ایران جنگنده "اف۱۵" ساخته است؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 343 بار
سپاس‌های دریافتی: 478 بار

Re: ایران جنگنده "اف۱۵" ساخته است؟

پست توسط f14tomcat »

دوستان!این (1)زیادی تایپ شده پدرمارودرآورده!!!!اف-15 نه اف-5!!!!
Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2097 بار
سپاس‌های دریافتی: 2074 بار

پست توسط Lord_Jason »

واقعاً میزان توهمِ برخی از کاربران جدیدِ سایت در حد بالایی است. فهمیدیم که ذوالفقار (که بنا به تایید خیلی از مسئولین نظامی در حال آزمایش و خطا و توسعه هست و هنوز تولید صنعتی نشده) برابر آبرامز هست، اف-15 هم که عیناً ساخته شده، اسنادش هم موجوده و یه روزنامه لبنانی خبر داره! شفق هم که جز 5 جنگنده رادارگریزِ برترِ دنیاست!
دوستِ عزیز شما یا نمیدونی اف-15 چیه یا نمیدونی که هر چیزی که دو تا بال داشت اف-15 نیست. اصلاً بحث رو ببریم بر سر ماهیتِ جنگنده ی مورد ادعای شما، بر فرض که ایران جنگنده ای در کلاس اف-15 طراحی کرده باشه چطور وقتی که به تجهیزات و طراحی اف-15 دسترسی نداریم و باید خودمان همه چیز رو از نو طراحی کنیم، هواپیمای فرضی رو از نوع اف-15 میدونید؟ بحثِ من اینه که فرضاً اگر ایران جنگنده ای رو طراحی کرده باشه چطور شما فهمیدید که اف-15 هست؟ اصلاً شما کابین این جنگنده ی احتمالی رو دیدید؟ اصلاً کاکپیتِ اف-15 رو دیدید؟ شما دو مورد فرقِ اف-15 و میگ-21 رو برای ما بگو تا همه چیز عیان بشه.
Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1282 بار
سپاس‌های دریافتی: 1825 بار

پست توسط m-sajedy »

سلام دوستان

موضوع ساخت اف 15 در ایران رو فکر کنم حدود یک سال بیش تو یکی از فروم های خارجی شنیدم ، اونجا پروژه FB44 رو به عنوان اف 15 ایرانی معرفی کرده بودند.(چرندیات جینز هم ضمیمه گفته هاشون کرده بودند)
موضوع جدیدی نیست و به نظرم اصلا" پایه علمی نداره چرا که به منظور ساخت جنگنده ای هم رده اف 15 باید موتورهایی با قدرت تولید تراست خشک بیش از 60 کیلونیوتن احتیاج داریم و ....
وَإِذَا قِیلَ لَهُمْ لَا تُفْسِدُوا فِی الْأَرْضِ قَالُوا إِنَّمَا نَحْنُ مُصْلِحُونَ

و هنگامی که به آنان گفته شود : در زمین فساد نکنید، می‌گویند : ما فقط اصلاح‌ کننده‌ایم!

سوره مبارکه البقرة
Junior Poster
Junior Poster
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 163 بار

پست توسط josniper64 »

Goebbels نوشته شده:
ابراهام ام 1

جناب josniper64

درستش ام 1 آبرامز است!

آبراهام (لینکلن) اسم شانزدهمین رئیس‌جمهور آمریکا است! نه تانک ام 1!

بد نیست دوستان قبل از اینکه تاپیک رو با پست های خودشون منور کنند کمی در مورد آنچه که میخواهند بگویند در اینترنت به جستجو بپردازند!

ولی ما بعد 20 سال تانکی ساختیم در حد انها.

کدام تانک ساخت ما در حد و اندازه تانک های روز غربی و شرقی است؟؟

اولا. چه خواجه علی چه علی خواجه(چه ابراهام ام1 چه ام1 ابرامز)

دوما از سال 68 تا الان چندسال میشه؟ ما کی ذوافقار3 را رونمایی کردیم؟

درضمن شما که محقق در اینترنت هستین ومارا منور میفرمایید .بفرمایید ذوالفقار3 کم تانکیه

تازه به تصویر زیر که از منابع خارجی تهیه شده نگاه کننید سپس مارا منور بفرمایید
[External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1264 بار
سپاس‌های دریافتی: 10136 بار

پست توسط typhoon »

تانک ذوالفقار 3؟؟؟؟

یه عکس یا فیلم از حرکت یا شلیک این تانک لطفا!!!!!

