فوری//RQ-170 هم تسلیم پدافند هوایی ایران شد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3045 بار
سپاس‌های دریافتی: 1123 بار

Re: فوری//RQ-170 هم تسلیم پدافند هوایی ایران شد

پست توسط shaman »

HASAN BARATY نوشته شده:
shaman نوشته شده:HASAN BARATY :razz:
شما اگر مسٔله‌ای با من دارید در پیغام خصوصی در میون بذارید، بنده هنوز هم منکر این قضیه به صورتی که شما فکر می‌کنید هستم ولی‌ چون شما تحمل نظر من رو ندارید مطرح نکردم شما بهتره مشغول همین افکار و بحثای خودتون باشید که سطح نگرش و اطلاعاتتون و علاقتون به انحراف کشیدن موضوع میرسونه، فرمودید این نوع ابراز تردید برای من جالب هست و نه دیگران اگر پایین پست قبلی بند‌رو نگاه کنید به جوابتون می‌رسید، در آخر بهتره بهتون بگم به جای کاراگاه بازی بهتره به پیشرفت بقیه کمک کنید.

دوست عزیز من چه مساله ای با شما میتونم داشته باشم که بخواهم پیام خصوصی بدهم.شما منکر قضیه بودید منهم پست های شما را براتون قرار دادم تا یادتون بیاد.این پست ها را من که ندادم شما دادید.اینکه چه فکر میکنید به خودتون مربوطه .منم وقتم اونقدر ازاد نیست که بخواهم وارد بحث در مورد نظرات شخصی شما شوم.اما در مورد انحراف بحث جالبه توجه است که مطلب کاملا در مورد کشف .اخلال. به دست گیری کنترل و نشاندن پرنده RQ-170 است و اینکه شما به وضوح در گذشته منکر ان بودید.منم پست های خودتون را گذاشتم.حالا اگر از این یاداوری ناراحت شدید به من ربطی نداره.این هواپیما قابل کشف نیست.قابل کنترل توسط ایران نیست.اگر راست میگن چرا تصویرش را نشون نمیدن.واقعا سطح اطلاعات و نگرش و افکارتون را بخوبی نشان میدهد.حالا که بی اساس بودن ادعاهاتون معلوم شده بحث را بی دلیل شخصی میکنید که چرا گفته هام را یادم اوردید.یکبار دیگر پست های خودتون را که قرار دادم بخوانید بی جهت هم تنش در انجمن ایجاد نکنید!!!! تصویرتصویرتصویرتصویر

