تحویل‌انبوه‌سامانه‌موشکی‌ساحل‌به‌دریا به نداجا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1780
تاریخ عضویت: شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۶, ۳:۵۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1264 بار
سپاس‌های دریافتی: 10136 بار

تحویل‌انبوه‌سامانه‌موشکی‌ساحل‌به‌دریا به نداجا

پست توسط typhoon »

به گزارش مشرق به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع ، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مراسم تحویل دهی این سامانه های موشکی گفت: رشد مؤلفه های قدرت در حوزه دفاعی، از ارکان سیاست های جمهوری اسلامی ایران، برای دفع هر نوع تهدیدی است.
  سرتیپ وحیدی افزود: تقویت روز افزون قدرت دریایی به عنوان یکی از راهبردهای اصلی وزارت دفاع با جدیت دنبال می شود.
وزیر دفاع ، قدرت دریایی جمهوری اسلامی ایران را قدرتی بالنده و پویا توصیف کرد و گفت: امروز با تحویل تعداد قابل توجهی از سامانه های موشکی ساحل به دریا به نیروی دریایی ارتش، این نیرو می تواند مأموریت پدافند ساحلی را با قدرت بالاتری انجام دهد.
سردار وحیدی افزود: گردان بودن سکوهای پرتاب که می تواند شعاع وسیعی از ساحل را کنترل کند، وجود شبکه ارتباطی میان سایت ها که امکان ردیابی و تخصیص اهداف چندگانه و مدیریت یکپارچه و همزمان سایت ها را فراهم می کند، از ویژگی های این سامانه های موشکی است.
وی همچنین ، افزایش انعطاف پذیری، بالا رفتن ضریب امنیتی برای نیروهای عمل کننده خودی ، شناسایی اهداف بزرگ و کوچک دریایی و انهدام همزمان آنها در فواصل دور و نزدیک و در سریعترین زمان ممکن را از دیگر ویژگی این سامانه های موشکی بیان کرد.
وزیر دفاع تصریح کرد: بدین ترتیب یک توانمندی گسترده با اضافه شدن این سامانه ها به سامانه های قبلی برای نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ایجاد می شود و این سامانه ها در کنار نیروی ایمان ، تعهد و ایثارگری دریادلان نیروی دریایی ، قدرت دفاعی آفندی و پدافندی مطمئنی را به وجود می آورد.
وی با قدردانی از متخصصان زبده و کارآمد سازمان صنایع دریایی که با طراحی ، ساخت و تولید انبوه این سامانه های قدرتمند موشکی ، در حوزه ایجاد اقتدار ملی ، نقش آفرینی می کنند، گفت: با اجرای این پروژه ، سطح دانش فنی کشور در طراحی و ساخت سامانه های کنترل آتش ، موشک برد بلند ارتقاء پیدا کرده و به شکل کاملاً بومی توسعه و گسترش یافته است.
در ادامه این مراسم امیر دریادار سیاری گفت: امروز با افتخار می توانیم اعلام کنیم، که با توجه به سامانه هایی که در اختیار داریم و سامانه هایی که امروز به این مجموعه اضافه شده اند، نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با توکل به خدا این توانمندی را دارد که به هر تهدیدی در عرصه دریا و ساحل، پاسخی کوبنده بدهد.
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد؛ امروز در حوزه موشک های سطح به سطح ، سطح به هوا ، ساحل به دریا و زیرسطحی به توانمندی های بسیار بالایی دست پیدا کرده ایم و قادریم با هوشمندی و اقتدار، حافظ حریم دریایی جمهوری اسلامی ایران باشیم.
وی ابراز امیدواری کرد: با همت و جدیتی که در صنایع دفاعی وزارت دفاع وجود دارد، روز به روز شاهد نوآوری و به روز رسانی تجهیزات نیروهای مسلح برای مقابله با هر نوع تهدیدی باشیم.  [External Link Removed for Guests] 
Old soldiers never die.They just fade away
Fast Poster
Fast Poster
پست: 267
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۹:۰۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 142 بار
سپاس‌های دریافتی: 928 بار

Re: تحویل‌انبوه‌سامانه‌موشکی‌ساحل‌به‌دریا به نداجا

پست توسط SADGYAN »

از تصاویر تلویزیونی مشخص بود در ظاهر مشابه همان نور ونصر وقادر است کسی میدون چه فرقی با اونها داره ؟؟
Major I
Major I
پست: 733
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۴:۵۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2456 بار
سپاس‌های دریافتی: 3097 بار

Re: تحویل‌انبوه‌سامانه‌موشکی‌ساحل‌به‌دریا به نداجا

پست توسط mm1990 »

SADGYAN نوشته شده:از تصاویر تلویزیونی مشخص بود در ظاهر مشابه همان نور ونصر وقادر است کسی میدون چه فرقی با اونها داره ؟؟

با توجه به ابعاد این سامانه ها یا نور بود یا قادر.
ولی با توجه به این که از زمان تحویل موشک قادر مدت کمی گذشته این سامانه ها به احتمال زیاد نور بودن و لانچرشون هم همون ولایت بود.
در ضمن با توجه به محتوای خبر قرار نیست این سامانه ها چیز جدیدی باشن و محصولاتی میباشن که قلا تست شده و به تولید انبوه رسیده اند و طی فواصل زمانی به نیروهای مربوطه تحویل داده میشن و احیانا تغییراتی هم روی آنها اعمال میشه.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”