شهادت سردار مقدم هنگام آزمایش موشکی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۶, ۷:۴۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 22547 بار
سپاس‌های دریافتی: 14742 بار

شهادت سردار مقدم هنگام آزمایش موشکی

پست توسط Shahbaz »

 تصویر 
روزنامه ایران نوشت:

جمهوری اسلامی این روزها، شرایط خاصی را پشت سر می‌گذارد. از سویی در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی برخی دائماًبر طبل شکاف ها و اختلافات می‌کوبند و این و آن را انحرافی می‌نامند و بر اساس همین غفلت های داخلی دشمن نیز چنگ و دندان تیزمی‌کند و تهدید می نماید.

اما برخی فرزندان رزمنده این مرز و بوم در وانفسای کشمکش های سیاسی فقط و فقط به وظیفه می‌ اندیشند و برای حفظ اقتدار دفاعی انقلاب در کشاکش تهدیدهای بیرونی مظلومانه و در اوج گمنامی به شهادت می‌ رسند.

حادثه اخیر در یکی از پادگان‌های سپاه که به شهادت جمعی از بهترین پاسداران انقلاب انجامید هرچند مورد تحلیل ناصواب بسیاری از دشمنان خارجی و داخلی قرار گرفت، اما تنها و تنها حاصل تلاش آنها حفظ اقتدار نظام الهی جمهوری اسلامی بود. هرچند حاج حسن مقدم از بهترین نیروهای سپاه نیز در این حادثه جان عزیز خود را تقدیم انقلاب کرد اما خون او و یارانش قطعاً به ثمرات انقلاب خواهد افزود.

درباره شخصیت، منش و همچنین تلاش‌های حاج حسن با سردار دکترمحمد تهرانی‌مقدم، برادر وی و رئیس مرکز فرهنگی «صبح قریب» و در فضایی صمیمی، در حالی که او عزادار برادر شهیدش بود به گفت وگو پرداختیم.

شهادت سرلشکر حسن تهرانی‌مقدم، برادر شما و جمعی از همرزمانش را مجدداً تسلیت می‌گوییم. در ابتدا یک بیوگرافی از شهید و خانواده او بفرمایید.

ما از یک خانواده متوسط در جنوب تهران هستیم که چهار برادر بودیم. دو برادر من تا به امروز به توفیق شهادت نایل شدند.

اخوی کوچک ما به نام علی تهرانی‌مقدم، ظهر عاشورای سال 59 ، اوایل جنگ و در محاصره سوسنگرد به شهادت رسید و با شهادت خودش، محاصره سوسنگرد را شکست و موفق شد که صدامیان را از آن خطه پاک بیرون کند.

اخوی دوم شهید حسن تهرانی‌مقدم، نخستین فرمانده توپخانه سپاه و بنیانگذار آن بود. جنگ که شروع شد، سپاه فاقد توپخانه بود. ایشان وقتی به این مسئولیت منصوب شد، در سپاه توپ و توپخانه‌ای وجود نداشت.

برخی دوستان زمانی که شنیدند یک جوان متعهد به عنوان فرمانده توپخانه انتخاب شده،‌ خندیدند و برخی هم به تمسخر گرفتند و گفتند که نه توپی وجود دارد و نه توپخانه‌ای اما برای توپخانه فرمانده گذاشته‌اند! اخوی ما همان موقع گفت توپ‌های ما آن طرف است و اشاره کرد به نیروهای صدامی. چند روز بعد عملیاتی شکل گرفت که با انجام موفقیت‌آمیز آن، موفق شدند یک گردان توپخانه ارتش رژیم صدام را به غنیمت بگیرند و با همین توپ‌های غنیمتی توپخانه سپاه شکل گرفت. ایشان در همان زمان موفق شد سازمان توپخانه را پایه‌ریزی کند.