ببین جناب HASAN BARATY

من به شما گفتم اگر با من مسٔله‌ای دارید در پیغام خصوصی در میان بذرید ولی‌ خوب شما وقتتون اتفاقا بسیار آزاد هست برای اینجور بحث ها، من هم به شما گفتم هنوز هم منکر این هستم ولی‌ چون به بحث بدون بار علمی‌ علاقه ندارم نخواستم بحث کنم، بنده فکر نمیکردم که ایران تصویر این هواپیما را نشون بده حالا داد من هم اون نظرم اشتباه بود حالا دلیل نمیشه که همه چیز غلط باشه هیچجا هم نگفتم اگر راست میگن چرا نشون نمیدان پس بهتره از خودتون نسازید و حرف من را کم و زیاد نکنید، حالا که انقدر مشتاق به دونستن نظر من هستید و خلاصه پیگیره پیگیر نشستید من نظرم را براتون میگم ولی‌ لطفا کاراگاه بازی نکنید چون این نظر بنده هست و نمیخوامم شما حتما قبولش کنید، راجع هواپیماهای پنهان کار با استناد به حرف‌های چند نفر از خلبان ها، افسر رادار و مهندس پرواز‌هایی‌ که استاد و دوستم بودن و قبلان سابقه کار با هواپیما‌های مثل اف-۱۵، ف‌‌‌-۱۶، تورنادو، آواکس ای-۳ را داشتن و حتا در حمل به عراق شرکت داشتن کشف هواپیما‌هایی‌ مثل اف-۱۱۷ با rcs مشابه برای خیلی‌ از رادار‌ها امکان پذیر می‌باشد ولی‌ نه به اون صورت که شما فکر می‌کنید، برای کشف اینجور اهداف باید اطلاع داشت که اونها در اون زمان و مکان حضور دارند یعنی‌ باید از وجودشون اطلاع داشت روی صفحهٔ رادار به صورت نقطه و برای مقاطع بسیار کوتاه ممکن دیده بشن و سریعاً ناپدید بشن در صورتی که اگر اطلاع از وجودشون وجود نداشته باشه هیچوقت کشف نخواهند شد، مثلا آمریکا در حمل به عراق به مدت ۲هفته هرروز چند فروند تانکر سوخترسان در عربستان نزدیک مرز عراق پرواز میداد و این پرواز‌ها به صورت مراتب ادامه داشت ولی‌ بعد از ۲هفته چند فروند ف‌‌‌-۱۱۷ با استتار کردن نزدیک این تانکر‌ها تا نزدیکی‌ مرز رفتند و در یک شب حمل شروع کردن، حال اگر رادار‌های عراق از حضور اونها اطلاعات داشتند میتونستن با توجه به پرینتشون روی رادار متوجه حضور شون بشن، ولی‌ این به منزلهٔ کشف و رهگیری اونا نیست، حالا اگر شما بدونید هواپیمایی‌ در زمانی خاص جایی‌ هست میتونید با روشها‌ای خاص الکترونیکی‌ و الکترو مغناطیسی‌ اونو از کار بندازید ولی‌ این به منزلهٔ کنترل کردن اون نیست، بازهم از نظر من این موضوع بعید هستش، شما که نظرتون این هست که این پرنده کشف، رهگیری و کنترل شده باید بدونید که اگر اینطوری بود هیچوقت تا ۲۵۰ کیلومتری خاک پیش نمیرفت.این هواپیما هم مختص مموریت‌های دیگه هست و قطعاً برای کار جاسوسی در عمق خاک یک کشور راه‌های امن تر بدون دادنه بهونه وجود داره. با توجه به اینکه چندروز قبل از اعلام این کشف هم این پرنده دچار نقص فنی‌ شده بوده و از کنترل خارج شده بوده.تصویر
ways of the West
wisdom of the East
Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 58 بار
سپاس‌های دریافتی: 58 بار

پست توسط Bambeloni »

Mr.Amirhessam,

رادار نبو با چه سیستم موشکی همگام می شود؟؟ این رادار رادار توانمندی معرفی شده است.
Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 109 بار

پست توسط mostafa2271 »

دوستانی که مصاحبه سردار سلامی رو درباره این همواپیمای بی سرنشین در گفت‌و‌گوی ویژه خبری شبکه دوم سیما ندیدن میتونن از لینک زیر در یوتیب ببینن

[External Link Removed for Guests]
توصیه میکنم حتما ببینید
Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 2342 بار
سپاس‌های دریافتی: 43 بار

پست توسط mehdighorbani »

armanmodern نوشته شده:در توضیح کارایی این پرنده ی بی سرنشین شناسایی و جاسوسی در محدوده ی مرزی ذکر شده و برای نفوذ بیشتر در عمق خاک دشمن از پرنده های بی سرنشین دیگری استفاده میشه، در نتیجه برای آر کیو-170 میزان پنهانکاری کمتری نیاز بوده و در طراحی اش لحاظ شده.
طبعا برای شناسایی و جاسوسی از مراکز مهمتر و خطرناکتر، پرنده های بی سرنشین دیگری با میزان رادارگریزی بیشتر طراحی و استفاده میشن.

