آماده باش اسرائیل برای حمله نظامی به مصر

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Novice Poster
Novice Poster
پست: 91
تاریخ عضویت: شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۳۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 52 بار
سپاس‌های دریافتی: 146 بار

آماده باش اسرائیل برای حمله نظامی به مصر

پست توسط shobeir »

رژیم صهیونیستی در حال آماده‌سازی خود برای مواجهه نظامی با مصر پس از پیروزی اسلام‌گرایان در انتخابات این کشور است.
به گزارش راشاتودی، پیروزی اسلام‌گرایان و بالاخص بازوی سیاسی اخوان‌المسلمون در مصر، این کشور را در وضعیت برخورد بالقوه با رژیم اسرائیل قرار داده است.

بنابراین گزارش، در شرایطی که نیروهای دفاعی اسرائیل امیدوارند که وابستگی مالی و نظامی مصر به ایالات متحده طی سال‌های آینده نیز منجر به حفظ صلح میان مصر و اسرائیل شود، "مدیر برنامه‌ریزی نیروهای دفاع اسرائیل" می‌گوید که با پیروزی اخوان‌المسلمون در انتخابات مصر، دیویزیون‌ها و گردان‌های ویژه‌ای در ارتش اسرائیل تشکیل خواهند شد.

بر اساس گزارش فوق، مصر که در شرایط کنونی سالانه 1.3 میلیارد دلار از ایالات متحده کمک مالی دریافت می‌کند، یکی از بزرگ‌ترین دریافت‌کنندگان کمک مالی از آمریکا پس از امضای پیمان کمپ دیوید در سال 1979 با رژیم صهیونیستی بوده است.

با این حال پیروزی حزب عدالت و آزادی در انتخابات مصر، این کشور را به تهدیدی بالقوه برای رژیم اسرائیل بدل ساخته است. بر این اساس فرماندهان نظامی رژیم صهیونیستی خود را برای دو سناریوی احتمالی آماده می‌کنند:

اول، پیاده شدن نیروهای نظامی مصری در شبه‌جزیره سینا و نقض مستقیم پیمان کمپ‌دیوید از سوی مصر؛

دوم، کمک نیروهای مصری به نیروهای سوری و حزب‌الله لبنان در جنگ‌های احتمالی با اسرائیل.

در شرایطی که بنیامین نتانیاهو، رئیس کابینه رژیم صهیونیستی اعلام کرده است که هزینه‌های نظامی را در سال جدید نخواهد کاست، اما ایجاد دیویزیون‌های جدید نظامی کم‌هزینه نخواهد بود.

پس از پیمان کمپ‌دیوید، بین مصر در دوران سادات و مبارک با رژیم صهیونیستی روابط دوستانه‌ای برقرار بود که اینک با سرنگونی رژیم مبارک این روابط دوستانه جدا زیر سوال رفته است.

اوج تنش‌ها زمانی رخ داد که سفارت رژیم صهیونیستی در قاهره هدف حمله گروهی از انقلابیون مصری قرار گرفت. هرچند نظامیان حاکم بر مصر همچنان روابط مستحکمی با غرب دارند اما با روی کار آمدن اسلام‌گرایان مصری باید شاهد تغییرات گسترده‌ای در سیاست‌های این کشور باشیم

[External Link Removed for Guests]
Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
پست: 3101
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۸۵, ۴:۲۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 19718 بار
سپاس‌های دریافتی: 21369 بار

Re: آماده باش اسرائیل برای حمله نظامی به مصر

پست توسط SAMAN »

تمام پست های اضافی و خارج از بحث بجز خود خبر حذف شدند. کابران دقت کافی را مبذول دارند.
پیام حکم قتل خود شنفتن مرا خوشتر بود, از یک تملق به نزد مردمان سفله گفتن!
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 166
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۰, ۳:۰۹ ب.ظ
محل اقامت: tehran
سپاس‌های ارسالی: 147 بار
سپاس‌های دریافتی: 735 بار

Re: آماده باش اسرائیل برای حمله نظامی به مصر

پست توسط samen70 »

به نظر من اسراییل این حماقت را نخواهد کرد حتی اگه اسلام گرایان روی کار بیان.چون ارتش مصر با وجود کمک های مالی و نظامی ایالات متحده به این کشور بسیار مجهز تر از چند ده سال پیش است..بسیار از ذهن دوره.مگر اینکه مصر بخواد به صورت مستقیم موجودیت این رژیمو به خطر بندازه.یا اسراییل بخواد حمله پیش دستانه را علیه مصر در دستور کار قرار بده.اسراییل اطرافش خطرات زیادی داره مثل حزب الله و به میزان کمتری غزه و همچنین در حال حاضر سوریه و بزرگترین اون ایران.باید احمق باشن که به مصر حمله کنن.باز کردن یک جبهه جدید در مرز با مصر آن هم با این دشمنان و این شرایط و انقلاب های عربی کاری نابخردانه است.و فقط به تضعیف هر چه بیشتر اسراییل کمک خواهد کرد و ضرباتی غیر قابل جبران را متحمل خواهد شد.و بی تردید گرفتن چنین تصمیمی انتقادها و اعتراض های شدیدی حتی در خود اسراییل را به همراه خواهد داشت. و البته با وجود مواضع تهاجمی دولت نتانیاهو و کابینه او گرفتن همچین تصمیمی زیاد هم شگفت آور نیست.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”