دقیقاً چه سالی بود؟

سال 1360. شهید حاج حسن در این سال توپخانه سپاه را راه‌اندازی کرد و طی سال 61 و در عملیات‌های بعدی، همین توپخانه بیشترین حجم آتش را بر سر عراقی ها ریخت. یک سال بعد یعنی در سال 62 ایشان مسئولیت یگان موشکی سپاه را برعهده گرفت و این در حالی بود که فاقد موشک بودیم. یکی از ویژگی‌های شهید این بود که با آموزش جوانان، این مجموعه‌ها را حرکت می‌داد و همزمان نیز مجموعه‌های دیگری را راه‌اندازی می‌کرد.

در واقع دوستان دیگرش مسئولیت توپخانه را به عهده گرفتند و خود او به یگان موشکی سپاه رفت. او موفق شد از موشک‌هایی که در یکی از عملیات های ارتش بعثی عراق علیه ما استفاده شده و عمل نکرده بود استفاده کند.

همچنین از بعضی از کشورهای دوست نیز در این مسیر کمک گرفت. در آن زمان ارتش صدام فکر می‌کرد که در پاسخ به موشک‌هایی که علیه مردم و شهرهای ما استفاده می‌کند، کشور ما چیزی ندارد.

اما حاج حسن‌آقا موفق شد پاسخ دندان‌شکنی به ارتش بعثی عراق بدهد. آن زمان در حالی که آنها تصورش را هم نمی‌کردند، ایران موفق شد موشک‌های اسکاد را راه‌اندازی کند. این پاسخ مؤثر، عامل بسیار بازدارنده‌ای برای ارتش عراق شد. ما حتی نوآوری‌هایی داشتیم که توانستیم سوخت جامد را در عرصه موشکی تولید کنیم. ایشان نه تنها این سوخت را در کشور تولید کرد بلکه به برخی کشورهای دوست نیز در این مسیر کمک کرد. حاج حسن‌ حتی به لبنان هم آمد و یگان موشکی حزب‌الله را در آنجا ایجاد کرد.

راه‌اندازی این یگان در چه سالی و چگونه شکل گرفت؟

تقریباً در سال 66-65 بود. بچه‌های حزب‌الله لبنان بسیار دوستدار حاج حسن‌آقا بودند. با کارهایی که ایشان انجام داد، حزب‌الله موفق به تجهیز سلاح‌هایی شد که هرگاه صهیونیست‌ها شرارتی می‌کردند، با پاسخ دندان‌شکن مواجه می‌شدند. الآن هم قاطعانه بگویم، رژیم صهیونیستی اگر هرگونه عملیات یا تهدیدی را علیه جمهوری اسلامی داشته باشد، از ناحیه موشک‌های حزب‌الله لبنان مشت محکمی را دریافت خواهد کرد که قلب تل‌آویو را زیر و رو می‌ کند.

این مهم یکی از یادگارهای سردار شهید حسن تهرانی‌مقدم است. این نکته را نیز بگویم طی این روزها تلفن‌های بسیاری از سوی رزمندگان و دوستان حزب‌الله لبنان داشتم که ابراز احساسات زیادی کردند. میان بچه‌ها و حاج حسن‌آقا علاقه بسیاری حاکم بود.

طی سال‌های اخیر جهاد خودکفایی سپاه به فرماندهی سردار شهید تهرانی‌مقدم به پیشرفت‌های زیادی نایل شده بود. از این سال ها بگویید.

بله، ایشان کارهای بسیاری انجام داد. یکی از کارها این بود که یک «های‌تکنولوژی» با ابداع و فکر خودش و به عنوان یک تکنولوژی بومی ایجاد کرد. روش معتبر و امروز جهان «های تک» است. او موفق شد سازمان جهاد خودکفایی سپاه را راه‌اندازی کند و با ابداعات، کشور ما را به موشک بالستیک برساند. ما امروز در میان چند کشور انگشت‌شمار جهان موفق به کسب این تکنولوژی شده‌ایم. رهبر معظم انقلاب در سخنرانی اخیرشان فرمودند که جواب تهدید، تهدید است.

یکی از اقدامات سردار شهید حاج حسن‌آقا نیز همین موشک بالستیک بود که جمهوری اسلامی این کار را به مسئولیت و فرماندهی وی انجام داد و حاج حسن‌آقا جانش را در این مسیر گذاشت.

