چین: حتی به قیمت جنگ جهانی سوم هم از ایران حمایت می‌کنیم

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Major I
Major I
پست: 235
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۸۸, ۵:۰۶ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 977 بار
سپاس‌های دریافتی: 988 بار

چین: حتی به قیمت جنگ جهانی سوم هم از ایران حمایت می‌کنیم

پست توسط HS368 »

فرمانده ارشد نظامی چین:
حتی به قیمت جنگ جهانی سوم هم از ایران حمایت می‌کنیم
خبرگزاری فارس: فرمانده ارشد نظامی چین تأکید کرد دولت کشورش حتی به قیمت به راه افتادن جنگ جهانی سوم نیز در حمایت از ایران تردید نخواهد کرد.
تصویر


به گزارش فارس به نقل از شبکه تلویزیونی "ان تی دی تی‌وی"، همزمان با اعزام ناوهای آمریکایی بیشتر به منطقه خاورمیانه در میان افزایش تنش‌ها در این منطقه، "ژانگ ژائوژانگ" یکی از فرماندهان ارشد نظامی چین از دانشگاه دفاع ملی این کشور تأکید کرد: چین نباید در حمایت و حافظت از ایران تردید کند، حتی اگر این موضوع به معنای به راه انداختن جنگ جهانی سوم باشد.

این گزارش افزود: چین در هفته‌های اخیر شدیدا بر اتحاد خود با ایران تأکید کرده است و به عنوان آخرین مورد این اعلام حمایت و اتحاد با ایران می‌توان به اظهارات چند روز گذشته مقامات چین در خصوص واکنش کشورهای غربی به تجمع دانشجویان مقابل سفارت انگلیس در تهران اشاره کرد که از کشورهای غربی خواست تا از هر گونه اقدام احساسی بپرهیزند.

بنا بر این گزارش، روز چهارشنبه انگلیس بطور کامل کارکنان سفارت خود در تهران را از ایران خارج کرد. به دنبال این اقدام انگلیس برخی دیگر از کشورهای اروپایی نیز به دنباله روی از انگلیس سفرای خود را از تهران فراخواندند تا برای بررسی اقدام مشابه با آنها مشورت کنند.

"هونگ لئی" سخنگوی وزارت خارجه چین در پکن روز پنج شنبه و یک روز پس از این رویداد در تهران اعلام کرد: چین امیدوار است طرفین مرتبط منطقی برخورد کرده، آرام بمانند و خویشتنداری خود را حفظ کنند تا مانع از هر گونه اقدام احساسی شوند که می‌تواند تنش‌ها را شدیدتر کند.

وی در ادامه گفت: کشورها باید تمرکز خود را بر چشم‌انداز درازمدت در روابط متوجه کنند. و در صورت بروز درگیری و مسائل، باید برای حل آنها از طریق گفت‌وگو و مشورت اقدام کنند.

"الکساندر لوکاشوویچ" سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه نیز روز چهارشنبه اعلام کرد که فدراسیون روسیه مخالف «بیش از اندازه وخیم جلوه دادن» و تشدید رویارویی در رابطه با مسائل مربوط به ایران است.

لوکاشوویچ تاکید: ما شدیدا مخالف «بیش از اندازه وخیم جلوه دادن» و تشدید رویارویی در رابطه با مسائل مربوط به ایران بوده و معتقدیم که این خط‌ مشی تنها بر پیچیدگی عواقب مشکلات بوجود آمده خواهد افزود. متاسفانه اتفاق رخ داده در تهران یکی از حلقه‌های زنجیره حوادث اخیر است که وخامت اوضاع پیرامون ایران را تشدید کرده است.

بنا بر این گزارش، ۳ ناو جنگی آمریکایی جدید به منطقه اعزام شده‌اند تا به ناو "یو اس ای جان سی. استنیس" در منطقه‌ای که ناوگان پنجم نیروهای این کشور در بحرین مستقر هستند، ملحق شود.

این گزارش افزود: نگرانی‌هایی در خصوص احتمال حمله نظامی به سوریه با اعزام ناو "یو اس اس جرج دابلیو ایچ بوش" به اطراف این کشور مطرح شده بود اما خبرهای رسیده از این امر حکایت دارد که این ناو ظاهرا به مأموریت خود پایان داده و در حال بازگشت به جایگاه اولیه خود است. همین امر در کنار اعزام ناوهای جدید آمریکایی به منطقه خلیج فارس نگرانی‌هایی را درباره احتمال حمله به ایران مطرح می‌کند.

