سردار فدوی: موشک ضدرادار با برد 300 کیلومتر بر شناورهای ایرا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

سردار فدوی: موشک ضدرادار با برد 300 کیلومتر بر شناورهای ایرا

پست توسط hani1459 »

  [External Link Removed for Guests]   [BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]وی تاکید کرد: ما صد در صد منطقه خلیج فارس، تنگه هرمز، دریاى عمان را از ساحل مى‏توانیم مورد اصابت قرار دهیم آن هم با موشک‏هاى ساحل به دریا که آنها نیز کاملاً داخلى است. ما امیدوار هستیم به زودى علاوه بر موشک‏هایى که قبلاً معرفى کرده ‏ایم، موشک با بردهاى بالاى سیصد کیلومتر را با همان مشخصه صد در صد داخلى معرفى و عملیاتى کنیم[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE]
فرمانده نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه ما صد در صد منطقه خلیج فارس، تنگه هرمز، دریاى عمان را از ساحل مى‏توانیم مورد اصابت قرار دهیم، گفت: ما بر روى شناورهایمان موشک‏هایى که بیش از 220 کیلومتر برد دارند قرار داده‏ایم و امیدوار هستیم به زودى موشک با بردهاى بالاى سیصد کیلومتر را با همان مشخصه صد در صد داخلى معرفى و عملیاتى کنیم.

به گزارش مهر، سردار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران درگفتگویی که در پایگاه اطلاع رسانی سپاه پاسداران منتشر شده است، با بیان اینکه در ابتداى قرن بیستم براى اولین بار تهدید از ناحیه دریا متوجه ایران شد، گفت: پس از انقلاب نیز جدى‏ترین تهدیدى که جمهورى اسلامى را از اساس و مبنا مورد تهدید قرار داد از ناحیه دریا صورت گرفت، آن هم نه از طرف کشورهاى همتراز و همسایه بلکه از ناحیه امریکا که اصولاً یک کشور دریاپایه است.

وی افزود:آمریکایى‏ها یک توانمندى نظامى دارند و طبیعتاً در هر کجا که بخواهند اقدام کنند بر مبناى این توانمندى دریاپایه اقدام مى‏کنند، زیرا سرزمین اصلى آمریکا در نقاط دوردست از تمامى سرزمین‏ها مى‏باشد و براى رسیدن به سرزمین‏هاى دیگر یک راه بیشتر وجود ندارد و آن هم دریاست براى همین درتوانمندى نیروى دریاى امریکا هم توانمندى دریایى و هم توانمندى هوایى وهم نیروى زمینى جمع است..

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به اینکه توانمندى زمینى تحت عنوان تفنگداران دریایى و سپاه تفنگداران دریایى است ، اظهار داشت: توانمندى هوایى به وسیله ناوهاى هواپیمابر است و توانمندى دریایى هم که ناوهاى جنگى و غیر جنگى است. در واقع امریکایى‏ها یک ارتش کامل را در نیروى دریایى خودشان جمع کرده ‏اند.

وی ادامه داد: تجلى کامل دشمنى امریکایى‏ها با ما و تهدید کنندگى علیه ما و بروز عینى آن در سال 65 و ابتداى سال 66 همراه با حضور علنى و جانبدارانه امریکا از عراق در خلیج‏فارس بود و سپاه پاسداران انقلاب اسلامى که وظیفه پاسدارى از انقلاب را به عهده داشت نیروى دریایى خود که حدود یکسال و اندى از تشکیل آن به فرمان حضرت امام گذشته بود و در محدوده جنگ با عراق فعال بود را در کل منطقه فعال کرد و کلاً معادلات موجود در خلیج‏فارس، دریاى عمان وتنگه هرمز در زمنیه موضوع انرژى و مسائل مختلفى که وجود داشت را به هم زد.

