موزه تاريخ نظامي المان در شهر درسدن گشايش يافت

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
New Member
پست: 3
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۰, ۳:۴۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 5 بار
سپاس‌های دریافتی: 8 بار

موزه تاريخ نظامي المان در شهر درسدن گشايش يافت

پست توسط MASHREGH.DEFENCE »

موزه تاریخ نظامی المان پس از هفت سال مرمت در شهر درسدن بازگشایی شد. 
به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق به نقل از واحد مرکزی خبر،این بزرگترین موزه تاریخ نظامی در المان است که می کوشد همه ابعاد جنگ را به تصویر بکشد. سرهنگ ماتیاس روگ مدیر موزه گفت در مقایسه با دیگر موزه ها این موزه بر فناوریها و وقایع توجه ندارد بلکه می کوشد بر انسان ها تاکید کند چه انهایی که مسبب جنگ بودند، چه انها که قربانی جنگ شدند و چه انهایی که تماشاگران ساده این جنگ بودند. مساحتی به وسعت سیزده هزار متر مربع به این موزه اختصاص داده شده است و بازدید کنندگان می توانند از جزییات جنگهای دوران پروس تا جنگ های معاصر و حتی حضور نظامی اخیر در افغانستان اطلاعاتی کسب کنند. دو بخش در این موزه ایجاد شده است که یکی به صورت زمانی و دیگر به صورت مضمونی جنگ را تشریح می کند.
گورش پیکنن مدیر طرح این موزه گفت از خود پرسیدیم چه مطالبی مسئولانه و چه مطالبی غیرمسئولانه است و ایا نشان دادن انسانها و حیوانات درحال مرگ اقدامی انسانی است.
به این نتیجه رسیدیم که نشان ندادن انها امری غیرمسئولانه است.
نشان ندادن این تصاویر این احساس را تداعی می کرد که جنگ جنبه بی خطری دارد. برای نشان داد ابعاد انسانی در فجایع جنگ؛ هنرمندی بمب اتمی را برجسته کرده است.
وی سپس عکسهایی را به صورت سایه بر روی دیوارها قرار داده که اشاره ای به چهره های انسانهایی است که در هیروشیما حضور داشتند.
 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”