آمریکا پدافند هوایی عربستان سعودی را به روز می کند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major I
Major I
پست: 863
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۹ دی ۱۳۸۸, ۱۰:۵۳ ب.ظ
محل اقامت: البرز
سپاس‌های ارسالی: 5392 بار
سپاس‌های دریافتی: 4116 بار
تماس:

آمریکا پدافند هوایی عربستان سعودی را به روز می کند

پست توسط FARSHAD.ADL »

عربستان سعودی قصد دارد برای به روزسازی بخش های پدافند هوایی و نیروی دریایی خود از آمریکا سلاح بخرد.

به گزارش [External Link Removed for Guests] به نقل از سایت خبری ایلاف، عربستان سعودی قصد دارد در قراردادی به ارزش186 میلیون دلار تسلیحات جدیدی را در بخش پدافند هوایی از آمریکا خریداری کند.
تصویر
یک منبع آگاه در عربستان سعودی گفت: ریاض ماه گذشته میلادی درخواست رسمی را برای خرید این تسلیحات به دولت آمریکا ارائه کرد و دو طرف درباره جزئیات این معامله نیز توافق کرده اند.

این قرارداد شامل خرید 36 دستگاه ضدهوایی پیشرفته از نوع "هوتیزر 155 میلی متری "، 54دستگاه ضدهوایی از نوع هوتیزر 105 میلی متری ، خودروها، سیستم ها و گلوله های ویژه تسلیحات پدافندی است.

هم اکنون نیروی زمینی عربستان سعودی بخشی از این تسلیحات را در اختیار دارد و همین موضوع ، اجرای این قرارداد را آسان تر می کند.

پیش از این نیز نیروی دریایی آمریکا در فروردین 90 اعلام کرده بود که عربستان سعودی خواستار اطلاع از قیمت های کشتی های جنگی مجهز به سیستم های ضدهوایی و موشکی، بالگردهای نظامی ، قایق های نظامی گشتی و تجهیزات زیرساختی ساحلی شده است.

البته هنوز مشخص نشده است که طرف آمریکایی قیمت این تسلیحات را به طرف سعودی ارائه داده است یا خیر.

عربستان سعودی بزرگترین خریدار سلاح های ساخت آمریکاست و پیش بینی می شود با ادامه ناآرامی ها در خاورمیانه این وضعیت همچنان ادامه یابد.

مقامات شرکت لاکهید مارتین ، مهمترین و بزرگترین کارخانه تولید تسلیحات و ابزارالات جنگی در آمریکا گفته بودند در مرحله نخست در برنامه ای به نام " به روزسازی نیروی دریایی عربستان سعودی -2 "، مبلغ 20 میلیون دلار هزینه خواهد شد.

قبل از این، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا به کنگرهاطلاع داده بود که واشنگتن قصد دارد قرارداد فروش تسلیحات نظامی به عربستان سعودی به ارزش 60 میلیارد دلار را در بازه زمانی 15 تا 20 سال اجرا کند.

این بزرگترین قرارداد تسلیحاتی ثبت شده در آمریکاست.
عربستان سعودی تنها کشور منطقه است که همزمان به دو دریای مهم خلیج فارس و دریای سرخ، دسترسی دارد.

نیروی پدافند هوایی ، یکی از نیروهای چهارگانه ارتش عربستان سعودی است.
تصویر

نیروی دریایی عربستان سعودی به دو بخش ناوگان شرقی مستقر در خلیج فارس و ناوگان غربی مستقر در دریای سرخ تقسیم می شود.
براساس آمارهای سال 2001 ، نیروی دریایی عربستان سعودی شامل 12 هزار و 500 نفر ملوان و 3 هزار نفر تفنگدار دریایی است.

در گذشته پاکستان و مصر و در سال های اخیر آمریکا و فرانسه محل آموزش کارکنان نیروی دریایی عربستان سعودی است.
بیشتر شناورهای نیروی دریایی عربستان سعودی ساخت آلمان، فرانسه، انگلیس و آمریکاست.
بنادر الجبیل در ساحل خلیج فارس و جده در ساحل دریای سرخ محل استقرار مراکزفرماندهی ناوگان شرقی و غربی نیروی دریایی عربستان سعودی هستند.
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 196
تاریخ عضویت: دوشنبه ۹ آذر ۱۳۸۸, ۱۱:۳۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2998 بار
سپاس‌های دریافتی: 405 بار

Re: آمریکا پدافند هوایی عربستان سعودی را به روز می کند

پست توسط رضاخان »

هویتزر که توپه ضد هوایی نیست اونم با کالیبر 155 احتمالا بازم این خبرگذاری ها سوتی دادن
Fast Poster
Fast Poster
پست: 226
تاریخ عضویت: شنبه ۸ خرداد ۱۳۸۹, ۲:۳۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 486 بار

