رونمایی از 20 پروژه مهم علمی و دفاعی توسط سردار وحیدی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Junior Poster
Junior Poster
پست: 158
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۵ شهریور ۱۳۸۸, ۲:۰۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 281 بار
سپاس‌های دریافتی: 313 بار

رونمایی از 20 پروژه مهم علمی و دفاعی توسط سردار وحیدی

پست توسط f-35 »

به گزارش خبرگزاری فارس، به مناسبت هفته پژوهش و فناوری با حضور سردار احمد وحیدی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، بالغ بر 20 پروژه مهم در حوزه‌های انرژی، فناوری نانو، میکروالکترونیک، اپتیک و لیزر، موشکی و دریایی در دانشگاه صنعتی مالک اشتر افتتاح شد.

سردار وحیدی در تشریح برخی از این پروژه‌ها در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از این پروژه‌ها طراحی و ساخت قطعه الکترونیکی فرکانس بالا به نام "دیوید سالیتانی" است که امکان ساخت ترانزیستور سالیتانی را در ایران فراهم می‌کند. با ساخت این قطعه امکان ساخت مدارات الکترونیکی بسیار سریع و مخابرات چند ده گیگاهرتزی و بالاتر که غیر قابل شنود می‌باشد را در کشور ایجاد کرده است. این فناوری برای نخستین بار در کشور ایجاد شده است و عملیات طراحی و ساخت آن کاملا بومی صورت گرفته است.

وزیر دفاع در ادامه گفت: سامانه دیگری که امروز افتتاح شد، دستگاه تولید همزمان برق و حرارت است که با استفاده از یک منبع انرژی نظیر نفت و گاز طبیعی تولید می‌شود. در این سامانه‌ها از بازیافت گرمای اتلافی به منظور افزایش بازدهی انرژی استفاده می‌شود و بازدهی تولید انرژی تا حدود 80 درصد افزایش می‌یابد، در حالیکه این بازدهی در نیروگاه‌های رایج تولید انرژی برق در حدود 30 تا 35 درصد است.

وحیدی در پایان با قدردانی از دانشجویان و اساتید دانشگاه صنعتی مالک اشتر و سایر دانشگاه‌ها و مراکز علمی که در طراحی و ساخت این پروژه ها تلاش و همکاری کرده‌اند، تصریح کرد: هوش و ذکاوت، همت بلند و مجاهدت نخبگان دانشگاهی ضمن هموار کردن بستر توسعه و پیشرفت، ناکارآمدی تحریم ها را نیز به اثبات رسانده است.
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”