کارشناسان روس: حمله به ايران ناممکن شده است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Fast Poster
Fast Poster
نمایه کاربر
پست: 266
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۷ خرداد ۱۳۸۷, ۱۲:۱۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 120 بار
سپاس‌های دریافتی: 580 بار

کارشناسان روس: حمله به ايران ناممکن شده است

پست توسط nima20 »

کارشناسان روس: حمله به ايران ناممکن شده است
تحليلگران امور استراتژيک روسيه با بررسي داده هاي سياسي، امنيتي و نظامي غرب در قبال جمهوري اسلامي ايران، به اين نتيجه رسيده اند که با توجه به تحولات جاري و اقتدار روزافزون ايران، حمله نظامي به اين کشور محال است.

به گزارش گروه بين الملل مشرق، روزنامه فرامنطقه‌اي الشرق الاوسط در مقاله‌اي به بررسي فشارهاي رواني اخير اعمال شده توسط غرب و در راس آنها آمريکا و اسرائيل در حمله نظامي به ايران اشاره مي‌کند و در اين‌باره مي‌نويسد: به‌مي‌رسد که اوضاع درباره ايران رو به وخامت مي‌گذارد و درحالي‌که رسانه‌هاي آمريکايي در بشارت دادن جنگي جديد در خاورميانه بر يک‌ديگر پيشي مي‌گيردند، در مقابل تحليل‌گران روس دست زدن به چنين اقدامي را خطرناک مي‌دانند.

الشرق الاوسط مي‌افزايد: غرب تمام تقصيرها را بر گردن تهران مي‌اندازند و تمام مسئوليت‌ها را متوجه ايران مي‌کند، در حالي‌که در اين ميان حادثه اخير هواپيماي جاسوسي بدون سرنشين آمريکا را که در خاک ايران سرنگون شد، به فراموشي مي‌سپارد.

اين روزنامه فرامنطقه‌اي مي‌نويسد: غرب، ايران را به آماده و مهيا شدن براي ورود به جنگي هسته‌اي و قصد تهران به انتقال تأسيسات هسته‌ايش به مکاني امن متهم مي‌کنند، اما در همان حال رسانه‌هاي آمريکايي هيچ اشاره‌اي به تدابير و اقدامات اتخاذ شده توسط اسرائيل در اين چارچوب و آماده شدن اين رژيم براي حمله نظامي به تأسيسات هسته‌اي ايران و بالطبع با کمک آمريکا نمي‌کنند.

الشرق الاوسط با بيان اين‌که اين حمله ممکن است، هر آن صورت گيرد، به سخنان "ولاديمير سوتنيکوف"، مدير مرکز روسي تحقيقات خاورزمين اشاره مي‌کند که در اين‌باره گفته بود، روابط ايران و آمريکا به مرحله بسيار حساسي رسيده و آشکار است که ارتش آمريکا به هيچ‌وجه خواهان جنگ با ايران نيست، چون بخوبي مي‌دانند، نيروي نظامي و سياسي ايران چيزي نيست که بتوان از آن به راحتي گذشت؛ اين درحالي است که در دستگاه سياست خارجي آمريکا نيز توافق نظري در اين‌باره مشاهده نمي‌شود و آشکار است که تحليل‌گران غربي در سخن گفتن از ايران و جنگ با آن بسيار عجله مي‌کنند.

مدير مرکز تحقيقات خاورزمين در ادامه مي‌افزايد: برعکس غربي‌ها، ايران تمام فشارهاي وارده به خود از سوي غرب و آمريکا را رد کرده و تلاش مي‌‌کند، تدابير مثبت تأثيرگذاري را اتخاذ يا به آنها اشاره کند که از آن جمله مي‌توان به گوشزد کردن توان بستن تنگه هرمز توسط نيروهاي نظامي‌اش اشاره کرد.

