ورود قریب الوقوع ناو هواپیمابر روسیه به سوریه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 1348
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۰, ۱۲:۵۶ ب.ظ
محل اقامت: Iran
سپاس‌های ارسالی: 5189 بار
سپاس‌های دریافتی: 8626 بار

ورود قریب الوقوع ناو هواپیمابر روسیه به سوریه

پست توسط A3eman »

منابع آگاه سوری، از ورود قریب الوقوع ناو گروه هواپیمابر روسیه موسوم به کوزنیتسف به آبهای ساحلی سوریه واقع در کرانه های شرقی دریای مدیترانه خبردادند.


به گزارش واحد مرکزی خبر از دمشق به نقل از تلویزیون الدنیا، این ناو گروه جنگی که به مدت شش روز در آبهای ساحلی سوریه خواهد ماند، حامل جنگنده هایی از نوع سوخوی ۳۳، میگ ۲۹ و بالگردهائی از نوع (ka-۲۷ ) است.


به گفته تلویزیون الدنیا، این ناوگروه همچنین حامل سامانه های پدافند موشکی ضد هواپیماها، ضد کشتی های جنگی و ضد زیردریایی ها است.


برپایه این گزارش، کشتی ضد زیردریایی موسوم چابنینکو وابسته به ناوگان شمالی روسیه، کشتی نگهبان یاروسلاف وابسته به ناوگان بالتیک این کشور، شماری از هواپیماهای دریائی و سه کشتی کمکی از جمله یدکش امداد نیکولای چکر در ترکیب این ناو گروه قراردارند.


ویکتور کراو با اشاره به مخالفت روسیه وچین با هرگونه تصمیم گیری در شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه نظام حاکم در سوریه و همچنین مخالفت با مداخله خارجی در این کشور گفت ، این تحرک نظامی شاخصی از تصمیم مسکو برای حضوری فعال در منطقه است.


ستاد نیروی دریائی روسیه پیشتر درباره برنامه این ناو گروه هواپیمابر اعلام کرده بود، این گروه پس از حضور در آبهای ساحلی سوریه و دیدن از بندر طرطوس، راهی بندر لیماسول قبرس و بندر سفاقس تونس خواهد شد.


فادیم سرگا سخنگوی ناوگان دریائی شمال روسیه نیز گفت، سفر دریائی ناو گروه هواپیمابر این ناوگان درچارچوب آموزش های رزمی نیروی دریایی روسیه بوده و با هدف تقویت حضور دریائی نظامی روسیه در مناطق مهم عملیاتی در اقیانوسهای جهان صورت می گیرد.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”