بحث در مورد این تانک زیاد شده در این انجمن!!!!
Old soldiers never die.They just fade away
Major I
Major I
نمایه کاربر
محل اقامت: I.R.I
سپاس‌های ارسالی: 2098 بار
سپاس‌های دریافتی: 1458 بار

پست توسط zzvf »

اصلاً کاکپیتِ اف-15 رو دیدید؟

بله همانی که در سرعت های بالا بار ها گزارش شده است به علت معایب طراحی از پشت می شکند؟!
دوستان یادمان باشد صاعقه که همانند F-18 است بدون خود این هواپیما ساخته شده است؛یعنی ما نمی توانیم بدون وجود F-15 چیزی شبیه به آن بسازیم؟؟؟تصویر
البته قضیه خودباوری و رسیدن به پله های ترقی خوبه ولی یکی یکی نه اینکه به شعور خواننده توهین بشه و بهش القا(فریب)بشه که ما چه کارا که نمیکنیم

ببخشید جناب دموکراسی،ولی اگر قبل از به زیر کشیده RQ-170 Sentinel ما حرفی می زدیم شما از اولین کسانی بودید که ما را مسخره می کردید؛درست مثل الآن.
من کاری به دیگر خبرهای مشرق ندارم ولی با ارایه این خبر در مورد ساخت شفق کاملا وجه خودشو خراب کرد ضمنا منتظر شماهم بودیم که در تاپیک مربوطه از تخیلات نویسنده مشرق دفاع کنید

تخیلات؟یکی از توهمات مشرق را به من نشان دهید.جالبه نه؟فقط دو خبرگزاری هستند که از دستاورد ها گزارش تهیه می کنند:فارس و مشرق؛و هر دو توسط شما مسخره می شوند.
...Palestine,we'll come back again
نَصرُ مِنَ الله وَ فَتحُ القَریب...
تصویر
Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1282 بار
سپاس‌های دریافتی: 1825 بار

پست توسط m-sajedy »

از مشرق و فارس و این خبرگزاری لبنانی که بگذریم به نظر شما دوستان موساد با اون اوهاماتی که تحویل خوانندگان گزارشاتش می ده (مثل وجود بمب افکن اچ 6 در ایران) یا حرف های سایت های آمریکایی در رابطه با توان ایران به شعور خوانندگانشون توهین نمی کنن؟!
وَإِذَا قِیلَ لَهُمْ لَا تُفْسِدُوا فِی الْأَرْضِ قَالُوا إِنَّمَا نَحْنُ مُصْلِحُونَ

و هنگامی که به آنان گفته شود : در زمین فساد نکنید، می‌گویند : ما فقط اصلاح‌ کننده‌ایم!

سوره مبارکه البقرة
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط typhoon »

سلام
امان از بعضی از صحبتها!!!!

شکستن بدنه به دلیل ضعف طراحی اون هم در یکی از برترین رهگیرهای تاریخ هوانوردی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-O :-O

اون مسئله به دلیل خستگی سازه تعدادی از F-15 های مدل A بود. در مجله صنایع هوایی هم به اون مسئله پرداخته شد. میشه به غیر از بحث دو سکان عقبی صاعقه دلایل دیگری از شباهت صاعقه با اف 18 رو بگید. به نظر من خود مشرق هم چون می دونه چیزی از توی صاعقه یا شفق در نمی یاد ترجیح می ده راجع به اون صحبت نکنه
Major
Major
سپاس‌های ارسالی: 373 بار
سپاس‌های دریافتی: 1777 بار

پست توسط ramin-am »

