سپاه رزمایش محرمانه اسراییل را کاملا رصد کرد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major I
Major I
پست: 235
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۸۸, ۵:۰۶ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 977 بار
سپاس‌های دریافتی: 988 بار

سپاه رزمایش محرمانه اسراییل را کاملا رصد کرد

پست توسط HS368 »

راسخون : دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا ضمن تشریح برخورد اخیر سپاه با ناوگان آمریکا در تنگه هرمز گفت: اشراف اطلاعاتی سپاه به حدی است که حتی بی سر و صداترین رزمایش رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی نیز تحت رصد کامل ما انجام شد.

به گزارش راسخون به نقل از فارس، سردار سرلشکر سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در خصوص سطح توان نظامی کشورهای فرامنطقه ای در اطراف ایران اظهار داشت: درباره همه تحرکات نظامی رژیم صهیونیستی، از جمله مانورهای مشترک این رژیم با ناتو در دریای مدیترانه و ایتالیا و پروازهای طولانی و حتی نوع هواپیماهای استفاده شده در این مانورها، حرکت ناوهای آنها و همینطور همه تحرکات نظامی آمریکا از مدیترانه تا خلیج فارس، عراق کشورهای عربی، مانند تمرکز آنها در کویت، قطر، بحرین، و امارات متحده، اشراف اطلاعات کاملی داریم.

سپاه رزمایش محرمانه اسراییل در فلسطین اشغالی را کاملا رصد کرد

وی افزود: حتی آنها چند مانور بدون سر و صدا در خاک فلسطین اشغالی انجام دادند، ما تمام آنها را رصد می‌کنیم.

سرلشکر صفوی با بیان اینکه، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباره تحرکات نظامی صهیونیستها و آمریکایی ها اشراف اطلاعاتی دارد، گفت: ما سیستم جمع آوری اطلاعات بسیار قوی داریم و در بسیاری از جاهایی که نمی توانم بیان کنم، حضور داریم.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه وضعیت داخلی هم در رژیم صهیونیستی و هم در آمریکا طوری نیست که آنها بخواهند دست به حماقت یا عملیات نظامی بزنند، تصریح کرد: اوباما می خواهد برای دور بعد هم رییس جمهور شود و برای رییس جمهور شدن جنگ و تنش جدیدی را نمی خواهد، زیرا آمریکاییها هنوز در حال پرداخت خسارات جنگ افغانستان و عراق و گرفتار افکار عمومی داخلی هستند و صهیونیست ها هم وضعیت خوبی در داخل ندارند.

برای مقابله با هر سناریوی آنها، برنامه‌ای مصوب داریم

سرلشکر صفوی اظهار داشت: اگر آنها عاقل باشند، تنش جدیدی را بوجود نمی آورند. ولی ما بعنوان نیروهای نظامی به بدترین سناریوها فکر می کنیم.

فرمانده سابق کل سپاه خاطرنشان کرد: ما برای همه شرایط و هر سناریویی که بخواهند برای ما داشته باشند، سناریوهای مصوب داریم و برای مقابله کردن با آنها و عملیات تهاجم علیه آنها، همه فکرها شده است و حتی همه طرح ریزی های عملیاتی انجام شده، که در مقابل هر ضربه ای که آنها بخواهند به ما بزنند، ضربه ای با قدرت بالاتر که برای آنها غیرقابل تصور است، وارد خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه دشمنان از قدرت سپاه پاسداران بی اطلاع و یا کم اطلاع هستند، تاکید کرد: نیروهای مسلح برای انواع سناریوها، از جمله تحریم های سیاسی، تحریم های اقتصادی و عملیات نظامی جمهوری اسلامی خودش را آماده کرده و متناسب با نوع کاری که آنها انجام می دهند، عملیات لازم طرح ریزی و تصویب شده است و نیروهای مسلح آمادگی لازم را دارند.

خلیج فارس برای متجاوزان مانند میدان مین است

سرلشکر صفوی اظهار داشت: آمریکایی ها در منطقه خلیج فارس بسیار آسیب پذیر هستند و خلیج فارس هم مثل یک میدان مین است، که اگر آن را منفجر کنند، اقتصاد جهانی به هم می ریزد.

وی هشدار داد: شروع یک جنگ در منطقه، به معنای ایجاد بحران عظیم اقتصادی و سیاسی در جهان است.

سرلشکر صفوی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران آرامش و امنیت را در منطقه می خواهد و آغازگر جنگ نخواهد بود؛ ولی هر آغازگر جنگ را پشیمان خواهد کرد و در این امر بسیار جدی است و آمادگی لازم را بطور کامل دارد.

