آمریکا به ترکیه ناو هواپیمابر می‌فروشد .

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 656
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۹ تیر ۱۳۸۹, ۱:۱۱ ب.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1080 بار
سپاس‌های دریافتی: 3413 بار

آمریکا به ترکیه ناو هواپیمابر می‌فروشد .

پست توسط dolphine »

 یکی از روزنامه نگاران سرشناس آمریکایی با اشاره به اینکه ترکیه در سال‌های اخیر به عنوان قدرتی منطقه‌ای گام‌های مهمی برداشته، از فروش ناو هواپیمابر توسط آمریکا به این کشور خبر داد.

 [HIGHLIGHT=#f2f2f2]سیمور هرش روزنامه نگار سرشناس  
که با افشای جنایات دولت آمریکا در ویتنام و عراق به شهرتی جهانی دست یافته، در مورد کشور ترکیه اظهار داشت که این کشور بعد از سال ۲۰۰۷ که جهان وارد مدار جدیدی شد، نفوذ زیادی در منطقه پیدا کرده است.

وی گفت در حالی که آمریکا و اتحادیه اروپا با بحران اقتصادی و مالی دست و پنجه نرم می کنند، انقلاب‌های کشورهای عربی باعث تحولاتی جدی در منطقه خاورمیانه شد و در این روند ترکیه نفوذ زیادی در این منطقه پیدا کرد.

[HIGHLIGHT=#f2f2f2]هرش  با تاکید بر اینکه کشورهای آمریکا، انگلیس، آلمان، روسیه، فرانسه و ایتالیا از افزایش نفوذ ترکیه در منطقه ناراحت هستند، در ادامه خاطرنشان کرد که یک سال پیش رو سالی حساس است، چونکه در این یک سال آینده سی ساله کشورها رقم خواهد خورد.

[HIGHLIGHT=#f2f2f2]  در مورد ترکیه نیز تصریح کرد که این کشور برای تبدیل شدن به قدرتی جهانی گام های مهمی در عرصه نظامی برداشته و هر چند که به لحاظ آمار و ارقام نظامی ارتش ترکیه به عنوان نهمین ارتش جهان شناخته می شود، ولی در عمل جزو چهار قدرت برتر نظامی جهان است و تنها کاستی این ارتش، ناو هواپیمابر است ولی دولت ترکیه برای رفع این کاستی وارد عمل شده و از سوی دیگر مذاکرات طولانی مدت آنکارا با واشنگتن در زمینه هواپیماهای جنگنده پیشرفته اف سی و پنج نیز به نتیجه رسیده است.

[HIGHLIGHT=#f2f2f2]هرش  خاطرنشان کرد که آزمایش های مربوط به پرواز و فرود اف سی و پنج ها بر روی ناوهای هواپیمابر با موفقیت انجام شده و ترکیه نیز سفارش خرید این هواپیماها را نهایی کرده است.

این روزنامه نگار سرشناس آمریکایی در مورد حل مسئله عراق نیز گفت که حل این مسئله نیز به مذاکرات سه جانبه ایران، ترکیه و عراق بستگی دارد.

[HIGHLIGHT=#f2f2f2]به گزارش فارس،  وی همچنین با حساس توصیف کردن اوضاع سوریه مدعی شد که بشار اسد می داند که نمی تواند در مسند قدرت باقی بماند و در حال حاضر مشغول ارزیابی گزینه های پیش رو بوده و فرار از کشورش را به عنوان آخرین گزینه می بیند و در ضمن می داند که حمایت بی قید و شرط روسیه و ایران دوام چندانی نخواهد داشت.
  
==========================================
==========================================
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif] هر کسی که از ترس شرش مورد احترام دیگران است .... از امت من نیست .  
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif]   
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif] پیامبر اکرم (ص)  
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”