ایشان در هنگام آخرین تست همین موشک جان خود را از دست داد. سپاه قصد داشت این ابداع جدید را به رخ مبتکران جهانی بکشاند اما این حادثه روی داد. البته ایشان با خون خود موفق شد این تکنولوژی را بومی کند و ما صاحب این ابزار مهم تاریخی و نظامی در کشورمان شده‌ایم که ان‌شاءالله بزودی ثمر خواهد داد.

شهید حاج حسن‌آقا موفقیت‌های بسیاری داشت که من مجاز هستم فقط برخی از آنها را برای شما توضیح دهم. وی فردی بود کاملاً گمنام و به دور از تریبون و مصاحبه و سخنرانی. شخصیت او طوری بود که با اخلاص تمام کارها را تعقیب می‌کرد.
از ویژگی‌های فردی، اجتماعی و اخلاقی شهید بگویید.

حاج حسن آقا فوق‌العاده فرد متعبد و متقی و بسیار ملتزم به رعایت تقوا بود. از همان دوران نوجوانی در مسجد زینب کبری در جنوب تهران در سرچشمه مسئولیت کارهای فرهنگی را با شهید علی، اخوی دیگر من به عهده داشتند. در فعالیت‌های فرهنگی و رساندن پیام امام به مردم نقش مهمی داشت. در فعالیت‌های فرهنگی قبل از انقلاب علی‌رغم سن کم، بسیار فعال و بانشاط بود. بعد از انقلاب از ابتدای تشکیل سپاه، ایشان وارد این نهاد انقلابی شدند و در فعالیت‌های نظامی به شکلی که عرض کردم، حضور داشت.

در برخورد با جبهه ضدانقلاب نیز فعالیت خیلی پرثمری داشت. در آن زمانی که بنده معاونت اطلاعات سپاه را به عهده داشتم، ایشان و شهید علی مقدم، هر دو برادر در کنار ما بودند و در جبهه مبارزه با ضدانقلاب نقش فعالی ایفا کردند. آن موقع که ضدانقلاب واقعه آمل را رقم زدند و با استفاده از استتار جنگل‌های شمال، به مردم بیگناه حمله می‌کردند، ‌این دو برادر در کنار ما بودند و علیه منافقین و ضدانقلاب فعالیت زیادی انجام دادند.


 تصویر 
این موضوع را هم بگویم که ایشان چند بار از جانب منافقین تهدید شد به دلیل آن‌که موشکی به مقر منافقین در داخل خاک عراق زد. همان شب رادیو منافقین اعلام کرد این مقدم مزدور خمینی را ما می‌زنیم. زمانی که ترور شهید صیاد شیرازی را طراحی کردند، همزمان طرح ترور حاج حسن آقای مقدم را نیز در دستور کار داشتند و می‌خواستند هر دوی آنها را ترور کنند که یک گروه از آنها دستگیر شدند. منافقین، شهیدصیادشیرازی که با حاج حسن آقای ما یک رفاقت خیلی نزدیک و صمیمی داشت را ترور کردند اما موفق نشدندحاج حسن آقا را ترور کنند. یکی دیگر از ابعاد ناشناخته‌اش این بود که بسیار مظلوم بود، جای ثابت و خانه ثابتی هم نداشت و همیشه در معرض تهدید و خطر بود. گروهک منافقین و دنباله‌روهایش از داخل و استکبار جهانی از بیرون، همیشه دنبال این بودند که به نوعی بتوانند این نیروی انقلابی را از صحنه خارج کنند. در ابعاد اخلاقی نیز یک فرد بسیار خیّر و کمک‌حال مستضعفین بود و هیچ‌کس نبود که به ایشان مراجعه کند و نا‌امید برگردد.

یک مجموعه صندوق قرض‌الحسنه‌ای داشت که هر کس مراجعه می‌کرد، کارش را راه می‌انداخت. من خودم شاهد بودم تعدادی خانه برای مستضعفین ساخت که دست خیلی‌ها را گرفت و همچنین در تهیه جهیزیه برای افراد بی‌بضاعت خیلی کمک کرد. مادر ما خیریه کوچکی دارد که ساز‌و‌کار و بودجه‌اش را بیشتر حاج حسن آقا تأمین می‌کرد و در واقع از این طریق به بسیاری از محرومین و مستضعفین کمک می‌شود.

