هرگونه تهاجم به ایران روزهای پایانی اسرائیل را رقم خواهد زد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 228
تاریخ عضویت: جمعه ۳ آبان ۱۳۸۷, ۱۰:۱۹ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 230 بار
سپاس‌های دریافتی: 542 بار

هرگونه تهاجم به ایران روزهای پایانی اسرائیل را رقم خواهد زد

پست توسط reza_glb »

سردار جوانی در گفت‌وگوی تفصیلی با فارس:
هرگونه تهاجم به ایران روزهای پایانی اسرائیل را رقم خواهد زد
خبرگزاری فارس: رئیس اداره سیاسی سپاه پاسداران با تأکید بر اینکه آمریکا را به‌عنوان سرکرده تروریست‌های جهان به محاکمه می‌کشانیم، گفت: جمهوری اسلامی در نزدیک‌ترین نقطه به رژیم صهیونیستی از امکاناتی برخوردار است که به راحتی می‌تواند جواب پشیمان‌کننده‌ای به این رژیم ‌دهد.
تصویر


سردار یدالله جوانی رئیس اداره سیاسی سپاه پاسداران در گفت‌وگو تفصیلی با خبرنگار سیاسی باشگاه خبری فارس «توانا»، با اشاره به سخنان اخیر مقامات آمریکائی مبنی بر ترور فرماندهان سپاه و پیگیری پروژه سپاه هراسی توسط آنها، اظهار داشت: این نوع موضع‌گیری و اظهار‌نظر کردن مقامات آمریکا درباره ضرورت ترور فرماندهان سپاه و نام بردن از آنها، حکایت از استیصال، به هم ریختگی و پریشان حالی سردمداران آمریکا دارد.

* آمریکا از تریبون‌های رسمی، خود را تروریست معرفی کرد

وی با بیان اینکه اگر عقل مقامات آمریکا کار می‌کرد و هوشیاری لازم را داشتند، اینگونه سخن نمی‌گفتند، افزود: آمریکا از طرفی مدعی مبارزه با تروریسم بوده و خطر جهانی را تروریسم معرفی می‌کند و در صدد تشکیل ائتلاف ضد تروریسم است و از سویی دیگر بحث ترور فرماندهان سپاه را مطرح می‌کند؛ در واقع آمریکا با این اقدام از تریبون‌های رسمی خود را تروریست معرفی کرد.

سردار جوانی تأکید کرد:‌ با هر تعریفی از تروریست، اظهارات و اهداف اخیر مقامات آمریکایی، اقدام تروریستی به حساب می‌آید و نمی‌توان نام دیگری بر آن نهاد.

وی در تبیین علل پیگیری پروژه سپاه هراسی توسط آمریکا، تصریح کرد: آنها سعی دارند با سپاه‌ستیزی چهره‌ای مخدوش از این نهاد انقلابی نشان دهند و اتهاماتی را متوجه آن کنند تا از این طریق اقداماتی را علیه کشور انجام دهند.

وی ادامه داد: استکبار، نقش و جایگاه سپاه پاسداران در حفظ، پیشبرد و عمق‌بخشی به انقلاب اسلامی را بی‌بدیل می‌بیند از این رو وقتی با چالش بیداری اسلامی مواجه شده و سیاست‌های خود را در خاورمیانه شکست خورده می‌بیند، سپاه را علت این ناکامی‌ها قلمداد می‌کند.

رئیس اداره سیاسی سپاه با تأکید بر همزمانی ناکامی و مشکلات آمریکا در خاورمیانه و جنبش ضد سرمایه‌داری اشغال وال استریت، اظهار داشت: بنابراین آمریکا با متهم‌سازی دیگران از جمله ایران به تروریست بودن، تصور می‌کند که می‌تواند بحران داخلی خود را به خارج از مرزها بکشد که این امر درست نیست.

وی خاطر‌نشان کرد: آمریکا و برخی کشورهای قدرتمند به محض اینکه در کشور خود دچار مشکل و چالش‌های هویتی و مشروعیتی می‌شوند، سعی می‌کنند با اتهام‌زنی به دیگران زمینه مداخله در خارج از مرزها را با هدف تأمین منافع و امنیت ملی‌شان، فراهم کرده و افکار عمومی کشور خود را منحرف سازند.

