مانور نظامی اسراییل در قبرس

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major I
Major I
پست: 235
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۸۸, ۵:۰۶ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 977 بار
سپاس‌های دریافتی: 988 بار

مانور نظامی اسراییل در قبرس

پست توسط HS368 »

مانور نظامی اسراییل در قبرس

  اسراییل هفته آینده مانور نظامی خود را در جمهوری قبرس برگزار خواهد کرد. 
  گزارش پایگاه تحلیلی – خبری ایران بالکان (ایربا) به نقل از USAK در شرایطی که در مدیترانه شرقی به علت آغاز عملیات حفاری در منطقه اقتصادی انحصاری قبرس و اسراییل ، جو سیاسی و امنیتی متشنجی وجود دارد ، مانور نظامی اسرائیل تنش را بیش از پیش افزایش خواهد داد. 
  بنا به گزارش مطبوعات قبرس ، نیروهای نظامی اسراییل در پایگاه نظامی Andreas Papandreu مانور نظامی اجرا خواهند کرد . 
  به خبر روزنامه صباح ترکیه ، مانور نظامی در روزهای آخر ماه اکتبر انجام می شود . نیروی هوایی اسراییل برای آنکه بتواند در پایگاه های نظامی قبرس مانور نظامی برگزار کند ، وزیر دفاع قبرس و وزیر جنگ اسراییل قرارداد دو جانبه نظامی و دفاعی امضاء کرده اند . نهاد ریاست جمهوری قبرس صحت قرارداد نظامی را تایید و اعلام کرد این مانور شامل عملیات جستجو و نجات است. 
  نیروی هوایی اسراییل نیز در پایگاه نظامی و هوایی باف BAF مستقر شده و همزمان با آن در سکوهای حفاری و اکتشاف دریایی مستقر در حوزه نفت و گاز قبرس و اسراییل فرود آمده و پرواز خواهند کرد . 
  اساس گزارش تحقیقاتی قبرس ، هواپیماهای جنگی اسراییل به صورت چند منظوره پایگاه های نظامی قبرس را مورد بهره برداری قرار خواهند داد. استقرار نیروی هوایی اسراییل در قبرس پیامی برای ترکیه در بردارد.از سوی دیگر ناوگان شمالی روسیه تحت فرماندهی ناو هواپیمابر آدمیرال کوزنتسو Kuznetsov در نیمه دوم ماه نوامبر وارد مدیترانه شرقی شده و در بندر لیماسول قبرس لنگر خواهد انداخت . 
  روزنامه های جمهوری قبرس نیز تاکید کرده اند ، حضور ناوگان روس در بنادر قبرس پیامی به ترکیه در بر دارد . 
[External Link Removed for Guests]
خوشبختی ما در سه جمله است ... تجربه از دیروز , استفاده از امروز , امید به فردا ... ولی ما با سه جمله دیگر زندگی مان را تباه میکنیم حسرت دیروز , اتلاف امروز , ترس از فردا ... دکتر علی شریعتی
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”