بیانیه ارتش و سپاه به مناسبت روز صنعت دفاعی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2132
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۸۵, ۱۲:۵۱ ق.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6841 بار
تماس:

بیانیه ارتش و سپاه به مناسبت روز صنعت دفاعی

پست توسط Mr.Amirhessam »

تصویر

ایران با ساخت سامانه‌های موشکی فوق پیشرفته، تکنولوژی‌ نظامی دنیا را به چالش کشاند

به گزارش صبح میهن به نقل از روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، در این بیانیه، از روز صنعت دفاعی به عنوان روز یاس دشمنان و تیری زهرآگین برتابوت تحریم ها و تهدیدات زورگویانی یاد شده است که با تحمیل جنگ نابرابر، سقوط انقلاب بزرگ ملت ایران را در ذهن می پروراندند.
در بیانیه ارتش خاطرنشان شده است: دشمنان‌ باورنمی کردند که مردانی از این سرزمین گوش به فرمان امام و مقتدای خود، انقلابی دیگر در سنگر تولیدات دفاعی بوجود آورند و این گونه به آرمان‌های امام خمینی(ره) و انقلابشان پایبند باشند.
در ادامه این بیانیه آمده است: ۳۱ مرداد ماه، یادآور بیش از سه دهه ایثار و شجاعت جهادگرانی است که در سایه تدابیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب و با تاسی از شعار انقلابی 'مامی توانیم' امام خمینی (ره) توانسته‌اند با طراحی و ساخت محصولات نوین دفاعی والبته متناسب با تهدیدات سخت و نرم، آمادگی روزافزون کشور را رقم زنند.
این بیانیه می‌افزاید: این جهادگران با قطع هرگونه وابستگی نظامی، موجبات اقتدار نظام و نیروهای مسلح کشورمان را فراهم آورده و هر ر‌وز آماده‌تر و مجهز‌تر از گذشته برای حفظ دستاوردهای انقلاب ظاهر شده‌اند.
درادامه این بیانیه آمده است: بدون تردید بخش عمده‌ای از اقتدار دفاعی و پیشرفت روزافزون کشور مرهون تلاش جوانان متعهد و متخصصی است که تنها با نمایش بخش کوچکی از نیروی اراده خود در تولید تجهیزات نظامی در عرصه‌های زمینی، هوایی و دریایی و رادارهای هوشمند، تکنولوژی‌های روز نظامی در دنیا را به چالش کشیده‌اند.
ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه ضمن تبریک این روز به تمامی تلاشگران صنایع دفاعی در مراکز و مؤسسات علمی، دانشگاهی و صنعتی به ویژه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، توفیقات روزافزون این عزیزان را تحت توجهات حضرت ولی عصر(عج) و رهبری داهیانه فرماندهی معظم کل قوا از خداوند مسالت کرده است.

تصویر
صنعت دفاعی ایران، نماد اقتدار و تولید ملی در کشور است

به گزارش صبح میهن به نقل از روابط عمومی سپاه پاسداران، در این بیانیه آمده است: آنچه پس از گذشت بیش از سه دهه از پیروزی انقلاب باعث بالندگی و پویایی صنایع دفاعی ما و هراس دشمنان نظام اسلامی و ملت ایران شده، مدیون مسیر پرفروغی است که امام خمینی(ره) و جانشین صالح ایشان فرمانده معظم کل قوا فراروی ملت ایران و نیروهای مسلح قرار داده است.
در این بیانیه با بیان این که این مسیر، مسیری است که بر تارک آن مثلث ایمان، خودباوری و خودکفایی می‌درخشد، می افزاید: عرصه صنعت دفاعی کشور با بهره‌گیری از استعداد و خلاقیت‌های اندیشمندان و متخصصین کشور به نقطه‌ای نائل شده که این عرصه را به نمایشگاهی از عظمت، پویایی، چابکی، ورزیدگی و توانایی برای رفع نیازهای نیروهای مسلح مبدل ساخته است.
در این بیانیه آمده است: ارتقاء ظرفیت‌های تولیدی در بخش‌های مختلف، رشد حجم نخبگی و توسعه شبکه‌های دانش بنیان و افزایش سرعت دستیابی به سامانه‌ها و فن‌آوری‌های پیشرفته دفاعی در زمره دستاوردهای صنعت دفاعی کشور محسوب می‌شود.
در ادامه این بیانیه بر اهمیت نقش علوم و صنایع دفاعی در روند رشد و تعالی کشور، پیشرفت‌های شگرف و خیره‌کننده متخصصان عرصه صنعت دفاعی، آن هم در شرایط تهدید و تحریم، تاکید شده است.
این بیانیه می‌افزاید: با وجود خصومت تمام عیار جبهه استکبار و نظام سلطه علیه ملت ایران و اعمال تحریم‌های زنجیره‌ای طی ۳۳ سال گذشته، حوزه صنعت دفاعی با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و بسترهای موجود و توانایی نیروهای خلاق خود توانست، الزامات و مقتضیات اساسی دفاعی را فراهم کند.
در ادامه این بیانه خاطرنشان شده است: حوزه صنعت دفاعی در این مدت همچنین با پی‌ریزی ساختاری مستحکم و مقتدر دراین عرصه، قدرت‌های استکباری و مسلح به فناوری‌های برتر نظامی را به چالش و انفعال کشانده است.
سپاه پاسداران در ادامه این بیانیه فرارسیدن روز صنعت دفاعی را به وزیر، مدیران، متخصصان، نخبگان و کارکنان فهیم، خدوم، ولایی، انقلابی، مخلص و افتخار‌آفرین وزارت دفاع و سازمان‌های تابعه و وابسته آن تبریک گفته است.
دراین بیانیه تاکید شده است: تفکر جهادی و بسیجی و رویکرد خلاق و نوآورانه مجموعه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و عملیاتی شدن دستاوردهای آنان در حوزه‌های موشکی، هوایی، دریایی، ارتباطات و الکترونیک، تسلیحات، مهمات، خودروهای زرهی و تاکتیکی و ده‌ها مورد دیگر در صحنه ماموریت‌های ارتش و سپاه، صنعت دفاعی کشور را نماد اقتدار و تولید ملی در نظام جمهوری اسلامی قرار داده است.
در خاتمه این پیام آمده است:این تفکرجهادی، این پیام سترگ را منتشر می‌کند که فرزندان ملت رشید و مجاهد ایران در اجرای رسالت خطیر خود در حراست از استقلال و تمامیت ارضی کشور و آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی همواره آماده فداکاری، جانبازی و خلق حماسه‌های ماندگار و سرنوشت ساز در مصاف با دشمنان هستند.

[External Link Removed for Guests]
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [External Link Removed for Guests] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”