من عادت ندارم زیاد بحث کنم و تنها با دوستانی که واقعا بدون تعصب و با دانش فنی بحث رو دوست دارم ولی مجبورم اینها رو بگم
1- ما وقتی میگیم توهمه دشمن این مملکت نیستیم نه جیره خورد این و اونیم نه این ور نه اون ور ما مطالعه میکنم پس میگیم این خبر توهمه ولی دروغ نیست ما میتونیم ولی نه در اون حدی که خبرنگار عزیز و مترجم خائن توهم زدن .
2-دوستان توهمی فکر نکنید یک مطلب رو با دلیل و منطق قبول کنید هر خبرگزاری بخصوص وابسطه همیشه سعی میکنه موقعیت طرف وابسطه خودش رو بالا ببره حتی با غلو کردن مشرق همیشه 80 درصد بزرگن نمایی کاذب داشته برای همین شده عین چوپان دروغگو .
3- کاکپیت ایگیل تنها یک بار شکست و بعد از اون به مدت 1 ماه کل ناوگان زمیگیر شد و موارد مشابه دیده شدن حرفی رو از روی عصبانیت نزنید تا بعدا موجب سر افکندگی بشه .
پروژه fb44 یک پروژه بود که به نتایجی از جمله شفق رسید ولی پایه اصلی این پروژه میگ 29 بود که قصد جایگزینی تایگر رو داشت حالا به هر کجا رسیده خبر انچنانی وجود نداره پس تا زمانی که خبری رو درست نمیدونید در موردش اضهار نظر نکنید
صاعقه یک اف 5 ای یا همون تایگر هست با دو سکان عمودی مورب ،هیچوقت در حد یک هورنت هنوز نمیتونه ظاهر بشه و در مرحله توسعه قرار داره . این رو هم گوشزد کنم خود هورنت و کلا پروزه کبرا بر پایه سازه اصلی تایگر شکل گرفت و تا اواسط دهه 80 که هورنت وارد خدمت نیروی دریای شد فاز توسعه رو پشت سر گذاشت پس این موضوع رو بدونید که هیچ پروژه ای بدون پشتوانه فنی و نمیتونه پیش بره ،هنوز کاکپیت و رادار مناسبی برای صاعقه ساخته نشده هنوز ساعقه توانایی حمل تسلیحات دقیق رو نداره پس اینقدر جدل نکنید
من منکر توانهایی ها نیستم نه مسخره میکنم بلکه خنده دار بودن ماجرا اینجاست که مترجم از یک روزنامه لبنانی ترجمه کرده و عنوان و کلا متن خبر رو تغییر داده بعد دوستان ادعا کردن که آمریکا این خبر رو فاش کرده . یعنی اینقدر بحث رو تغییر میدید این خیانتی بدتر از مسخره کردن متن خبر هست که دوستان میکنن . واقعا تا چه حد میخواهید ساده لوح باشید کمی فکر کمی مطالعه نه تنها باعث نمیشه شما از خود باوریتون کم بشه بلکه توقعتون از خودتون بیشتر میشه و بهترین ها رو به شما ارمغان میده
چقدر خوش باوری چقدر میخواید به چرندیاتی که توی رسانه های توهمی مثل مشرق یا هر کجای دیگه هست اعتماد کنید اینها غلو میکنند . ما تونستیم رادار بسازیم ولی هنوز باید رادار های هوابرد بسازیم از رسانه های غلو کننده ما رو از پیشرفت باز میدارن توقع ما رو بالا میبرن و بعد فکر میکنیم که ما همه چیز رو تونستیم ولی رسانه های منتقد که همیشه از طرف دولت دکتر سرکوب شدن ما رو به فکر وا میدارن .
من واقعا از دوستان منتقد ممنونم که توی این انجمن حضور دارن به فکر وا میدارن که آیا واقعا میتونیم ؟ آیا این اخر راهه . صاعقه شبیه هورنت شد دیگه تموم شد ما تونستیم ولی واقعیت این نیست ما هنوز هیچ کاری نکردیم ما هورنت دهه70 رو از نظر ظاهری یک کپی ناقص زدیم ما وقتی fb44 رو تولید کنیم هنوز به اندازه فالکروم دهه 80 پیشرفت کردیم وقتی ما شفق رو تولید کنیم و وارد خدمت کنیم در حد گریپن نسل چهارم پیشرفت کردیم ما کلی عقبیم پس نگیم ما تونستیم فلان کردیم بگیم هیچ کاری هنوز نکردیم
مشکل اینه که متن خبر کاملا اشتباه هست دوستان هم آتشین پیش نرن .
به رویاهایت بی اندیش ..........
Major I
Major I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1589 بار
سپاس‌های دریافتی: 1992 بار