رژیم صهیونیستی در تیررس موشکهای دوستان ما در لبنان است

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا، درباره قدرت پاسخ ایران به تهدیدهای اخیر رژیم صهیونیستی گفت: لازم نیست ایران با قدرت موشکهای بالستیک خود رژیم صهیونیستی را هدف قرار دهد؛ هم اکنون تمام شهرکهایی که رژیم صهیونیستی با چندین میلیارد دلار هزینه ساخته است، در تیررس موشکهای کاتیوشای دوستان ما در حزب الله لبنان قرار دارد.
سرلشکر صفوی خاطرنشان کرد: صهیونیست ها خوب می دانند که اگر آغاز گر جنگی باشند، به شدت هم از ناحیه جنوب لبنان، هم از ناحیه حماس و هم از جانب ایران هدف قرار می گیرند.
هیچ محدودیتی در تعداد و برد موشکها نداریم
سرلشکر صفوی با تاکید بر اینکه ایران ما هیچ محدودیتی در تعداد موشکها و برد موشکهایمان ندارد؛ گفت: برد موشکهای ما تمام سرزمین فلسطین اشغالی را پوشش می دهد، و هیچ نقطه ای نیست که در برد موشکی ایران نباشد و ما هیچ محدودیتی هم برای تعداد موشکها نداریم.

سپرهای موشکی منطقه قادر به مقابله با موشکهای ما نیستند

وی همچنین با اشاره به ناکارآمدی سپرهای موشکی نصب شده در منطقه برای حفاظت از رژیم صهیونیستی، تاکید کرد: این سپرهای موشکی که آنها از ترکیه تا اراضی اشغالی فلسطین، عراق، کویت، قطر، بحرین و امارات که سامان داده اند، قادر نیست همه موشکهای ما را بزند؛ ممکن است بعضی از موشکها را بزند، ولی تعداد موشکهای ما آنقدر زیاد است که قادر نیستند موشکهای ما را هدف قرار دهند.

سرلشکر صفوی که با شبکه العالم گفتگو می‌کرد، اظهار داشت: ما از هیچ جنگی هم استقبال نمی کنیم و همیشه خواهان آرامش در منطقه خلیج فارس و خاورمیانه هستیم.

وی با بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران از قدرت نظامی رژیم صهیونیستی و آمریکایی ها آگاه است، تاکید کرد: ما نظامی ها واقع گرا هستیم و بر اساس اطلاعات صحیح و واقع بینانه نسبت به دشمن و خودمان طرح ریزی عملیات می کنیم.

برای مقابله با دشمن از تاکتیک های خاص استفاده خواهیم کرد

وی در ادامه افزود: ما از توانمندی آنها مطلع هستیم ولی در مقابل تاکتیک های ایران و مخصوصا سپاه پاسدران برای آنها ناشناخته است؛ ما به هیچ وجه تاکتیکهای کلاسیک به کار نخواهیم گرفت و از شیوه ها و تاکتیک های خاص و عملیاتی که آنها نمی توانند تصور کنند استفاده خواهیم کرد؛ آنها نوع تاکتیک ها و نوع عملیاتها و حتی صحنه نبرد را نمی توانند تشخیص دهند که ما در چه صحنه ای با آنها مواجه خواهیم شد.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: ممکن است که آنها آغاز کننده جنگ باشند، ولی صحنه بعد را ما مدیریت خواهیم کرد.

سرلشکر صفوی اظهار داشت: رهبران سیاسی و فرماندهان نظامی آمریکایی و رژیم صهیونیستی جنگ 33 روزه را دیدند؛ وقتی که نتوانستند در مقابل حزب الله به پیروزی برسند، چگونه می توانند در مقابل ایران به پیروزی برسند.

کنترل ناوهای آمریکا در تنگه هرمز توسط سپاه

فرمانده سابق کل سپاه درباره پیشنهاد آمریکا برای ایجاد خط تماس مستقیم با ایران گفت: هم اکنون سپاه پاسداران به هر ناو آمریکایی که از تنگه هرمز بخواهد وارد شود، با ارتباط مخابراتی می گوید که شماره و مقصد خود را اعلام کند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: چند وقت قبل یک ناو هواپیمابر از پاسخ به نیروی دریایی سپاه و اعلام شماره بدنه خودداری کرد، و پس از آن قایق های تندرو اعزام شدند، به محض اعزام این قایقهای تندرو، ناو هواپیمابر بلافاصله محترمانه پاسخ داد.

سرلشکر صفوی اظهار داشت: اکنون آمریکایی ها به پست مخابراتی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کاملا جواب می دهند.

این مقام عالیرتبه نیروهای مسلح افزود: این تماس بی سیم کوتاه وجود دارد، ولی آمریکایی ها درخواست "هات‌لاین" و ارتباط مستقیم داشتند، که ایران نپذیرفت این خط ارتباطی مستقیم وجود داشته باشد؛ این سیاست جمهوری اسلامی است و ایران تصمیم گیرنده است.

[External Link Removed for Guests]
خوشبختی ما در سه جمله است ... تجربه از دیروز , استفاده از امروز , امید به فردا ... ولی ما با سه جمله دیگر زندگی مان را تباه میکنیم حسرت دیروز , اتلاف امروز , ترس از فردا ... دکتر علی شریعتی
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”