فدوی با تاکید بر اینکه شرایط خلیج‏فارس و قوانین دریایى و مسائل فى‏مابین ما و آنها در خلیج‏فارس و تنگه هرمز و شرایط اقتصادى و سیاسى دنیا و موضوع انرژى؛ باعث شد که امریکایى‏ها در این منطقه خودشان را در یک موضع دفاعى ببینند نه در یک موضع تهاجمى و روندى را براین مبنا اتخاذ کنند، افزود: بر این اساس سالیان طولانى است که آنها نه تنها در آب‏هاى سرزمینى ما و آب‏هاى فلات قاره‏اى ما، بلکه در محدوده آب‏هاى بین‏المللى هم به صورتى حرکت مى‏کنند که کوچکترین تعارضى با آن چیزى که کنوانسیون 1982 حقوق دریاها و همچنین حریمى که ما مشخص کرده‏ایم نداشته باشند. اگر مسائلى هم مثلاً در تنگه هرمز به وجود مى‏آید، بعضاً به دلیل کم تجربگى فرماندهان ناوهاى آمریکا یا به واسطه حضور اولین بار بعضى ناوهاى آمریکا در منطقه و عدم آشنایى فرمانده آن با شرایط منطقه مى‏باشد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به میزان آمادگى دفاعى نیروى دریایى گفت: توانمندى‏ها و آمادگى‏هاى نیروى دریایى بر مبناى شاخصه نیروى انسانى است که این، یک چرخه بسیار مفصل و طولانى دارد. از زمان انتخاب و پیدا کردن و گزینش نیرو شروع مى‏شود و تا آموزش‏ها در مجموعه‏هاى کل سپاه و بعد دانشکده‏هاى تخصصى ما، دانشکده‏هاى موشکى، شناورى، هوا دریا، تفنگدارى و تکاورى، ادامه دارد.

وی تصریح کرد: نیروها در این چهار مجموعه دانشگاهى، انواع مختلف تخصص‏ها و مهارت‏ها را پیدا مى‏کنند و یک پاسدار مثلاً ناوبر، یک پاسدار مکانیک شناور، یک پاسدار برق و الکترونیک شناور، یک پاسدار موشکى انواع مختلف این مجموعه‏ها را آموزش مى‏بیند. به علاوه اینکه آموزش موکول به همان آموزش اولیه در دانشکده نیست و تعطیل نمى‏شود و تحت عنوان آموزش‏هاى عرضى و آموزش‏هاى طولى این روند ادامه پیدا مى‏کند به صورتى که دائم در دو شرایط: 1ـ به لحاظ اساس و مبناى پاسدارى در واقع شایستگى‏هاى پاسدارى 2ـ به لحاظ مهارت‏ها و تخصص‏هاى لازمى که باید داشته باشند؛ به سر مى‏برد و این شرایط باعث شده که این نیرو از لحاظ کمیّت و کیفیت غیرقابل قیاس با زمان جنگ باشد.

فدوی در خصوص توانایى‏ها و تجهیزات نیروى دریایى سپاه خاطرنشان کرد:ما در انواع مختلف کلاس‏هاى شناورى و انواع مختلف توانمندى‏ها از موشک‏انداز تا شناورهاى اژدرانداز و جنگ مین و انواع مختلف شناورهاى ویژه که توانمندى‏هاى ما را به لحاظ رزمى تشکیل مى‏دهند، با توجه به نقشه راهى که از سال‏هاى قبل معلوم کرده‏ایم صد در صد آن چیزى که توانمندى ما را تشکیل مى‏دهد، یعنى از طراحى تا ساخت شناور و سیستم‏هاى سلاح گرفته تا موشک و بقیه باید مربوط به داخل باشد؛ و این افتخار اکنون وجود دارد که تولید شناور باتوجه به چرخه مفصلى که دارد تقریباً به صورت کامل مربوط به داخل است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه تصریح کرد: ما بر روى شناورهایمان موشک‏هایى که بیش از 220 کیلومتر برد دارند قرار داده‏ایم آن هم نه شناورهاى روان و معمول دنیا، بلکه بر روى شناورهاى بسیار کوچک، با سرعت بالا، قدرت مانور وآتش بالا و به لحاظ کوچکى ضدرادار. یعنى رادارها در مقابل شناورهاى کوچک ذلیل هستند.

وی تاکید کرد: ما صد در صد منطقه خلیج فارس، تنگه هرمز، دریاى عمان را از ساحل مى‏توانیم مورد اصابت قرار دهیم آن هم با موشک‏هاى ساحل به دریا که آنها نیز کاملاً داخلى است. ما امیدوار هستیم به زودى علاوه بر موشک‏هایى که قبلاً معرفى کرده ایم، موشک با بردهاى بالاى سیصد کیلومتر را با همان مشخصه صد در صد داخلى معرفى و عملیاتى کنیم