* تهمت‌زنی و ادعا دیگر برای آمریکا برون‌رفت از بن بست‌ها را فراهم نمی‌کند

سردار جوانی یادآور شد: ‌امروز مشکلات آمریکا آنقدر فراگیر و وسیع است که بعید به نظر می‌رسد آنها در اقدامات و اهداف خود موفق شوند، بنابراین در مدتی که آمریکا ادعای کشف طرح تروریستی ایران در خاک کشور خود را مطرح کرد، بحران وال استریت عمق و گسترش یافته بود.

وی با اشاره به عزم و اراده جدی 99 درصد از مردم آمریکا برای استمرار مبارزات با نظام سرمایه‌داری، تصریح کرد: وضعیت موجود آمریکا برای اکثریت مردم آن قابل تحمل نیست چراکه شکاف طبقاتی، سرخوردگی اجتماعی، محدودیت‌ها و محرومیت‌ها، کارد را به استخوان مردم رسانده و آنها را وارد صحنه کرده است لذا تهمت‌زنی و ادعا دیگر برای آمریکا برون‌رفت از بن بست‌ها را فراهم نمی‌کند.

* پروژه سپاه‌هراسی آمریکا ناشی از عدم شناخت و درک آنها از سپاه است

این تحلیل‌گر مسائل استراتژیک با بیان اینکه هدف دیگر سپاه‌هراسی و سپاه‌ستیزی مرعوب کردن ملت و پاسداران ایران است که این موضوع از سوی خود مقامات آنها نیز مطرح شده است، اضافه کرد: این اظهارات ناشی از نشناختن و نداشتن درک درست از سپاه است بنابراین آمریکا هیچ‌گاه نخواهد توانست با این اقدامات، پاسداران، بسیجیان و نیروهای انقلابی را از صحنه خارج کند.

وی با تأکید بر اینکه "باید به حال دولتمردانی که با گذشت 32 سال از انقلاب، شناخت غیر واقعی از ملت ایران دارند، تأسف خورد"، در عین حال به اقدامات سپاه پاسداران برای مقابله با تهدیدات اخیر آمریکا اشاره کرد و گفت: مجموعه‌ای از اقدامات را می‌توان در این زمینه انجام داد.

سردار جوانی بر همین اساس ادامه داد: هر کشوری از منافع و امنیت خود دفاع می‌کند و نظام اسلامی نیز از ابزار لازم برای دفاع از حقوق خود برخوردار است لذا نمی‌توان به طور مشخص درباره اقدامی خاص در مقابل این تهدیدات صحبت کرد اما آنچه مهم است، این است که ملت ایران در دفاع از حقوق خود مصمم و جدی است و از آن کوتاه نمی‌آید.

وی اظهار داشت: وقتی جنگ به کشورمان تحمیل شد، ملت ایران آن را به دفاع مقدس تبدیل کرد، همچنان که وقتی آمریکا در صدد مانع‌تراشی برای هسته‌ای شدن ایران بود، با مقاومت کشورمان، به یک کشور هسته‌ای تبدیل شد.

* ‌آمریکا را در مجامع بین‌المللی به محاکمه می‌کشانیم

سردار جوانی با یادآوری تحریم‌های آمریکا و غرب علیه جمهوری اسلامی در سازمان ملل، افزود: امروز مدت‌ها از قطعنامه‌ها و اعلام تحریم‌ها می‌گذرد و خود کشورهای تحریم کننده اعلام کرده‌اند که تحریم‌ها ناکارآمد بوده و نتوانسته ملت ایران را از پای درآورد، بنابراین اگر آمریکا بخواهد آنچه را درباره ترور فرماندهان گفته عملیاتی کند، نظام اسلامی از حقوق خود دفاع می‌کند و آمریکا را در مجامع بین‌المللی به محاکمه می‌کشاند.

* قوه قضاییه و وزارت خارجه در زمینه 100 سند فعال شده‌اند

وی با اشاره به حرکت آغاز شده مبنی بر فرمایشات مقام معظم رهبری بنابر وجود 100 سند غیر‌قابل خدشه که آمریکا را در دنیا بی‌آبرو می‌کند، تصریح کرد: قطعاً‌ جمهوری اسلامی با اراده جدی مسئولان خود نتیجه این 100 سند را دنبال خواهد کرد، همانطور که دبیر شورای عالی امنیت ملی نیز اسنادی از این 100 سند را ارائه کرد.

