تاپیک جامع رزمایش بزرگ نیروی دریایی ارتش ( ولایت 90)

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Fast Poster
Fast Poster
نمایه کاربر
پست: 266
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۷ خرداد ۱۳۸۷, ۱۲:۱۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 120 بار
سپاس‌های دریافتی: 580 بار

تاپیک جامع رزمایش بزرگ نیروی دریایی ارتش ( ولایت 90)

پست توسط nima20 »

با توجه به آغاز رزمایش ولایت 90 از دوستان خواهش میشود که اخبار و اعلاعات و تحلیل های خود را به صورت مجتمع در این تاپیک قرار داده تا به سهولت در دسترس دیگر عزیزان قرار گیرد
Fast Poster
Fast Poster
نمایه کاربر
پست: 266
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۷ خرداد ۱۳۸۷, ۱۲:۱۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 120 بار
سپاس‌های دریافتی: 580 بار

Re: تاپیک جامع رزمایش بزرگ نیروی دریایی ارتش ( ولایت 90)

پست توسط nima20 »

امیر سیاری در نشست خبری عنوان کرد؛
به کارگیری جدیدترین تاکتیک‌های نبرد زیرسطحی در رزمایش بزرگ "ولایت90"
خبرگزاری فارس: فرمانده نیروی دریایی ارتش از بکارگیری جدیدترین تاکتیک‌های نبرد زیرسطحی در رزمایش بزرگ این نیرو در روزهای آینده خبر داد.


به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس،‌ امیر دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که به منظور تشریح اهداف رزمایش بزرگ این نیرو در روزهای آینده در نشست خبری حاضر شده بود، با بیان اینکه مظهر اقتدار ملت‌ها در دریا، حضور مستمر نیروهای مسلح در آب‌های آزاد است، گفت: انجام رزمایش برای حفظ آمادگی در طول سال برای نیروها لازم بوده و رزمایش بزرگ دریایی ولایت 90 نیز در ابعاد مختلف و بزرگی اجرا خواهد شد.

* به کارگیری جدیدترین سامانه‌های موشکی و اژدرها در رزمایش

سیاری نمایش عزت و اقتدار نیروهای مسلح و قدرت بازدارندگی نداجا در آب‌های آزاد، ‌ارسال پیام صلح و دوستی برای کشورهای منطقه و آزمایش جدیدترین سلاح‌های رزمی نیرو را از جمله اهداف این رزمایش عنوان کرد و گفت: ابتکارات و خلاقیت‌های جدید در تاکتیک‌های نوین و نیز قدرت تغییر این تاکتیک‌ها به منظور اجرای عملیات‌های مختلف، ‌انتقال تجربه به جوانان و نشان دادن توان نیروی دریایی در کنترل منطقه و حفظ خطوط مواصلاتی و تامین امنیت کشتیرانی در آب‌های آزاد، از دیگر اهداف این رزمایش است.

وی افزود: جدیدترین سامانه‌های موشکی و اژدر و نیز تاکتیک‌های جدید نبرد زیر سطحی توسط زیردریایی‌های ارتش که روز به روز در حال اضافه شدن هستند نیز در این رزمایش به کار گرفته می‌شود تا نشان دهیم جمهوری اسلامی توان برقراری ارتباط در منطقه را دارد.

* هر سال بر مناطق رزمایش دریایی می‌افزاییم

وی با بیان اینکه رزمایش ولایت 90 به مدت 10 روز در مراحل مختلف از روز 3 دی آغاز خواهد شد، خاطرنشان کرد: ما هر ساله بر مناطق رزمایش خود اضافه می‌کنیم و امسال برای اولین بار از شرق تنگه هرمز و دریای عمان تا مدار 10 درجه شمالی و خلیج عدن که حدود 2 هزار کیلومتر است را تحت پوشش عملیاتی و اطلاعاتی خود قرار می‌دهیم که این برای اولین بار است که در چنین منطقه وسیعی رزمایش ما برگزار می‌شود.