عجب!
پس آمریکا هواپیمای کاملاً رادار گریز هم داشته و برای جاسوسی در مورد سایت های هسته ای و صنایع موشکی ایران (که در مناطق حفاظت شده قرار دارند) و در عمق خاک کشور واقع اند و نه در مناطق مرزی، تنها برای آنکه ریا نشه از هواپیمای نیمه رادار گریز استفاده کرده!!!!!!!!!!
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1602 بار
سپاس‌های دریافتی: 3486 بار

پست توسط HASAN BARATY »

با تشکر از [COLOR=#4f81bd] Mr.  که دانش خود را با استفاده از کلمات مناسب در اختیار همه دوستان علاقمند و بی طرف قرار می دهند.
  جناب shaman
مطلبی که من گفتم خیلی روشنه.شما بعد از اینکه در ابتدا منکر قضایا شدید بعد از اثبات مطلب پستی زدید و به برخی از کاربران توهین کردید.منهم در مقابل پست های خودتون را در انکار قضایا براتون گذاشتم.در مورد اینکه من منتظر ماندم نظر شما را بشنوم هم احتمالا شوخی کردید.شما و همفکرانتون نظرتون را قبلا گفتید همه هم شنیدن.که این نظرات را بصورت یکجا قرار دادم تا اونهاییی که نشنیده بودن هم بشنوند!!!!در مورد این نظریاتی هم که دادید خب دیدگاه شخصی شما است چنانکه حالا سعی میکنید داستان سقوط را پیش بکشید که معلوم است با چه هدفی بیان میشه(با توجه به نظرات پیشین شما).ملاک نظر شخصی من یا شما نیست.ملاک رویداد عظیمی است که اتفاق افتاده و بلند مرتبه ترین کارشناسان نظامی ماجرا را پذیرفتن.حالا شما با تفکرات فوق تخصصی خودت خوش باش .تعقییری در اصل ماجرا ندارد.
من خوشحالم که دانشمندان جوان ایرانی با تکیه بر توان و دانش خودشون موفق شدند چنین کار نشدنی را انجام دهند که جهان را به حیرت وادارند.و امروز کسانی که این موفقیت را باور نمیکردند و اون را به زبان میاورند از دیدن سخنان گذشته خودشان اینقدر ناراحت و عصبانی هستند........!!!!!
Major I
Major I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1062 بار
سپاس‌های دریافتی: 3155 بار

پست توسط R.A.F »

ولی‌ کنترل کردن اون بسیار پیچیده هست و باید اولا امواج اصلی‌ ارتباطی اون را جهت جلوگیری از تداخل از بین برد و در صورت وجود امکانات (در رابطه با این موضوع ماهواره، فرستنده در محدوده فرکانسی امواج مشابه در اینجا فکر می‌کنمUHF-SHF) که این امکانات وجود نداره، ولی‌ این با کنترل کردن فرق داره, حالا پرنده‌ای با این تکنولوژی و سیستم‌های بسیار ایمن ارتباط ماهوارهای رمز گذاری شده که حتی برای جلوگیری از پیچیدگی‌ فرمان این ارتباط بسیار مختصر هستش و اکثر پردازش بد از گرفتن فرمان مختصر، در خود پرنده انجام می‌شه امکان کنترلش غیر ممکن هستش.

دوست من، برای اینکه امواج اصلی رو از بین برد کافیه در همون فرکانس موجی با دامنه بلندتر یا به عبارت ذیگه موجی با توان بالاتر به سوی هدف گسیل داشت.

با این روش میشه امواج اصلی رو تحت الشعاع قرار داد امواج دلخواه رو به پرنده مسلط ساخت و این به امکانات خاصی نیاز نداره و ساختن اون از عهده یه دانشجوی مخابرات هم بر میاد.

با توجه به اینکه این پرنده جاسوسی بوده، پس حتما برای هدایت اون هدایت دستی هم تعریف شده.

دستورات اون هم چیزی نیست جز دستوراتی در قالب یک الگوریتم که میتونه با زمان هم تغییر بکنه و بدست آوردن اون الگوریتم هم درسته که کار آسونی نیست اما نشدنی هم نیست، بیاد داشته باشید که یک ایرانی گواهینامه SSL رو هک کرد، یعنی اینکه الگوریتم اون رو بدست آورد که توی دنیا مثل بمب صدا کرد.