* کنگره آمریکا از مطرح کردن ترور سردار سلیمانی به‌شدت پشیمان است

رئیس اداره سیاسی سپاه با بیان اینکه قوه قضاییه، وزارت امور خارجه و سایر دستگاه‌ها در زمینه این 100 سند فعال شده‌اند، خاطر‌نشان کرد: با پیگیری یک حرکت گسترده، آمریکای مدعی مبارزه با تروریسم، در برابر اقدامات جمهوری اسلامی از اظهارات خود پشیمان خواهد شد هر چند در حال حاضر نیز از اینکه در کنگره خود بحث ترور فرماندهان سپاه و سردار سلیمانی را مطرح کرده‌اند، به شدت پشیمان هستند.

وی با تأکید بر اینکه هیچ منطقی پشت اظهارات اخیر مقامات آمریکایی برای ترور فرماندهان سپاه وجود ندارد، تأکید کرد: امروزدر دنیا کسی نمی‌پذیرد که آمریکا با این اقدامات بخواهد اهداف خود را محقق کند چرا‌که اگر کشوری به خود اجازه دهد، دست به رفتار این چنینی بزند، طبیعی است که دیگر کشورها نیز به راحتی از این شیوه استفاده کنند.

سردار جوانی اضافه کرد: حرکت پیش دستانه آمریکا در چند سال گذشته مبنی بر لشکرکشی و اشغال برخی کشورها به بهانه حادثه یازده سپتامبر، نتیجه‌ای جز شکست و ناکامی برای آنها، چیز دیگری نداشته است.

* آمریکا با خسارت سه تریلیون دلاری و در اوج بی‌آبرویی در حال ترک عراق است

وی یادآور شد: آمریکا امروز پس از 10 سال اشغالگری در عراق و با هزینه‌ کردن بیش از سه تریلیون دلار و کشته و زخمی دادن بسیار، و فرسایش نیروهای نظامی خود، در حال ترک عراق در اوج بی‌آبرویی است.

این تحلیل‌گر مسائل استراتژیک تصریح کرد: اگر آمریکا بخواهد ترور فرماندهان سپاه را دنبال کند، قطعاً با گذر زمان به اشتباه خود پی خواهد برد و متوجه می‌شود که این اقدام نه‌تنها دستاوردی برای آنها ندارد بلکه هزینه‌های سنگینی نیز به این کشور تحمیل می‌کند.

* با دیپلماسی عمومی آمریکا را در جهان مفتضح و بی‌آبرو می‌کنیم

وی در ادامه گفت‌وگوی خود با فارس در خصوص ضمانت حقوقی و نحوه ارائه 100 سند ایران که نشانگر تروریست بودن آمریکا در دنیاست، تصریح کرد: اراده ملت‌ها می‌تواند پشتوانه این اسناد باشد؛ امروز روند تحولات به نفع ملت‌های آزادی‌خواه، عدالت‌طلب و مستضعفین است و دوره‌ ابهت و امرونهی آمریکا گذشته است و آنها نمی‌توانند ملت‌ها و دولت‌ها را تابع خود کنند.

سردار جوانی با اشاره به فروپاشی نظام‌های متحد آمریکا در خاورمیانه و جنبش 99 درصدی در داخل آمریکا، اظهار داشت:‌ به طور قطع این روند به گونه‌ای است که اهرم‌ها و ابزارهای در اختیار آمریکا به مرور زمان کاهش می‌‌یابد و از همین رو مجامع، سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی به ناچار باید حرف ملت‌ها را بپذیرند.

این کارشناس مسائل سیاسی افزود: اگر ما در مجامعی مثل شورای امنیت، برش و تأثیرگذاری‌ لازم را نداریم اما در مجمع عمومی و خود سازمان ملل از موقعیت و فرصت برخوردار هستیم لذا مسئله مهم فعلی افکار عمومی دنیاست که با دیپلماسی عمومی می‌توان آمریکا را در جهان مفتضح و بی‌آبرو کرد.