* پشتیبانی ‌هواپیماهای بدون سرنشین از رزمایش ولایت 90

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه توانمندی‌های مختلفی در این رزمایش به کار گرفته خواهد شد،‌ گفت: در رزمایش ولایت 90، توان زیردریایی‌ها، ناوشکن‌ها، ناوهای موشک‌انداز،‌ناوهای لجستیک، ناوهای اطلاعاتی، توان بالگردی، توان استفاده از پشتیبانی هوایی، ‌هواپیماهای بدون سرنشین و نیز موشک‌های ساحلی در بردهای مختلف و تفنگداران دریایی و نیروهای عملیات ویژه نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

* تنگه هرمز در کنترل کامل ایران است

سیاری با بیان اینکه در این رزمایش تمام یگان‌ها حاضر در جنوب شرق کشور تحت کنترل عملیاتی قرار خواهند گرفت به توان جمهوری اسلامی در کنترل تنگه هرمز اشاره کرد و گفت: در حقیقت دریای عمان منطقه پشتیبان تنگه هرمز و خلیج فارس است و وقتی ما چنین اقتداری در دریای عمان داریم قطعا تنگه هرمز در کنترل کامل ما است اما اینکه این برنامه در دستور کار قرار گیرد، منوط به تصمیم بزرگان کشور است.

* گلایه فرمانده نیروی دریایی ارتش از رسانه‌ها

فرمانده نیروی دریایی ارتش در پایان ضمن گله از رسانه‌های کشور در خصوص پوشش خبری ماموریت برون مرزی ناوشکن جماران گفت: این ناوشکن به عنوان نماد اقتدار و خودکفایی کشور محسوب شده و غربی‌ها سعی کردند آن را ناکارآمد نشان دهند اما حضور ناوشکن جماران در آب‌های آزاد و دریای سرخ که در راستای حفظ خطوط مواصلاتی و امنیت کشتیرانی ایران در این مناطق صورت گرفت، نشان داد این ناوشکن به بهترین نحو می‌تواند ماموریت‌های محوله را انجام دهد اما متاسفانه دیدیم که رسانه‌ها آن طور که مثلا به یک رویداد ورزشی خارجی می‌پردازند، نسبت به این دستاوردهای مهم و اقتدارآفرین دفاعی کشورمان کمی کم لطفی داشتند که انشاءالله با همکاری‌های هر چه بیشتر بتوانیم این دستاوردها را به ملت عزیز ایران معرفی کنیم
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

Re: تاپیک جامع رزمایش بزرگ نیروی دریایی ارتش ( ولایت 90)

پست توسط hani1459 »

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از برگزاری رزمایش بزرگ دریایی ولایت 90 از سوم دی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، امیر دریادار حبیب الله سیاری در نشست خبری رزمایش بزرگ دریایی ولایت 90، نمایش عزم، اراده، اقتدار و توان دفاعی نیروهای مسلح و بازدارندگی نیروی دریایی در دریای آزاد را مهم ترین هدف این رزمایش اعلام کرد.

دریادار سیاری گفت: ارسال پیام صلح و دوستی به منطقه، آزمایش سلاح ها و تجهیزات جدید ساخت نیروی دریایی، نمایش قدرت تاکتیکی این نیرو، اقتدار نیروی دریایی در کنترل منطقه و خطوط مواصلاتی، و آزمایش انواع سامانه های موشکی و اژدر شناورهای سطحی و زیرسطحی را از دیگر اهداف این رزمایش است.

فرمانده نیروی دریایی افزود:‌ تمرین تاکتیک های جدید زیردریایی های جمهوری اسلامی و نمایش توانمندی نیروی دریایی برای برقراری امنیت و آرامش در منطقه از دیگر برنامه های این رزمایش است.

وی گفت: مرحله آمادگی رزمایش پشت سر گذاشته شده است و مرحله گسترش یگان ها در منطقه عملیات برای اجرای ماموریت در حال انجام است.

فرمانده نیروی دریایی افزود: از روز شنبه مرحله گسترش عملیات آغاز می شود و شروع مرحله تاکتیکی نیز در زمان خود اعلام خواهد شد.

