جولان تانکها با پرچم ایران در سوریه!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 547
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۸۸, ۵:۲۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3625 بار
سپاس‌های دریافتی: 3960 بار

جولان تانکها با پرچم ایران در سوریه!

پست توسط Qaher1406 »

یک روزنامه عربی در ادامه مانورهای تبلیغاتی رسانه های مغرض عربی برای تحریک افکار عمومی علیه ایران و مقاومت، مدعی شد برخی شهروندان عرب که از سوریه بازگشته اند، از وجود تانکهایی با پرچم ایران نزدیک پایتخت سوریه خبر داده اند.

به گزارش مشرق به نقل از العالم، روزنامه "الزمان" با انتشار یک دروغ آشکار، مدعی شد: کسانی که پس از کشته شدن یک شهروند سعودی و فراخوان کشورهای عربی برای ترک سوریه، به این کشورها بازگشته اند، می گویند که در مناطق "القدسیه"، "الزبدانی"، "دمر"، جاده فرودگاه و ایستهای بازرسی و مناطق اطراف دمشق تانکها و نیروهای سوری را دیده اند که در کنار پرچم سوریه، پرچم ایران به همراه خود دارند.

الزمان در ادامه ادعاهای خود، با بیان اینکه این صحنه در نقاط ایست بازرسی بیشتر قابل مشاهده بود، خاطرنشان کرد: یک هیأت نظامی ایرانی هفته گذشته بصورت محرمانه به دمشق سفر کرد، تا قبل از بروز جنگ که بر اساس منابع اروپایی بسیار حتمی است، در زمینه های نظامی و نقل مواد حساس با سوری ها همکاری کند.

سوریه هفته قبل، از کشته شدن یک تروریست معروف سعودی به نام "الخالدی" در این کشور خبر داد.

مطبوعات و رسانه های مغرض عربی پیش از افشای ماهیت گروه های تروریستی و مسلح بیگانه با همکاری برخی باندهای مسلح داخلی، و دخالت آنها در حوادث سوریه؛ برای تحریف افکار عمومی داخل سوریه و کشورهای عربی، ایران و مقاومت لبنان را به مشارکت در حمله به تظاهرکنندگان متهم کردند. درحالیکه پس از مدتی ماهیت این گروه های مسلح تروریستی فاش شد.

باوجود افشای حمایت مالی و تسلیحاتی غرب و برخی کشورهای هم پیمان غربی در منطقه از گروه ها و باندهای مسلح در سوریه، برخی رسانه ها همچنان سعی می کنند با انتشار خبرهای جعلی، افکار عمومی داخل سوریه و کشورهای عربی را علیه ایران تحریک کنند.

به گفته ناظران، سکوت غرب و اتحادیه عرب درباره اقدامات گروه ها و باندهای مسلح، و حملات آشکار آنها به مردم، ارتش و نیروهای امنیتی سوریه؛ و در مقابل تحت فشار قرار دادن دولت سوریه برای تن دادن به پروتکل ناظران اتحادیه عرب، و طرح مذاکره با مخالفان برای ورود به دوره انتقالی، بیانگر توطئه ای از پیش طرح ریزی شده جهت براندازی نظام سوریه و ضربه زدن به تنها کشور عربی حامی مقاومت در منطقه است.

در همین راستا، "برهان غلیون" رییس گروه موسوم به شورای ملی سوریه تاکید کرد، هر دولتی که مخالفان در آینده پس از براندازی نظام بشار اسد تشکیل دهند، روابط خود را با ایران و مقاومت قطع خواهد کرد.

غلیون تأکید کرد: هر دولتی که مخالفان پس از سقوط نظام بشار اسد تشکیل دهند، روابط نظامی خود را با ایران قطع خواهد کرد، و مانع از رسیدن سلاح به جنبش های مقاومت در منطقه خاورمیانه خواهد شد.

غلیون در مصاحبه با روزنامه آمریکایی "وال استریت ژورنال" گفت: سوریه در آینده از حمایت از مقاومت اسلامی در لبنان و جنبش حماس در غزه دست می کشد.

وی افزود: همچنین درخواست برای پس گرفتن جولان اشغالی از طریق گفت و گو صورت خواهد گرفت نه اقدامات مسلحانه.
عبارات حک‌شده بر شمشیر پیامبر(ص)

آیت‌الله سیدمحمد ضیاءآبادی در کتاب «خاتم انبیا، رحمت بی‌انتها» آورده است: مرحوم علامه مجلسی(ره) از امالی مرحوم شیخ صدوق(ره) نقل کرده است که در دستگیره شمشیر رسول اکرم(ص) این چند جمله نوشته شده بود:

« صِلْ مَنْ قطعک و قُلِ الحقَّ و لَوْ عَلیکَ یا علی نَفْسِکَ و أحْسِنْ بِمَنْ أسَاءَ إلیْکَ »

ترجمه

« اگر کسی از تو برید، تو به او بپیوندو(همیشه و در هر جا) آنچه حق است بگو اگرچه به زیانت تمام شودونیکی کن درباره کسی که به تو بدی کرده است »

[External Link Removed for Guests]
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 173
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۸۹, ۸:۵۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 81 بار
سپاس‌های دریافتی: 560 بار

Re: جولان تانکها با پرچم ایران در سوریه!

پست توسط شترگاو پلنگ »

حالا راست یا شایعه این موضوع به کنار ....
اگه حکومت سوریه تغییر کنه .... تکلیف سلاحهای ساخت ایران ( همه جورش ) که به سوریه داده ... چی میشه ... مخصوصا موشکها ... اگه دست مخالفان ایران بیوفته چی ؟ این موضوع برای امنیت ایران ...بخصوص اسرار نظامیه ایران خطرناک نیست ؟

مثل استینگر آمریکایی که از طریق افغانها به دست ایران افتاد . برای آمریکا گران تمام شد ... چون بالگردش توسط همین سلاح توی خلیج فارس ساقط شد ... و از همه مهمتر سریع کپی سازس شد ... مثل : میثاق 1 و 2
 [FONT=Times New Roman]هرگز نخواب کوروش ، ای مهر آریایی / بی نام تو وطن نیز ، نام و نشان ندارد  
Junior Poster
Junior Poster
پست: 171
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۸ شهریور ۱۳۹۰, ۵:۳۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 69 بار
سپاس‌های دریافتی: 406 بار

Re: جولان تانکها با پرچم ایران در سوریه!

پست توسط aliamous »

به قول يكي از استادانمون كه وقتي بچه سر كلاس خيلي به حاشيه ميرن:

خدا همه مريضاي اسلام رو شفا بده مخصوصا نويسنده اين مقاله
هستم اگر نيستم گر نروم ميروم تصویر
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 100
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱ بهمن ۱۳۸۵, ۱۱:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 568 بار
سپاس‌های دریافتی: 297 بار

Re: جولان تانکها با پرچم ایران در سوریه!

پست توسط tondar »

روزنامه های کشور های عربی از بیخ .........................
آخه تابلو بازی تا این حد که تانکها با پرچم ایران و سوریه جولان بدهند تا همه دنیا بدانند ایران کمک سوریه میکند و بهانه دستشون بده :???: :???: :???: :::P :::P :::P
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”