Re: آمریکا پدافند هوایی عربستان سعودی را به روز می کند

پست توسط metal_korn »

به روز به روز هم که نمی کنن در حدی به روز میکنن که برای جنگنده های اسراییل مشکلی نداشته باشه
وقتی از کسایی که دوست دختر دارن و رابطه نامشروع برقرار میکنن می پرسم برنامت برای آینده چیه میگن الان خوش میگزرونیم بعد با یک زن [FONT=Impact] پاک    میکنیم یکی از آیات سوره نور قرآن کریم میگه مرد زناکار زن زناکار گیرش میاد

  غرب علیه مردم ایران  بی شمار است اما جالب اینجاست که عده ای از همین مردم یاران راستین غرب هستن و اونهارو ناجی خوشون میدونن باید به حال خود گریست
Major II
Major II
پست: 639
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۰, ۵:۱۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1984 بار
سپاس‌های دریافتی: 1829 بار

Re: آمریکا پدافند هوایی عربستان سعودی را به روز می کند

پست توسط GHAZALAK88 »

واقعا امریکا چه روباه مکاریه ازاین ور ایران را هسته ای وترسناک نشون میده از اونور اسلحه هاشو به این عربها میفروشه به بهانه خطر ایران خدایا این نفت را از این عربها بگیر تا ببینیم بعد نفت چی دارن عرضه کنند :razz:
تصویر تصویر تصویر [External Link Removed for Guests]تصویر تصویر تصویر
تصویر وبلاگ ابشار زیباو دل انگیز شوی تصویر

تصویر تصویر
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1742
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۴ شهریور ۱۳۸۹, ۹:۱۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3422 بار
سپاس‌های دریافتی: 5849 بار

Re: آمریکا پدافند هوایی عربستان سعودی را به روز می کند

پست توسط shafagh »

این اقدام آمریکا دلگرمی دادن به دستگاه حکومت آل سعود است که هر لحظه در تشویش اوج گیری انقلاب مردمی در عربستان بسر می برندبا و جود وقایع اخیر و سرنگون شدن چند پادشاه و رییس جمهور در کشورهای عربی منطقه بدست مردم امن و اسایش از خاندان ال سعود نیز رخت بر بسته است زیرا که انها به آسانی دوستان و همقطارانی را از دست دادند که نوعی پشت و پناه و امید برای سعودیان بشمار می رفتند من و شما تشویش یک حکمران در مورد از دست رفتن حکومت چندین و چند ساله و موروثی اش را درک و تجربه نکرده ایم و نخواهیم درک کرد که چه اضطاب کشنده ای است .امروز کاخ آل سعود بر روی کوه اتشفشان تقریبا خاموشی برپاست که هر لحظه احتمال فعال شدن ان می رود از بعد از جریان فروپاشی دیکتاتورهای حاکم بر کشورهای عربی بر اساس اراده و حرکت های بی وقفه مردمی تشویش و اضطراب خاندان آل نیز با تصور تکرار ان وقایع در عربستان بی وقفه رو به تزاید است و این حالت سوء و درهم شکننده پدر اعصاب انها را در اورده است و روحشان را دچار ترس و نگرانی فوق العاده ای کرده است که مطمئنا چنین احوالی یکی از اثار کاملا مشهود عذاب الهی اینها در دنیاست. امریکا سعی فراوان دارد در این اوضاع به آل سعود روحیه بدهد در ان حال که تشویش خودش از مخمصه های جهانی که در ان گرفتار شده است کم از آل سعود نیست کاخ سفید نیز با وقایع سریع ، پی در پی و غیر قابل انتظاری که در دنیا صورت می گیرد قدرت پیش بینی و تصمیم گیری خود را از دست داده است امروزه دیگر چیزی بنام سیاست های بلند مدت امریکا وجود ندارد و بنا بر مخمصه های فعلی و رفع فوری انها انگیزه ای برای پرداختن در مورد سیاست های بلند مدت برای انها وجود ندارد و چنان سیاست هایی بحران های موجود امروزی انان را حل نخواهد کرد. امروز اهم و اعمم سیاست امریکا متوجه حوادث و وقایع روزمره و خروج از گرداب های مختلفی است که انان و دولت های تحت الحمایه انان را تهدید می کند خود امریکاییان هم بخوبی می دانند که امروزه هیچ خطر خارجی متوجه عربستان نیست و نیز بخوبی میدانند که تنها تهدید جدی برای جهان و خاور میانه خود انان و صهیونیست های اشغالگر می باشند اما کاملا اشکار است که تقویت و بروز رسانی پدافند هوایی عربستان در این اوضاع و احوال بهیچوجه جنبه و توجیه نظامی ندارد بلکه هدف انان خارج کردن دستگاه حکومتی خاندان سعود از بحران های روحی و ضعف ایمان به اینده ای امیدوار کننده است
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”