فدوی ادامه داد: موضوع سوم موضوع هوا دریا است یعنى علاوه بر اینکه بر روى شناورها و در ساحل، توانمندى عملیاتى ما بسیار وسیع است، به لحاظ مشخصه‏هایى که در اختیار ما از طریق هوادریا قرار مى‏گیرد بر روى شناورهاى پرند و بالگردهایمان انواع مختلف همان تسلیحات را داریم که این خود توانمندى مضاعفى را در اختیار ما مى‏گذارد.
پایه چهارم یعنى توانمندى نیروهاى ویژه تکاور دریایى براى عملیات‏هاى هجومى و نیروهاى تفنگدار دریایى براى دفاع از نقاطى که الزام پدافند و دفاع از آن وجود دارد در سپاه سازماندهى شده‏اند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ما در شرایطى هستیم که زمین و شرایط بازى را ما تعیین مى‏کنیم. چرا که در بغل امریکایى ها نیستیم، بلکه امریکایى ها آمده اند در بغل ما و در یک جغرافیاى به نام خلیج‏فارس قرار داریم.، گفت: اینجا ما تعیین کننده هستیم که قواعد بازى چیست و زمین بازى کدام است، وقتى این‏طور مى‏شود ما در شرایط ابتکار عمل قرار مى‏گیریم و آنها در شرایط انفعال. در صورتی که اگر ما مى‏خواستیم در خلیج مکزیک این کار را بکنیم شرایط عوض مى‏شد

فدوی تاکید کرد: وقتى که موضوع تنگه هرمز مطرح مى‏شود این انفعال به حد بسیار وسیع بروز پیدا مى‏کند به نحوى که قیمت نفت یکى از تبعات است. آنها مى‏فهمند که نه تنها تنگه هرمز بلکه خلیج فارس زمین بازى‏اى است که ایران تعریف مى‏کند نه آنها.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با تاکید بر اینکه بر اساس گفته آمریکایی ها خلیج‏فارس جایى نیست که صرفاً تجهیزات نظامى آمریکا در آن باشد. بلکه منافع حیاتى و عوامل امنیت ملى امریکا در آنجاست، اظهار داشت: براساس دکترین و قوانین و ادبیات سیاسى امریکا، منافع حیاتى و امنیت ملى آن چیزى است که وقتى مورد خطر قرار گیرد اصل موضوعیت امریکا مورد خطر قرار مى‏گیرد.

وی ادامه داد: امریکایى‏ها مى‏گویند ما اگر از اروپا عقب‏نشینى بکنیم جایى براى ماندن و دفاع کردن وجود دارد اما اگر از خلیج‏فارس عقب‏نشینى کنیم جایى به جز سرزمین اصلى امریکا براى دفاع کردن وجود ندارد یعنى مسئله خلیج‏فارس انحصاراً مثل مسئله خود سرزمین امریکاست. اگر در اینجا امریکایى‏ها در شرایط شکست قرار بگیرند به مثابه این است که در سرزمین اصلى خودشان شکست خورده‏اند. به این دلیل که در خلیج‏فارس عواملى نهفته است که این عوامل مربوط به خود این منطقه نیست مربوط به کسانى که صرفاً در این منطقه حالا یا از خود کشورها یا دیگر کشورها حضور دارند نیست، بلکه کوچکترین مسئله‏اى که اینجا به وجود بیاید مربوط به کل دنیاست.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به وضعیت انرژی در جهان گفت: وضعیت جهان آینده، اقتصاد آینده، حیات آینده، آرامش و رفاه جهانى به این موضوع اتصال پیدا کرده و یک شریان حیاتى دارد و آن انرژى است. انرژى که در جایى غیر از خلیج‏فارس وجود ندارد. در سال 1367 میزان نفتى که از تنگه هرمز خارج مى‏شد بین 9 تا 10 میلیون بشکه بود. در حال حاضر 19 تا 20 میلیون بشکه نفت روزانه از تنگه هرمز خارج مى‏شود و 8 سال دیگر یعنى 2020 میزان نفتى که از خلیج‏فارس باید تأمین شود حال یا از تنگه هرمز و به وسیله نفتکش‏ها باید برود یا از طریق خط لوله ـ که به هر صورت فرق زیادى ندارد ـ 25 تا 40 میلیون بشکه در روز خواهد بود.

فدوی خاطرنشان کرد: این یعنى میزان وابستگى به نفت خلیج‏فارس دو برابر مى‏شود چرا اینگونه است؟ چون از 1300 میلیارد بشکه نفتى که در دنیا وجود دارد 800 میلیارد آن در خلیج‏فارس است. 500 میلیارد باقى مانده نیز نرخ برداشت وحشتناکى دارد که زمان‏هاى اتمام را به 5 یا 6 سال آینده مى‏رساند.

