حضور نیروی دریایی ایران در اقیانوس اطلس

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major I
Major I
پست: 863
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۹ دی ۱۳۸۸, ۱۰:۵۳ ب.ظ
محل اقامت: البرز
سپاس‌های ارسالی: 5392 بار
سپاس‌های دریافتی: 4116 بار
تماس:

حضور نیروی دریایی ایران در اقیانوس اطلس

پست توسط FARSHAD.ADL »

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از حضور متقدرانه نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در اقیانوس اطلس خبر داد.

به گزارش «فارس» از انزلی احمد وحیدی ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه فرمانده ناوگان شمال کشور و منطقه چهارم دریایی ارتش ایران وجود نیروهای مسلح را یکی از بهترین جایگاه‌ها و کانونها برای دفاع از کیان جمهوری اسلامی ایران دانست.

وی با بیان اینکه نیروهای مسلح محور کانون دفاع از نظام در این امواج توفانی دریای امروز هستند، افزود: بی‌ثباتی که امروز نه تنها در خاورمیانه و شمال آفریقا دیده می‌شود بلکه در شمال آمریکا نیز وجود دارد و در این بی‌ثباتی جمهوری اسلامی ایران جزو باثبات‌ترین و امن‌ترین نقاط دنیاست.

وزیر دفاع با اشاره به اینکه بیشترین توطئه‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران شکل می‌گیرد تصریح کرد: هیچ کشوری به اندازه ایران توطئه علیه او شکل نگرفته است.

وحیدی ادامه داد: در این امواج توطئه‌ها کشتی انقلاب اسلامی ایران مقتدرانه و با عزتبه جلو می‌ر‌ود و همین مسئله حسد و کینه و تعجب دشمنان ایران اسلامی رابرانگیخته است.

وی با بیان اینکه در این کشتی باثبات به فرماندهی فرمانده معظم کل قوا و رهبری الهی نیروهای مسلح جایگاه ویژه‌‌ای دارندخاطرنشان کرد: جایگاه نیروی دریایی ایران به صورت ویژه است.

وی اذعان داشت: امروز دریاهای ما حساس‌ترین و راهبردی‌ترین نقاطی است که نیروی دریایی ایران باید حضوری دائمی داشته باشد.

وزیردفاع با اشاره به اینکه امروز دریاها زیر پای دریانوردان غیور جمهوری اسلامی ایران است ابراز داشت: جمهوری اسلامی ایران در اوج هوشیاری و با نگاه همه جانبه‌ نگر عمق راهبردی‌های خود را می‌شناسد و به آن سمت می‌رود.

وی حرکت‌ها را راهبردی خواند و گفت: امروز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران متقدرتر و مجهزتر از همیشه با نگاه باز و آشنا به محیط پیرامون درتثبیت حضور و نفوذ خود محکم‌تر عمل می‌کند و این دستاورد ارزشمندی است.

وی ساخت شناورهای تولید داخل ایران را یکی از مهمترین دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران دانست و یادآور شد: ایران امروز دارای فناور‌یهای پیشرفته است و ساخت این شناورها از جمله جماران جهش بزرگی شده که حضور مقتدرانه نیروی دریایی را در دریای مدیترانه تصویب می‌کند و طبیعی است که این مباحث موجب نگرانی دشمن می‌شود.

وزیر دفاع با بیان اینکه دشمنان جمهوری اسلامی ایران از همان ابتدا تصور می‌کردند که این نظام از بین می‌رود اذعان داشت: امروز دنیا شاهد است که در مقابل چشمان جمهوری اسلامی ایران ابرقدرت شرق و غرب فرو پاشیده است.

وحیدی همچنین از حضور مقتدرانه نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در اقیانوس اطلس خبر داد و افزود: نیروی دریایی در دریای خزر، خلیج‌فارس، دریای عمان، اقیانوس هند و... حضوری قدرتمند دارد و بزودی در اقیانوس اطلس نیز مقتدرانه حضور می‌یابد و این وعده الهی است که جمهوری اسلامی ایران را به این نقطه می‌رساند.

دراین مراسم خرداد حکیمی به عنوان فرمانده ناوگان شمال و منطقه چهارم نیروی دریایی ارتش ایران معرفی و از تلاش‌های حسین آزاد فرمانده سابق این منطقه قدردانی شد.

حسین آزاد به عنوان فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش ایران منصوب شد.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”