بد نیست بدونید که گواهینامه های SSL برای کد کردن ارتباطات بانکی و مالی بکار میره و امنیت اون چیزی از امنیت رمزگذاری ارتباطات این پرنده جاسوسی کم نداره.

در این هواپیما شرکت لاکهید مارتین تمام خلاقیت خودرو بکار نبسته و کلا در صنعت هوایی‌ نسبت به هدف پرنده و بودجه مورد نیاز برای هدف کاریه اون پرنده اقدم به طراحی میشه، بال پرنده فقط برای پنهان کاری نیست و بسیار مزایای دیگه برای هواپیما داره، گذاشتن هر سیستمی‌ اگر واقعاً به درد هدف طراحی نخوره جز خرج، وزن و نیاز به تعمیره بیشتر برای هواپیما چیزی نخواد داشت پس هر سیستمی‌ به خوبی قبل از به کار گیری از هر لحاظ سنجیده میشه، خصوصیات این هواپیماهم بی‌ نیزیشو به اون اگزوز نشون میده چون اگر هدف رادارگریزی بود قطعاً در تمامی جوانب طراحی استفاده میشد و فقط به اگزوز نیست.

یعنی میفرمایید که این پرنده به منظور هدفی بغیر از رادارگریزی به این شکل طراحی شده؟

بد نیست بدونید که این هواپیمای بدون سرنشین بعنوان پرنده Stealth شناخته میشه، یعنی اینکه تنها هدف طراحی این پرنده به این شکل رادار گریزیست و لا غیر.

توجه داشته باشید که Heat ablator تنها تکه ای اضافه و بدون هزینه نگهداری در انتهای پرنده میباشد که در تعریف سیستم نمیگنجد و این توجیهات شما تنها مغلطه و توهین به شعور کاربران میباشد.
[External Link Removed for Guests]
New Member
سپاس‌های دریافتی: 38 بار

پست توسط Hossein.Khalili »

R.A.F نوشته شده:
ولی‌ کنترل کردن اون بسیار پیچیده هست و باید اولا امواج اصلی‌ ارتباطی اون را جهت جلوگیری از تداخل از بین برد و در صورت وجود امکانات (در رابطه با این موضوع ماهواره، فرستنده در محدوده فرکانسی امواج مشابه در اینجا فکر می‌کنمUHF-SHF) که این امکانات وجود نداره، ولی‌ این با کنترل کردن فرق داره, حالا پرنده‌ای با این تکنولوژی و سیستم‌های بسیار ایمن ارتباط ماهوارهای رمز گذاری شده که حتی برای جلوگیری از پیچیدگی‌ فرمان این ارتباط بسیار مختصر هستش و اکثر پردازش بد از گرفتن فرمان مختصر، در خود پرنده انجام می‌شه امکان کنترلش غیر ممکن هستش.

دوست من، برای اینکه امواج اصلی رو از بین برد کافیه در همون فرکانس موجی با دامنه بلندتر یا به عبارت ذیگه موجی با توان بالاتر به سوی هدف گسیل داشت.

با این روش میشه امواج اصلی رو تحت الشعاع قرار داد امواج دلخواه رو به پرنده مسلط ساخت و این به امکانات خاصی نیاز نداره و ساختن اون از عهده یه دانشجوی مخابرات هم بر میاد.

با توجه به اینکه این پرنده جاسوسی بوده، پس حتما برای هدایت اون هدایت دستی هم تعریف شده.

دستورات اون هم چیزی نیست جز دستوراتی در قالب یک الگوریتم که میتونه با زمان هم تغییر بکنه و بدست آوردن اون الگوریتم هم درسته که کار آسونی نیست اما نشدنی هم نیست، بیاد داشته باشید که یک ایرانی گواهینامه SSL رو هک کرد، یعنی اینکه الگوریتم اون رو بدست آورد که توی دنیا مثل بمب صدا کرد.

بد نیست بدونید که گواهینامه های SSL برای کد کردن ارتباطات بانکی و مالی بکار میره و امنیت اون چیزی از امنیت رمزگذاری ارتباطات این پرنده جاسوسی کم نداره.