امیردریادار سیاری افزود: تاکتیک مقابله با دشمن فرضی به صورت کاملاً واقعی و نمایش قدرت از دیگر مراحل این رزمایش است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه ویژگی خاص این رزمایش، گستردگی منطقه عملیاتی است گفت: برای نخستین بار است که در منطقه ای وسیع رزمایش دریایی را اجرا می کنیم.

وی افزود: این رزمایش از منطقه تنگه هرمز، شرق تنگه هرمز، دریای عمان، آب های آزاد شمال اقیانوس هند تا مدار 20 درجه شمالی در بعد اجرای عملیات و از آب های آزاد در شمال اقیانوس هند تا مدار 10 درجه شمالی و خلیج عدن به عنوان بعد اطلاعات منطقه رزمایش انجام می شود.

امیردریادار سیاری گفت: وسعت منطقه نزدیک به دو میلیون کیلومترمربع است.

وی افزود: در این رزمایش برای نیروهای عمل کننده از توان زیردریایی، ناوشکن در عرصه دریا، ناوهای موشک انداز، ناوهای پشتیبانی، ناو های اطلاعاتی زیردریایی، بالگرد ها، پشتیبانی هوایی، هواپیماهای بدون سرنشین، موشک های ساحل به دریا در بردهای مختلف، و قابلیت های کارکنان تیپ های تفنگدار دریایی برای دفاع از مرزهای آبی و کارکنان ویژه عملیات استفاده می شود.
mehr
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
Fast Poster
Fast Poster
نمایه کاربر
پست: 266
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۷ خرداد ۱۳۸۷, ۱۲:۱۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 120 بار
سپاس‌های دریافتی: 580 بار

Re: تاپیک جامع رزمایش بزرگ نیروی دریایی ارتش ( ولایت 90)

پست توسط nima20 »

تصاویری از کنفرانس خبری امروز فرمانده نیروی دریایی ارتش

تصویرتصویر
Junior Poster
Junior Poster
پست: 158
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۵ شهریور ۱۳۸۸, ۲:۰۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 281 بار
سپاس‌های دریافتی: 313 بار

Re: تاپیک جامع رزمایش بزرگ نیروی دریایی ارتش ( ولایت 90)

پست توسط f-35 »

