزرگترین خریدار هواپیماهای آمریکایی در جهان است و انتظار می رود تا پایان سال میلادی جاری، گزینه های خود برای جانشینی جنگنده های فعلی اش را معرفی کند. قرار داد نو سازی جنگنده های ژاپنی احتمالا شامل خرید 40 تا 50 فروند هواپیما خواهد بود و هشت میلیارد دلار ارزش خواهد داشت.

جنگنده های اف – 18 و اف - 35 آمریکایی و نیز جنگنده های یورو فایتر اروپایی، گزینه های احتمالی ژاپن هستند.      منبع:www.irna.           
يک روز دروغ به حقيقت گفت:مياي بريم دريا شنا کنيم؟حقيقت ساده و زود باور پذيرفت.وقتي به کنار دريا رسيدن تا حقيقت لباس حياي خود را درآورد دروغ آنهارا دزديد و فرار کرد.از آنروز به بعد حقيقت عريان و زشت است...ولي دروغ در لباس حقيقت زيبا است .
Major II
Major II
پست: 639
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۰, ۵:۱۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1984 بار
سپاس‌های دریافتی: 1829 بار

Re: ژاپن پرواز جنگنده های اف – 15 را ممنوع کرد

پست توسط GHAZALAK88 »

ژاپنی که یک روز خودش بهترین هواپیماهای دنیا را میساخت حالا باید دست به دامن کشوری شود که روی سر مردمش بمب اتم ریخت
تصویر تصویر تصویر [External Link Removed for Guests]تصویر تصویر تصویر
تصویر وبلاگ ابشار زیباو دل انگیز شوی تصویر

تصویر تصویر
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 225
تاریخ عضویت: جمعه ۲۲ تیر ۱۳۸۶, ۹:۳۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3045 بار
سپاس‌های دریافتی: 1123 بار

Re: ژاپن پرواز جنگنده های اف – 15 را ممنوع کرد

پست توسط shaman »

هنوزم ژاپن کشور بسیار پیشرفت‌ای هست خیلیم باید افتخار کنن که ماشین جنگی برای کشتار هم نوعش نمیسازه دست به دامن کسی هم نشدن، الان دیگه همه باهم دوستن سعی‌ می‌کنن باهم باعث پیشرفت بشن هرچی‌ کمتر ماشین جنگی بسازن بهتر:razz:
ways of the West
wisdom of the East
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1750
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۴ شهریور ۱۳۸۹, ۹:۱۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3425 بار
سپاس‌های دریافتی: 5853 بار

Re: ژاپن پرواز جنگنده های اف – 15 را ممنوع کرد

پست توسط shafagh »

بنده نظر خودم را میگویم ، ژاپنی ها در چند دهه ی اخیر بدلیل پیشرفت های تکنولوژی بویژه در صنایع الکترونیک و پروژه های هوش مصنوعی و ابزار دقیق دیجیتالی که در زمینه ساخت روبات حرف اول را میزند کمی لوس و غره شده بودند و گویا دیگر روی زمین راه نمی رفتند و فکر کنم سعی می کردند خود را به امریکا بچسبانند ولی نسبت به دیگر کشورها بویژه کشورهای جهان سوم باطنا به چشم تحقیر نگاه می کردند اگرچه برای آرامش روحی و عاداتی که از زمان امپراطورهای ژاپن در مردم ژاپن باقی مانده به همه تعظیم می کنند من مسئول و مدیر نبوده و نیستم در دوران جنگ هم یک فرد عادی بودم که داوطلبانه به جبهه رفتم و راننده تدرکاتی شدم ان موقع ماشین های تویوتای مورد نیاز جبهه ها از ژاپن خریداری می شد در همان زمان شنیدم که ژاپن در طرح تحریم امریکا علیه ایران مظلوم پیش قدم شده است و گویا راضی به فروش ماشین به ایران نشدند از ان موقع تا به حال خشم زیادی از ژاپنی ها دارم که هنوز کم نشده است و هر وقت اسمشان می اید از انها رو بر می گردانم و گویا حالا حالا هم از این خر شیطون پایین نیام ! امریکا دویست هزار نفر انها را مثل گوسفند یکجا با بمب اتمی کشت اما انها با وجودی که تنها قربانیان حمله اتمی در جهان هستند و پرتاب کننده بی سابقه ان بمب هم امریکا بوده است هنوز خود را برده انها می دانند . در حمله جمبو جت ها به برج های دوقلوی امریکا ژاپن بیچاره نزدیک بود از ترس سکته کند ، اولین کشوری بود که که بمحض وقوع حادثه دستپاچه و هراسان زانو زد و گفت کار ما نبوده ( بدلیل حمله اتمی امریکا به ژاپن و اینکه طراح برج های دوقلو ژاپنی ها بودند از اینکه در مظان اتهام امریکا قرار بگیرند بسیار می ترسیدند ) شما نگاه کنید در طی مدت سی و چند ساله انقلاب اسلامی ایران و تحولات مختلف جهانی منتج از این انقلاب در دنیا و حوادث گوناگون جهان ژاپن نه " بله " گفت و نه " خیر" فقط مثل یک عبد و برده در سایه امریکایی ها ایستاده بودند .......بهرحال حرف زیاد است و بیشتر مصدع اوقات نمی شوم اما فقط بگویم اولا کاری به مردم عادی ژاپن ندارم ان بیچاره ها هنوز بی اطلاع از امور پایبند همان رسومات قدیم امپراطوران ژاپن هستند با این تفاوت که امپراطوران فعلی ژاپن استقلال ندارند و تابع امریکا هستند دوم زمانی ژاپنی ها را می بخشم که بطور رسمی از روش ناجوانمردانه ی همکاری با امریکا در تحریم اقتصادی ایران در دوران جنگ عذر خواهی کرده و در ضمن از لوس و ننر بازی های ناشی از غرور کاذب پیشرفت دست بر داشته و بجای انکه عزت و کمال را در تحت لوای امریکا ببینند در بودن در کنار مردم متفکر و واقع بین دنیا که مردم ایران الگوی ان ها هستند ببینند
Major I
Major I
پست: 235
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۸۸, ۵:۰۶ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 977 بار
سپاس‌های دریافتی: 988 بار

