"فاتح-۱۱۰" تیری که سپرهای منطقه‌ای را می‌شکافد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2132
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۸۵, ۱۲:۵۱ ق.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6841 بار
تماس:

"فاتح-۱۱۰" تیری که سپرهای منطقه‌ای را می‌شکافد

پست توسط Mr.Amirhessam »

    

سرویس دفاع و امنیت صبح میهن


به نقل از فارس، برد، هدایت، قدرت تخریب و دقت را می‌توان چهار مولفه اصلی دانست که همواره در دستور کار سازندگان صنایع موشکی در جهان و نیز جمهوری اسلامی ایران قرار دارد.   
   دستیابی ایران به موشک‌های با برد ۲۰۰۰ کیلومتر که می‌تواند تمامی سرزمین‌های اشغالی را به عنوان اصلی‌ترین دشمن خود زیر آتش بگیرد، امروز بیشترین تمرکز سازندگان صنایع موشکی بر مولفه‌های مهم دیگری همچون هدایت، قدرت تخریب و "دقت" موشکها قرار گرفته است.  
   فرماندهان عالیرتبه نیروهای مسلح بارها با اعلام اینکه ایران توانایی ساخت موشکهای با برد بیش از ۲۰۰۰ کیلومتر را نیز دارد، گفته‌اند فعلا این موضوع در دستور کار نیست و همین موشکهای با برد فعلی می‌توانند خواسته‌های ایران در مقابله با حملات احتمالی آینده را برآورده کنند.  
   این میان موشک فاتح ۱۱۰ به عنوان دقیق‌ترین موشک بالستیک ایرانی که می‌تواند با خطای حدودا "ده متر"، اهدف مورد نظر را مورد اصابت قرار دهد، مهمترین موشکی است که قابلیت انهدام سپرهای موشکی، پایگاهای نظامی و مراکز استراتژیک امریکایی در اطراف ایران را دارد و با حمل سر جنگی ۵۰۰ کیلوگرمی، کابوسی برای فرماندهان نظامی امریکا در منطقه خواهد بود.  
     
تصویر
سامانه موشکی فاتح ۱۱۰ دقیق ترین موشک ایرانی
     
   موشک که نوع دریایی آن یعنی "موشک خلیج فارس" به عنوان اصلی‌ترین موشک مافوق صوت و بالستیک دریایی ایران می‌تواند ناوهای غول پیکر فرامنطقه ای را در دریا مورد هدف قرار دهد، براحتی می‌تواند پایگاههای آمریکایی اطراف ایران که نزدیک ترین آنها ۷۰ کیلومتر و دورترین آنها نیز در ۱۲۰ کیلومتری ما قرار دارد، مورد هدف قرار دهد.  
   ۱۱۰ یک موشک بالستیک استراتژیک با برد کوتاه (حدود ۳۰۰ کیلومتر) است که از یک موتور تک مرحله ای با سوخت جامد بهره گرفته و ده سال قبل اولین نسل آن، تست خود را پشت سر گذاشت و امروز نسل چهارم این موشک با قابلیتهای فوق العاده در اختیار یگانهای موشکی سپاه قرار گرفته است.  
   فاتح ۱۱۰ از راداری داخلی و الکترواپتیک برای هدایت خود استفاده می کند که به آن دقتی بسیار دقیق بخشیده است.  
   روش‌های هدایتی نوین و قابلیت نقطه زنی بر روی این موشک، توانایی آن در اصابت به هدف بدون انحراف را اثبات کرده و دیگر قابلیت های افزوده شده به [External Link Removed for Guests]ایران را جزو معدود کشورهای تولید کننده این نوع از موشک در سطح دنیا قرار داده است.   
   در سه نسل قبلی این موشک، سرعت عمل در پرتاب، قدرت تخریب بالا و دقت در هدف‌گیری متعارف حاصل شده بود، اما امروز اضافه بر قابلیت‌های قبلی، نیروهای مسلح کشورمان قادر خواهند بود با [External Link Removed for Guests]

اهداف زمینی و دریایی، نقاط تجمع دشمن، مراکز فرماندهی، سایت‌های موشکی، زاغه‌های مهمات، رادارها و سایر اهداف مورد نظر را به صورت نقطه‌ای مورد هدف قرار داده و منهدم کنند.   
     