جانشين فرمانده نيروي دريايي ارتش
تجهيزات نوين جنگ الكترونيك در رزمايش دريايي ولايت به كار گرفته مي شود
جانشين فرمانده نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران از برگزاري رزمايش دريايي 'ولايت 90' در آينده نزديك خبر داد و گفت: در اين رزمايش، تجهيزات نوين توليد شده به دست متخصصان اين نيرو و صنايع دفاعي كشور در زمينه جنگ الكترونيك به كار گرفته مي شود.
امير دريادار غلامرضا خادم بيغم افزود: در اين رزمايش نيروي دريايي ارتش، همچنين قرار است از آخرين تجهيزات نوين دفاعي كه در اختيار اين نيرو قرار گرفته است بهره گرفته شود.
وي اظهار داشت: تعدادي زيردريايي كلاس غدير كه توسط متخصصان ايراني طراحي و توليد شده و به يگان شناورهاي نيروي دريايي ملحق شده است نيز در اين رزمايش شركت خواهند كرد.
جانشين نيروي دريايي ارتش در پاسخ به سوال كه در رزمايش آتي نيروي دريايي ارتش ناظران خارجي نيز حضور خواهند داشت گفت: در نظر داريم بر اساس سياست هاي ابلاغي كشور براي رزمايش آتي اين نيرو نيز از ناظران خارجي دعوت كنيم.
وي يادآور شد: در رزمايش هاي پيشين نيروي دريايي ارتش از ناظران ساير كشورهاي همسايه و دوست دعوت شد و آنها هم حضور يافتند
امير دريادار خادم بيغم در بخش ديگري از سخنان خود ، برگزاري آيين گراميداشت روز نيروي دريايي ارتش با حضور برخي وابستگان نظامي كشورهاي خارجي در تهران در روزهاي اخير را يادآور شد و اظهار داشت: از جمله اهداف برگزاري اين مراسم، برقراري تعامل بهتر در زمينه آموزشي، فني و ارتباطات بوده است.
وي ابراز اميدواري كرد كه بتوان با برگزاري چنين مراسم هايي تعامل مورد نياز در بخش آموزشي و اعزام ناوگروه هاي نيروي دريايي به ساير كشورهاي دوست و همسايه با اين كشورها برقرار شود.
جانشين فرمانده نيروي دريايي ارتش همچنين در پاسخ به سوالي درباره برنامه اعزام ناوگروه هاي جديد به ماموريت هاي بين المللي نيز گفت: اين نيرو سالانه براي آموزش دانشجويان دانشگاه دريايي نوشهر، ناوگروه هاي آموزشي را به ماموريت هاي بين المللي اعزام مي كند.
وي يادآور شد: اعزام دانشجويان دانشگاه دريانوردي نوشهر در قالب ناوگروه هاي آموزشي در سه مقطع انجام مي شود كه يكي از مقاطع آن دريانوردي در خارج از كشور و با هدف آشنايي دانشجويان با سواحل، اقيانوس ها و آبراه هاي بين المللي است.
امير دريادار خادم بيغم خاطرنشان كرد: با توجه به اين كه اين نوع دريانوردي طولاني است، معمولا در مسير انجام ماموريت با هماهنگي برخي كشورهاي دوست و همسايه نيز بازديدي از بنادر و نيروي دريايي اين كشورها انجام مي شود.
جانشين فرمانده نيروي دريايي ارتش افزود: اين ديدارها علاوه بر اين كه موجب افزايش تعامل با كشورهاي دوست مي شود، زمينه ارتقاي آموزشي دانشجويان و همچنين آشنايي آنها با نيروي دريايي كشورهاي دوست، همسايه و ساير كشورها و آشنايي با آداب و رسوم اين كشورها را فراهم مي كند.
وي درباره حضور ناوگروه هاي نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران در آب هاي آزاد و بين المللي به منظور مقابله با پديده شوم دزدي دريايي نيز اظهار داشت: معمولا در هر دريانوردي، ناوگروه هاي ايراني به ويژه در درياي سرخ، باب المندب و شمال اقيانوس هند با دزدان دريايي كه قصد تجاوز به كشتي ها داشته اند مقابله كرده اند.
امير دريادار خادم بيغم افزود: وسعت منطقه اي كه ناوگروه هاي نيروي دريايي ارتش دارند در آن منطقه به انجام ماموريت مي پردازند، كانالي به طول هزار كيلومتر و عرض حدود 10 كيلومتر است.
وي درباره دليل اين محدوده براي انجام ماموريت دريايي گفت: منطقه اي كه دزدان دريايي در آن فعاليت دارند، منطقه بسيار وسيعي است و براي اين كه بتوان اين منطقه را به خوبي كنترل كرد تا شناورهاي تجاري و نفتكش با امنيت كامل از اين مسير عبور كنند، اين آبراه مشخص شده است.
جانشين فرمانده نيروي دريايي ارتش افزود: معمولا تمامي كشتي هاي تجاري و نفتكش ايراني هنگام عبور از اين منطقه هماهنگي لازم را با ناوگروه اعزامي انجام مي دهند و با سلامت از منطقه تهديد عبور مي كنند و الحمدلله تاكنون نيز هيچ اتفاقي براي آنها نيفتاده است.

