وحشت آل‌سعود از درگيري اسرائيل با ايران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹, ۹:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7631 بار
تماس:

وحشت آل‌سعود از درگيري اسرائيل با ايران

پست توسط HORLIKAN »

به گزارش عصرامروز، به نقل از جهان: «ايران تهديد كرده است كه پايگاه هاي نظامي ايالات متحده در سرتاسر خاورميانه و همچنين خاك اسرائيل را طي چند دقيقه مورد هدف قرار خواهد داد. عربستان سعودي، يكي از اصلي ترين متحدين ايالات متحده در منطقه، از حمله احتمالي اسرائيل به ايران ابراز نگراني شديد كرد زيرا از ترغيب ايران به تهاجم به خاك عربستان و يا شعله ور كردن اعتراضات مردم اين كشور عليه حكومت پادشاهي مي ترسد.»

در ادامه اين گزارش آمده است : حكومت آل سعود به خوبي واقف است اوضاع نابسامان داخلي عربستان و اعتراضات خاموشي كه توسط پليس اين كشور سركوب مي شوند را نمي توانند به مدت طولاني از ديد رسانه ها پنهان كنند. خشم مردم از ظلم روز افزون اين رژيم ديكتاتوري مسئله اي نيست كه بتوان با اتهام زني به كشورهاي همسايه راه حلي براي آن يافت. البته رويترز در مقاله ديگري كه ديروز درخصوص بندر بن سلطان نگاشته بود عربستان را در مقايسه به ديگر كشورهاي صاحب قدرت منطقه، برخوردار از آرامش و ثبات نسبي دانست. رويترز نوشت: «در حاليكه سوريه در آتش آشوب ها مي سوزد، عراق هنوز ضعيف است، و مصر در حال تجربه وضعيت بي ثبات در پي انتقال قدرت است، عربستان سعودي با ثبات ترين كشور عرب در منطقه ديده مي شود.»

به نظر مي رسد موذي گري هاي عربستان در سوريه و بحرين، انتخاب بندر بن سلطان -با وجهه اي كاملا امريكايي-، و گسيل ساختن نيروهاي نظامي بيشتر در منطقه غني از نفت استان شرقي خود همه و همه نشان از فرصت طلبي عربستان و تلاش براي ماهي گرفتن از اين آب گل آلود داشته باشد. عربستان بقاي خود را در تضعيف كشورهاي همسايه مي بيند.


شايد توجه به اين نكته خالي از لطف نباشد كه شكست تحريم ها و عدم توافق بر سر حمله نظامي به ايران عربستان را وضعيت نا متعادلي قرار داده است. تمركز نيروهاي گارد امنيتي در يك نقطه خاص و درگيري همزمان عربستان در بحرين و سوريه خطر بروز اعتراضات داخلي در اين كشور را افزايش خواهد داد.
http://www.asremrooz.ir/vdcds50s.yt0zf6a22y.html
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”