* 99 درصد آمریکایی‌ها و 85 درصد مردم خاورمیانه از دولت آمریکا متنفر هستند

وی با اشاره به مشکل اصلی آمریکا یعنی مسئله‌دار شدن و بی اعتمادی افکار عمومی نسبت به این کشور، خاطر‌نشان کرد: نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد در کشورهای اسلامی بیش از 85 درصد مردم از مقامات آمریکایی متنفر هستند و از طرفی جنبش 99 درصد وال استریت نیز نشان می‌دهد دولمتران آمریکا در کشور خود نیز، پایگاه و موقعیت خوبی ندارند به همین دلیل اگر آمریکا ملت‌ها را از دست دهد، مجامع بین‌المللی دیگر برای آنها کار آمدی گذشته را نخواهد داشت.

* آمریکا را به‌عنوان سرکرده تروریست‌های جهان به محاکمه می‌کشانیم

سردار جوانی با بیان اینکه مشکل آمریکا قرار گرفتن در برابر اراده ملت‌ها و فروپاشی دولت‌های وابسته به آنهاست، تصریح کرد: مجامع و نهادهایی وجود دارد که با پیگیری‌های جمهوری اسلامی می‌تواند، احکامی را علیه آمریکا و مقامات آنها ارائه کند لذا با پیگیری‌ این اسناد معتبر و غیر‌قابل خدشه، از حقوق ملت ایران به‌خاطر قربانی شدن آنها در بحث تروریسم دفاع کرده و آمریکا را به عنوان متهم اصلی و سرکرده تروریست‌ها در جهان معرفی می‌کنیم.

وی در ادامه تأکید کرد: جمهوری اسلامی با ارائه این 100 سند می‌تواند آمریکا را در مجامع بین‌المللی محکوم می‌کند تا احکامی علیه این کشور صادر شود.

سردار جوانی در ادامه گفت‌وگوی خود با اشاره به نقش برجسته سپاه در حفظ و بسط آرمان‌های انقلاب اسلامی، اظهار داشت: سپاه پاسداران یک مجموعه کاملاً منحصر به‌فرد در ساختار نظام اسلامی است و رسالت پاسداری از انقلاب و دستاوردهای آن و کمک به پیشرفت و حرکت انقلاب را نیز بر عهده دارد.

وی با بیان اینکه هیچ مجموعه‌ دیگری با این ویژگی‌ها در کشور وجود ندارد، افزود: سپاه پاسداران نهاد انقلابی و جوشیده از بطن مردم است که فلسفه وجودی آن نیز حفظ انقلاب محسوب می‌‌شود لذا بدیهی است که چنین سازمان منحصر به‌فردی از قابلیت‌، ساختار و سازمان انعطاف‌پذیری برخوردار باشد که در هر مقطع و شرایطی در برابر تمام تهدیدات از انقلاب اسلامی دفاع کند.

* سپاه همواره با تقدیم شهدای بسیار از تمامیت کشور دفاع کرده است

سردار جوانی خاطرنشان کرد: هرگاه حرکات تجزیه‌طلبانه در مناطق قومیتی کشور، مثل کردستان، سیستان و بلوچستان، خوزستان و ترکمن صحرا، شکل می‌گیرد، سپاه که در خط مقدم مقابله با توطئه تجزیه‌طلبی قرار دارد، با تقدیم شهدای بسیار غائله‌های این‌چنینی را خاموش می‌کند.

وی با یادآوری فداکاری نیروهای سپاه در خط مقدم جبهه‌های جنگ هشت ساله، متذکر شد: سپاه و ارتش 20 میلیونی مردم یعنی بسیج توانستند جنگ تحمیلی را به دفاعی مقدس تبدیل کنند و توطئه شکست انقلاب از طریق تجاوز خارجی را ناکام گذارند و از این رو آمریکا عامل ناکامی‌های خود در منطقه را نیز سپاه می‌داند.

این کارشناس مسائل استراتژیک یاآور شد‌: زمانی که با توطئه آمریکا و اروپا در جنگ نرم و فتنه 88 مواجه شدیم، نقش سپاه پاسداران در خنثی‌سازی این توطئه مشخص شد.