Re: ژاپن پرواز جنگنده های اف – 15 را ممنوع کرد

پست توسط HS368 »

کشور هایی که ما فکر می کنیم ظاهرا بسیار پیشرفته هستند مثل ژاپن، کره و... با در دست داشتن قدرت اقتصادی جهان دارند مانند برده ای برای یهود کار می کنند. اگر این کشور ها مستقلند پس چرا آمریکا ۱۲۴ پایگاه نظامی در ژاپن و ۷۸ پایگاه نظامی در کره جنوبی داره؟ آیا این پایگاه ها فقط برای تامین امنیت اونهاست یا نه برای تحت سلطه درآوردن اونهاست؟! چرا تاحالا هیچ حرفی توسط این کشور ها علیه اسرائیل زده نشده؟ چرا کشور ژاپن قطب قدرتمند اقتصاد آسیا قرار داد کاپیتولاسیون را پذیرفته؟ چرا وقتی دو دختر ژاپنی از سوی دو آمریکایی مورد تجاوز قرار گرفتند دولت ژاپن هیچ واکنشی از خودش نشون نداد؟ حتی نمیتونه این افراد رو محاکمه کنه و برای محاکمه به آمریکا فرستاد.
حالا شما اگه ژاپنی بودید به خودتون افتخار میکردید؟ آمریکا و صهیونیست بزرگترین نظام برده داری رو تو جهان بر پا کردند.
یادمه تو درس نیروگاه ها استادمون می گفت قانون دنیای صنعت از قانون جنگل هم بی رحم تره، یه stage از پره های توربین یک میلیون دلار هزینه اش هست و ساختش بسیار سخته چون به صورت تک کریستال ساخته میشه، عملا 5 یا 6 شرکت اصلی این ها رو میسازند و طراحی اونا توسط کشورهای غربی از جمله آمریکا انجام میشه و کشوری مثل چین فقط تحت لیسانس اونا رو میسازه، یعنی اصل تکنولژی ماله اوناست، حالا وقتی کشور جهان سومی بخواد غیر اراده ی اونا رفتار کنه این قطعات رو بهش نمیدن، و اگه نیروگاه بخوابه صنعت یه کشور رو فلج می کنه حتی برای چند ساعت، از جمله صنایع استراتژیکه، در نهایت این کشورها چاره ای جز اطاعت ندارند! از این لحاظ از جنگل بدتر هست که اگه حیوانی در جنگل بهم حمله کنن بعد از پیروزی همدیگر رو ول میکنند اما تو دنیای صنعت هر چی وابستگیت بیشتر بشه اون ها هم بیشتر در تنگنا قرار میدن، مثل رابطه ی یه معتاد و موادفروش! هر کشوری هم بخواد وارد این صنعت بشه اجازه نفس کشیدن نمیدند! مثل ایران. البته ایران تو این زمینه پیشرفت خوبی کرده مثل توربوفن پروتوتایپ میتونه آغاز خوبی باشه.
تنها کشوری که در مقابل اونا ایستاده ایران هست. میدونم تو این راه خیلی باید سختی بکشیم ولی چیزی که معلومه ما داریم راه درست رو میریم.
ایرانی ها کسانی هستند که در متون و پیشگویی های یهود آمده که یهود را شکست خواهند داد.
علاوه برآن در قرآن نیز به این موضوع اشاره شده:
"....و لتعلن علوا کبیراً .فاذا جاء وعدا ولیهما بعثنا علیکم عبادا لنا اولی باس شدید فجاسوا خلال الدیار"
«و برتری جویی بزرگی خواهید نمود. هنگامی که نخستین وعده فرا رسد، گروهی از بندگان پیکارجوی خود را بر ضد شما برمی‌انگیزیم (تا شما را سخت درهم کوبند؛ حتی برای به دست آوردن مجرمان) خانه‌ها را جستجو می‌کنند.»
روايت شده: آيه ي فوق در حضور امام صادق عليه السلام خوانده شد، يکي از حاضران پرسيد: « فدايت شوم، منظور از اين قوم رزمنده و پيروز کيست؟»
امام صادق عليه السلام سه بار فرمود: «سوگند به خدا، آنها اهل قم هستند.»
خوشبختی ما در سه جمله است ... تجربه از دیروز , استفاده از امروز , امید به فردا ... ولی ما با سه جمله دیگر زندگی مان را تباه میکنیم حسرت دیروز , اتلاف امروز , ترس از فردا ... دکتر علی شریعتی
Furious Poster
Furious Poster
پست: 387
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۴ اسفند ۱۳۸۷, ۱۰:۲۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2381 بار
سپاس‌های دریافتی: 1171 بار