بسیار متواضع بود و با اخلاق و خلق و خوی محمدی واقعاً در دل همه مسئولین جا داشت. همه مسئولین دوستش داشتند، از شخص مقام معظم رهبری، ریاست محترم جمهور و مسئولین دیگر. در واقع اسمش حسن بود، خلقش حسن بود. عملش حسن بود. ولی حسینی رفت.

یکی از نقاط قوت جمهوری اسلامی همین روحیه بسیجی و جهادی است. روحیه بسیجی‌وار حاج حسن آقا را نشأت گرفته از چه می‌دانید؟

روحیه حاج حسن آقا نشأت گرفته از نفس امام خمینی‌(ره) بود. حاج حسن آقا علی‌رغم سن کمش چند بار خدمت حضرت امام رسیده بود. همچنین بودن در کنار رزمندگان و دوستان شهیدش در
8 سال دفاع مقدس با توجه به ویژگی‌هایی که این دوستان و همرزمان شهید داشتند به شعله‌ور شدن این روحیه کمک کرد. همچنین سازمان وی زیر نظر مستقیم و ارشادات مقام معظم رهبری قرار گرفت و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای چند بار از این مجموعه بازدید کردند. رهنمودها و ارشادات ایشان روحیه حاج حسن آقا را تعالی می‌بخشید.

او به آقا امیرالمؤمنین و اهل بیت علیهم ا‌لسلام ارادت خاصی داشت. هر زمانی که امکانش را داشت، در منزل خودش یا در مسجد و یا جاهای دیگر مراسم‌های مختلف را اداره می‌کرد. چه مراسم شادی اهل بیت و چه در مراسم عزا بالاخص در مراسم شهادت آقا امام حسن مجتبی علیه السلام سنگ تمام می‌گذاشت.

من در همین جا دو خاطره از ایشان نقل می‌کنم.
یکی در مورد یک حادثه‌ای شبیه این حادثه‌ای که اخیراً اتفاق افتاد. در حدود 5-4 سال پیش در ارتباط با سوخت موشک و همچنین تست موتور موشک، نخستین‌باری که ایشان موفق شد به این نقطه برسد، یک انفجاری در این پروژه رخ داد، طوری که بدنه این موشک چندین متر پرت شد و به یک کوهی در اطراف برخورد کرد. دوده‌ای غلیظ از این انفجار بدنه موشک را گرفته بود. اما انگار فردی آمده بود و بر بدنه موشک کلمه شریف حیدر را حک کرده بود. یعنی کلمه حیدر خود به خود بر بدنه موشک نقش بسته بود. همه تعجب کرده بودند که این چی بود. حاج حسن آقا شب خواب می‌بیند که یک فرد نورانی به او می‌گوید که چرا ناراحتی و حاج حسن اتفاق روی‌داده را تعریف می‌کند. آن فرد نورانی در پاسخ می‌گوید که هیچ نگران نباش در فلان نقطه این موتور، این اشکال وجود دارد که اگر آن را برطرف کنی، مشکل حل می‌شود و شما باید این پروژه را تمام کنی. حاج حسن آقا با تعجب سؤال می‌کند که شما کی هستید؟ آن فرد نورانی پاسخ می‌دهد که من حیدرم. حاج حسن به من گفت فردایش رفتم و دیدم اشکال در همان نقطه بوده و آن را برطرف کرده و موفق شدیم.

