جزییات محرمانه بازداشت «صدام» منتشر شد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Fast Poster
Fast Poster
نمایه کاربر
پست: 266
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۷ خرداد ۱۳۸۷, ۱۲:۱۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 120 بار
سپاس‌های دریافتی: 580 بار

جزییات محرمانه بازداشت «صدام» منتشر شد

پست توسط nima20 »

جزییات محرمانه بازداشت «صدام» منتشر شد
ساعاتی پیش، منابع قضایی در ایالات متحده آمریکا، برای نخستین بار اسناد محرمانه‌ای درباره «صدام حسین»، دیکتاتور سابق عراق منتشر کردند که بنا بر آن، صدام پس از بازداشت به قطر و سپس آمریکا منتقل شده و دیدارهایی نیز با مقامات کشورهای گوناگون برگزار کرده است.
کد خبر: ۲۱۳۹۵۳تاریخ انتشار: ۰۵ دي ۱۳۹۰ - ۱۴:۱۴
سرویس بین الملل - ساعاتی پیش، منابع آگاه قضایی در ایالات متحده آمریکا، برای نخستین بار اسناد محرمانه‌ای درباره «صدام حسین»، دیکتاتور سابق عراق منتشر کردند.

به گزارش «صفحه عربی تابناک» ، بر پایه این اسناد که تا به امروز تلاش شده بود درز پیدا نکند، «صدام» پس از بازداشت به دست نیروهای آمریکایی به قطر انتقال داده شده بود.

وی به دنبال آن، دوازده روز در پایگاه آمریکا در قطر بازداشت و در آن زمان، دیدارهای محرمانه‌ای با شماری از سران و مقامات ارشد کشورهای عربی، از جمله عراقی و قطری و نیز بین‌المللی انجام داده بود؛ از جمله شخصیت‌های عراقی که در آن زمان با صدام دیدار کردند، افرادی بودند که در همان زمان نیز در فرایند سیاسی عراق حضور داشته و در دولت سمت داشتند.

این اسناد در ادامه می‌افزاید: پس از دوازده روز حضور صدام در قطر، او با یک جنگنده آمریکایی به یکی از پایگاه‌های نظامی در آمریکا منتقل شد. در آنجا نیز با شماری از شخصیت‌های سیاسی، نظامی و امنیتی آمریکایی دیدار و گفت‌و‌گو کرد؛ نام این افراد فاش نشده است.

اسناد منتشره توسط این منابع آگاه قضایی، همچنین می‌افزاید: صدام در دیدار خود با مقامات گوناگون، از رسیدگی بد به او شکایت داشت و همواره می‌گفت: جنس سیگارهای برگ که برایم می‌آورند، خوب نیست». این در حالی است که بهترین نوع سیگار برگ کوبایی به همراه مقدار زیادی میوه لبنانی و اروپایی، هر چند روز یک بار برای صدام برده می‌شد؛ مسئول تهیه این محصولات، یکی از وزرای وقت کابینه عراق بود. او پس از تهیه این محصولات آن را از طریق نیروهای آمریکایی به صدام می‌رساند.

این اسناد همچنین می‌افزاید: صدام همواره از ایران می‌ترسید و همیشه تلاش می‌کرد که نقاط ضعف عراق برای ایرانیان آشکار نشود. نگرانی او از آشکار شدن در مقابل ایران از نگرانی‌اش درباره دروغ سلاح‌های کشتار جمعی نیز بیشتر بود؛ همان موضوعی که بهانه‌ای شد تا کشورهای گوناگون جهان به رهبری آمریکا به عراق حمله و رژیم منحله بعث را ساقط کنند.

اسناد منتشره توسط این منابع آگاه قضایی، در ادامه به نقل از «جرج پیرو»، جاسوس ویژه دفتر تحقیقات فدرالی آمریکا، می‌افزاید: صدام همواره آمادگی خود برای امضای قرارداد امنیتی را داشت تا از او در مقابل تهدیدات خارجی که از نظر او ایران بود، حمایت کنند.

«جرج پیرو» همچنین افزود: صدام تا آخرین دقایق پیش از سقوط بغداد به دست اشغالگران، در بغداد باقی ماند؛ اما هنگامی که مطمئن شد پایتختش تا دقایقی دیگر سقوط خواهد کرد، آنی این شهر را به سمت شمال ترک کرد.

این منابع قضایی آمریکایی درباره علت منتشر نشدن این اسناد تا به امروز گفتند: نام و هویت افرادی که با صدام دیدار کردند، باید برای همیشه محرمانه می‌ماند و فاش نمی‌شد. از همین روی تا به امروز آن اسناد و اطلاعات محرمانه درون آن منتشر نشده بود.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1741
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۴ شهریور ۱۳۸۹, ۹:۱۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3422 بار
سپاس‌های دریافتی: 5849 بار

Re: جزییات محرمانه بازداشت «صدام» منتشر شد

پست توسط shafagh »

.

این اسناد در ادامه می‌افزاید: پس از دوازده روز حضور صدام در قطر، او با یک جنگنده آمریکایی به یکی از پایگاه‌های نظامی در آمریکا منتقل شد.


امکان دارد این گزارش جعلی باشد و امریکایی ها مخصوصا ان را منتشر کرده باشند .
Fast Poster
Fast Poster
پست: 212
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۶ آذر ۱۳۹۰, ۳:۳۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 257 بار
سپاس‌های دریافتی: 442 بار

Re: جزییات محرمانه بازداشت «صدام» منتشر شد

پست توسط indistinct »

آره امکانش زیاده.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”