"شیمون پرز" رئیس رژیم صهیونیستی چندی پیش مدعی شد که احتمال حمله نظامی علیه ایران بسیار نزدیک تر از گزینه سیاسی است.

این سخنان رئیس رژیم صهیونیستی در حالی مطرح شد که اسرائیل صحنه گسترش اعتراضات مردم علیه سیاست های اقتصادی کابینه "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر اسرائیل بوده و اعتصاب کارگران در بخش های مختلف اقتصادی، بسیاری از بخش های عمومی اسرائیل را با مشکل مواجه کرده است.

برخی از کارشناسان معتقدند که اسرائیل با مطرح کردن گزینه حمله نظامی علیه ایران در تلاش برای تحت شعاع قرار دادن اعتصاب ها و اعتراض ها در اسرائیل است.

"لئون پانتا" وزیر دفاع آمریکا نیز اخیرا درباره هر گونه اقدام احتمالی نظامی علیه ایران هشدار داد و گفت: هرگونه حمله علیه ایران به منظور متوقف کردن برنامه هسته‌ای این کشور می‌تواند عواقب ناخواسته و از قبل برنامه ریزی نشده‌ای به دنبال داشته باشد.
خوشبختی ما در سه جمله است ... تجربه از دیروز , استفاده از امروز , امید به فردا ... ولی ما با سه جمله دیگر زندگی مان را تباه میکنیم حسرت دیروز , اتلاف امروز , ترس از فردا ... دکتر علی شریعتی
Major II
Major II
پست: 472
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ مهر ۱۳۸۸, ۱:۴۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1261 بار
سپاس‌های دریافتی: 2355 بار

Re: چین: حتی به قیمت جنگ جهانی سوم هم از ایران حمایت می‌کنیم

پست توسط samsun »

چین تا دید یه لقمه چرب گیر ایران اومده(RQ-170) گنده اومده چرا سه روز قبل این حرفا نبود؟ :-? کلاً چین و روسیه بسیار نامردن. نباید گول حرفاشون رو خورد ::do
 
 حضرت علی (علیه السلام):


    مالک اگر  شب هنگام کسی را در حال گناه دیدی فردا به آن چشم نگاهش نکن! شاید سحر توبه کرده باشد و تو ندانی !
Major
Major
پست: 374
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۸۶, ۱:۰۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 253 بار
سپاس‌های دریافتی: 713 بار

Re: چین: حتی به قیمت جنگ جهانی سوم هم از ایران حمایت می‌کنیم

پست توسط kingday »

چین هم بدش نمیاد بعضی وقتا به یکسری بهانه قدرت نمایی کنه و شاید امتیازاتی از غربیا بگیره و از طرف دیگه بعد از تحریم نفتی ایران نفت ارزون ایران رو کاسب بشه چون شده رفیق ایرانو قراره از این به بعد با هم گل بگن و گل بشنفن و به ریش غربیای فعلا ورشکسته بخندن

ظاهرا اوضاع اقتصادی این طرف از غرب بهتره ایران هم که هم نفت داره هم بازار خوب تسلیحاتی و کلیه اجناس و چین هم که همه چیز داره از جمله حق وتو در شورای امنیت دیگه چی از این بهتر ؟! :(
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 841
تاریخ عضویت: دوشنبه ۶ شهریور ۱۳۸۵, ۵:۵۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 845 بار
سپاس‌های دریافتی: 2088 بار

Re: چین: حتی به قیمت جنگ جهانی سوم هم از ایران حمایت می‌کنیم

پست توسط SORENA »

kingday نوشته شده:چین هم بدش نمیاد بعضی وقتا به یکسری بهانه قدرت نمایی کنه و شاید امتیازاتی از غربیا بگیره و از طرف دیگه بعد از تحریم نفتی ایران نفت ارزون ایران رو کاسب بشه چون شده رفیق ایرانو قراره از این به بعد با هم گل بگن و گل بشنفن و به ریش غربیای فعلا ورشکسته بخندن

ظاهرا اوضاع اقتصادی این طرف از غرب بهتره ایران هم که هم نفت داره هم بازار خوب تسلیحاتی و کلیه اجناس و چین هم که همه چیز داره از جمله حق وتو در شورای امنیت دیگه چی از این بهتر ؟! :(فقط فرقش اینکه آمریکا با متحداش مثل کلونی مورچه هستن ولی روسیه و چین مثل زالو با متحداشون