[External Link Removed for Guests]
Fast Poster
Fast Poster
نمایه کاربر
پست: 266
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۷ خرداد ۱۳۸۷, ۱۲:۱۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 120 بار
سپاس‌های دریافتی: 580 بار

Re: تاپیک جامع رزمایش بزرگ نیروی دریایی ارتش ( ولایت 90)

پست توسط nima20 »

بازتاب های جهانی برگزاری مانور نظامی ایران در آب های بین المللیدر این مانور نظامی نیروی دریایی ایران بیش از پیش به نیروی دریایی آمریکا مستقر در خلیج فارس نزدیک می شوندو گستره این مانور دریایی تا دریای سرخ در نزدیکی عربستان سعودی هم کشیده خواهد شد
کد خبر: ۲۱۲۸۶۲تاریخ انتشار: ۰۲ دي ۱۳۹۰ - ۰۹:۴۲
سرویس بین الملل – اعلام خبر برگزاری مانور دریایی ایران به نام ولایت 90 که از روز شنبه به مدت ده روز در خلیج فارس و دریای عمان آغاز می شود واکنش های متفاوتی را در سطح بین المللی برانگیخته است .

به گزارش «تابناک» ، «سان انتونیو» در این باره نوشته است مانور دریایی ایران که از تنگه هرمز و دریای عمان تا خلیج عدن و دریای سرخ برگزار خواهد شد ، جایی است که یگان پنجم نیروی دریایی آمریکا نیز در آنجا حضور داردو ایران در مقابل چشمان آمریکا می خواهد اقتدار دریایی خود را نشان دهد . مانوری که در آن ایران از زیر دریایی ها ، هواپیماهای بدون سرنشین ، موشک ها و کشتی های جنگی استفاده خواهد کرد.
«عرب نیوز» هم درباره مانور دریایی ایران نوشت است که این مانور از شرق تنگه هرمز شروع شده و به سمت خلیج عدن گسترش خواهد یافت . این نشریه همچنین سخنان حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ایران را که گفته است این مانور ، حامل پیام صلح و دوستی برای مردم منطقه است را پوشش داده است .

نشریه صهیونیستی« آرتز شوا » هم در این باره بر گسترش این مانور دریایی تا نزدیکی عربستان سعودی تاکید کرده است .

«خبرگزاری آسوشیتدپرس » هم نوشته است که در این مانور نظامی نیروی دریایی ایران بیش از پیش به نیروی دریایی آمریکا مستقر در خلیج فارس نزدیک می شوند .

اگر چه تقریبا همه خبرگزاری ها و نشریات بین المللی خبر این مانور و اهمیت را منعکس کرده اند ، اما اغلب آنان تحلیل های خود را بر توانایی ایران در بستن تنگه هرمز به عنوان شاهراه حیاتی انتقال نفت خلیج فارس به کشور های غربی متمرکز کرده اند ، این در حالی است که حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ایران تصریح کرده است که ایران اگر چه توانایی چنین کاری را دارد ، اما در صدد انجام چنین ماموریتی در حال حاضر نیست . کارشناسان امنیتی و انرژی پیش بینی می کنند که اگر ایران قادر باشد به مدت یک ماه تنگه هرمز را مسدود نماید قیمت جهانی نفت به حدود 300 تا 500 دلار در هر بشکه خواهد رسید و هزینه ای بالغ بر 75 میلیارد دلار بر اقتصاد آمریکا تحمیل خواهد کرد.
Fast Poster
Fast Poster
پست: 212
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۶ آذر ۱۳۹۰, ۳:۳۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 257 بار
سپاس‌های دریافتی: 442 بار

Re: تاپیک جامع رزمایش بزرگ نیروی دریایی ارتش ( ولایت 90)

پست توسط indistinct »

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: سياسي

فرمانده نيروي درياي ارتش جمهوري اسلامي ايران به تشريح ابعاد گوناگون رزمايش بزرگ دريايي ولايت 90 پرداخت و پيام اين رزمايش را پيام صلح و دوستي براي كشورهاي منطقه خواند.

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، امير دريادار حبيب‌الله سياري در نشست خبري رزمايش بزرگ ولايت 90 كه در ستاد نيروي دريايي برگزار شد، با اشاره به تاكيدات مقام معظم رهبري درباره جايگاه نيروي دريايي و اقتدار آن تصريح كرد: نيروي دريايي راهبردي براي نشان دادن اقتدار خود بايد در آب‌هاي آزاد حضور داشته باشد. امروز نيروي دريايي در دريا حضور دارد و لازم است كه توان دفاعي اين نيرو در رزمايش‌هاي مختلف به نمايش گذاشته شود.

