هر کشور چه مبلغی برای سلاح هسته ای هزینه می کند؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major I
Major I
پست: 863
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۹ دی ۱۳۸۸, ۱۰:۵۳ ب.ظ
محل اقامت: البرز
سپاس‌های ارسالی: 5392 بار
سپاس‌های دریافتی: 4116 بار
تماس:

هر کشور چه مبلغی برای سلاح هسته ای هزینه می کند؟

پست توسط FARSHAD.ADL »

شورایاطلاعات امنیتی آمریکا و انگلیس اعلام کرده است که در ده سال آینده، بالاترین حجم سرمایه گذاری در جهان برای ساخت و توسعه سلاح هسته ای خواهد بود.

به گزارش «تابناک»، بر پایه این گزارش که نتایج آن را روزنامه انگلیسی«گاردین» منتشر کرده است، بر خلاف توصیه کشورها به خلع سلاح هسته ای، آمار نشان می دهد ک در ده سال آینده، سرمایه گذاری برای ساخت سلاح هسته ای به بالاترین میزان خود خواهد رسید.

بنا بر این گزارش، آمریکا در ده سال آینده 700 میلیارد دلار برای ساخت و توسعه سلاح هسته ای هزینه خواهد کرد، علاوه بر این حدود 92 میلیارد دلاردیگر برای توسعه کلاهک های هسته ای و همچنین ساخت دوازده زیر دریایی و موشکهای کروزی که قابلیت حمل سلاح هسته ای را خواهند داشت، اختصاص خواهد داد.

این در حالی است که روسیه نیز فقط 70 میلیارد دلار برای توسعه سیستم های پرتاپ موشک هسته ای خود هزینه خواهد کرد و علاوه بر این در حال توسعه زیردریایی های است که بتوانند موشک های بالستیک و کروز را حمل کنند.

این گزارش می افزاید: کشور چین در حال تولید و توسعه موشک های میان برد وبلند برد خود و نیز در حال ساخت 5 زیر دریایی مجهز به انواع تجهیزات موشکی است تا قدرت تسلیحات هسته ای خود را افزایش دهد.

علاوه بر این، فرانسه نیز در حال ساخت 4 زیر دریایی مجهز به موشک هایبالستیک و همچنین مجهز کردن هواپیما هایی است که قادر به حمل سلاح هسته ایهستند.

از سویی، پاکستان به دنبال ارتقای موشک های شاهین دو است. این کشور همچنین موشک های کروز خود را توسعه می دهد و در حال باز طراحی سلاح های هسته ایخود می باشد.

از سوی دیگر، هند موشک های میان برد و بلند برد خود را توسعه خواهد داد.کشتی هایی را خواهد ساخت که قادر به پرتاب موشک های بالستیک باشد. اینکشور همچنین در حال طراحی چهار زیر دریایی است که می تواند موشک های هسته ای را پرتاب کند.

رژیم صهیونیستی نیز موشک های هسته ای جریکو خود و همچنین زیردریایی هایهسته ای بیشتری را طراحی و تولید خواهد کرد که به سامانه های الکترونیکپیشرفته ای مجهز خواهد شد.

افزون بر این انتظار می رود کشورهای چین، هند، اسرائیل، فرانسه و پاکستانمقادیر چشمگیری را برای توسعه سیستم های موشکی خود در ده سال آینده اختصاص دهند.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”