نمونه عملیش هم کره جنوبی و شمالی
[External Link Removed for Guests]
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 4376
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۴, ۱:۱۴ ب.ظ
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6702 بار
سپاس‌های دریافتی: 12096 بار
تماس:

Re: چین: حتی به قیمت جنگ جهانی سوم هم از ایران حمایت می‌کنیم

پست توسط Mohammad 1985 »

چین ؟! عمرا اگه پای این حرفشون وایسن ! اونها دنبال سیر کردن 120000000 نفر جمعیتشون هستن و ایران هم که کلا در تسخیر چین در اومده ! بخورید نوش جونتون !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1716
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۴ شهریور ۱۳۸۹, ۹:۱۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3416 بار
سپاس‌های دریافتی: 5833 بار

Re: چین: حتی به قیمت جنگ جهانی سوم هم از ایران حمایت می‌کنیم

پست توسط shafagh »

رمز موفقیت و پیروزی سی و چند ساله ایرانیان در مقابل تمام قدرت های اهریمنی دنیا فقط تکیه به خداوند مستعان بوده است و بس اما اینطور نیست که اگر یک حکومتی مثل چین یا روسیه بوجه صداقت از ایران حمایت کردند ما ان را نفی کنیم هرچیزی که پلنگ درنده ی دنیا امریکا و در ذیل ان اروپا یا گرگ منطقه اسراییل را بترساند و زمین گیر کند باید از ان استقبال شود اما اینکه تکیه گاه ما این ها باشند خیر. از طرفی ایران،روسیه و چین در مقابل امریکا و ناتو اشتراک منافع دارند اگر به هر نحوی امریکا اسیا را فاقد انسجامی سیاسی و نظامی ببیند به ضرر کل کشورهای این قاره می باشد ایران هم اکنون بزرگترین قدرت سیاسی جهان و مستحکم ترین سد مقابل امریکا و اسراییل و انگلیس است و چین و روسیه می توانند در سایه این اقتدار و راهبری ایران و اهرم تهدیدهای لازم امثال همین اخطاری که شد کاخ سفید را منفعل کنند روشن شدن رادارهای جنگ موشکی در روسیه و رویارویی دورادور ناوگان جنگی انان در مقابل ناوگان جنگی امریکا و و این اخطار رسمی و بیسابقه دولت چین به کاخ سفید و امادگی دفاعی ایران برای پاسخگویی قاطع به هرنوع اقدام شرارت بار نکات بسیار قابل توجهی برای حفظ امنیت کل قاره اسیا در مقابل نیروهای نظامی امریکاست البته از همین روزها باید منتظر اعزام نمایندگانی از امریکا به کشور چین باشیم تا بلکه با سیاست های همیشگی بتوانند چین را از میدان دفاعی اسیا و حساسیت در مورد منطقه خاور میانه خارج کنند اما با موضع ضعفی که هم اکنون امریکا در مقابل غول اقتصادی و نظامی شرق اسیا دارد بعید است بتواند در نقشه خود موفق شود زیرا معمولا چینی ها در این گونه موارد چشم های بادمی تیز بینی دارند و موقعیت متزلزل امریکاییان را خوب تشخیص می دهند.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2132
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۸۵, ۱۲:۵۱ ق.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6841 بار
تماس:

Re: چین: حتی به قیمت جنگ جهانی سوم هم از ایران حمایت می‌کنیم

پست توسط Mr.Amirhessam »

با سلام تصویر

اگر الان این حرف رو امریکا و چند کشور غربی برای مثال در حمایت ترکیه زده بودند،برخی هل هله راه انداخته بودند که متحد استراتژیک یعنی این!
برخی نمیخواهند باور کنند که چین به ایران و منابع ان محتاج است! نیمی از دنیا به ایران محتاج است،و این فقط به دلیل موقعیت خاص ایران و منابع خدادادی سرشار ان است.
چین که سهل است،مدتی دیگر ایالات متحده هم سرتعظیم فرود خواهد اورد،کافی است اندکی صبر کنید،خروج با خفت از عراق و التماس های گاه و بیگاه برای شرکت در کنفرانس افغانستان و ... خود شاهدی بر این مدعاست.
اصولا فلسفه شعار نه شرقی و نه غربی همین است!