وی تاکید کرد: در حال حاضر در داخل امریکا بین 10 تا 15 میلیون بشکه نفت برداشت مى‏شود و این ذخایر حداکثر 7 ـ8 سال آینده تمام مى‏شود و این در حالى است که امریکا روزانه 25 میلیون بشکه نفت مصرف مى‏کند. این ارقام را که مردم جلو خودشان مى‏گذارند، اهمیت موضوع مشخص مى‏شود. در دهه 70 بیش از 75درصد تأمین انرژى جهانى به نفت وابسته بود. این را تقریباً ده درصد کم کرده‏اند که به گاز اضافه شده است. گاز در رابطه با خلیج‏فارس انحصارى‏تر از نفت است. یعنى اگر نفت در 15ـ 10 کشور وجود دارد گاز در خلیج فارس موضوعیت ویژه‏اى دارد و منحصر به ایران و قطر است. یعنى وضع بهتر نمى‏شود بلکه بدتر مى‏شود.

فرمانده نیروی دریایی سپاه در خصوص جایگاه نظامی نیروی دریایی سپاه در جهان گفت: به صورت مسلم جایگاه آن مجموعه‏اى بالاتر قرار مى‏گیرد که درصورتى که نبردى به وجود بیاید شناورهایش بر روى آب شناور و شناورهاى طرف مقابل در زیرآب غوطه‏ور باشد. این درواقع یک ملاک است. این مشخص مى‏کند که چه کشورى در رتبه بالاتر قرار مى‏گیرد.

وی افزود: امریکایى‏ها در 10 - 20 سال گذشته تعداد شناورهاى دریایى‏شان کم شده، آنها در زمان ریگان، حدود 600 فروند شناور نظامى اعم از رزمى، و شناورهاى پشتیبانى داشتند. این تعداد در حال حاضر کمتر از 500 فروند است یعنى حدود 450 تا 500 فروند در کل سازمان نیروى دریایى امریکا اعم از ناوهاى بزرگ تا شناورهاى کوچک و سوخت‏رسانى ومهمات‏رسانى و غیره وجود دارد که از این تعداد، تعداد شناورهاى رزمى در حال حاضر حدود 200 فروند است. در حالى که امریکایى‏ها طبق کمیت‏هایى که خودشان براى ما تصور مى‏کنند تعداد شناورهاى ما را 1000 فروند برآورد مى‏کنند.

فدوی همچنین تاکید کرد: شناورهاى رزمى امریکایى‏ها یعنى ناوهاى هواپیمابر، رزم ناوها، ناوشکن‏ها، و زیردریایى‏ها، اینها شناور رزمى هستند. شناور رزمى که مى‏تواند ابتدا به ساکن اقدامى را انجام دهد. آنهایى که شناور را پشتیبانى مى‏کند، سوخت‏رسانى مى‏کند اینها شناور رزمى نیست، پشتیبانى رزمى است. همه این شناورهاى رزمى هم از یک دکترین چندصد ساله پیروى مى‏کنند و آن بزرگى آنهاست.

فرمانده نیروی دریایی سپاه در خصوص اشراف سپاه پاسداران بر دشمنان ایران گفت: ما به صورت روزانه و لحظه‏اى آنها را تحت کنترل داریم. ما مى‏توانیم تا ظهر امروز آمار آنها را به شما بدهیم. و دقیقاً مشخص کنیم که چند شناور در منطقه است و در کجاها مستقر هستند و چند هواپیما و چند نیروى انسانى دارند. مثلاً در حال حاضر حدود 90 شناور داخل منطقه است که بیشتر آنها متعلق به امریکایى‏هاست که تعداد کمى از آنها در خارج از تنگه هرمز و دریاى عمان و الباقى داخل خلیج‏فارس است. یک ناو درحال حاضر در شمال خلیج‏فارس منطقه میانى خلیج‏فارس داریم. یک ناو هم حد فاصل ایران و پاکستان در منطقه شرقى دریاى عمان و سه فروند زیردریایى داخل خلیج‏فارس است. انواع شناور هم مشخص است و در مجموع صد در صد این توانمندى به صورت لحظه‏اى تحت کنترل است.