فرمانده نيروي دريايي ارتش با بيان اينكه رزمايش بزرگ ولايت 90 ابعاد مختلفي را پوشش مي‌دهد، افزود: نمايش عزم و اراده و اقتدار نيروهاي مسلح و نيز نشان دادن توان دفاع و قدرت بازدارندگي ارتش جمهوري اسلامي ايران در آب‌هاي آزاد از جمله اهداف اجراي اين رزمايش است.

سياري اهداف فرعي اين رزمايش را آزمايش‌ سلاح‌ها و تجهيزات جديد اضافه شده به نيروي دريايي، استفاده از ابتكارات و خلاقيت‌ها و تاكتيك‌هاي جديد، نشان دادن قدرت تغيير تاكتيك در انجام عمليات‌هاي مختلف و انتقال تجربيات كاركنان قديمي نيروي دريايي به كاركنان جوان اين نيرو عنوان كرد.

وي خاطرنشان كرد: نشان دادن توان جمهوري اسلامي ايران در كنترل منطقه و تامين امنيت كشتي‌راني در عرصه آب‌هاي آزاد، آزمايش انواع سامانه‌هاي موشكي و اژدر و نشان دادن توان نيروي دريايي در برقراري امنيت و آرامش در منطقه، از ديگر اهداف اين رزمايش بزرگ است.

فرمانده نيروي دريايي ارتش مدت انجام رزمايش را 10 روز عنوان كرد و افزود: رزمايش از سوم دي‌ماه آغاز مي‌شود و تا سيزدهم ادامه خواهد داشت. اين رزمايش داراي مراحل مختلفي از جمله آمادگي، گسترش يگان‌ها براي انجام عمليات، مرحله تاكتيكي بين نيروهاي دشمن و خودي به صورت كاملا واقعي و مرحله نمايش قدرت و مانور دريايي است كه مرحله آمادگي را پشت سر گذاشته و مرحله گسترش يگان‌ها در حال انجام است.

سياري در مورد منطقه رزمايش نيز با بيان اينكه منطقه رزمايش را هر سال گسترش مي‌دهيم يادآور شد: منطقه رزمايش شامل تنگه هرمز، شرق تنگه هرمز، درياي عمان، آب‌هاي آزاد شمال اقيانوس هند تا مدار 20 درجه شمالي در بعد اجراي عمليات و آب‌هاي اقيانوس هند تا مدار 10 درجه شمالي و خليج عدن در بعد اطلاعاتي پيش‌بيني شده است.

وي با بيان اينكه وسعت عمليات دو ميليون متر مكعب است گفت: عمق عمليات از بندر چابهار دو هزار كيلومتر است و چون متعهد هستيم كه مرزهاي كشورهاي همسايه در آب‌هاي آزاد را حفظ كنيم طبق مقررات بين‌المللي رزمايش خود را اجرا مي‌كنيم.

فرمانده نيروي دريايي ارتش تصريح كرد: براي اولين بار است كه در چنين وسعتي رزمايش دريايي صورت مي‌گيرد و هر سال كه جلو برويم منطقه رزمايش را گسترش خواهيم داد و اين بر اساس فرمايش مقام معظم رهبري است كه ما اهل تعدي و تجاوز نيستيم اما اهل حضور در آب‌هاي آزاد هستيم.

سياري با بيان اينكه اطلاعات هر مرحله از رزمايش در همان زمان ارائه خواهد شد، ادامه داد: توانمندي نيروهاي عمل كننده شامل توان زيردريايي‌ها، ناوشكن‌ها، ناوهاي موشك‌انداز، ناوهاي پشتيباني‌كننده، ناوهاي اطلاعاتي، توان بالگردي، توان استفاده از پشتيباني هوايي، استفاده از هواپيماهاي بدون سرنشين، موشك‌هاي ساحل به دريا و توان عمليات ويژه است.