Mohammad 1985 نوشته شده:چین ؟! عمرا اگه پای این حرفشون وایسن ! اونها دنبال سیر کردن 120000000 نفر جمعیتشون هستن و ایران هم که کلا در تسخیر چین در اومده ! بخورید نوش جونتون !

پاسخ برخی دوستان مشخص است! از اسدالله عسگر اولادی سوال کردند چرا کالاهای چینی بی کیفیت وارد کشور می شود و ...!؟ ایشان جواب داد مشکل چینی ها نیستند مشکل عده ای سود جو(به عقیده نویسنده کفتار صفت) هستند که جنس درجه چندم چین را به جای جنس اصلی وارد ایران می کنند!!(نقل به مضمون)

بادید برخی دوستان ایالات متحده و اروپا مدت هاست به تسخیر چین در امده است و چینی ها مشغول بخور بخور هستند!!!! تصویر
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [External Link Removed for Guests] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 4376
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۴, ۱:۱۴ ب.ظ
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6702 بار
سپاس‌های دریافتی: 12096 بار
تماس:

Re: چین: حتی به قیمت جنگ جهانی سوم هم از ایران حمایت می‌کنیم

پست توسط Mohammad 1985 »

همون عده سوجود به قول شما کفتار خیلی هاشون که در مقیاسهای کلان کار می کنن به یه جاهایی بند هستن ! که نمیشه بهشون گفت بالای چشمتون ابرو هست !
همچنین ضعف قانون کشور در این ضمینه و صد البته عدم اجرای قانون برای همه ! یعنی ممکنه یه وارد کننده خوردپا نتونه یه جنس رو وارد کنه و گمرک بهش گیر بده ولی یه کله گندش مثل آب خوردن وارد میکنه !
شما کجا دیدی تمام بازارهای آمریکا و اروپا دست چین باشه ؟! کافیه یه سر به بازار بزنی ببینی چه چیزی چینی نیست ! و همچنین در صنعتمون ! از خودروسازی تا آفتابه سازی !
تازه بحث کالاهای تقلبی چینی به کنار ! که حتی به برندهای ایرانی هم رحم نمیکنن لامپ کم مصرف ایرانی رو در بازار شما تقلبی ساخت چینش رو پیدا میکنید به کمتر از نصف قیمت !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
New Member
پست: 10
تاریخ عضویت: شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۸۷, ۲:۱۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 16 بار

Re: چین: حتی به قیمت جنگ جهانی سوم هم از ایران حمایت می‌کنیم

پست توسط تامکت »

اینها ( روسیه وچین )اگر متحد استراتژیک بودند تا حالا نباید چندین بار تحریم میشدیم ، این زالو ها فقط به فکر منافع خودشون هستن ، کدوم کشوری مثل ایران تولید داخلیش رو با وارد کردن آت و آشغالهای چینی نابود می کنه ، اونها از کجا دیگه میتونن یه همچین مملکت بی صاحبی پیدا کنن تا اینطوری سوارش بشن
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1637
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۴ مرداد ۱۳۸۶, ۱۱:۵۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 8092 بار
سپاس‌های دریافتی: 3732 بار

Re: چین: حتی به قیمت جنگ جهانی سوم هم از ایران حمایت می‌کنیم

پست توسط KH.I.A.2500 »

سلام به همگی ; تصویر
اجازه بدین چند نکته رو یادآوری کنم :

همانطوری که برخی عزیزان در پستهای قبلی متذکر شدن ، استراتژی ایران بر تکیه کردن و زیر پر و بال کشورهای قدرتمند رفتن نیست اگرچه از فرصتهای خاصی که پیش میاد استفاده های لازم رو میکنیم اما هیچوقت روی اونها حساب جدی باز نمیکنیم چون تجربه خیلی چیزها رو نشان داده ...

در مورد تحریمها ، چین و روسیه اگر چه به دلایل مختلفی نمیتونن کاملا با تحریمها مخالفت کنن ولی حداقل تا جایی که ممکنه تحریمها رو به تعویق میندازن و با حذف بخشهای مهم از پیش نویس تحریمها ، شدت تحریمها رو کم میکنن که قطعا این هم به خاطر منفعتیه که از وجود ایران میبرن .

