برنامه تولید هواپیماهای عمود پرواز در ایران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 193 بار

Re: برنامه تولید هواپیماهای عمود پرواز در ایران

پست توسط ya_ali »

leyas عزیز از حرفهای بعضی ناراحت نشوید زیرا هر چیزی را که نمیدانند ،چنین می انگارند که اصلا وجود ندارد و هر چیزی را که جدیدا یاد گرفته باشند، تصور میکنند فقط خودشان بلد هستند حتی اگر کسی 20 سال قبل از آنان بلد بوده باشد میخواهند به او یاد بدهند.این همان فرهنگ خود خواهانه غربیها است که تا در کشوری حیوانی را می شناختند سریع مقاله میدادند که فلان حیوان کشف شد و مردم آن کشور که هزاران سال آن جانور میشناختند بوق بودند.
اینجا ایران است-بیشه شیران و مهد دلیران است-صاحبش امام زمان است-حاکمش(امام خامنه ای)نائب امام و پاکترین و دانشمندترین رهبر جهان است-قدرت بسیجیان و ارتشیان و سپاهیانش کابوس اهریمنان است.ایرانی ،مهربان و غیور و صبور و دوست جهانیان است زیرا فرهنگ او ،تشیع است و عاشق اهل بیت خاتم پیامبران است- هدف او زمینه سازی برای ظهور امام زمان است -زندگی یک امتحان است-کسی قبول میشود که در خط امام شهیدان است-پیروی از ولایت وصیت ایشان است
New Member
سپاس‌های دریافتی: 38 بار

پست توسط Hossein.Khalili »

مثل اینکه اینجا همه اهل شعار و توهم هستند !
دوستان عزیز اگر انقدر اطلاع دارید که با این طرز حرف زدن و چیزایی که می گید معلومه دستتون به یک برد هم نخرده، خواهش می کنم دفعه بعدی برید از نردیک مدار ها رو ببینید و بپرسید که این قطعات چی هستند و از کجا اومدند و حتی پارت نامبر یادداشت کنید و بعد سرچ کنید. هر چند که می دونم دست شما نمی دند این برد ها رو.
توهم پیشرفت و چیز هایی که وجود نداره و کسی هم تا حالا همچین ادعایی نکرده واقعا تاسف آوره و این که یه عده چه طرز و سطح فکر پایینی در مورد این مسایل دارند، هم خنده داره و هم گریه.

آقای leylas عزیز، شما که همش ادعایی برو یه مدار ببین و لیست قطعاتش بگیر و خودت برو ببین چه خبره.
طرز حرف زدن و مطالبی که می گید کاملا گویای سطح فرهنگ و سواد شما هست.

آقای ya_ali عزیز، ما اینجا نگفتیم چیزی بلدیم یا نیستیم. شما دارید ادعای خنده داری مطرح می کنید که از کسانی که کوچکترین پروژه ها رو انجام دادند تا بچه هایی که در نوسازی و بهسازی تجهیزات هواپیما ها کار می کنند می دونند که قطعات از کجا میاد.

واقعا متاسفم برای این طرز فکر.
Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 193 بار

پست توسط ya_ali »

اگر ما تحریم هستیم ،بفرمائید قطعات high tech رادارهای آرایه فازی غدیر از کجا آمده است.من منکر این نیستم که قطعاتی که مشمول تحریم نیست و ساخت آنها توجیه اقتصادی یا امنیتی ندارند،وارد نمیشوند، ولی عزیز من بسیاری از تکنولوژی ها و قطعات انحصاری هستند و صد البته مشمول تحریم، حالا اگر شما از خود امریکائیها جلوتر زده اید که چیزی را که میگویند نداده و نمیدهیم ، شما معتقدید که داده اند ،خوب دیگر حرفی باقی نمی ماند.
من نمیدانم چه اصراری دارید که دیگری سواد و فرهنگ کافی ندارد برادر من، بنده دارای مدرک دکترا
بوده و 54 سال دارم و از اوایل دهه پنجاه هجری شمسی در مسایل نظامی بقول دوستان involve بوده ام و تکنولوژی آن روز و امروز را میشناسم .اصلا یکی از سرگرمیهای من مسایل نظامی است.
دوست عزیز این حقیر از نزدیک با بسیاری از سلاحهای ساخت خودمان آشنا هستم .یادم است که قبل از انقلاب شکوهمند اسلامی این حقیر با صدای موتور هواپیماها آنها را شناسائی میکردم.
اینجا ایران است-بیشه شیران و مهد دلیران است-صاحبش امام زمان است-حاکمش(امام خامنه ای)نائب امام و پاکترین و دانشمندترین رهبر جهان است-قدرت بسیجیان و ارتشیان و سپاهیانش کابوس اهریمنان است.ایرانی ،مهربان و غیور و صبور و دوست جهانیان است زیرا فرهنگ او ،تشیع است و عاشق اهل بیت خاتم پیامبران است- هدف او زمینه سازی برای ظهور امام زمان است -زندگی یک امتحان است-کسی قبول میشود که در خط امام شهیدان است-پیروی از ولایت وصیت ایشان است
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2851 بار
سپاس‌های دریافتی: 2041 بار

