گواهينامه تكميلي هواپيماي گشت دريايي و گوهينامه...

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major II
Major II
پست: 318
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۱, ۱۰:۲۶ ب.ظ
محل اقامت: No Where
سپاس‌های ارسالی: 2010 بار
سپاس‌های دریافتی: 837 بار
تماس:

گواهينامه تكميلي هواپيماي گشت دريايي و گوهينامه...

پست توسط SEAFARER »

(لطفا به بخش اخبار نظامی منتقل شود)
به گزارش اداره كل تبليغات دفاعي وزارت دفاع در چهل و دومين روز از سال توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني و همزمان با 11 ارديبهشت روزجهاني كارگر با حضور سردار سرتيپ پاسدار احمد وحيدي وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح و رئيس سازمان هواپيمايي كشوري كاپيتان حميدرضا پهلواني، گواهينامه ‌تكميلي نوع هواپيماي گشت دريايي و گواهينامه توليد بالگرد شاهد اعطاء شد.

در اين مراسم سردار سرتيپ پاسدار احمد وحيدي وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح طي سخناني با تبريك روز كارگر به همه كارگران زحمتكش ايران به ويژه كارگران متخصص و پرافتخار سازمان صنايع هوايي دريافت گواهينامه تكميلي نوع هواپيماي گشت دريايي و گواهينامه توليد بالگرد شاهد را دستاورد كار و تلاش كارگران و متخصصان افتخارآفرين صنعت هوايي كشور و گام بلندي در طراحي و توليد هواپيما و بالگرد ملي ذكر كرد‌.

سردار وحيدي تدابير و حمايت‌هاي رهبر معظم انقلاب اسلامي از طراحي و توليد بومي در صنعت هوايي را عامل تعيين كننده در شتاب گرفتن در اين حوزه ذكر كرد و افزود: هواپيماي گشت دريايي و بالگرد شاهد كه تمام استانداردهاي بين‌المللي در طراحي و توليد آن رعايت شده، سند درخشان ديگري است كه نشان مي‌دهد، تحريم‌ها نه تنها مانع پيشرفت نشده است، بلكه انگيزه متخصصان جوان و دانشمندان مجرب كشور را بحدي بالا رفته است كه امروز مي‌توانيم با افتخار اعلام كنيم به فناوري طراحي بالگردها اشراف و هواپيماهاي سنگين تسلط پيدا كرده‌ايم.

وزير دفاع درخصوص هواپيماي گشت دريايي نيز گفت: اين نوع هواپيما با توجه به نيازمندي‌هاي ويژه كشور، به دست كارگران عرصه علم و فناوري و متخصصان هوانوردي شركت هسا با داشتن قابليت‌هاي فراوان، همپاي پيشرفته‌ترين هواپيماهاي دنيا طراحي و توليد شده است.

سردار وحيدي با بيان اينكه هواپيماي گشت دريايي 20 تا 25 تن توسط كشورهاي محدودي طراحي و توليد مي‌گردد و هواپيماي گشت دريايي ساخت كشورمان يكي از 3 يا 4 نوع هواپيما از اين مدل در دنياست افزود اين گواهينامه نخستين گواهينامه‌‌اي است كه در كشور براي هواپيماي ترابري سنگين صادر مي‌شود.

وي مصرف سوخت پايين و مداومت پروازي بالا توانايي انجام انواع عمليات‌هاي هوايي امداد و نجات دريايي، انجام عمليات نظارت بر مرزها در مقابل قاچاق كالا، انجام عمليات گشت‌زني دريايي با بهره‌گيري از تجهيزات پيشرفته و به روز دنيا و برخورداري از مانور پذيري عالي را از ويژگي‌هاي مهم اين هواپيما برشمرد.

وزير دفاع با قدرداني از سازمان صنايع هوايي تأكيد كرد: امروز پيشرفت، تعالي و اقتدار ايران اسلامي در گرو تلاش و كار جهادگونه دانشمندان، متخصصان و كارگران خدومي كه علم و عمل و فعاليت، فناوري را به هم پيوند زده و هر روز با خلق دستاوردي جديد قلوب ملت ايران و دوست‌داران انقلاب اسلامي را در سراسر جهان شاد و مسرور و دشمنان را مأيوس و مخذول مي‌كند.

سردار وحيدي با اشاره به 12 ارديبهشت سالروز شهادت استاد مطهري (ره) و روز معلم و تجليل از مقام شامخ آنان، گفت: همه اين دستاوردها و پيشرفت‌ها مرهون زحمات و تلاش معلمين گمنام و دلسوزي است كه با تعليم و تربيت نسل جوان ريشه‌هاي علم و فناوري و كار و تلاش را در كشور نهادينه مي‌كنند.

وزير دفاع در ادامه گفت كه كارگران متخصص، مهندسان مبتكر، دانشمندان فرهيخته امروز دانش‌آموزان درس خوان و متعهد ديروزند كه در سايه مجاهدت و همت بلند معلمان اين مرز و بوم درس علم و ايمان و عمل را آموخته‌اند.

وزير دفاع در پايان از كارگران و معلمين شهيد كشورمان تجليل كرد و از آنان بعنوان الگوي نمونه براي نسل امروز و فرداي كشور ياد كرد.

منبع: [External Link Removed for Guests]
تصویر
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”