وی جنگ سایبری و تهدید نرم علیه انقلاب اسلامی را عرصه دیگری از حضور مؤثر سپاه و بسیج مستضعفین دانست و اظهار داشت: این نیروها شکست سنگینی را به آمریکا و غرب تحمیل کردند که بر همین اساس می‌توان گفت در مجموع 32 سال گذشته، سپاه به رسالت خود که همان پاسداری از انقلاب اسلامی است، عمل کرده است.

* ورود آمریکا به فاز سپاه هراسی ناشی از عصبانیت آنها از این نهاد انقلابی است

سردار جوانی به بیانات مقام معظم رهبری در جمع فرماندهان سپاه اشاره کرد و افزود: معظم‌له در آن دیدار فرمودند: "حقاً و انصافاً سپاه به خوبی توانسته به رسالت خود عمل کند" لذا پویایی، بالندگی و پیشرفت‌های انقلاب اسلامی نشان می‌دهد که این نهاد انقلابی در رسالت‌های اصلی خود موفق بوده و بنابراین طبیعی است کسانی که در این سال‌ها میلیاردها دلار برای شکست انقلاب اسلامی سرمایه‌گذاری کرده‌اند، وقتی جمهوری اسلامی مقتدر و پرشتاب را ملاحظه می‌کنند، از دست سپاه عصبانی ‌شوند و اینگونه به فاز "سپاه هراسی" ورود کنند.

* شکست‌ تنها نتیجه پروژه سپاه‌هراسی آمریکاست

رئیس اداره سیاسی سپاه در ادامه در واکنش به تهدیدات نظامی اخیر رژیم صهیونیستی علیه کشورمان، اظهار داشت: این حرف‌ها در اندازه اسرائیلی‌ها نیست، آنها همان نیروهایی هستند که وقتی به لبنان، این کشور کوچک و حزب‌الله یک جمعیت محدود حمله کردند، تصور داشتند که یک هفته‌ای آنها را شکست می‌دهند در حالی که پس از 33 روز شکست را پذیرفتند و برای اولین بار در تاریخ، قدرت‌شان زیر سوال رفت.

* اسرائیل هرگز در قواره تهدید کردن و اقدام علیه جمهوری اسلامی نیست

وی با یادآوری ضعف‌های رژیم صهیونیستی و تلاش این رژیم برای ترمیم و احیای آن، تصریح کرد: پس از تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه نیروهای شبه نظامی حماس که سلاح پیشرفته نیز نداشتند، توانستند در یک جنگ 22 روزه، شکست دوم را به این رژیم وارد کنند بنابراین اسرائیل هرگز در قواره تهدید کردن و اقدام علیه جمهوری اسلامی نیست.

سردار جوانی تأکید کرد: اگر رژیم صهیونیستی چنین اشتباهی را مرتکب شود، روزهای پایانی خود را رقم زده است چراکه جمهوری اسلامی کشوری مقتدر و توانمند است که به خوبی از تمامیت و کیان خود در سراسر جهان و به خصوص خاورمیانه دفاع می‌کند.

* ایران در نزدیک‌ترین نقطه به رژیم صهونیستی جواب پشیمان‌کننده‌ای به آنها می‌دهد

وی در خاتمه متذکر شد: جمهوری اسلامی در نزدیک‌ترین نقاط به رژیم صهیونیستی از امکاناتی برخوردار است که به راحتی می‌تواند جواب پشیمان‌کننده‌ای به سردمداران رژیم صهیونیستی دهد
وطـــن یعنــی اذان عشـــق گفتــن ***
وطــن یعنــی غبـار از عشـق رفتــن[COLOR=#000000] *** 
وطــن یعنــی[COLOR=#d8d8d8] هـدف یعنی شهامت *** 
و[COLOR=#d8d8d8]طـــن یعنــی شرف یعنی شهـادت   *** 
و[COLOR=#d8d8d8]طــن یعنــی گذشتــه،حـال، فـردا   *** 
ت[COLOR=#d8d8d8]مـــــام سهـــم یـــک ملــت ز دنیــا  ***
وطــن یعنــی چـه آبـاد و چه ویـران ***
وطـــن یعنـی همین جا یعنی ایـران ***
***
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”