خاطره­ دیگر این که او برای بنده نقل می‌کرد یک بار خواب دیده است که از دنیا رفته. می‌گفت من را گذاشتند در یک قبر تاریک، خیلی وحشتناک بود. دو ملک و یک فرد غضبناک هم ایستاده بودند. یک پرونده‌ای را ورق زدند و بستند و پرسیدند که چی داری؟ حاج حسن می‌گفت در پاسخ گفتم که برای آقا ابا‌عبدالله خیلی عزاداری و گریه کردم. گفت این جمله را که گفتم همه‌جا فراخ شد، فرشته‌ ­ها همه از حالت غضب‌آلودگی درآمدند و به من نشان دادند که اسباب اخلاصت این موضوع است. من که روز دوشنبه گذشته مراسم تدفین اخوی شهیدم را انجام دادم، یک‌باره یاد این خواب افتادم و یک لحظه احساس کردم در بهشت قرار دارم.

اشاره کردید به دیدارهای ایشان با رهبر معظم انقلاب، آیا خاطره‌ای از این دیدارها به یاد دارید؟

من چند سال افتخار حفاظت از مقام معظم رهبری را داشتم و سال‌ها در خدمت معظم‌له بودم. می‌دانم که مقام معظم رهبری جمعه‌ها جایی تشریف نمی‌برند و به کارهای شخصی و عبادات می‌پردازند. خیلی به ندرت اتفاق می‌افتد که جمعه‌ها ملاقات داشته باشند. ایشان یک روز جمعه بر‌خلاف همیشه از مجموعه حاج حسن آقا بازدید کردند و در آن مجلس مقام معظم رهبری حاج حسن را مورد تفقد قرار دادند. تشویقشان کردند و دستور دادند که بودجه خوبی برای مجموعه سازمان جهاد خودکفایی سپاه اختصاص داده شود.

رهبر معظم انقلاب در این بازدید از کارهای حاج حسن اظهار رضایت کردند و فرمودند خدا از شما راضی باشد و این رضایت مقام معظم رهبری و در پی آن رضایت خداوند و اهل بیت یک انگیزه قوی برای او شد تا برنامه‌ها و کارها را خیلی با جدیت و تصمیم بیشتر و مصمم‌تر ادامه بدهد و موفق شود که این پیروزی را به‌دست بیاورند.

رابطه حاج حسن با دولت چطور بود؟ این سؤال را از این جهت عرض می‌کنم که وجود روحیه یکسان جهادی و بسیجی در این دو مجموعه یعنی دولت و سازمان خودکفایی سپاه مشهود است.

من با کمال خوشبختی باید عرض کنم که دولت دکتر احمدی‌نژاد یکی از حامیان اصلی این پروژه بود. در همین جایی که الآن شما تشریف آوردید، یکی از مسئولین دولت تشریف آوردند که حاج حسن آقا هم حضور داشتند و یک همکاری در باب هوا فضا را با هم شروع کردند. دولت خدمتگزار در این رابطه بسیار کمک کرد و همراه و همگام بود و زمانی که مسئولین فضایی کشور می‌خواستند بازدیدی از مجموعه‌ سپاه به عمل آورند، حاج حسن آقا با خوشحالی به من گفت که فرماندهی محترم کل سپاه و مسئولین بالاتر خیلی خوشحال شده‌اند و مجوز این بازدید را هم صادر کرده‌اند. دوستان هم بازدید کردند و بنای یک همکاری را در هوافضا با هم گذاشتند، به طوری که تعامل بسیار مثبت و سازنده‌ ای میان سازمان هوا فضا و سازمان خودکفایی سپاه شکل گرفت. ما در شرایطی که می‌رفتیم که در فضا به یک تکنولوژی برتر دست پیدا کنیم، متأسفانه با این ضایعه روبرو شدیم. امیدوارم دوستان بعدی که می‌آیند راه این شهید را ادامه دهند تا بتوانند این پروژه را هم به سرمنزل مقصود برسانند.