   این میان هدف قرار دادن سپرهای موشکی مستقر در اطراف ایران از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.  
   چرا امریکا و رژیم صهیونیستی در سالهای اخیر بیشترین تلاش را برای استقرار سپرهای موشکی در اطراف ایران بکار گرفته اند را باید در همین پیشرفت جمهوری اسلامی ایران در عرصه دستیابی به فناوری‌های مدرن موشکی جستجو کرد.  
   هایی که در بردهای مختلف می‌توانند تمامی مراکز نظامی امریکا در اطراف ایران را که عمدتا در کشورهای همسایه ما نظیر عراق و افغانستان دپو شده اند، مورد حمله قرار دهد.  
   رژیم صهیونیستی که در جنگ ۳۳روزه لبنان به خوبی طعم داغ موشک‌های کوتاهبرد حزب‌الله در هدف قرار دادن شهرهای صهیونیست‌نشین مانند حیفا و عفوله را چشید و تا امروز نیز سران اشغالگر آن با کابوس هدف قرار گرفتن تل آویو در جنگ آینده با حزب‌الله می‌خوابند، شاید بیشتر از آمریکایی‌ها نگران موشک‌های دوربرد و ویران کننده ایران باشند.  
   ترس از موشک‌های ایرانی بود که دولت آمریکا و دولت مجعول صهیونیستی را به فکر طراحی و استقرار سپرهای موشکی در اطراف ایران انداخت.  
     
تصویر
شلیک سامانه موشکی فاتح ۱۱۰
     
   آهنین (بخوانید پوشالی) اسراییل در سرزمین های اشغالی و استقرار سامانه های دفاع موشکی در ترکیه، قطر و کشورهای اطراف ایران دقیقا به همین منظور بکارگیری شدند که بتوانند در صورت جنگ احتمالی با ایران، موجودیت مجعول اسراییل و سربازان بی شمار امریکایی در منطقه را از خطر موشک های ایرانی حفظ کنند.  
   این سپرهای موشکی که علاوه بر بعد نظامی در عرصه سیاسی نیز هزینه هایی برای امریکا و نیز کشورهای پذیرای آن داشته است، اینگونه خواهد بود که با شلیک موشک های ایران به سمت اهدف امریکایی و اسراییلی، بلافاصله این موشک ها رهگیری و اطلاعات آن نظیر مسیر، برد و مقصدنهایی به سامانه های موشکی داده می شود تا آنها بتوانند نسبت به انهدام این موشکها اقدام کنند و به این ترتیب اجازه ندهند موشکهای ایران گزندی به مراکز آمریکایی و سرزمین های اشغالی برسانند.  
   این یک طرح آزمایش نشده است و آمریکایی ها و صهیونیستها تنها بر اساس تست های بعضا ناموفق خود (خصوصا در گنبدآهنین اسراییل) بر روی چنین سامانه هایی حساب باز کرده اند.  
   نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران البته بارها با تاکید بر ناکارآمدی این سامانه ها در مقابل شلیک انبوه موشک های بالستیک سپاه به سوی اهداف از پیش تعیین شده، گفته اند که تمامی سناریوها برای مقابله با این سپرها اندیشیده شده و در روز واقعه، هم آمریکایی ها هم صهیونیستها و هم همپیمانان منطقه ای آنها به ناکارآمدی این سپرها و قدرت موشکی ایران پی خواهند برد.  

   شلیک انبوه موشکهای سپاه علیه اهداف مورد نظر، تنها یکی از چند سناریوی مقابله ای خواهد بود و در کنار این موضوع، موشکهای بالستیک و دقیق سپاه که اخیرا نسل چهارم یکی از همین موشکها مورد تست و آزمایش قرار گرفت می تواند به صورت اختصاصی این سپرهای موشکی را مورد هدف قرار دهد تا موشکهای میان برد و دوربرد شهاب، سجیل، قیام و قدر و عاشورا به راحتی و بدون هیچ مزاحمی اهداف عمده خود در سرزمین های اشغالی را مورد هدف قرار دهند.  
   در حالیست که سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اخیرا از بکارگیری جدیدترین موشک بالستیک و رادارزن ایرانی برای هدف قرار دادن سامانه های دارای دشمن در آینده نزدیک خبر داده و اعلام کرده است این موشک می تواند اهداف مورد نظر خود را در فاصله ۳۰۰ کیلومتری مورد هدف قرار دهد.  
   باید آماده رونمایی از موشک استراتژیکی باشیم که بیشترین شباهتها را به موشک مدرن و دقیق فاتح ۱۱۰ خواهد داشت.  
  : مهدی   
[External Link Removed for Guests]
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [External Link Removed for Guests] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 656
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۹ تیر ۱۳۸۹, ۱:۱۱ ب.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1080 بار
سپاس‌های دریافتی: 3413 بار

Re: "فاتح-۱۱۰" تیری که سپرهای منطقه‌ای را می‌شکافد

پست توسط dolphine »

 

   [HIGHLIGHT=#f2f2f2]  شمشمیر جمهوری اسلامی ایران از غلاف بیرون آمده است و اسرائیل در لاک دفاعی است+فیلم   [HIGHLIGHT=#f2f2f2]

   
[HIGHLIGHT=#eeece1]http://ali70.com/19649  
 
==========================================
==========================================
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif] هر کسی که از ترس شرش مورد احترام دیگران است .... از امت من نیست .  
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif]   
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif] پیامبر اکرم (ص)  
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”