وي همچنين افزود: نوآوري‌هاي جديدي هم در سطح تجهيزات و سلاح‌ها و به‌ويژه در مورد تاكتيك‌هاي ابتكاري كاركنان نيروي دريايي در زير سطح دريا را در اين رزمايش شاهد خواهيم بود.

فرمانده نيروي دريايي ارتش در پاسخ به سوالي در مورد مشاركت سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در اين رزمايش اظهار كرد: تمام يگان‌هايي كه در سواحل جنوب شرق كشور قرار دارند قسمتي از توانايي‌هاي خود را تحت كنترل رزمايش قرار مي‌دهند تا بتوانيم از همه توانمندي‌ها استفاده كنيم.

سياري در پاسخ به اين سوال كه آيا تنگه هرمز در اين رزمايش به طور آزمايشي بسته خواهد شد يا نه؟ تصريح كرد: ‌پشتوانه اساسي خليج فارس و تنگه هرمز، درياي عمان است. توانمندي اجراي چنين برنامه‌اي در نيروي ارتش جمهوري اسلامي ايران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامي وجود دارد ولي اينكه اين تصميم اجرايي شود يا نه، به تصميم بزرگان نظام بستگي دارد. مطمئنا وقتي ما مي‌توانيم در آب‌هاي آزاد ورود پيدا كنيم، بحث تنگه هرمز هم براي ما كار آساني است. چون كه صد آيد نود هم پيش ماست.

وي در پايان با اشاره به توانمندي‌هاي ناوشكن جماران نيز اظهار كرد: من از رسانه‌ها گلايه دارم كه چرا به اين موضوع زياد پرداخته نشد. مسئوليت اصلي اصحاب رسانه اين است كه توانمندي‌هاي نظام جمهوري اسلامي ايران و به‌ويژه توانايي جوانان آن را به نمايش بگذارند. دشمنان به دنبال اين بودند كه ثابت كنند ناوشكن جماران ساخت مناسبي ندارد اما ما خلاف آن را به اثبات رسانديم و لذا از رسانه‌ها انتظار داريم كه در جهت انعكاس اين توانمندي‌ها بيشتر تلاش كنند.
Fast Poster
Fast Poster
پست: 212
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۶ آذر ۱۳۹۰, ۳:۳۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 257 بار
سپاس‌های دریافتی: 442 بار

Re: تاپیک جامع رزمایش بزرگ نیروی دریایی ارتش ( ولایت 90)

پست توسط indistinct »

فرمانده نيروي دريايي ارتش گفت: به طور قطع اکثر تجهيزات موجود که در اختيار نيروي دريايي ارتش قرار دارد به صورت بومي و داخلي طراحي شده است.

دريادار حبيب ا... سياري فرمانده نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران در حاشيه نشست خبري رزمايش بزرگ دريايي ولايت 90 در گفتگوي اختصاصي با خبرنگار حوزه دفاعي امنيتي باشگاه خبرنگاران در خصوص اينکه چه مقدار از تجهيزات استفاده شده در اين رزمايش بومي است گفت: به جرات مي توان ادعا کرد که اکثر تجهيزات نظامي که در حال حاضر در اختيار نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران قرار دارد بومي است.

وي ادامه داد: تجهيزات و ادوات نظامي که جديدا در اختيار اين نيرو قرار داده شده است همچون ناوشکن جماران و يا زيردريايي هاي کلاس غدير تماما توسط جوانان کشورمان طراحي و اجرا شده و کاملا بومي هستند.

سياري خاطرنشان كرد: در اين رزمايش تجهيزات جديدي که به صورت بومي در داخل کشور طراحي و اجرا شده است به کار گرفته و معرفي مي شوند.
Fast Poster
Fast Poster
پست: 212
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۶ آذر ۱۳۹۰, ۳:۳۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 257 بار
سپاس‌های دریافتی: 442 بار

ولایت 90...

پست توسط indistinct »

تنها 15 دقیقه تا 3 دی باقی مانده.هر کس در باره ولایت 90 هیجان دارد در این تاپیک خودش رو خالی کنهتصویر
من به شدت هیجان دارم.بار اول که چنین هیجانی دارم.
اخراج شده
نمایه کاربر
پست: 36
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۰, ۱:۴۹ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 25 بار
سپاس‌های دریافتی: 70 بار
تماس:

Re: ولایت 90...

