جستجوگر جدید برای بمبهای SDB

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۶, ۷:۴۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 22547 بار
سپاس‌های دریافتی: 14742 بار

جستجوگر جدید برای بمبهای SDB

پست توسط Shahbaz »

 تصویر 

جستجوگر سه حالته بدون نیاز به خنک‌شدن بمبSmall Diameter Bomb شرکت ریتیون توانست در آزمایشات‌آزمایشگاهی خود فراتر از حد انتظار عمل‌کند.
در این سری از آزمایش‌ها، حسگر فوق نشان داد که پارامترهای عملکردی آن نسبت به آنچه که انتظار آن می‌رفته، فراتر عمل‌کرده است.
جستجوگر‌فوق حسگرهای رادار موج میلیمتری، مادون قرمز تصویربردار بدون‌نیاز به خنک شدن و لیزر نیمه فعال را روی یک‌گیمبال به هم پیوند می‌دهد. نتیجه آن می‌شود که یک جستجوگر یکپارچه قدرتمند وجود خواهد داشت که اطلاعات هدف‌گیری بین حالت‌ها را به اشتراک گذاشته و به بمب امکان می‌دهد تا بتواند در طول شبانه روز و در شرایط آب و هوایی وارونه، اهداف متحرک و ثابت را مورد اصابت قرار دهد.

هری شوتل، قائم مقام بخش سامانه‌های نبرد هوایی شرکت ریتیون در این‌خصوص گفت:
ما این بمب را به‌گونه‌ای طراحی کرده‌ایم که از حد انتظارات و الزامات دولت آمریکا فراتر نرود. این واقعیت که حسگر IIR بدون نیاز به خنک‌شدن آن نسبت به مشخصات طراحی فراتر است، برای نیروهای‌نظامی ما و مالیات دهندگان به عنوان یک برگ برنده خواهد‌بود.
آزمایشات فوق ثابت کرد که هیچ نیازی به افزایش هزینه جستجوگر سه حالته نیست یعنی اینکه نیازی نیست که وقتی یک جستجوگرIIR بدون نیاز به خنک شدن به خوبی کار کند، بخواهیم یک جستجوگر IIR که نیاز به خنک شدن دارد را روی بمب استفاده کنیم.

شرکت ریتیون در حال حاضر کار تولید جستجوگرهای سه‌حالته‌یکپارچه را در تنها شرکت عملیاتی جهان که به‌طور‌اخص برای مونتاژ‌کردن این قبیل جستجوگرها طراحی شده است را انجام‌می‌دهد.
تام وایت، مدیر برنامه بمب مذکور در شرکت ریتیون نیز در‌این‌خصوص می‌گوید:
ما پیشگام در فناوری جستجوگر سه‌حالته هستیم و شرکت ما تنها شرکتی است که می‌تواند ادعا کند جستجوگر سه حالته آن قابل اطمینان است و همواره از دقت برخوردار است. علاوه بر این که این جستجوگرهای بدون نیاز به خنک شدن ما مقرون به صرفه هستند، از توانمندی نیز برخوردار هستند و هزینه کلی چرخه عمر آن نیز کاهش یافته است.دفاع زمینی
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  
           
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”