دوسا عزیز SSL هک نشد، کلید هاش دزدیده شده.
کلیدها عوض شدند و همه چی درست شد !
[External Link Removed for Guests] چیزی که هنوز همه دارند تلاش می کنند که هکش کنند ولی نشده، فقط تونستن مرتبه تکرار کم کنند.

در مورد تحت الشعاع قرار دادن امواج اصلی این امر وقتی امکانپذیر هست که شما دستورات ارسالی به پهباد بدونید. با توجه به اینکه لینک رمز شدست و دستورات پس از رمز شدن تغییر می کنند در مدت زمان مورد استفاده، قبلا هم گفتم، دستورات ثابت هستند ولی یک پارامتر تغییر می کنه و کل بسته ارسالی هربار عوض می شه بنابراین گوش کردن به این خط و دوباره فرستادنش فایده ای نداره.
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
محل اقامت: azerbaycan
سپاس‌های ارسالی: 33 بار
سپاس‌های دریافتی: 123 بار

پست توسط creator »

با عرض سلام و احترام خدمت همه دوستان... ‏↳برای استیلث بودن یک هواگرد مؤلفه های فراوانی دخیل هستند که دارای اهمیت های متفاوتی میباشند.مؤلفه هایی نظیر طراحی هندسی و یکپارچه بدنه یا استفاده از سیستم هایی نظیره heat-ablating و.... علارغم داشتن اهمیت فراوان بیشترین اهمیت از آنه نوع مواد بکار رفته به همراه نوع پشش جاذب راداریست!‏‏↳یکی از مؤلفه های فوق سری این هواپیما که آن را در دنیا بی نظیر مکنه نوع مواد بکار رفته در اونه.انشاءالله بزودی اطلاعات زیادی از متالوژی این پرنده انتشار بشه...
کارها چنان در دست تقدیر است که چاره اندیشی به آن به مرگ می انجامد...!!
(110)
Furious Poster
Furious Poster
سپاس‌های ارسالی: 304 بار
سپاس‌های دریافتی: 504 بار

پست توسط armanmodern »

mehdighorbani نوشته شده:
armanmodern نوشته شده:در توضیح کارایی این پرنده ی بی سرنشین شناسایی و جاسوسی در محدوده ی مرزی ذکر شده و برای نفوذ بیشتر در عمق خاک دشمن از پرنده های بی سرنشین دیگری استفاده میشه، در نتیجه برای آر کیو-170 میزان پنهانکاری کمتری نیاز بوده و در طراحی اش لحاظ شده.
طبعا برای شناسایی و جاسوسی از مراکز مهمتر و خطرناکتر، پرنده های بی سرنشین دیگری با میزان رادارگریزی بیشتر طراحی و استفاده میشن.

عجب!
پس آمریکا هواپیمای کاملاً رادار گریز هم داشته و برای جاسوسی در مورد سایت های هسته ای و صنایع موشکی ایران (که در مناطق حفاظت شده قرار دارند) و در عمق خاک کشور واقع اند و نه در مناطق مرزی، تنها برای آنکه ریا نشه از هواپیمای نیمه رادار گریز استفاده کرده!!!!!!!!!!

اگر شما واقعا به دنبال توضیح فنی و تکنیکی در امر تفاوت Stealth و Stealthy و ویژگی های خاص این پرنده هستید اساتید سایت در توضیحات قبلی به خوبی این امر رو روشن کردند، اونی که باید متوجه میشد شد. اگر هم به دنبال استهزا و تیکه پرانی هستید، من نه وقتش رو دارم که با ادبیات خودتون بهتون جواب بدم و نه در شخصیت خودم می بینم. شما به موقع جواب خود رو دریافت خواهید کرد.
Junior Poster
Junior Poster
سپاس‌های ارسالی: 281 بار
سپاس‌های دریافتی: 313 بار

پست توسط f-35 »