پست توسط MOHAMMAD JAFAR »

تا الان که ما همش شنیده بودیم ایران متاسفانه و البته مثل بسیاری از کشورها این تکنولوژی را ندارد
پس دو حالت داریم :
1-شما جسارتا (دوست ندارم چنین کلمه ای را برای کسی به کار ببرم) دروغ می گویید
2-کشورمان به طرز عجیبی به این تکنولوژی دست یافته و اکنون شما در حال افشای اطلاعات محرمانه کشور هستید و ...
پيامبر گرامي اسلام (ص) فرموده اند:
الملک يبقي مع الکفر و لا يبقي مع الظلم.
Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 164 بار
سپاس‌های دریافتی: 885 بار

پست توسط leylas »

میشه بگید چه اطلاعاتی ؟
الان شما چی فهمیدی؟
و دقیقا راجع به چی دروغ میگیم؟
اگر بخواهیم اطلاعات محرمانه...اکثر قریب به اتفاق دوستان ...
مرد حسابی اینکه مثلا گفتم از رو playstaion3 درست کردیم خیلی محرمانه است؟
خدا نکنه جنگ بشی ولی یه نتیجش اینه که آقایونی که اعتقاد دارن ما یه آی سی و ترانزیستور نمیتونیم بسازیم(دقیقا با همین طرز تفکر مارو عقب زدن،به ما گفتن نمیتونید،احمق ها نفهمیدند که پیامبر اعظم به ما فرمودند میتونید،احمق ها نفهمیدند تمدن ایران از خود ایران و تمدن غرب از قرض گرفتن تمدن شرق نشات گرفته(جمله خودم)نفهمیدند که هرچه دارند از ما دارند،نفهمیدند که وقتی وحشیانه و عریان در جنگلهای اروپا مشغول مجیک بودن و خون سگ رو به عنوان دارو میخوردن دانشمندان ما در حال تدوین علوم بودندو...)بله میگفتم همین آقایون زرنگ درسخون در حال فرار میفهمند که چی شد
(جناب Mohammad jafar با شما نیستم ها ناراحت نشی یه وقت)
 ای دشمن حق ما دلیر و حق پرستیم برگرد تا سربند  یا زهرا  نبستیم 

آماده ی نبرد [HIGHLIGHT=#00b050]  [HIGHLIGHT=#00b050]و  [HIGHLIGHT=#f2f2f2]پ     
Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 6358 بار
سپاس‌های دریافتی: 2155 بار

پست توسط anga2009 »

MOHAMMAD JAFAR نوشته شده:تا الان که ما همش شنیده بودیم ایران متاسفانه و البته مثل بسیاری از کشورها این تکنولوژی را ندارد
پس دو حالت داریم :
1-شما جسارتا (دوست ندارم چنین کلمه ای را برای کسی به کار ببرم) دروغ می گویید
2-کشورمان به طرز عجیبی به این تکنولوژی دست یافته و اکنون شما در حال افشای اطلاعات محرمانه کشور هستید و ...

