ارتش ایران تا ۱۲ مایلی سواحل آمریکا خواهد رفت

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2132
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۸۵, ۱۲:۵۱ ق.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6841 بار
تماس:

ارتش ایران تا ۱۲ مایلی سواحل آمریکا خواهد رفت

پست توسط Mr.Amirhessam »

به گزارش صبح میهن به نقل از مهر، امیر دریادار حبیب ‌الله سیاری در سیزدهمین نشست سالانه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور در جمع دانشجویان سخنرانی کرد.
وی در پاسخ به سوال برخی دانشجویان در خصوص حضور ناوهای نظامی آمریکایی در خلیج فارس گفت: اگر بخواهیم تجهیزات نیروی دریایی ایران در آمریکا را مقایسه کنیم باید گفت که همه دنیا هم به اندازه آمریکا تجهیزات ندارند زیرا آمریکا سالانه ۸۰۰ میلیارد دلار برای تجهیزات نظامی خود هزینه می‌کند و روی تمام خط استوا مستقر است اما براساس فرمایشات رهبری، ایران اهل تجاوز نیست و اهل حضور در دریاهاست.
وی تصریح کرد: حضور ناوهای آمریکا در آبهای آزاد خلیج فارس و دریای عمان براساس حقوق بین‌المللی و ما به هیچ عنوان به آمریکا اجازه ندادیم که به آب‌های سرزمینی ما وارد شود.
سیاری ادامه داد: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی آمریکا را تهدید کرده تا سال‌های آینده به فاصله ۱۲ مایلی سواحل آنها خواهد رفت.
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: ما تمامی حرکات ناوهای آمریکایی را کنترل می‌کنیم و اشراف اطلاعاتی به فعالیت‌های آ‌نها داریم.
وی ادامه داد: در دوران دفاع مقدس ما از نظر فناوری و تجهیزات نظامی از ارتش آمریکا و عراق عقب‌تر بودیم اما با اعتقاد، ایمان و اراده خود توانستیم بر آنها پیروز شویم.
سیاری در ادامه در خصوص امکان بسته شدن تنگه هرمز در صورت تهدیدات آمریکا گفت: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی تنگه هرمز را پشت سر گذاشته و جلوتر آمده است و ما توانمندی برقراری امنیت منطقه را داریم بنابراین برای حاکمیت منطقه نیازی به دیگران نداریم.
وی در پاسخ به سوالی از سوی دانشجویان در خصوص پدیده دزدان دریایی در دریای سرخ گفت: پدیده دزدان دریایی در سواحل سومالی اتفاق افتاده است. این کشور دارای حکومت مرکزی نیست و حکومت‌های غربی تلاش دارند با ایجاد و تعریف ناامنی در منطقه حضور خود را توجیه کنند.
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی با طرح این سئوال که به نظر شما با توجه به فقر و درماندگی مردم این کشور چگونه دزدان دریایی توانسته‌اند به سلاح‌‌های پیشرفته و قایق‌های تندرو دست یابند گفت:‌ پدیده دزدان دریایی به نفع آمریکا و کشورهای غربی است زیرا شرکت‌های بیمه مستقر در آمریکا و انگلیس حق بیمه خود را در مناطق ناامن تا چندین برابر افزایش می‌دهند و در واقع سود حضور دزدان دریایی در دریاهای سومالی به جیب آنها می‌رود.
وی با اشاره به وضعیت ناگوار مردم این کشور گفت: تخلیه زباله‌های هسته‌ای در سواحل سومالی باعث ضربه دیدن شغل اصلی این کشور که ماهیگیری بوده است شده و پدیده دزدان دریای سالانه ۷ تا ۱۲ بیلیون دلار به اقتصاد جهان ضرر می‌زند و در سال دوهزار و دوازده ۴ هزار و ۱۸۵ دریانورد مورد حمله دزدان دریایی قرار گرفته و هزار و ۹۰ نفر گروگان گرفته شده‌اند.
سیاری در پاسخ به سوال دانشجوی دیگری در خصوص هزینه‌های ناوشکن جماران و لزوم ساخت چنین ناوشکنی گفت: نیروی دریایی باید برای حضور در آبها تجهیزات داشته باشد. اگر بخواهیم این تجهیزات را بخریم به دلیل تحریم ها به ما نمی‌دهند بنابراین باید به سراغ ساخت این تجهیزات برویم.
وی با بیان اینکه ساخت ناوشکن جماران حدود ۵۰ میلیارد تومان برای ایران هزینه داشته است، گفت: کشورهای غربی به کشورهای عربی منطقه مانند این ناوشکن را با ۵ برابر این قیمت فروخته‌اند.
وی در خصوص حضور نیروی دریایی در دریای خزر گفت: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در منطقه ۲۰ درصدی سهم ایران از دریای خزر حضور دارد.
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: این منطقه دارای منابع عظیم نفتی و سکوی حفاری ما در خزر در عمق ۷۵۰ متری از منابع بهره برداری می‌کند این در حالی است که در خلیج فارس از عمق ۴۰ تا ۵۰ متری بهره برداری‌ها صورت می گیرد و این امر نمایانگر دستیابی ایران به فناوری های نوین است.
در ابتدای این جلسه فرمانده ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت دریا و نقد بی‌توجهی و کم توجهی مردم و دولتمردان به دریا گفت: متاسفانه ملت ایران در استفاده از دریا بسیار عقب هستند و این به خاطر ضعف سلاطین گذشته است.
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، با اشاره به محرومیت استان‌های ساحلی گفت: این محرومیت در حالی است که در همه کشورهای جهان بزرگترین و پیشرفته‌ترین شهرها در نزدیکی سواحل قرار دارند.
وی با بیان اینکه ۹۳ درصد ترانزیت کالای ما از طریق دریا انجام می‌شود، گفت: در این میان دریای عمان و اقیانوس هند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که تا امروز به آنها توجه نشده است.
سیاری همچنین با اشاره به فرمایشات رهبری در خصوص نقش نیروی دریایی و حس امنیت و اقتدار جمهوری اسلامی گفت: نیروی دریایی یک نیروی راهبردی است نه نیروی حاشیه‌ای.
در پایان این مراسم لوح تقدیری از سوی دانشجویان به فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی تقدیم شد.
[External Link Removed for Guests]
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [External Link Removed for Guests] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 4376
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۴, ۱:۱۴ ب.ظ
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6702 بار
سپاس‌های دریافتی: 12096 بار
تماس:

Re: ارتش ایران تا ۱۲ مایلی سواحل آمریکا خواهد رفت

پست توسط Mohammad 1985 »

دقیقا ایشان نگفتند در دوران دفاع مقدس کی و کجا بر نیروی دریایی آمریکا پیروز شدیم ؟
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
Fast Poster
Fast Poster
پست: 267
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۹:۰۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 142 بار
سپاس‌های دریافتی: 928 بار

Re: ارتش ایران تا ۱۲ مایلی سواحل آمریکا خواهد رفت

پست توسط SADGYAN »

ایول تودهنی خوبیه
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2132
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۸۵, ۱۲:۵۱ ق.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6841 بار
تماس:

Re: ارتش ایران تا ۱۲ مایلی سواحل آمریکا خواهد رفت

پست توسط Mr.Amirhessam »

سياري:همه دنيا هم به اندازه آمريكا تجهيزات نظامي ندارند/ناوشكن جماران50ميليارد هزينه داشت

ایسنا - دریادار حبیب‌الله سیاری در سیزدهمین نشست سالانه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور با اشاره به نقش ایمان و اعتقاد نیروهای نظامی در پیروزی‌ها یادآور شد: در جریان دفاع مقدس نیز شاهد برتری تجهیزات نظامی طرف مقابل بودیم ولی با تکیه بر اعتقادات خودمان و توانایی‌هایمان پیروز شدیم.

وی خاطرنشان کرد: حضور ناوهای آمریکایی در آبهای خلیج‌فارس و دریای عمان بر اساس حقوق بین‌الملل است اما ما به هیج عنوان به آنها اجازه نمی‌دهیم به آبهای سرزمینی ما وارد شوند و آمریکایی‌ها را تهدید کردیم که طی چند سال آینده به فاصله ۱۲ مایلی سواحل‌ آنها خواهیم آمد.
فرمانده نیروی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه "ما تمام فعالیت‌های ناوهای آمریکایی در منطقه را کنترل می‌کنیم و اشراف اطلاعاتی داریم"، تاکید کرد: ما اکنون در راستای پیشرفت تجهیزات نظامی خود تلاش می‌کنیم و بارها گفته‌ایم که ما توانایی ایجاد امنیت در منطقه را داریم و برای امنیت منطقه نیازی به حضور دیگران از آن طرف دنیا در این منطقه نیست.
سیاری با اشاره به حضور نیروی دریایی ارتش در آبهای آزاد و با بیان اینکه "بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری، ایران اهل تجاوز نیست اما اهل حضور در آبهای آزاد است"، در پاسخ به پرسشی در مورد وجود دزدان دریایی در آب‌های آزاد گفت: سومالی دارای حکومت مرکزی نیست و حکومت‌های غربی تلاش می‌کنند با ایجاد ناامنی در این منطقه، حضور خود را توجیه کنند. مثلا این پرسش وجود دارد که دزدان دریایی با فقر و درماندگی که در کشور سومالی وجود دارد چگونه به جدیدترین سلاح‌ها و تجهیزات مجهز می‌شوند.

سیاری ادامه داد: به نظر می‌رسد کشورهای غربی این سلاح‌ها را به دزدان دریایی می‌دهند و شرکت‌های بیمه‌ای که متعلق به آمریکا و انگلیس هستند حق بیمه خود را در مورد کشتی‌هایی که در این منطقه تردد می‌کنند چند برابر کردند و در واقع آنها از این ناامنی که در این منطقه ایجاد کرده‌اند سود می‌برند.

وی همچنین در مورد هزینه‌های ناوشکن جماران اظهار کرد: نیروی دریایی ما باید تجهیزات داشته باشد و ما به خاطر تحریم‌ها نمی‌توانیم این تجهیزات را بخریم به همین بابت خود باید آن را بسازیم و تاکنون در این راستا حرکت کرده‌ایم. ساخت ناوشکن جماران برای ما ۵۰ میلیارد تومان هزینه داشت اما کشورهای غربی یک ناوشکن اینچنینی را به کشورهای عربی به پنج برابر قیمت فروخته‌اند.
فرمانده نیروی ارتش جمهوری اسلامی ایران همچنین با بیان اینکه "سیاسیون بر اساس حساب‌هایی که انجام داده‌اند به ما گفته‌اند که سهم ما از دریای خزر ۲۰ درصد است و ما نیز در این ۲۰ درصد حضور داریم و از آن حفاظت می‌کنیم"، تاکید کرد: این منطقه منابع نفتی فراوانی دارد و سکوی حفاری امیرکبیر در این منطقه مستقر است و در عمق ۷۵۰ متری استخراج منابع نفتی انجام می‌شود. این منطقه تحت کنترل استو امیدوارم بتوانیم از دیگر منابع این منطقه نیز به خوبی بهره‌برداری کنیم.
در این مراسم، از سوی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل لوح تقدیری به دریادار سیاری اهدا شد.
[External Link Removed for Guests]
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [External Link Removed for Guests] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”