توانايي‌ حزب‌الله در رهگيري ‌پهپادها

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major I
Major I
پست: 235
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۸۸, ۵:۰۶ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 977 بار
سپاس‌های دریافتی: 988 بار

توانايي‌ حزب‌الله در رهگيري ‌پهپادها

پست توسط HS368 »

توانايي‌ حزب‌الله در رهگيري ‌پهپادها

  اساس اين گزارش، حزب‌الله به حالت آماده باش درآمده و براي مقابله با هرگونه تهاجم اسرائيلي کاملا آماده است.

گزارشات از توانايي جنبش مقاومت لبنان، حزب‌الله در يافتن راهي براي پارازيت انداختن و ناتوان کردن هوپيماهاي شناسايي بدون سرنشين اسرائيلي حکايت مي‌کند.

روزنامه لبناني ديلي استار روز چهارشنبه (9 نوامبر، 15 آبان) گزارش داد، پس از محو شدن يک هواپيماي مظنون شناسايي اسرائيلي از صفحه رادار گردان نيروهاي حافظ صلح سازمان‌ملل مستقر در لبنان (يونيفل) در جنوب لبنان، گمانه‌زني‌ها در اين خصوص افزايش يافت.

اين روزنامه افزود: "بيش از يک سال است که اطلاعاتي در خصوص اقدام حزب‌الله در پيگيري روش‌هاي پارازيت انداختن در ارتباط داده‌اي بين هواپيماي بدون سرنشين و پايگاه کنترل زميني آن و يا مداخله در سيستم راهنماي هواپيماهاي بدون سرنشين در حال انجام ماموريت‌هاي هوايي از پيش برنامه‌ريزي شده براي ساقط کردن آن‌ها منتشر شده است."

به گزارش اين روزنامه، هيچ شکي وجود ندارد که توانمندي‌هاي جنبش مقاومت در زمينه جنگ الکترونيک فوق سري طي دهه‌هاي اخير، پيشرفت‌هاي بزرگ و گسترده‌اي داشته است.

با اين حال، حزب‌الله تا کنون هيچ تاييديه‌اي در خصوص دست‌يابي‌اش به توانمندي نابود کردن هواپيماهاي بدون سرنشين اسرائيل منتشر نکرده است.

اسرائيل از زمان تهاجم به لبنان در سال 1982 تاکنون براي ماموريت‌هاي شناسايي بر فراز جنوب لبنان از هواپيماهاي بدون سرنشين استفاده کرده است. اسرائيل در جريان جنگ سال 2006 براي نخستين بار از هواپيماهاي بدون سرنشيني استفاده کرد که قادر به شليک موشک بودند. بسياري از اين هواپيماها مسئول هدف قرار دادن خودروهاي غيرنظاميان در جنوب لبنان و حمله به دو آمبولانس پارک شده در قانا، که در آن‌ها مجروحان وجود داشت، هستند.

روزنامه لبناني عرب زبان الجمهوريه ماه گذشته از طرح اسرائيل براي آغاز تهاجم سوم بر ضد لبنان خبر داده بود. 
[External Link Removed for Guests]
خوشبختی ما در سه جمله است ... تجربه از دیروز , استفاده از امروز , امید به فردا ... ولی ما با سه جمله دیگر زندگی مان را تباه میکنیم حسرت دیروز , اتلاف امروز , ترس از فردا ... دکتر علی شریعتی
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”