دومین ضربه اطلاعاتی به سیا 'پهپاد انسانی هم شکار شد!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Fast Poster
Fast Poster
پست: 267
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۹:۰۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 142 بار
سپاس‌های دریافتی: 928 بار

دومین ضربه اطلاعاتی به سیا 'پهپاد انسانی هم شکار شد!

پست توسط SADGYAN »

 حامد علوی، ایران هسته ای- وزارت اطلاعات اعلام کرد یک جاسوس سازما سیا را که قصد نفوذ به دستگاه اطلاعاتی ایران را داشته، دستگیر کرده است. 
 مطابق [External Link Removed for Guests] که ظهر روز شنبه 26 آذر 1390 (17 دسامبر 2011) منتشر شد، این وزارتخانه یک جاسوس بسیار کلیدی سیا را که به تازگی از افغانستان وارد خاک کشورمان شده و قصد نفوذ به این وزارتخانه را داشته بازداشت کرده است. 
 وزارت اطلاعات در بیانیه خود تاکید کرده این فرد از تحلیلگران سازمان سیاست و مدتی هم در واحد اطلاعات ارتش امریکا و همچنین در پادگان های نظامی امریکا در عراق و افغانستان خدمت کرده است. 
 این بیانیه تاکید می کند دستگاه اطلاعاتی ایران از زمان ورود این فرد به پایگاه نظامی امریکا در بگرام افغانستان در تور اطلاعاتی و تحت اشراف وزارت اطلاعات بوده است. 
 تحلیلگران اطلاعاتی در تهران به «ایران هسته ای» گفتند این فرد یک جاسوس بسیار کارکشته و از نسل جاسوسان چند ملیتی و خبره ای است که همتایان بسیار اندکی در جوامع اطلاعاتی جهان و دنیای پنهان جاسوسی دارد. 
 دستگیری این فرد ضربه ای مهلک به روش های عملیاتی و جمع آوری سیا علیه ایران و تکمیل کننده اطلاعاتی است که از پهپاد RQ-170 در حال استخراج است. 
 به عقیده این تحلیلگران، اکنون سازمان سیا با دریافت ضربه های اطلاعاتی پی در پی از سوی ایران در وضع بسیار وخیمی قرار گرفته و قادر به بازنگری در روش های سوخته خود علیه ایران نیست و به همین دلیل انتظار می رود این سازمان به زودی ضربه های سهمگین تری در حوزه اهداف، روش ها و منابع خود علیه ایران دریافت کند. 
 کارشناسان راهبردی اعلام خبر دستگیری این جاسوس از سوی وزارت اطلاعات را در چارچوب راهبرد «بسته پاسخ» ایران علیه فشارهای اخیر امریکا ارزیابی کرده و پس از کیس پهپاد آن را ضربه دوم نامیده اند. 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”