تصویرتصویرلطفا به دیگران توهین نکنید هر کی نظر خودش داره...تصویرتصویر
وب سایت روستای گندشمین
[External Link Removed for Guests]
خدایا من را ببخش...
New Member
سپاس‌های دریافتی: 38 بار

پست توسط Hossein.Khalili »

اگه ایران انقدر توانایی داره چرا ما همش داریم سی پی یو های اینتل و ای ام دی می خریم ؟!!!!
نکنه کامپیوتر هایی که استفاده می کنند همش تولید داخل هست ؟!
دوست عزیز پردازشگر های رادار و بقیه تجهیزات مخابراتی معروف به DSP ها همین ها هستند فقط قدرت محاسباتشون خاص هست و بیشتر FP
به بقیه قطعات کاری ندارم که خاص چند تا شرکت هستند.
نه تنها ما توانایی تولیدش نداریم، خیلی از کشور ها هم ندارند.
Fab هم یه کارخانه یا آزمایشگاه کوچیک نیست که مخفیش کنی. و این اتفاق انقدر مهم هست حتما با افتخار اعلام می کردند، در حالی که فقط تا حالا گفته شده یک نوع دیود ساده نوسان ساز در کشور به طور آزمایشی تولید شده.

این یه لیست از شرکت هایی که توانایی ساخت آی سی دارند:

به جای شعار ما می توانیم، بهتره یه کمی تحقیق کنی ببینی که همون تجهیزاتی که می گی قطعاتش از کجا تامین می شه. یه سر هم به خیابون جمهوری تقاطع حافظ بزن بازار فروش قطعات الکترونیک ببین چیزی تولید داخل پیدا می کنی ؟! و البته چندین شرکت واردات قطعات هم هستند که برخی از اونها تو رزومشون تامین قطعات نظامی/مخابراتی هست.

من دیگه بحث نمی کنم با کسی که حتی تو عمرش یک مدار و آی سی از نزدیک ندیده ! چون حتی از یک مهندس ساده گرفته تا خود کسانی که این رادار ها و جمر ها رو می سازند می دونند که اصلا توجیه اقصادی نداره تولید قطعات در ایران.
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7631 بار
تماس:

پست توسط HORLIKAN »

ya_ali نوشته شده:اگر ما تحریم هستیم ،بفرمائید قطعات high tech رادارهای آرایه فازی غدیر از کجا آمده است.من منکر این نیستم که قطعاتی که مشمول تحریم نیست و ساخت آنها توجیه اقتصادی یا امنیتی ندارند،وارد نمیشوند، ولی عزیز من بسیاری از تکنولوژی ها و قطعات انحصاری هستند و صد البته مشمول تحریم، حالا اگر شما از خود امریکائیها جلوتر زده اید که چیزی را که میگویند نداده و نمیدهیم ، شما معتقدید که داده اند ،خوب دیگر حرفی باقی نمی ماند.
من نمیدانم چه اصراری دارید که دیگری سواد و فرهنگ کافی ندارد برادر من، بنده دارای مدرک دکترا
بوده و 54 سال دارم و از اوایل دهه پنجاه هجری شمسی در مسایل نظامی بقول دوستان involve بوده ام و تکنولوژی آن روز و امروز را میشناسم .اصلا یکی از سرگرمیهای من مسایل نظامی است.

دوست عزیز این حقیر از نزدیک با بسیاری از سلاحهای ساخت خودمان آشنا هستم .یادم است که قبل از انقلاب شکوهمند اسلامی این حقیر با صدای موتور هواپیماها آنها را شناسائی میکردم.

يا امام غريب بزار من در برم .

داداش خوش اومدي به اين فروم پر بارو وزين

من HORLIKAN هستم مسئول روابط خارجي اين سايت هر سوالي كاري داشتي به من بگو من اينجا
حق وتو دارمتصویر

ورود 4 ساله شما رو هم تربيك عرض مينماييم

از حضار محترم هم عذر ميخام پارازيت فرستادم
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

Major II
Major II
نمایه کاربر

پست توسط leylas »

جناب HORLIKAN منظورتون از :

من HORLIKAN هستم مسئول روابط خارجي اين سايت هر سوالي كاري داشتي به من بگو من اينجا
حق وتو دارم ::do

چیه؟ :-O :-O :-O

Major I
Major I
نمایه کاربر
محل اقامت: ایران، از خلیج همیشه فارس تا دریای خزر
سپاس‌های ارسالی: 3381 بار
سپاس‌های دریافتی: 1794 بار

پست توسط hermes_PERSIAN »