گفتید پروژه به سرمنزل مقصود برسد، یعنی این‌که پروژه هنوز ادامه دارد؟

بله، ادامه دارد. من واضح‌تر بگویم که ماهواره زمانی که می‌خواهد در فضا قرار بگیرد باید یک کشاننده‌ای داشته باشد و در واقع همان موشکی که این را به فضا می‌برد، ماهواره را در فضا وارد می‌کند. در این زمینه با روسیه قراردادی داشتیم و علی‌رغم این‌که کلی با آنها صحبت کردیم و ماهواره خودمان را به اینها داده بودیم که با سیستم موشکی خودشان به فضا ببرند، متأسفانه نهایتاً این کار را نکردند و ماهواره ما را برگرداندند. اما جمهوری اسلامی موفق شد که ماهواره را با امکانات خودمان به فضا بفرستد. در فرستادن ماهواره پروژه‌ای بین دو سازمان بسته شده بود که حاج حسن آقا در مجموعه سازمان جهاد خودکفایی به کمک دولت بیاید تا ماهواره در فضا قرار بگیرد. کار این پروژه شروع شد و امیدوارم که ان‌شاء‌الله پرچمداران بعدی بتوانند راه این شهید را ادامه دهند و ما بتوانیم در هوافضا هم خودکفا باشیم.

طی این روزهــــا صهیونیست‌ها و رسانه‌های آنها سعی کردند شهادت حاج حسن و یارانش را خرابکاری سازمان های متبوع خود جلوه دهند. هر روز هم در این رابطه شایعاتی را طرح کردند. نظر شما چیست؟

من فقط می‌توانم یک جمله عرض کنم که این پروژه در حال تست نهایی بود. پروژه هم مربوط به موشک بالستیک قاره‌پیما بود و در مراحل نهایی‌ قرار داشت. این پروسه کاملاً هایتک و محرمانه بود. یکی از دلایلی که آنها حرف‌های مختلف می‌زنند، این است که از ماهیت این کار مطلع نبودند. ملت عزیز ما مطمئن باشند که ایران در این زمینه به یک تکنولوژی بومی دست یافته که بتواند در مقابل تهدیدها و توطئه‌های استکبار جهانی بایستد. پرچمدار این پروژه نیز سرلشکر شهید حاج حسن تهرانی مقدم بود که خون خودش را در این مسیر تقدیم کرد و بنده مطمئنم که این خون‌ها ان‌شاءا... بارور خواهد شد و این پروژه نهایی می‌شود.تابناک
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  
           
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 983
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۹ دی ۱۳۸۷, ۱۲:۰۵ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 7461 بار
سپاس‌های دریافتی: 7118 بار
تماس:

Re: شهادت سردار مقدم هنگام آزمایش موشکی

پست توسط @lirez@ »

هرچند گفتن بعضی مطالب جز رده های محرمانه حساب میشود اما طبق اطلاعات رسیده گویا پروژه ماهواره بر سیمرغ بوده و در اخرین مرحله که برش سوخت جامد بوده دچار این حادثه دلخراش شده.
قدرت انفجار هم به حدی زیاد بوده که دهانه ای به عمق 70 متر ایجاد کرده هرچند در عمق زمین بوده این حادثه.
حتی نیروهای هلال احمر پاکدشت هم در محل حادثه حاضر بودند اما به دلیل محرمانه بودن مکان فقط از نیروهایی امدادی نیروهای مسلح جهت کمک به حادثه دیدگان استفاده شده
Fast Poster
Fast Poster
پست: 226
تاریخ عضویت: شنبه ۸ خرداد ۱۳۸۹, ۲:۳۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 486 بار

Re: شهادت سردار مقدم هنگام آزمایش موشکی

پست توسط metal_korn »

بعد از شهادت شهید کاظمی در سال 84 دومین ضربه ای سختی بود که سپاه خورد
وقتی از کسایی که دوست دختر دارن و رابطه نامشروع برقرار میکنن می پرسم برنامت برای آینده چیه میگن الان خوش میگزرونیم بعد با یک زن [FONT=Impact] پاک    میکنیم یکی از آیات سوره نور قرآن کریم میگه مرد زناکار زن زناکار گیرش میاد

  غرب علیه مردم ایران  بی شمار است اما جالب اینجاست که عده ای از همین مردم یاران راستین غرب هستن و اونهارو ناجی خوشون میدونن باید به حال خود گریست
Major I
Major I
پست: 686
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۲ مهر ۱۳۸۹, ۷:۲۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 822 بار
سپاس‌های دریافتی: 1585 بار

