نیروی هوایی روسیه صد ساله شد / گزارشی خواندنی از توان نظامی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2132
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۸۵, ۱۲:۵۱ ق.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6841 بار
تماس:

نیروی هوایی روسیه صد ساله شد / گزارشی خواندنی از توان نظامی

پست توسط Mr.Amirhessam »

به گزارش سرویس دفاع و امنیت صبح میهن از شبکه ایران به نقل از شبکه تلویزیونی " راشاتودی"، در این مراسم " ولادیمیر پوتین"، ضمن تاکید بر اینکه دولت روسیه برای نوسازی نیروهای مسلح این کشور برنامه های گسترده ای تدارک دیده است، گفت: نیروی هوایی تا سال ۲۰۲۰ میلادی به ۶۰۰ فروند هواپیمای پیشرفته و یکهزار فروند بالگرد ظرف هشت سال آینده مجهز می شود.
رییس جمهوری روسیه خاطرنشان کرد: بمب افکن های راهبردی دورپرواز روسیه پروازهای منظم خود را از سر گرفته اند.
رییس جمهوری روسیه خاطرنشان کرد: در برنامه تجهیز نیروی هوایی به ساخت هواپیماهای جدید دورپرواز ، بمب افکن ها و جنگنده های پیشرفته و بالگردهای ارتش توجه خاص می شود.
'نیکلای ماکاروف'، رییس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه نیز بر ضرورت تقویت ارتش با توجه به چالش های موجود از جمله توسعه طلبی آمریکا در منطقه تاکید کرد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر روسیه به تجهیز نیروی راهبردی خود مشغول است، ادامه داد: در این راستا قرار است زیردریایی های اتمی جدید در اختیار نیروهای مسلح روسیه قرار گیرد و ناوگان هواپیماهای راهبردی کشور نوسازی و موشک های بالستیکی جدید از نوع 'یارس' به واحد های موشکی تحویل داده شود.
دولت روسیه در سال جاری میلادی ۹۰۰ میلیارد روبل معادل ۳۰ میلیارد دلار برای خرید های تسلیحاتی ارتش این کشور بودجه اختصاص داده است.
مقامات روسیه اخیرا اعلام کرده اند که تا سال ۲۰۲۰ برای توسعه و نوسازی نیروهای مسلح این کشور ۲۳ هزار میلیارد روبل معادل حدود ۶۹۰ میلیارد دلار هزینه خواهد شد.
بر اساس آمارهای منتشر شده در مجلات نظامی جهان، نیروی هوایی دارای ۱۸۵ هزار نفر نیرو و در حدود ۵۰۰۰ هواپیمای جنگی است که تقریبا در سطح نیروی هوایی آمریکا قرار دارد.
نیروی هوایی روسیه از نظر شمار ناوگان در حال حاضر یکی از عظیم ترین و گسترده ترین نیروهای هوایی جهان به شمار می یرود. بخش دوربرد این نیرو دارای ۱۶ فروند بمب افکن دوربرد توپولف ۱۶۰ و ۷۴ فروند بمب افکن قاره پیمای توپولف ۹۵ به همراه ۱۲۴ فروند بمب افکن میانبرد توپولف ۲۲ و ۲۰ فروند هواپیمای کنترل و هشدار زودهنگام هوابرد A-۵۰ میباشد.ناوگان بمب افکن های خط مقدم و هجومی این نیرو شامل ۸۰۰ فروند هواپیماهای هجومی سوخو ۲۵ و بمب افکن سوخو ۲۴ و شماری از بمب افکنهای تازه ساخت و جدید سوخو ۳۴ می باشد.
واحدهای ناوگان جنگنده نیروی هوایی روسیه نیز ۷۵۰ فروند میگ ۲۹ و ۳۱ و رهگیر سوخو ۲۷ و ۳۰ را در بر می گیرد.هواپیماهای ترابری نیروی هوایی روسیه شامل حدود ۳۰۰ فروند انتونف ۱۲ و انتونف ۲۲ و انتونف ۱۲۴ و ایلیوشین ۷۶ و سوخت رسان ایلیوشین ۷۸ می شود . این نیرو از نظر بالگردی نیز از نمونه های میل ۱۷/۸ و میل ۲۴ و میل ۲۶ بهره است که شمار کلی انها حدود ۷۵۰ فروند ارزیابی می شود. ضمن اینکه حدود ۱۲ فروند بالگردهجومی جدید کاموف ۵۰ و میل ۲۸ را نیز باید به این ناوگان افزود.نیروی پدافند هوایی روسیه از حدود ۱۹۰۰ سامانه موشکی سطح به هوا شامل نمونه های S-۳۰۰v و S-۳۰۰p و S-۴۰۰ تشکیل شده است.
ارتش روسیه در سال ۱۹۱۷ آنقدر ضعیف شده بودند که قسمتهای زیادی از خاک این کشور بدست بیگانگان اشغال شد. در سال ۱۹۳۸ استالین آنقدر فرماندهان ارتش را کشت که شوروی عملا به غولی نابینا تبدیل شد و در ۱۹۴۰ حتی نتوانست حریف فنلاند ۴ میلیون نفری شود! و در ۱۹۴۱ و ۱۹۴۲ نیمی از توان خود را به دلیل حملات غافلگیرانه آلمانها از دست داد! ولی در ۱۹۴۳ با دو نبرد عظیم استالینگراد و کورسک ، آنچنان ضربه مهلکی به دشمن وارد آوردند که آلمان کاملا در سراشیبی شکست افتاد! و در ۱۹۴۵ یعنی تنها در عرض چند سال مبدل به بزرگترین ماشین جنگی کل تاریخ شدند! یا هنوز هم که هست ، خاطره شکست بسیار سنگین روسها از ناپلئون (در زمان الکساندر در استرلیتز) از یاد نرفته است؟! ولی در عرض تنها چهار سال بعد بزرگترین ارتش تاریخ (گراند آرمی ناپلئون) را به کلی در هم کوبیده و از بین بردند! و یا ماجرای شارل کبیر پادشاه ماجراجوی سوئدی که روسها را ۱۲ بار شکست داد ولی پطر کبیر تنها با یک پیروزی برای همیشه او را از بین برد.


[External Link Removed for Guests]
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [External Link Removed for Guests] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"
Major I
Major I
پست: 167
تاریخ عضویت: شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۸۹, ۴:۲۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 5628 بار
سپاس‌های دریافتی: 782 بار

Re: نیروی هوایی روسیه صد ساله شد / گزارشی خواندنی از توان نظ

پست توسط Mehrab373 »

کلیپی جالب از سیستم پدافندی روسیه
[External Link Removed for Guests]
[FONT=Palatino Linotype]دوستی خود را به دوست ظاهر کن تا رشته محبت محکمتر شود. 

پیامبر اکرم(ص)
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”