سازماندهی بسیجیان دنیا "اسلام" را فاتح جهان می‌‌کند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 228
تاریخ عضویت: جمعه ۳ آبان ۱۳۸۷, ۱۰:۱۹ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 230 بار
سپاس‌های دریافتی: 542 بار

سازماندهی بسیجیان دنیا "اسلام" را فاتح جهان می‌‌کند

پست توسط reza_glb »

سرلشکر صفوی:
سازماندهی بسیجیان دنیا "اسلام" را فاتح جهان می‌‌کند
خبرگزاری فارس: دستیار و مشاور عالی فرماندهی کل قوا گفت: باید باور داشت که می‌توان با تعمیم الگوی بسیج و سازماندهی بسیجیان جهان اسلام، به قدرت بسیج جهان اسلام دست یافت و اسلام را فاتح جهان کرد.
تصویر


به گزارش خبرگزاری فارس، سردار سرلشکر سیدیحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی کل قوا در مراسمی که با عنوان بصیرت عاشورایی، به همت مرکز مقاومت بسیج وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، گفت: تفکر بسیجی مختص به زمان و مکان خاص نیست و بسیج برگرفته از فرهنگ ناب اسلام محمدی است.

وی افزود: امروز در نقاط مختلف جهان شاهد بسط و گسترش این تفکر هستیم. بیداری اسلامی تنها یک حرف نیست. بلکه امروز نهضتها و قیامهای مردم برای بدست گرفتن سرنوشت سیاسی خود، از الگوی بسیج مردمی ایران بهره می‌گیردند. امروز حضور تفکر و اندیشه بسیجی برگرفته از آرمان‌های انقلاب اسلامی می‌تواند به عنوان یک الگو کارآمد در سایر کشورهای آزادی خواه که بدنبال استقلال سیاسی خود هستند، نقش اساسی داشته باشد.

صفوی در ادامه تصریح کرد: باید باور داشت که می‌توان با تعمیم الگوی بسیج و سازماندهی بسیجیان جهان اسلام، به قدرت بسیج جهان اسلام دست یافت و اسلام را فاتح جهان کرد. بسیج با عظیم‌ترین تشکل مردمی، بزرگترین پشتوانه و از ارکان قدرت ملی جمهوری اسلامی ایران است و فرهنگ بسیج یک نیاز همیشگی است و باید در متن زندگی جریان داشته باشد.

وی ادامه داد: باید بکوشیم تا فرهنگ و تفکر بسیجی را در متن جامعه نهادینه کنیم. امروز دشمنان با هدف قرار دادن فرهنگ بسیج، بدنبال سست کردن ارکان نظام اسلامی ایران و تغییر در ساختارهای قدرت جمهوری اسلامی ایران می‌باشند.

صفوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم تبیین بصیرت عاشورایی، ادامه داد: نزدیک به چهارده قرن است و هنوز ندای " هل من ناصر ینصرنی " "کیست مرا یاری کند" امام حسین (ع) بگوش می‌رسد و امام حسین (ع) برای همیشه تاریخ، بزرگترین آموزگار مکتب آزادی ایثار و شهادت است و هنوز درس آزادگی او در دل و جان انسانهای آزاده جهان تبلور عینی دارد و مسلمانان و غیر مسلمانان امام حسین (ع) را الگوی برجسته از رشادت و از خود گذشتگی می‌دانند.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی کل قوا تاکید کرد: پس از گذشت چهارده قرن قیام امام حسین (ع) چرا این واقعه فراموش نشده است و حادثه عاشورا چه نقشی در انقلاب اسلامی ایران دارد و هم اکنون این قیام چه نقشی در بیداری مسلمان جهان می‌تواند داشته باشد.

وی افزود: قدرت طلبی و غفلت از ویژگی‌ها و جزء ساختار و مبانی حاکمیت و جامعه اموی بود تا مردم حقیقت امامت و ولایت را نبینند. ویژگی و راز کربلا و نهضت عاشورایی این است که در ورای این حادثه غمبار دنیای دیگری موج می‌زند که برای شناختن و راه یافتن به آن چشمه حقیقت و نوشیدن از آن باید از خود گذشت و تمام رنج‌های رفتن را به جان خرید. وقتی انسان مرگ را سکوی پرواز دانست، دو واژه یاس و شکست که در زندگی معمولی انسانها و ملت‌ها و جنگ‌ها مفهوم پیدا می‌کند، دیگر معنا و مفهومی نخواهد داشت.

مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به قیام های مردمی و نهضت بیداری اسلامی کشورهای منطقه، گفت: شرایط بگونه‌ای است که ملت‌های کشورهای اسلامی اسیر حاکمانی ظالم، فاسد و سرسپرده می‌باشند و امروز بهترین راه رهایی ملت‌های منطقه آزادیخواه، تمسک به قیام و فرهنگ عاشورا است و تبیین فرهنگ عاشورا می‌تواند نقش موثری در بیداری ملتهای اسلامی ایفاء کند.
وطـــن یعنــی اذان عشـــق گفتــن ***
وطــن یعنــی غبـار از عشـق رفتــن[COLOR=#000000] *** 
وطــن یعنــی[COLOR=#d8d8d8] هـدف یعنی شهامت *** 
و[COLOR=#d8d8d8]طـــن یعنــی شرف یعنی شهـادت   *** 
و[COLOR=#d8d8d8]طــن یعنــی گذشتــه،حـال، فـردا   *** 
ت[COLOR=#d8d8d8]مـــــام سهـــم یـــک ملــت ز دنیــا  ***
وطــن یعنــی چـه آبـاد و چه ویـران ***
وطـــن یعنـی همین جا یعنی ایـران ***
***
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”