سلام. بنده تعجب میکنم دوستان جوری صحبت میکنند که انگار از از تمام سیستم های راداری و جنگ الکترونیک ایران اطلاع دارند. اگر اون رادار ارایه فازی 6400 المانی، یا رادار ارایه فازی ردگیر ماهواره که در روز ملی فضایی رونمایی شد یا همین رادارهای کیهانی که اعلام که مراحل اخر ساختشون رو پشت سر میگزارند که ممکنه ساختشون به پایان رسیده باشه یا حتی رادار پسیو با برد 1100 ک.م. چند درصد از شما دوستان فکر میکرد ایران چنین رادارهایی بسازه یا داشته باشه اگر که رونمایی نمیشد؟ خب بنظرتون اینها تنها رادارهای ساخت ایران هستند؟ این قضیه این سیستم الینت و جمر روسی بیشتر تبلیغات روسیه برای فروشش به کشورهای دیگه هست. طبق گفته یکی از کاربرای سایت میلیتاری تازه روسیه پیشنهاد فروش رو به ایران داده.. حالا دوستان میخوان قبول کنند یا نه مختارند.
Major I
Major I
سپاس‌های ارسالی: 2456 بار
سپاس‌های دریافتی: 3097 بار

پست توسط mm1990 »

ojoghaz نوشته شده:فکس نیوز لحظه ای پیش از دومین سقوط پهپاد از نوع mq-9 خبر داد که در سیشل ساعاتی پس از ورود پانه تا و دیدار از پایگاهای ا.نجا در سایت هواپیماهای بی سرنشینشون رخ داد ...
کاملا واضحه که حادثه نبوده ... نیروی هوایی امریکا بشدت در حال بررسی هست .... احتمالا پاسخ به تمسخر ایران در زمینه حک سیستمهاشون بوده ....
جنگ جهانی از نوع سایبری ..... !!!

این خبر جالبیه به نظر من میتونه به این قضیه مربوط باشه نظر دوستان چیه؟
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
محل اقامت: اردبيل
سپاس‌های ارسالی: 44 بار
سپاس‌های دریافتی: 77 بار

پست توسط v@hid »

alavi66 نوشته شده:
v@hid نوشته شده:دوستان فکر کنید که ایران از این هواپیما چه استفاده ایمیتونه بکنه میتونه خودش از تکنولوژیهای اون استفاده کنه اگر هم این کاروبا کمک چین و مخصوصا روسیه البته بصورت محدود انجام بده میتونه در عوضشدرمورد خرید تسلیحات پیشرفته اونا مخصوصا در زمینه هواپیماهای جنگی مثلسوخوی 30 و میگ35 و غیره امتیاز بگیره که هم در ساخت تسلیحات داخلی ازشاستفاده کنه و هم این نیروی هوایی رو یه سروسامونی داده باشه

شما ایرانی را در حد یک ادم هم قبول ندارید؟به خدا تنها غربیها و روسها ادم نیستند؟ما نیز آدمیم و عقل داریم

دوست خوب اين چه حرفيه؟ چطور شما اين برداشت رو از حرفهاي من كردين؟ چطور ميشه آدم خودشو قبول نداشته باشه؟ حرف من اين بود كه چرا نبايد ايران از اين موقعيت عالي بهترين استفاده رو بكنه؟ من منكر توانايي هاي كشور عزيزمون نيستم كه اگر اين توانايي نبود كار به اين مهمي هم انجام نميشد. ولي حرف من اينه كه ايران علاوه براينكه با كپي تكنولوژي اين هواپيما ميتونه توان خودشو در زمينه ساخت هواپيماهاي رادار گريز افزايش بده، ميتونه در ازاي اينكه اطلاعاتي در مورد اين هواپيما در اختيار روسيه و چين قرار بده تسليحاتي رو لازم داره و هنوز در ساختش با مشكل مواجه هست و تامينش در كوتاه مدت براي كشور حياتي هست رو از اونا بخره، كه اين هم به معني ان نيست كه من خودمونو دست كم گرفتم
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”