Re: ژاپن پرواز جنگنده های اف – 15 را ممنوع کرد

پست توسط nasir irani »

شرق آسیا شاید اگر قدرت امریکا رو داشت...بسیار وحشی تر از امریکا عمل می کرد.....همانگونه هم که در حمله مغول به ایران نشان دادن!!!

قطعآ امریکا هم مانند امپراطوریهای گذشته به تاریخ خواهد پیوست.......

وقتی خارج از مرز محدویت زمانی در قالب چند قرن به کشورها نگاه کنیم ......می بینیم اگر قدرتمند نشویم ...........................................بازنده ایم.
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۸۶, ۶:۲۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14954 بار

Re: ژاپن پرواز جنگنده های اف – 15 را ممنوع کرد

پست توسط Shahryar »

 تصویر مربوط به خبر مذکور: 
  تصویر
سقوط مخزن سوخت خالی و بخشی از ماکت موشک از جنگنده F-15J
 
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..
Major II
Major II
پست: 639
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۰, ۵:۱۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1984 بار
سپاس‌های دریافتی: 1829 بار

Re: ژاپن پرواز جنگنده های اف – 15 را ممنوع کرد

پست توسط GHAZALAK88 »

بحث بنده بر خوب بودن اقتصادی ژاپن نیست بحث تابع بودن محض انها از امریکاست اونا مثل کره چند درصد از تولیداتشون را ما میخریم ولی بحث شورای امنیت وتحریم که پیش میاد ژاپن وکره برای خوشامد امریکا همیشه پیش قدم هستند
تصویر تصویر تصویر [External Link Removed for Guests]تصویر تصویر تصویر
تصویر وبلاگ ابشار زیباو دل انگیز شوی تصویر

تصویر تصویر
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 585
تاریخ عضویت: شنبه ۹ مهر ۱۳۹۰, ۷:۴۸ ب.ظ
محل اقامت: iran
سپاس‌های ارسالی: 3296 بار
سپاس‌های دریافتی: 2088 بار
تماس:

Re: ژاپن پرواز جنگنده های اف – 15 را ممنوع کرد

پست توسط Cloor Master »

بازم خودمون از هفت دولت ازادیم هیچ کس هم نمی توند یک چیزی بمون بگوید اگه هم گفت طبق معمول ما زیر بار نمیریم منظورم امریکاستا :grin:
و آنهایی که بر بلندای آسمان
پرواز تا بینهایت را
بر قلب آسمان
تا ابد در اوج گرفتن
بر بلندای آسمان نامت ایران
Novice Poster
Novice Poster
پست: 53
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۷ مهر ۱۳۹۰, ۹:۴۳ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 18 بار
سپاس‌های دریافتی: 116 بار

Re: ژاپن پرواز جنگنده های اف – 15 را ممنوع کرد

پست توسط رضا کلاه سبز »

اقا اف 15 هارو بدن ما بخدا ثواب داره :grin:
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”