هاینز شفر که بود؟ +عکس

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 547
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۸۸, ۵:۲۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3625 بار
سپاس‌های دریافتی: 3960 بار

هاینز شفر که بود؟ +عکس

پست توسط Qaher1406 »

هاینز شفر یکی از معروفترین و جوانترین فرماندهان زیردریایی نیروی دریایی آلمان نازی در طول جنگ دوم جهانی بود.

به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق، هاینز شفر که به سال 1921 در آلمان متولد شده بود در سالهای ابتدایی جنگ بیشتر مشغول آموزش دیدن در پایگاه های نیروی دریایی آلمان بود و در اکثر دوران خدمت خود نیز به عنوان افسر زیر دست در ماموریت ها شرکت می کرد.اما چه چیز اینقدر او را مشهور کرد را بایستی درروزهای پایانی جنگ دوم جهانی و زمانی که او در دریا بود و خبر خودکشی آدولف هیتلر و تسلیم آلمان را شنید جستجو کرد.در دوم می 1945 زیردریایی یو 977 به قصد ماموریت در کانال انگلستان بندر نروژی کریستیانسند را ترک کرد.با شنیدن خبر تسلیم آلمان و این دستور که کلیه زیردریایی ها بایستی به سطح آب بیایند و خود را تسلیم کنند،شفر و مردانش تصمیم گرفتند تا به آرژانتین فرار کنند.
تصویرتصویر


هاینز شفر(1979_1921)

در آن زمان او به مردان متاهل در زیردریایی اجازه داد تا شناور را ترک کنند و به سمت نروژ بروند،16 نفر از افراد او زیردریایی را ترک کردند و باقی افراد در زیردریایی یو 977 به سمت آرژانتین در زیر آب حرکت کردند.
این سفر طولانی 108 روز به طول انجامید که 66 روز آن زیر آب بود و در تاریخ 17 آگوست 1945 این زیردریایی به بندر ماردل پلاتا آرژانتین وارد شد و خود را به آرژانتینی ها تسلیم کرد.
این شناور بعدها به عنوان هدف تمرینی توسط زیردریایی های آمریکایی در 13 نوامبر 1946 غرق شد.
تصویرتصویر

پایان یو 977

اما داستانهای عجیبی که عده ای در رابطه با این زیردریایی مطرح کردند و اعلام کردند که آدولف هیتلر با این زیردریایی به آمریکای جنوبی فرار کرده است باعث شد تا شفر به سال 1952 میلادی کتاب یو 977 را به رشته تحریر دربیاورد و خاطرات خود از آن دوران و آن سفر را باز گو کند.
شفر به سال 1979 میلادی در آرژانتین درگذشت.وی در طول خدمت خود نشان خدمت در زیردریایی و صلیب آهنین درجه 2 و 1 را نیز بدست آورد.در دوران فرماندهی خود و در طول تنها سفر خود به عنوان فرمانده هیچ کشتی و یا زیردریایی دشمن را نیز غرق نکرد.
عبارات حک‌شده بر شمشیر پیامبر(ص)

آیت‌الله سیدمحمد ضیاءآبادی در کتاب «خاتم انبیا، رحمت بی‌انتها» آورده است: مرحوم علامه مجلسی(ره) از امالی مرحوم شیخ صدوق(ره) نقل کرده است که در دستگیره شمشیر رسول اکرم(ص) این چند جمله نوشته شده بود:

« صِلْ مَنْ قطعک و قُلِ الحقَّ و لَوْ عَلیکَ یا علی نَفْسِکَ و أحْسِنْ بِمَنْ أسَاءَ إلیْکَ »

ترجمه

« اگر کسی از تو برید، تو به او بپیوندو(همیشه و در هر جا) آنچه حق است بگو اگرچه به زیانت تمام شودونیکی کن درباره کسی که به تو بدی کرده است »

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”