افتتاح خط توليد ضدزره "دهلاویه" در آينده نزديك

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

افتتاح خط توليد ضدزره "دهلاویه" در آينده نزديك

پست توسط hani1459 »

  [External Link Removed for Guests]  
سامانه سلاح ضدزره جديد ساخت صنايع هوافضاي وزارت دفاع را به نام "دهلاويه" ـ محل شهادت شهيد چمران ـ نامگذاري كرديم و ان‌شاءالله در آينده‌اي نزديك خط توليد اين سامانه جديد افتتاح خواهد شد.

وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح از افتتاح خط توليد يك سامانه سلاح ضدزره جديد در آينده نزديك و نامگذاري آن به نام محل شهادت شهيد چمران خبر داد.

به گزارش ايسنا، سردار سرتيپ پاسدار احمد وحيدي در آستانه 31 خرداد سالروز شهادت شهيد مصطفي چمران، در جمع كاركنان وزارت دفاع گفت: سامانه سلاح ضدزره جديد ساخت صنايع هوافضاي وزارت دفاع را به نام "دهلاويه" ـ محل شهادت شهيد چمران ـ نامگذاري كرديم و ان‌شاءالله در آينده‌اي نزديك خط توليد اين سامانه جديد افتتاح خواهد شد.

وي در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود، از شهيد چمران به عنوان چشم بيدار ملت ايران در روزهاي آغازين نبرد و لحظه‌هاي سخت آتش و خون و الگويي تمام عيار در عرصه‌هاي علمي و ارزشي يادكرد و گفت: خون شهيد چمران و همرزمانش كه در خرداد سال 60 به زمين گرم و تفتيده دهلاويه ريخته شد، به‌سان چشمه جوشاني، منشأ تحولات بزرگ و زمينه‌ساز فتوحات درخشان رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس شد.

وزير دفاع در بخشي ديگر از سخنان خود با تشريح ويژگي‌هاي شخصيتي شهيد چمران يادآور شد: شهيد چمران چله‌نشين وادي عشق و عرفان و چهره پرفروغي بود كه با تعهد و تخصص، علم و ايمان، هنرمندانه به دور از هياهوهاي سياسي خالصانه در تحقق اهداف و آرمان‌هاي انقلاب اسلامي گام برداشت.

وحيدي، شهيد چمران را به چلچراغي تشبيه كرد كه در پرتو نور آن، رزمندگان اسلام در ايران، لبنان و فلسطين نور و روشنايي و اميد مي‌گرفتند و سپس اظهار كرد: مقاومت اسلامي هدفمند و سازمان‌يافته‌ و موج بيداري اسلامي مرهون مجاهدت و جانفشاني مردان بزرگي همچون شهيد چمران است كه چرخه اين حركت عظيم را تحت زعامت و رهبري حضرت امام خميني(ره) به حركت در‌آوردند.

وي با اشاره به خدمات شهيد چمران در دوره كوتاهي كه تصدي وزارت دفاع را برعهده داشت، گفت: شهيد چمران با چابكي مثال‌زدني، ذهن خلاق، هنر والا، روحيه خط‌ شكني و بسيجي، پايه‌هاي صنعت دفاعي بومي جمهوري اسلامي ايران را پي‌ريزي كرد و امروز فرزندان معنوي شهيد چمران در وزارت دفاع با الهام از روح بلند آن شهيد بزرگ و دانشمند فرزانه و مبتكر، صنعت بومي دفاعي كشور را به‌عنوان صنعتي پيشرو در خدمت دفاع، امنيت، اقتدار و توسعه همه‌جانبه كشور تثبيت كرده‌اند.

وزير دفاع در پايان تاكيد كرد: امروز ملت‌هاي منطقه قدردان و رهرو راه اين شهيد بزرگ و همه شهيداني هستند كه براي عزت و سربلندي اسلام عزيز و رهايي از سلطه استكبار جهاني به سركردگي آمريكا خون خود را نثار كردند. محل شهادت شهيد چمران در منطقه دهلاويه، يكي از اولين مناطقي است كه رزمندگان اسلام به شكار تانك‌هاي متجاوز رژيم صدام رفتند.

تابناک
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 117
تاریخ عضویت: شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۸۹, ۷:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 49 بار
سپاس‌های دریافتی: 539 بار

Re: افتتاح خط توليد ضدزره "دهلاویه" در آينده نزديك

پست توسط Corporal »

وزیر محترم دفاع 100 خط در مود شهید چمران توضیح دادن و تنها در یک خط به این موضوع اشاره کردن که قراره یک سامانه ضد زره ساخته شه. :grin:
فکر کنم بهتر باشه اسم تاپیکو به "شهید چمران از نگاه وزیر دفاع + یه خبر کوچولوی دفاعی" تغییر بدن! ::ss
(البته شوخیه.به کسی بر نخوره! :-) )
تصویرتصویر
انسان کیست؟وسرنوشت او چیست؟
جامیست که عقل آفرین میزندش صد بوسه ز مهر بر جبین میزندش

این کوزه گر دهر چنین جام لطیف میسازد و باز بر زمین میزندش

Furious Poster
Furious Poster
پست: 387
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۴ اسفند ۱۳۸۷, ۱۰:۲۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2381 بار
سپاس‌های دریافتی: 1171 بار

Re: افتتاح خط توليد ضدزره "دهلاویه" در آينده نزديك

پست توسط nasir irani »

شملچه که همان ارتقاء موشک شاهین و سامانه مرصاد بود........یعنی دهلاویه چیه؟ ::ss
Major I
Major I
پست: 686
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۲ مهر ۱۳۸۹, ۷:۲۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 822 بار
سپاس‌های دریافتی: 1585 بار

Re: افتتاح خط توليد ضدزره "دهلاویه" در آينده نزديك

پست توسط saeedjiji »

احتمالاً یکی از همون سامانه های قبلی رو تغییر نام دادن یا اندکی آپگرید کردن ، چون معمولاً یکی دو سال قبل از افتتاح خط تولید یک محصول ، اطلاعات کاملی راجع به اون میدن
تصویر

نمیدونی که قبل از رفتن من , چه مردایی که رفتن برنگشتن

چشای خیلیا از عشق تر شد , دلهاشون به خدا نزدیکتر شد
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”