Re: شهادت سردار مقدم هنگام آزمایش موشکی

پست توسط saeedjiji »

خیلی جا خوردم

خبر به این مهمی از زبان برادر ایشون ....
تصویر

نمیدونی که قبل از رفتن من , چه مردایی که رفتن برنگشتن

چشای خیلیا از عشق تر شد , دلهاشون به خدا نزدیکتر شد
Fast Poster
Fast Poster
پست: 267
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۹:۰۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 142 بار
سپاس‌های دریافتی: 928 بار

Re: شهادت سردار مقدم هنگام آزمایش موشکی

پست توسط SADGYAN »

مطالب مهمی در مصاحبه برادر ایشون اشاره شده که قابل تامله از جمله بحث موشک قاره پیما
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 965
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۸۸, ۸:۴۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2776 بار
سپاس‌های دریافتی: 3436 بار

Re: شهادت سردار مقدم هنگام آزمایش موشکی

پست توسط victory67 »

سلام .دوستان ایران واقعا قدرت تولید موشک قاره پیما دارد؟ :?
  تصویر تصویرزندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رودتصویر تصویر 
  تصویر تصویرصحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یادتصویر تصویر     
  
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1780
تاریخ عضویت: شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۶, ۳:۵۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1264 بار
سپاس‌های دریافتی: 10136 بار

Re: شهادت سردار مقدم هنگام آزمایش موشکی

پست توسط typhoon »

ما یک زمانی توی یه تاپیکی گفتیم کسانی که توانایی رسیدن به فضا را دارند در حقیقت موشک قاره پیما نیز دارند و عده ای به ما گفتند که نه و اینچنین نیست!!! این هم سند..........
Old soldiers never die.They just fade away
Junior Poster
Junior Poster
پست: 143
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۳۰ تیر ۱۳۸۸, ۴:۱۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 243 بار
سپاس‌های دریافتی: 289 بار

Re: شهادت سردار مقدم هنگام آزمایش موشکی

پست توسط mymail »

typhoon نوشته شده:ما یک زمانی توی یه تاپیکی گفتیم کسانی که توانایی رسیدن به فضا را دارند در حقیقت موشک قاره پیما نیز دارند و عده ای به ما گفتند که نه و اینچنین نیست!!! این هم سند..........برادر شهید حسن تهرانی‌مقدم‌:
سخنی از موشک بالستیک و قاره پیما مطرح نشد/از فعالیت شهید ما هم خبر نداشتیم

[External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1780
تاریخ عضویت: شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۶, ۳:۵۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1264 بار
سپاس‌های دریافتی: 10136 بار

Re: شهادت سردار مقدم هنگام آزمایش موشکی

پست توسط typhoon »

به هر حال زمان ثابت خواهد کرد که جمهوری اسلامی ایران نیز به دنبال موشک قاره پیما رفته است و بدست آورده است.ما که خوشحالیم ، خدا بیشترش کند انشالله!!!!!!!!
Old soldiers never die.They just fade away
Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
پست: 27
تاریخ عضویت: شنبه ۶ شهریور ۱۳۸۹, ۲:۳۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 287 بار
سپاس‌های دریافتی: 126 بار

Re: شهادت سردار مقدم هنگام آزمایش موشکی

پست توسط Abbas1 »

تصویر

برادر شهید حسن تهرانی‌مقدم‌:

خبرگزاری فارس: محمد تهرانی‌مقدم برادر شهید تهرانی‌مقدم مطلبی را که روزنامه ایران به نقل از وی منتشر کرده بود، تکذیب کرد.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، روزنامه ایران در شماره امروز خود با انتشار مصاحبه‌ای از محمد تهرانی مقدم برادر سردار سرلشکر شهید حاج حسن مقدم رئیس سابق سازمان جهاد خودکفایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به نقل از وی نوشته است که "پروژه موشک بالستیک سردار مقدم به زودی نهایی می‌شود."

