حرکت‌‌کشتی‌های نظامی روسیه سمت سوریه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 1348
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۰, ۱۲:۵۶ ب.ظ
محل اقامت: Iran
سپاس‌های ارسالی: 5189 بار
سپاس‌های دریافتی: 8626 بار

حرکت‌‌کشتی‌های نظامی روسیه سمت سوریه

پست توسط A3eman »

یک مقام مسئول در ستاد مشترک روسیه اعلام کرد که تعدادی از کشتی‌های نظامی این کشور به سوی سواحل سوریه حرکت کرده‌اند و یک روز دیگر وارد آب‌های سوریه می‌شوند.

یک مقام آگاه در ستاد مشترک نیروی دریایی روسیه اعلام کرد که شماری از کشتی‌های نظامی این کشور حرکت خود را به سوی سواحل سوریه آغاز کردند.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری ایتارتاس روسیه، این منبع آگاه اعلام کرد که این کشتی‌ها در شرق دریای مدیترانه‌اند و حرکت خود را به سوی بندر طرطوس سوریه آغاز کرد‌ه‌اند.

بنا بر این گزارش، قرار است این کشتی‌ها امروز هفتم ژانویه وارد بندر مذکور شوند. مرکز پشتیبانی ناوگان دریایی روسیه در این بندر سوریه مستقر است.

این مقام روسی همچنین اعلام کرد: قرار است کشتی ضد زیردریایی «دریادار چاپانینکو»، متعلق به ناوگان شمال و کشتی «یاروسلاف مادری» دیدبان ساحلی و از ناوگان بالکان وارد این بندر سوری شوند و چندین روز در این منطقه حضور داشته باشند.

روسیه تاکنون چندین بار در شورای امنیت از حملات کشورهای غربی به سوریه به بهانه ناامنی در این کشور که حضور گروهک‌های مسلح را در آن نادیده می‌گیرند، انتقاد و با وتو ، با پیش‌نویس چندین قطعنامه علیه سوریه مخالفت کرده است.
آخرین ويرايش توسط 1 on A3eman, ويرايش شده در 0.
Captain II
Captain II
پست: 1348
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۰, ۱۲:۵۶ ب.ظ
محل اقامت: Iran
سپاس‌های ارسالی: 5189 بار
سپاس‌های دریافتی: 8626 بار

Re: حرکت‌‌کشتی‌های نظامی روسیه سمت سوریه

پست توسط A3eman »

همشهری - گروه بین‌الملل:

رسانه‌های روسی اعلام کردند که 2فروند ناو روسیه امروز در سواحل طرطوس در غرب سوریه مستقر می‌شوند.

خبرگزاری ایتارتاس روسیه با اعلام این خبر نوشت، 2ناو روسی که قریب به یک ماه پیش حرکت خود را از دریای بارنتس به سوی سواحل سوریه آغاز کرده بودند، امروز در بندر طرطوس پهلو می‌گیرند. این در حالی است که ناوهای کانادا و آمریکا نیز در آب‌های پیرامون محدوده دریایی سوریه حضور دارند و ناو روسی باید برای رسیدن به بندر طرطوس، از میان آنها بگذرد. این ناو هواپیمابر روسی که نام آدمیرال کوزینتسوف را بر خود دارد، به همراه خود چهار ناو جنگی را نیز به بندر طرطوس می‌آورد. بنا‌به‌این‌گزارش یکی از این ناوها متخصص تعقیب زیردریایی است و ناوهای دیگر نیز مسئولیت کشف عملیات تجسسی را بر عهده دارند و به نوعی با هواپیماهای تجسسی آواکس آمریکا مقابله می‌کنند. همچنین قرار است برای ورود این ناو هواپیمابر به بندر طرطوس توسط نیروی دریایی سوریه مراسم استقبال رسمی با مارش نظامی ارتش سوریه برگزار شود که در آن مقامات نظامی عالی‌رتبه سوری ازجمله طالب بری، فرمانده نیروی دریایی ارتش سوریه نیز حضور خواهند داشت. قرار است ناو هواپیمابر کوزینتسوف و ناوهای همراه آن حداقل 7روز در بندر طرطوس پهلو بگیرند، اما برخی منابع خبری اعلام کردند که احتمال اینکه این ناو بیش از این زمان در آب‌های سوریه باقی بماند، وجود دارد.

پیش از این فرماندهی نیروی دریایی روسیه با اشاره به پهلوگرفتن ناوهای این کشور در سواحل سوریه، این آرایش نظامی را با ناآرامی‌های اخیر منطقه بی‌ارتباط دانسته بود. از سوی دیگر دیروز روزنامه لبنانی النهار نوشت که اختلاف درون شورای انتقالی که ریاست آن را برهان غلیون بر عهده دارد، افزایش یافته و از اینکه این شورا تا‌کنون نتوانسته کار چندانی از پیش ببرد، از سوی جریان‌های مخالف و عموما اسلامگرایان و نزدیک به اخوان‌المسلمین انتقادهای بسیاری متوجه آن است. دیدیه ریندرز، وزیر امور خارجه بلژیک که روز جمعه میزبان برهان غلیون بود و پس از وی با هیثم مناع، رئیس هیأت هماهنگ‌کننده نیروهای تغییر ملی مهاجر سوریه دیدار کرد، از هر دوی آنها خواست که اختلاف‌ها را کنار بگذارند و برای رویارویی با نظام اسد با یکدیگر متحد شوند. فرانسه و انگلیس هم در هفته‌های گذشته تلاش زیادی کرده‌اند تا گروه‌های مخالف دولت سوریه را در داخل و خارج متحد کنند. هیلاری کلینتون وزیر خارجه آمریکا هم تا‌کنون 2بار با نمایندگان این گروه‌ها دیدار کرده و خواستار وحدت آنها برای سرنگونی نظام اسد شده‌است.

مشت آهنین سوریه علیه تروریسم

تلویزیون سوریه دیروز به نقل از ابراهیم الشعار، وزیر کشور سوریه گزارش داد: دولت سوریه بعد از انفجار تروریستی روز جمعه دمشق که سومین انفجار در نوع خود طی 2هفته اخیر است با عوامل آن با مشت آهنین برخورد خواهد کرد.وی در ادامه افزود: ما به‌شدت با کسانی که بخواهند با امنیت کشور و شهروندان سوری بازی کنند برخورد خواهیم کرد.در انفجار روز جمعه دمشق 26 نفر کشته و 63 نفر زخمی شده‌اند. دولت سوریه القاعده را مسئول این انفجارهای خونین می‌داند. از سوی دیگر بان‌کی‌مون، دبیرکل سازمان ملل با محکوم کردن این انفجار تروریستی در سوریه عنوان داشت: من هنوز به‌شدت نسبت به شرایط در سوریه نگران هستم، تمام اقدامات خشونت‌آمیز در سوریه غیرقابل‌قبول است و باید متوقف شود.در همین حال با ادامه ماموریت ناظران اتحادیه عرب در سوریه 44ناظر دیگر از برخی کشورهای عربی و سازمان‌های حقوق بشری، راهی این کشور شدند.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”