وی در پاسخ به این سوال که امریکایى‏ها مى‏گویند ایران مى‏تواند تنگه هرمز را ببندد ولى این مدت‏دار نیست یعنى حداکثر براى یک ماه، نظر شما دراین مورد چیست؟ گفت: الان امریکایى‏ها نسبت به سال 66 و 67 در رابطه با مسائل خلیج فارس، تنگه هرمز و موضوع انرژى ضعیف‏تر هستند و ما قوى‏تر از آن موقع هستیم. اگر صد در صد نفت منطقه با خطوط لوله برود این نفت از کجا مى‏خواهد برود؟ یا از زیر آب‏هاى خلیج‏فارس یا در یک باریکه کوچکى از خلیج فارس. یعنى فرقى در اصل قضیه به وجود نمى‏آید بلکه بدتر مى‏شود زیرا تلاش بسیار زیاد و هزینه بسیار زیاد و وحشتناک که بعضاً براى خیلى از کشورها و دنیا قابل تحمل نیست. یعنى موضوع هزینه‏اى که باید براى خطوط لوله بشود اضافه مى‏شود به مشکلات موجود.

فدوی در پاسخ به این سوال که اگر احیاناً جنگى در خلیج‏فارس به وقوع بپیوندد ایران نیز نمى‏تواند نفت صادر کند. براى این مسئله چه تدبیرى اندیشیده‏اید؟ اظهار داشت: اولاً اگر ما واقعاً نتوانیم نفت را صادر کنیم یک فرصت استثنایى است. همان که رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند که «تحریم‏ها براى ما یک فرصت استثنایى است». البته دنیا نمى‏تواند ما را تحریم کند، دنیا تاب تحمل نبود انرژى ایران را ندارد. یعنى اگر به انرژى داخل خلیج‏فارس خدشه‏اى وارد شود، اقتصاد دنیا فرو مى‏پاشد و اگر بر فرض این طور بشود از بین رفتن نفت به عنوان اصلى‏ترین عامل اقتصادى، هم در منطقه و هم در خارج منطقه مى‏تواند اتفاق بیفتد و این کار حالت بازدارندگى دارد که هیچگاه دست به این اقدام نباید بزنند.

وی همچنین در خصوص برنامه‏هاى نیروى دریایى سپاه براى حضور در آب‏هاى بین‏المللى تاکید کرد: در دکترین نیروى دریایى سپاه که ابلاغ شده است موکول به یک جغرافیاى خاص نیست در هر جغرافیایى نیروى دریایى سپاه مى‏تواند باشد و این روند هم وجود دارد و الحمدلله این توانمندى موکول به یک جغرافیاى خاص نیست.

در برنامه پنجم نه یک پیشرفت بلکه یک جهش بسیار بزرگ براى نیروى دریایى سپاه عملاً شروع شده و در پایان برنامه پنج ساله پنجم ما یک وضعیت کاملاً متفاوت در همه زمینه ها خواهیم داشت.

asriran
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 1606
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۵ آذر ۱۳۸۷, ۱:۴۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 18344 بار
سپاس‌های دریافتی: 12308 بار

Re: سردار فدوی: موشک ضدرادار با برد 300 کیلومتر بر شناورهای

پست توسط shola »

به نظر عبارت "ضد رادار" ساختگی است ...

خبر حکایت از وجود یک موشکی ضد کشتی برد بلند دیگر دارد ...

تا بدین جا چندین عضو از خانواده موشک های ساحل به دریای"YJ-82" با موشکهای نور و قادر و ... معرفی شده است و شاید یکی دیگر از اعضا این خانواده نامزد معرفی در اینده باشد , موشک C-805 با برد بیش از 300 کیلومتر و ...
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2401
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۷ آذر ۱۳۸۷, ۱۱:۰۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 29119 بار
سپاس‌های دریافتی: 21533 بار
تماس:

Re: سردار فدوی: موشک ضدرادار با برد 300 کیلومتر بر شناورهای

پست توسط sokuteasemuni »

سلام

اگر بر اساس طرح های موجود و معرفی شده تحلیل کنیم، به نظرم یا قادر از اول 300 برد داشته و حالا سیکر رادار گذاشتن روش،
یا با کاهش سرجنگی برای سبک شدن و تغییرات جزئی، مدلی از قادر برای عملیات ضد رادار و چنین بردی توسعه دادند
یا روی خلیج فارس که از ابتدا برد 300 ک.م. داشته، سیکر راداری گذاشتند( که اعلام اون از زیان ف. دریایی به جای هوافضا بعید هست).

