رزمایش دریایی سپاه در موعد مقرر برگزار می شود

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

رزمایش دریایی سپاه در موعد مقرر برگزار می شود

پست توسط hani1459 »

     [SIZE=150] رزمایش دریایی سپاه در موعد مقرر برگزار می شود          جانشین فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خصوص برگزاری رزمایش نیروی دریایی سپاه در محدوده خلیج فارس و تنگه هرمز گفت: این رزمایش در موعد مقرر برگزار می شود.     [/TD] [/TR]   [/TD] [TD] [External Link Removed for Guests] [/TD] [/TR]  
این سخنان را سردار سرتیپ 'حسین سلامی' در گفت و گو با خبرنگار حوزه دفاعی ایرنا مطرح كرد.
سردار سرتیپ پاسدار 'علی فدوی' فرمانده نیروی دریایی سپاه پیش از این موعد برگزاری رزمایش بزرگ این نیرو در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز را بهمن ماه سال جاری عنوان كرده بود.

** واكنش به اعزام ناو جنگی آمریكا به خلیج فارس
جانشین فرمانده كل سپاه در ادامه گفت وگو با ایرنا در واكنش به اعزام ناو جنگی ایالات متحده به خلیج فارس تصریح كرد: حضور نیروهای نظامی آمریكا عاملی برای پیدایش ناامنی در منطقه است.
سردار سرتیپ پاسدار سلامی یادآور شد: ناوهای جنگی و نیروهای نظامی آمریكا سالیان درازی است كه در خلیج فارس و منطقه خاورمیانه حضور دارند و بر این اساس، تصمیم آنها برای اعزام ناوهای جدید موضوع جدیدی نیست و این اقدام باید در راستای حضور مداوم آنها تفسیر شود.
جانشین فرماده كل سپاه خاطرنشان كرد: البته این حضور همواره منشا پیدایش ناامنی و ناهنجاری در محیط امنیتی منطقه بوده است كه بازتاب های آن را در شرایط امنیتی خاورمیانه و شرق مدیترانه به ویژه در كشورهای عراق و افغانستان مشاهده می كنیم.
پس از اعلام آمادگی ایران برای مقابله با تهدیدات در تنگه هرمز، آمریكا اعلام كرد كه دومین ناو هواپیمابر خود را به خلیج فارس می فرستد؛ اما زمانی كه مقامات سیاسی و نظامی ایران از آمادگی هر چه بیشتر برای مقابله با تهدیدات خبر دادند مقامات آمریكایی اعزام ناوهای جدید به منطقه را بخشی از چرخش عادی نیروها عنوان كردند.
آمریكا بخشی از نیروهای نظامی خود را در منطقه از جمله در كشورهای بحرین، امارات متحده عربی، قطر، كویت و سایر كشورهای حاشیه خلیج فارس مستقر كرده است.
سردار سرلشكر 'سید یحیی رحیم صفوی' دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم كل قوا اخیرا با تاكید بر تسلط ایران بر خلیج فارس و تنگه هرمز خاطرنشان كرده است: 'اگر خطراتی متوجه كشور شود؛ جمهوری اسلامی ایران از ابزارهای سیاسی و دیگر ابزارها برای تامین امنیت خود استفاده می‌كند.'


ایرنا
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”