ببخشید من زیاد از مباحث رادار و نظامی سر در نمی آورم ولی چند تا سئوال دارم:
معمولا هواپیماهای عمود پرواز برای برخاستن از روی ناو هواپیمابر یا باندهای کوتاه ساخته می شوند، البته اگر به تکنولوژی تغییر بردار رانش دست پیدا کرده باشیم بد نیست ولی به نظر شما حتی در صورت ساخت ما قرار است آنرا از روی کدام ناو پرواز دهیم؟
به نظر شما بهتر نیست به جای طرحهای متعدد بر روی تسلیحاتی که شاید کاربری زیادی هم برای ما نداشته باشند توان خود را برروی ساخت هواپیمایی قابل رقابت با هواپیماهایی در رده F16 هواپیمای پیشرفته تر هم نه متمرکز کنیم؟
ساخت هواپیما و سایر تجهیزات در این رده نیاز به واحدهای طراحی و حتی پیشینه و سابقه طراحی داریم. کشور چین این سابقه را با تولید هواپیما تحت امتیاز بدست آورد البته هنوز هم سراغ هواپیمای عمود پرواز نرفته.
البته من هم مانند همه دوستان علاقه دارم بیشترین پیشرفتها را در این زمینه بدست آوریم ولی با این سرعت بعید است.
خليج فارس = الخليج الفارسي = Persian Gulf = Persischer Golf = golfe Persique = Περσικός κόλπος = Перси́дский зали́в = الخلیج الفارسی الی الابد
جمال عبدالناصر: کنا سنعمل: حتی یمتد العربی من المحیط الاطلسی الی خلیج الفارسی
Major II
Major II
نمایه کاربر

پست توسط leylas »

دوست عزیز جناب hermes
خدمت شما عرض کنم که بحث با خبر سردار نصیر زاده در مورد مطالعه در باره ی ساخت عمود پرواز شروع شد ولی بعد در مسیر دیگری ادامه پیدا کرد در مورد ساخت هواپیما بنده یه پست زدم که خالی از هرگونه تایید و یا تکذیب بود.
بعد بعضی از دوستان اومدن و ادعاهای عجیبی مطرح کردن و متاسفانه بحث دیگه مختص به تولید عمود پرواز نیست.
و در مورد نظر شما بنده 84% موافقم.
یا علی

Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2851 بار
سپاس‌های دریافتی: 2041 بار

پست توسط MOHAMMAD JAFAR »

hermes_PERSIAN نوشته شده:ببخشید من زیاد از مباحث رادار و نظامی سر در نمی آورم ولی چند تا سئوال دارم:
معمولا هواپیماهای عمود پرواز برای برخاستن از روی ناو هواپیمابر یا باندهای کوتاه ساخته می شوند، البته اگر به تکنولوژی تغییر بردار رانش دست پیدا کرده باشیم بد نیست ولی به نظر شما حتی در صورت ساخت ما قرار است آنرا از روی کدام ناو پرواز دهیم؟
به نظر شما بهتر نیست به جای طرحهای متعدد بر روی تسلیحاتی که شاید کاربری زیادی هم برای ما نداشته باشند توان خود را برروی ساخت هواپیمایی قابل رقابت با هواپیماهایی در رده F16 هواپیمای پیشرفته تر هم نه متمرکز کنیم؟
ساخت هواپیما و سایر تجهیزات در این رده نیاز به واحدهای طراحی و حتی پیشینه و سابقه طراحی داریم. کشور چین این سابقه را با تولید هواپیما تحت امتیاز بدست آورد البته هنوز هم سراغ هواپیمای عمود پرواز نرفته.
البته من هم مانند همه دوستان علاقه دارم بیشترین پیشرفتها را در این زمینه بدست آوریم ولی با این سرعت بعید است.

البته واضح است که ما برای ساخت هواپیمای عمود پرواز نیاز به خیلی تکنولوژی ها داریم که آنها را نداریم...

ولی فناوری هواپیمای عمود پرواز فقط برای کاربرد ناو که نیست و اتفاقا برای ناو هواپیمابر هم ساخته نشد
برای فرود و برخواستن از همه نوع باند و هر شرایطی است که یک امتیاز قابل توجه برای هواپیما می باشد
هیچ وقت عکس این مقاله از مجله اسلحه(که احتمالا در آن زمان ترجمه مقاله ای در مجلات خارجی بوده) رو فراموش نمی کنم:
پيامبر گرامي اسلام (ص) فرموده اند:
الملک يبقي مع الکفر و لا يبقي مع الظلم.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”