آمادگی آمريکا براي فروش جنگنده هاي اف 35 به هند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۶, ۷:۴۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 22547 بار
سپاس‌های دریافتی: 14742 بار

آمادگی آمريکا براي فروش جنگنده هاي اف 35 به هند

پست توسط Shahbaz »

 تصویر 

در پی رد پیشنهاد دولت آمریکا در مورد فروش هواپیماهای قدیمی به هند وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد خود را برای فروش جنگنده های جدید اف سی و پنج به هند آماده خواهد کرد.
وزارت دفاع آمریکا پنتاگون در گزارشی خطاب به کنگره آمریکا در مورد مناسبات نظامی با هند اعلام کرد هند یکی از شرکای مهم آمریکاست و آمریکا خواهان تقویت همکاری امنیتی با دهلی نو از جمله تمرین نظامی مشترک با هند و فروش تسلیحات نظامی پیشرفته به این کشور است.

در نخستین دور مذاکرات در مورد خرید هواپیماهای جنگی ،دولت هند در ماه آوریل از خرید جنگنده از فرانسه و جنگنده های یورو فایتر صرف نظر کرد و پیشنهاد جنگنده های اف شانرده و اف هجده آمریکا را رد کرد.
در گزارش پنتاگون با اشاره به جنگنده های رادار گریز اف سی و پنج آمده است: به رغم مخالفت دولت هند با پیشنهاد قبلی آمریکا ما بر این باوریم جنگنده های اف سی و پنج آمریکا بهترین جنگنده در جهان است و اگر هند برای خرید این جنگنده ها ابراز علاقه کند آمریکا باید در این زمینه آمادگی داشته باشد.

رابرت شر مسئول جنوب و جنوب شرقی آسیا در وزارت دفاع آمریکا به خبرنگاران گفت: هند هنوز درخواست اطلاعاتی در مورد جنگنده های اف سی و پنج نکرده است اما با توجه به نوسازی ارتش هند پیشنهاد آمریکا جنگنده های پیشرفته اف سی و پنج است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن ، در ادامه گزارش پنتاگون به همکاری هند با روسیه در مورد نسل پنجم جنگنده های روسی اشاره شده است.
واحد مرکزی خبر
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  
           
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”