زيردريايي هاي بدون سرنشين سی فاکس وارد خليج فارس مي شوند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 186
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۰, ۱:۲۷ ب.ظ
محل اقامت: tehran
سپاس‌های ارسالی: 245 بار
سپاس‌های دریافتی: 588 بار

زيردريايي هاي بدون سرنشين سی فاکس وارد خليج فارس مي شوند

پست توسط kdf »

نیروی دریایی آمریکا در حال ارسال زیر دریایی های بدون سرنشین و کوچک به خلیج فارس به منظور کشف و خنثی سازی مین است.
[FONT=Calibri] 
به گزارش لس انجلس تایمز، به گفته مقامات آمریکایی، ارسال این زیردریایی های بدون سرنشین جزئی از برنامه های امریکا در جهت جلوگیری از مسدود کردن تنگه هرمز توسط ایران است.
[FONT=Calibri] 
این زیردریایی های بدون سرنشین 88 پوند وزن و 5 فوت طول دارد. این زیردریایی ها که "سی فاکس " نام دارد، از دور هدایت می شود و مجهز به دوربین و سونار است.
[FONT=Calibri] 
به گقته مقامات آمریکایی، نیروی دریایی ایالات متحده پس از درخواست فوری دریادار جیمز ماتیس فرمانده نیروهای امریکا در خاورمیانه 12 "سی فاکس" برای کشف مین به خلیج فارس خرید.
[FONT=Calibri] 
اولین محموعه از زیردریایی های بدون سرنشین در هفته های اخیر و در حالی که {آنها مدعي بودند} اخرین دور از مذاکرت با ایران با شکست مواجه شد، به خلیج فارس رسید.

مقامات امریکایی می گویند، باز کردن تنگه ی هرمز توسط نیروی دریایی و متحدانش 10 روز می تواند طول بکشد.
[FONT=Calibri] 
در کنار این زیردریایی های بدون سرنشین، پنتاگون اخیر چندین مین روب به خلیج فارس فرستاد.

استاد علوم سیاسی دانشگاه نیویورک با اشاره به اعزام چهارمین ناو هواپیمابر آمریکا و همچنین زیر دریایی های بدون سرنشین به خلیج فارس گفت : من نمی دانم هدف واقعی آمریکا از اعزام این همه ناو به خلیج فارس چیست. اما شاید می خواهد با این کار سعی می کند اسرائیل احساس امنیت کند اما هدف واقعی هرچه باشد باز می گویم این بازی خطرناکی است که می خواهد ایران را وادار کند که اول حمله کند. با مشخص شدن ناکارآمدی تحریم های نفتی علیه ایران، آمریکا در تلاش است اوضاع خطرناکی در خلیج فارس ایجاد کند تا ایران را تحریک به اقدام نظامی کند.

به گزارش مهر، "پاتریشا دگنارو" استاد علوم سیاسی دانشگاه نیویورک در گفتگو با "راشا تودی" اعزام ناوهای آمریکایی به خلیج فارس را بازی خطرناک از سوی آمریکا خواند.

وی گفت : هرچه آمریکا ناوهای بیشتری به خلیج فارس اعزام می کند موجب می شود که ایران بیشتر احساس نگرانی کند و همین امر احتمال بروز اشتباه را بیشتر می کند.

این استاد علوم سیاسی با اشاره به اعزام چهارمین ناو هواپیمابر آمریکا و همچنین زیر دریایی های بدون سرنشین به خلیج فارس گفت : من نمی دانم هدف واقعی آمریکا از اعزام این همه ناو به خلیج فارس چیست. اما شاید می خواهد با این کار سعی می کند اسرائیل احساس امنیت کند اما هدف واقعی هرچه باشد باز می گویم این بازی خطرناکی است که می خواهد ایران را وادار کند که اول حمله کند.

به نوشته "راشاتودی" هرچه زمان می گذرد نا کارآمدی تحریم های غرب علیه ایران بیشتر آشکار می شوند و همین امر موجب شده است تا آمریکا دست به تحریک ایران بزند.

در پی اجرایی شدن تحریم های نفتی اروپا علیه ایران که بیمه کشتی های حامل نفت ایران را ممنوع کرده بود خریداران عمده نفت ایران در آسیا برای دور زدن تحریم ها تدابیری اندیشیدند که در آخرین آنها شرکت هندی " یونایتد هند" اعلام کرد کشتی های حامل نفت ایران را بیمه خواهد کرد که ضربه بزرگی به تحریم های غرب علیه ایران می باشد.

پیشتر هم دولت ژاپن لایحه ای را در پارلمان این کشور به تصویب رساند که به دولت ژاپن اجازه می داد کشتی های حامل نفت ایران را بیمه کند.


[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
ما یه مشت سربازیم جون به کف
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”