"استانيسلاو تاراسوف" تحليل‌گر سياسي روس معتقد است، در پس بحران ايجاد شده عليه ايران بازي ژئوسياسي بي‌همتايي نهفته است و در اين‌باره مي‌گويد: تا ديروز باراک اوباما فقط از خروج نظاميان آمريکا از عراق سخن مي‌گفت و اين موجب شد تا تحليل‌گران و صاجب‌نظران نظامي غرب اين اقدام آمريکا را به معناي آمادگي ايران براي بازگردندان نفوذ خود در منطقه تعبير کنند و همين موجب شد تا آمريکا اقداماتي پيشگيرانه را در اين‌باره اتخاذ کند کند که به نوعي از لحاظ نظامي و سياسي و ديپلماتيک دست و پاي ايران را مي‌بندد و تکيه بر برنامه هسته‌اي ايران و تحريف وجه واقعي اين برنامه بهترين راه براي اجراي اين سياست بود.

به همين دليل "استانيسلاو تاراسوف" تأکيد مي‌کند که اصلاً حمله‌اي نظامي عليه ايران صورت نخواهد گرفت و تنها بايد شاهد تشديد درگيري‌هاي سياسي و ديپلماتيک و نهايتاً تشديد مجازات‌ها عيله ايران بود، چراکه جنگ عليه ايران فاجعه‌اي بزرگ به دنبال دارد.
Fast Poster
Fast Poster
پست: 212
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۶ آذر ۱۳۹۰, ۳:۳۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 257 بار
سپاس‌های دریافتی: 442 بار

Re: کارشناسان روس: حمله به ايران ناممکن شده است

پست توسط indistinct »

راست میگن.جنگ علیه ایران کار اشتباهیه.چون:
1-ایران قابل نفوذ نیست و نمیشود ایران را در جنگ و حمله نظامی شکست داد.
2-حمله نظامی به ایران باعث فجایعی میشود که یکی از آن ها از بین رفتن تعداد زیادی سرباز آمریکایی و ایرانی است که در آخر منجر میشود قدرت آمریکا در منطقه به پایان برسد.
3-اگر آمریکا به ایران حمله کند کشور های دیگری هم خود به خود به جنگ کشیده میشوند که باعث ایجاد یک جنگ جهانی دیگر میشود و این بار خیلی شدید تر از قبل خواهد شد.
اخراج شده
نمایه کاربر
پست: 36
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۰, ۱:۴۹ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 25 بار
سپاس‌های دریافتی: 70 بار
تماس:

Re: کارشناسان روس: حمله به ايران ناممکن شده است

پست توسط mahdionline71 »

شماره یک و سه رو زدی به هدف کاملا درسته .ولی شماره دو اصلا ربطی به ماجرا نداره.امریکایی ها اصلا جون سربازاشون واسشون مهم نیست.حالا تو می گی جون سربازای ایرانی واسشون مهمه. هه
4.امریکا میره رو هوا چون ایران جنگو فقط در خاورمیانه شروع نمی کنه.بلکه ایندفعه جنگو تا نیویورک ادامه می ده.
كسی كه سلاحهای خود را رها كرده و ناله كنان می گوید نمی توانم، از من ساخته نیست وبدشانسم، ترحم انگیزترین مخلوق دنیاست.((لاواتر))
Fast Poster
Fast Poster
پست: 212
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۶ آذر ۱۳۹۰, ۳:۳۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 257 بار
سپاس‌های دریافتی: 442 بار

Re: کارشناسان روس: حمله به ايران ناممکن شده است

پست توسط indistinct »

شما درست میگید.ولی منظور من رو اشتباه متوجه شدید.منظور من کشتار زیاد سربازان بود.شماره چهار شما هم نظر خیلی عالی بود.منم این نظر رو داشتم ولی ننوشتم.چون فکر کردم بگن زیاد دارم ایرانو قدرتمند
نشون میدم.به هر حال از پاسختون ممنونم mahdionline71 عزیز :razz: :(
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”