حمایت چین از ایران لزومی نداره از جنس حمایتهای امریکاییها از نوکران بی اختیارش و حتما نظامی باشه . اگر امریکا بخواد مثلا از کویت یا امارات حمایت کنه مجبوره به اونها هم سلاح بفروشه هم پشتیبانی اطلاعاتی بکنه ، هم در نگهداری و تعمیرات تجهیزاتشون به اونها کمک کنه و هم در اون کشورها پایگاه نظامی بزنه و حتی جنگنده های درخواستی شان را همراه با خلبانش به این کشورها بفروشه ! چون امریکاییها میدونن متحدانشون اینقدر بی عرضه هستن که اگر این کارها رو براشون نکنن در عرض دو ساعت اشغال میشن .

اما در مورد ایران از این خبرها نیست چون متحدان(هر چند غیر استراتژیک) ایران میدونن که اگر فلان چیز را به ما بدن ما خودمون تقریبا همه جوره نیازهاش رو رفع میکنیم . روسیه و چین باید از داشتن یک چنین متحد سیاسی به خودشون افتخار کنن نه اینکه ما به اونها دلگرم بشیم و افتخار کنیم .

در ضمن در توجیه حمایت چین از ایران (هرچند لفظی باشه) تنها به یک مورد اشاره میکنم : فقط کافیه اختیار گاز ایران بیافته دست امریکا ، آنوقت چینیها باید تاوان سنگینی بدن و حداقلش اینه که باید خودشان را با روغن گربه و مارمولک گرم کنن !
  
*  *
*  جز ايران نباشد مرا نام ياد *   * * * *    * * *   *  که يزدان مرا زين سبب کام داد *  * *   
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1118
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۳ آبان ۱۳۸۶, ۳:۵۶ ب.ظ
محل اقامت: ايران....از خزر تا خليج هميشه فارس
سپاس‌های ارسالی: 1224 بار
سپاس‌های دریافتی: 1160 بار
تماس:

Re: چین: حتی به قیمت جنگ جهانی سوم هم از ایران حمایت می‌کنیم

پست توسط big-man »

مرگ بر آمریکا
خدایا ...!

نیازی به زمین لرزه نیست ...!

کاخِ آرزوهای این مردم به تلنگری هم فرو میریخت ...!!!
Furious Poster
Furious Poster
پست: 310
تاریخ عضویت: شنبه ۱۹ آبان ۱۳۸۶, ۷:۴۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 304 بار
سپاس‌های دریافتی: 504 بار

Re: چین: حتی به قیمت جنگ جهانی سوم هم از ایران حمایت می‌کنیم

پست توسط armanmodern »

من در اصلِ این خبر و صحتِ اون تردید دارم، کما اینکه هرچقدر رسانه ها و سایت های خبری خارجی رو زیر و رو کردم چنین خبری پیدا نکردم. اگر این خبر صحت داشت و مسئول نظامی چینی با چنین صراحتی این مطلب رو عنوان میکرد قطعا در رسانه های دیگه نمود خبریِ زیادی پیدا می کرد چون یکجور تعیین خطِ قرمز برای رفتار غرب بود. اما من چیزی پیدا نکردم، اگر دوستان منبع اصلی خبر رو دارن لطف کنند و در اختیار ما هم بذارند.
گاهاً پیش میاد که خبرگزاری های داخلی چون فارس و مشرق، با تغییر کلماتِ یک خبر و تغییر مفهومِ اون، اقدام به خبرسازی و تغییر خبر می کنند و در اکثر موارد هم منبع خبر ذکر نمیشه و تنها به گفتنِ "به گفته ی یک مقام آگاه" یا " یکی از مسئولین بلند پایه" بسنده میکنند، اما وقتی اصلِ خبر رو میخونید متوجه میشید که اساساً مطلب چیز دیگری بوده و از اشاراتِ یک جمله و تغییر چند کلمه، مفهومِ مورد نظر استخراج شده! طبیعی است که چنین خبری هیچگونه سندیت و اعتباری نداره و تنها برای مصارف داخلی انعکاس پیدا میکنه.
چین و روسیه هرگز تا پای جنگ با ایران نخواهند موند و ما هم نیازی نداریم که بمونن. رابطه ی سیاسی این دو با ما بر مبنای منافع اقتصادی است و طبیعتاً حمایت و شرکت در جنگ بهمراه ما، برای هیچکدام از این دو کشور منفعت اقتصادی نداره. تنها با برگِ ایران با غرب بازی می کنند و تا حد امکان هم از امکان ارتباط اقتصادی با ایران بهره میبرند.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”