به نظرم بعیده ضدرادار رو اشتباه گفته باشه به جای ضد کشتی
[External Link Removed for Guests]
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 656
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۹ تیر ۱۳۸۹, ۱:۱۱ ب.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1080 بار
سپاس‌های دریافتی: 3413 بار

Re: سردار فدوی: موشک ضدرادار با برد 300 کیلومتر بر شناورهای

پست توسط dolphine »

sokuteasemuni نوشته شده:سلام

اگر بر اساس طرح های موجود و معرفی شده تحلیل کنیم، به نظرم یا قادر از اول 300 برد داشته و حالا سیکر رادار گذاشتن روش،
یا با کاهش سرجنگی برای سبک شدن و تغییرات جزئی، مدلی از قادر برای عملیات ضد رادار و چنین بردی توسعه دادند
یا روی خلیج فارس که از ابتدا برد 300 ک.م. داشته، سیکر راداری گذاشتند( که اعلام اون از زیان ف. دریایی به جای هوافضا بعید هست).

به نظرم بعیده ضدرادار رو اشتباه گفته باشه به جای ضد کشتی


=================

 [HIGHLIGHT=#f2f2f2]
با سلام و درود  

دوستان بنده خدا سردار فدوی اشتباه نکرده بلکه جمله رو طوری گفته که اشخاص نکته سنج دچار تضاد شدن .
  تصویر 

احتمالا منظورش از ضد رادار این نیست که مخصوص هدف قرار دادن رادارهای دشمنه ... بلکه منظورش قابل ردیابی نبودن از دید رادارهای دشمنه و همانطور که دوستان حدس زدن ضد کشتیه ...

[HIGHLIGHT=#f2f2f2]ضد رادار= ( منظور ) غیر قابل ردیابی شدن از دید رادار  
  تصویر
==========================================
==========================================
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif] هر کسی که از ترس شرش مورد احترام دیگران است .... از امت من نیست .  
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif]   
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif] پیامبر اکرم (ص)  
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 656
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۹ تیر ۱۳۸۹, ۱:۱۱ ب.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1080 بار
سپاس‌های دریافتی: 3413 بار

Re: سردار فدوی: موشک ضدرادار با برد 300 کیلومتر بر شناورهای

پست توسط dolphine »

 [HIGHLIGHT=#f2f2f2]
ببخشید من اشتباه کردم    
تصویر ...

واقعیت اینه که همونجوری که سردار فدوی در باره این موشک 300 کیلومتری توضیح دادن ... این موشک ضد راداره ... یعنی بر علیه تمام اهداف زمینی ودریایی که امواج رادار متصاعد میکنن عمل میکنه و اونارو مورد هچوم قرار میده ...

حتی گنبد آهنین اسرائیل . 
==========================================
==========================================
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif] هر کسی که از ترس شرش مورد احترام دیگران است .... از امت من نیست .  
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif]   
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif] پیامبر اکرم (ص)  
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2132
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۸۵, ۱۲:۵۱ ق.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6841 بار
تماس:

Re: سردار فدوی: موشک ضدرادار با برد 300 کیلومتر بر شناورهای

پست توسط Mr.Amirhessam »

این موشک دقیقا از همان سامانه ای بهره میبرد(احتمالا) که موشک محراب با ان مسلح شده است.یعنی در صورت جم شدن موشک،موشک منبع جمر را هدف قرار میدهد.
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [External Link Removed for Guests] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 585
تاریخ عضویت: شنبه ۹ مهر ۱۳۹۰, ۷:۴۸ ب.ظ
محل اقامت: iran
سپاس‌های ارسالی: 3296 بار
سپاس‌های دریافتی: 2088 بار
تماس:

Re: سردار فدوی: موشک ضدرادار با برد 300 کیلومتر بر شناورهای

پست توسط Cloor Master »

چندتا نکته دارد : ۱ هم علیه اهداف زمینی است هم علیه اهداف دریایی به صورت بالستیک۲ قرار است باهاش در مقابل گنبد اهنی استفاده شود پس یا بردش بیشتر از ۳۰۰ کیفومتر هست یا یک موشک دیگه با همین فناوری با برد بلند تر ساختند
و آنهایی که بر بلندای آسمان
پرواز تا بینهایت را
بر قلب آسمان
تا ابد در اوج گرفتن
بر بلندای آسمان نامت ایران
Mega Poster
Mega Poster
نمایه کاربر
پست: 827
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۱۲:۵۴ ق.ظ
محل اقامت: جبهه ی جنگ
سپاس‌های ارسالی: 3906 بار
سپاس‌های دریافتی: 2336 بار

