ورود نسل جدید پهپادها به افغانستان (+عکس)

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹, ۹:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7631 بار
تماس:

ورود نسل جدید پهپادها به افغانستان (+عکس)

پست توسط HORLIKAN »

ارتش آمریکا با هدف پایش دقیقتر تحرکات طالبان و دیگر شبه نظامیان فعال در افغانستان نسل جدیدی از پهپادها را وارد این کشور کرد.


به گزارش مهر، آسوشیتدپرس در ادامه این خبر می نویسد: این بالگردهای بدون سرنشین با هدف پایش فعالیت های شبه نظامیان و همچنین انتقال تجهیزات مهم نیروهای ائتلاف وارد افغانستان شده اند.
تصویر

بالگردهای جدید بدون سرنشین ارتش آمریکا در افغانستان

از این بالگردها برای انجام عملیات های نظامی و حمله به مواضع دشمن استفاده خواهد شد. از این بالگردها دو مدل که با نام "کا مکس" ( K-MAX) شناخته می شوند وارد افغانستان شده اند.

برای ساخت این بالگرد بدون سرنشین، تکنسین های 16 کمپانی تولید کننده تجهیزات نظامی و متخصصان هشت شرکت دریایی به مدت شش ماه با هم همکاری کرده اند.

این بالگردها از تاریخ 17 دسامبر وارد فعالیت آزمایشی شده اند و تا کنون 20 ماموریت انجام داده و در این پروازها علاوه بر جمع آوری اطلاعات 18 تن محموله نیز جابجا کرده اند.

تصویر

ارتش آمریکا برای انجام برخی عملیات های خود از جمله جمع آوری اطلاعات، جاسوسی و حمله به مواضع طالبان و القاعده در نقاط مرزی افغانستان و پاکستان از جنگنده های بدون سرنشین استفاده می کند و اکنون با ورود بالگردها به این چرخه و با توجه به قابلیت متمایز بالگرد از جنگنده، پنتاگون امیدوار است اطلاعات جدید و بیشتری از فعالیت های طالبان و القاعده در افغانستان و پاکستان بدست بیاورد.


[HR]


خدا قسمت كنه 1 ديگه از اينارو تور كنيم . بلكه از رو برن
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”