در پی این موضوع، محمد تهرانی مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با تکذیب این مطلب و [HIGHLIGHT=#92d050]با تأکید بر اینکه خبرنگار روزنامه ایران امانتداری نکرده و مطلبی را از قول وی بیان کرده که گفته نشده است، اظهار داشت: کارهایی که حاج حسن مقدم انجام می‌داد، برای خود ما هم مشخص نبود و از آن اطلاع نداشتیم، و این مطلبی که روزنامه ایران درباره موشک بالستیک و قاره‌پیما منتشر کرده، از خودشان گفته‌اند و من با آقای نعیمی مدیرمسئول این روزنامه تماس گرفته و گلایه کردم که چرا از سوی خود مطلبی را منتشر کرده و به من نسبت می‌دهد. 

وی ادامه داد: در این رابطه تکذیبیه‌ای نیز به روزنامه ایران می‌فرستم تا آن را چاپ کنند.

[HIGHLIGHT=#92d050]محمد تهرانی‌مقدم تأکید کرد که ابداً چنین مطلبی (موشک بالستیک و قاره‌پیما) را مطرح نکرده و درباره مسائل موشکی کشور خبری ندارد. 

وی افزود که از کارهای حاج حسن مقدم در ایام پیش از شهادت نیز اطلاعی نداشته است.!!!!!

برادر سردار سرلشکر شهید تهرانی‌مقدم در ادامه درباره خصوصیات اخلاقی این شهید عالی‌قدر نیز گفت: ایشان بسیار متعبد، باورع، باتقوا، اهل تهجد و متقید به نماز اول وقت بودند.

محمد تهرانی مقدم افزود: شهید تهرانی مقدم یک شخصیت بسیار ولایی بود و بسیار به اهل بیت(ع) محبت داشت و به آنان عشق می ورزیدند.

وی با اشاره به روحیه جوانمردی و کرامت شهید تهرانی‌مقدم ادامه داد: از خصوصیات بارز ایشان، دستگیری از مستضعفین بود. ایشان یک مؤسسه خیریه گمنام داشتند و مرتب در جهت رسیدگی به ایتام و خانه ساختن برای آنها تلاش می‌کردند.

برادر سردار شهید مقدم تأکید کرد: بخشی از اداره این مؤسسه خیریه را مادرم بر عهده داشت اما حاج حسن آن را پشتیبانی مالی می‌کرد.

محمد تهرانی‌مقدم افزود: شهید تهرانی‌مقدم مانند مولایش امام حسن مجتبی(ع) کریم بود و هیچ فرد نیازمندی نبود که به ایشان مراجعه کند و دست خالی برگردد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شهید تهرانی‌مقدم خلق محمدی داشت و مصداق این حدیث امیرالمؤمنین علی(ع) بود که "المومن بشره فی وجه و حزنه فی قلبه".
انتهای پیام/
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 585
تاریخ عضویت: شنبه ۹ مهر ۱۳۹۰, ۷:۴۸ ب.ظ
محل اقامت: iran
سپاس‌های ارسالی: 3296 بار
سپاس‌های دریافتی: 2088 بار
تماس:

Re: شهادت سردار مقدم هنگام آزمایش موشکی

پست توسط Cloor Master »

احتمالا دو حالت وجود دارد البته به نظر من
۱ اینکه طبق معمول به دلیل نبود خبرنگار متخصص در بحث نظامی این خبر نگار احتمالا اشتباه برداشت کرده و چیز دیگری نوشتند
۲واقعا وجود دارد و خبر نگار اشتباه نکرده است اما چون ۳شده و به علت امنیت اطلاعات می خواهند جلویش را بگیرند
و آنهایی که بر بلندای آسمان
پرواز تا بینهایت را
بر قلب آسمان
تا ابد در اوج گرفتن
بر بلندای آسمان نامت ایران
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1780
تاریخ عضویت: شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۶, ۳:۵۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1264 بار
سپاس‌های دریافتی: 10136 بار

Re: شهادت سردار مقدم هنگام آزمایش موشکی

پست توسط typhoon »

به قول برادران آذری زبان:گاماس گاماس،صبر کن حاج ممد،صبر :-o :grin:
Old soldiers never die.They just fade away
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”