هوا فضای ایران در ۱۴۰۴ به کجا می‌رسد؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2132
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۸۵, ۱۲:۵۱ ق.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6841 بار
تماس:

هوا فضای ایران در ۱۴۰۴ به کجا می‌رسد؟

پست توسط Mr.Amirhessam »

یه گزارش صبح میهن به نقل از ایسنا، مهندس سیدمهدی فرحی با بیان این که در حال حاضر سند جامع هوافضا در ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور بررسی می‌شود، گفت: بررسی و تصویب مرحله نخست سند جامع هوافضا شامل «تعیین وضعیت هوافضای کشور» در سال ۹۰ به پایان رسیده و در این مرحله وضعیت هوافضای کشور بررسی شد.

وی افزود: همچنین پیشرفت‌های کشورهای مختلف در عرصه هوافضا و وضعیت ایران در مقایسه با دیگر کشورهای جهان مورد ارزیابی قرار گرفت.

به گفته فرحی، فاز دوم این سند به این موضوع می‌پردازد که ایران در سال ۱۴۰۴ به کجا خواهد رسید که این مرحله در حال بررسی تصویب نهایی در ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور است.

رییس ستاد توسعه هوافضای معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری خاطرنشان کرد: فاز سوم سند شامل ایجاد نقشه راهی است که وضع موجود تا وضع مطلوب را ترسیم می‌کند و چگونگی اجرایی شدن این نقشه راه در این فاز مشخص شده است.

وی ادامه داد: بخش چهارم این سند «نگاشت نهادی» نام دارد و شامل این است که ۲۰۰ نهاد هوافضایی در کشور در کدام بخش از سند توسعه هوافضای کشور باید ایفای نقش کنند.

فرحی گفت: برای تدوین سند جامع هوافضا بیش از ۴۰۰ متخصص با سابقه خدمتی بیش از ۲۰ سال طی دو سال کار مداوم درگیر شده‌اند.

رییس ستاد توسعه فناوری هوافضا با بیان این که سند جامع هوافضا با ۱۲ هزار صفحه سند پشتیبان تدوین شده است، خاطرنشان کرد: خلاصه سند توسعه هوافضا به صورت یک سند ۳۰ صفحه‌ای پس از بررسی و تدوین نهایی در ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور تا آبان ماه سال جاری در شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی می‌شود و پس از تصویب این شورا قابلیت اجرایی خواهد داشت.

[External Link Removed for Guests]
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [External Link Removed for Guests] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”