پست توسط mahdionline71 »

وحشت رسانه های غرب از مانور نیروی دریایی ایران در تنگه هرمز/نفت شایدبه۵۰۰دلار برسد
رویترز گزارش داد :

یکی از نگرانی‌های جدید بازارهای نفتی، مانور ده روزه نیروهای مسلح ایران در تنگه هرمز است که روز شنبه آغاز خواهد شد. نشنال پست کانادا ایران را به شروع یک بازی که اقتصاد جهان را به خطر می اندازد متهم کرد.

بر پایه گزارش این نشریه،، ایران در مواجهه با خطر افزایش تهدیدهای نفتی، بازی ای را شروع کرده است که حتی می‌تواند منجر به برخورد نظامی ایران و آمریکا شود. چنین مانوری می‌تواند که به طور موقت صادرات نفتی خاورمیانه را با مشکل مواجه کند و بنابر همین گزارش، بهای نفت را حتی تا 500 دلار هم افزایش دهد.

روزانه بیش از 40 درصد نفت مصرفی جهان از تنگه هرمز، که خلیج فارس را به دریای عمان وصل می‌کند، عبور می‌کند. :?
كسی كه سلاحهای خود را رها كرده و ناله كنان می گوید نمی توانم، از من ساخته نیست وبدشانسم، ترحم انگیزترین مخلوق دنیاست.((لاواتر))
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 115
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۰, ۱:۰۵ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 313 بار
سپاس‌های دریافتی: 534 بار
تماس:

Re: تاپیک جامع رزمایش بزرگ نیروی دریایی ارتش ( ولایت 90)

پست توسط sorena_noshad »

وي در پايان با اشاره به توانمندي‌هاي ناوشكن جماران نيز اظهار كرد: من از رسانه‌ها گلايه دارم كه چرا به اين موضوع زياد پرداخته نشد. مسئوليت اصلي اصحاب رسانه اين است كه توانمندي‌هاي نظام جمهوري اسلامي ايران و به‌ويژه توانايي جوانان آن را به نمايش بگذارند. دشمنان به دنبال اين بودند كه ثابت كنند ناوشكن جماران ساخت مناسبي ندارد اما ما خلاف آن را به اثبات رسانديم و لذا از رسانه‌ها انتظار داريم كه در جهت انعكاس اين توانمندي‌ها بيشتر تلاش كنند.


واقعا که!

یه ترقه توی آمریکا یا اروپا در بشه صدا و سیما با آب و تاب و اغراق.... پوشش میده ولی موقع توانایی خودمون که میرسه هیچ. :-?
کم کم دارم به این قضیه که ارتش مظلوم واقع شده اعتقاد پیدا میکنم :shock:
ارتش ايران ،‌ دلير و قهرمان / همچو كوهي در بر اهريمنان

عزم ايران گر نمايد خصم دون / جسم و جانش را كشيم در خاك و خون
Junior Poster
Junior Poster
پست: 153
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۰, ۹:۰۱ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 69 بار
سپاس‌های دریافتی: 377 بار

Re: تاپیک جامع رزمایش بزرگ نیروی دریایی ارتش ( ولایت 90)

پست توسط azarakhsh45 »

این سردار نیروی دریایی خیلی جالبه , با اجرای مانور و نشان دادن چنگ و دندان میخواهد پیام صلح و دوستی به کشورهای منطقه ارسال کنه ؟؟؟
سردار عزیز چرا واقعیت را نمیگی , عزیز من ما مانور اجرا میکنیم تا نشون بدیم چقدر قدرت داریم تا کسی جرئت نکنه به ما چپ نگاه کنه !!! پیام صلح و دوستی کدومه ؟؟؟!!!

ضمنا من هنوز نمیدونم جماران واقعا ناوشکن هست یا از ناو شکن کوچکتره ؟؟
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”