Re: سردار فدوی: موشک ضدرادار با برد 300 کیلومتر بر شناورهای

پست توسط mojtabba »

سلام
مشخصات کلی موشک به گفته ی سردار در گزارشات اخباری
موشک ضدرادار بالستیک که توانایی در گیر شدن با گنبد آهنین رو هم داره
مشروح اخبار ساعت 21
:razz:
واقعا به غیر از دست مریضاد چیز دیگه ای نمیشه گفت :razz:
در اخر الزمان که مجال نظاره نیست - جز راه پاک علی راه و چاره نیست
باید سر عدویه سید علی را برید و گفت - در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست

ما همان نسل جوانیم که ثابت کردیم - در ره عشق جگر دار تر از 100 مردی
هر زمان شور خمینی به سر افتد مارا - دور سید علی خامنه ای می گردیم

امیرا تو میری و فر مان دهی - سر بی سران را تو سامان دههی
عصای تو ام اژدها کن مرا - به اذن ولایت رها کن مرا
رها کن مرا تا خروشان شوم - بلا بر سر دین فروشان شوم
و پ س
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 656
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۹ تیر ۱۳۸۹, ۱:۱۱ ب.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1080 بار
سپاس‌های دریافتی: 3413 بار

Re: سردار فدوی: موشک ضدرادار با برد 300 کیلومتر بر شناورهای

پست توسط dolphine »

razates نوشته شده: پس یا بردش بیشتر از ۳۰۰ کیفومتر هست یا یک موشک دیگه با همین فناوری با برد بلند تر ساختند


--------------------------
 
نه لزومی نداره بردش رو بخاطر گنبد آهنین زیاد کنن تصویر نکنه حزب الله ( لبنان ) رو فراموش کردید ! تصویر این برد جهت استفاده حزب الله زیاد هم هست ... کفایت میکنه عزیز. تصویر.
 
==========================================
==========================================
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif] هر کسی که از ترس شرش مورد احترام دیگران است .... از امت من نیست .  
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif]   
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif] پیامبر اکرم (ص)  
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1780
تاریخ عضویت: شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۶, ۳:۵۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1264 بار
سپاس‌های دریافتی: 10136 بار

Re: سردار فدوی: موشک ضدرادار با برد 300 کیلومتر بر شناورهای

پست توسط typhoon »

سلام
داستان ساده است
یک سر جنگ جنگی مجهز به جستجوگر آشیانه یاب راداری بر روی موشک خلیج فارس
Old soldiers never die.They just fade away
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 283
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۸۹, ۱۰:۴۱ ق.ظ
محل اقامت: بوشهر
سپاس‌های ارسالی: 14428 بار
سپاس‌های دریافتی: 3461 بار

Re: سردار فدوی: موشک ضدرادار با برد 300 کیلومتر بر شناورهای

پست توسط reza4087 »

typhoon نوشته شده:سلام
داستان ساده است
یک سر جنگ جنگی مجهز به جستجوگر آشیانه یاب راداری بر روی موشک خلیج فارس


[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
Furious Poster
Furious Poster
پست: 387
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۴ اسفند ۱۳۸۷, ۱۰:۲۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2381 بار
سپاس‌های دریافتی: 1171 بار

Re: سردار فدوی: موشک ضدرادار با برد 300 کیلومتر بر شناورهای

پست توسط nasir irani »

به نظرم اگر سیکر اون تنها راداری باشه اشتباهه! چون خیلی راحت میشه رادار رو خاموش کرد و با ایجاد منبع تشعشع ثانویه موشک رو منحرف کرد...

ای کاش بجای موشک بالستیک روی یک کروز سوپر سونیک با سیکر راداری کار می شد! حداقل امکان کشف عکسلعمل وانحراف موشک کمتر بود...

این موشک فقط در صورتی که در قالب حجم عظیمی از موشک ها به سمت اهدافی که توسط سپردفاع موشکی محافظت میشن شلیک شود طوری که تکنسین های سایت های راداری سپرهای دفاع موشکی قادر به خاموش کردن رادارها نباشند....مفید هست!
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”