پست توسط دموکراسی »

zzvf نوشته شده:
اصلاً کاکپیتِ اف-15 رو دیدید؟

بله همانی که در سرعت های بالا بار ها گزارش شده است به علت معایب طراحی از پشت می شکند؟!
دوستان یادمان باشد صاعقه که همانند F-18 است بدون خود این هواپیما ساخته شده است؛یعنی ما نمی توانیم بدون وجود F-15 چیزی شبیه به آن بسازیم؟؟؟تصویر
البته قضیه خودباوری و رسیدن به پله های ترقی خوبه ولی یکی یکی نه اینکه به شعور خواننده توهین بشه و بهش القا(فریب)بشه که ما چه کارا که نمیکنیم

ببخشید جناب دموکراسی،ولی اگر قبل از به زیر کشیده RQ-170 Sentinel ما حرفی می زدیم شما از اولین کسانی بودید که ما را مسخره می کردید؛درست مثل الآن.
من کاری به دیگر خبرهای مشرق ندارم ولی با ارایه این خبر در مورد ساخت شفق کاملا وجه خودشو خراب کرد ضمنا منتظر شماهم بودیم که در تاپیک مربوطه از تخیلات نویسنده مشرق دفاع کنید

تخیلات؟یکی از توهمات مشرق را به من نشان دهید.جالبه نه؟فقط دو خبرگزاری هستند که از دستاورد ها گزارش تهیه می کنند:فارس و مشرق؛و هر دو توسط شما مسخره می شوند.

ببخشید جناب دموکراسی،ولی اگر قبل از به زیر کشیده RQ-170 Sentinel ما حرفی می زدیم شما از اولین کسانی بودید که ما را مسخره می کردید؛درست مثل الآن-----

مرد مومن من کجا مسخره کردم اصلا تو اون تاپیک بودم ؟!

ثانیا به زیر کشیده شدم RQ کاملا اثبات نشده(سعی نکنید لینک خبرهایی از منابع موثق!!!!!!!مثل مشرق رو مطرح کنید ، چون پایگاهی که عنوان میکنه شفق سومین جنگنده نسل 5 دنیاست خبرهاش رسمیت نداره)

راج به این فرمایش شما که صاعقه عین F-18 است بله ادعای شما زمانی صحت داره عکس صاعقه و هورنت رو به یک شخص بی اطلاع از علم هوانوردی نشون بدین تا ثابت بشه که این دوتا عین همن یا احیانا شبیه همن

درسته نخوردیم نون گندم ولی دیدیم دست مردم.....این صاعقه ای شما میفرمایین به خدا ما هم از نزدیک دیدم حتی رو صندلی خلبانشم نشستیم چیزی که اون رو متمایز از یک تایگر بکنه خداییش وجود نداشت به جز رنگ لاجوردی و دم هفت شکل

حتی خلبان صاعقه اظهار داشت که این همان اف 5 ِ ولی کمی پیشرفته تر

درسته ما توانستیم جنگنده رو تغییر بدیم اگر شما از پیشرفت و ساخت یک جنگنده توسط ایران خوشحال میشین ، ما آرزوی قلبییمونه که این کار انجام بشه

ولی بنا به فرمایشات جناب مهدی بزرگنمایی و غلو خیلی خوب نیست مقایسه صاعقه با هورنت اصلا بجا نیست مثل آن میماند که آردی رو با 405 مقایسه کنید و بگین ما جنگنده ای در کلاس هورنت ساختیم

اذعان به نهایت قدرت و کاری که از دستمان میاید بهتر از بزرگنمایی و دروغ گفتن به مردمه
توبه برلب سبحه برکف دل پر از شوق گناه معصیت را خنده می اید ز استغفار ما
Captain
Captain
نمایه کاربر
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

پست توسط Sami 1993 »

همانطور که قبلا گفتم آن مقاله شفق مربوط به باشگاه خبرنگاران جوان است و مشرق درباره شفق و صاعقه هیچ گزارشی تهیه نکرده است .

خبرگزاری مشرق تنها خبرگزاری است که به طور مداوم درباره دستاوردهای دفاعی کشور گزارش تهیه می کند و 80 درصد مطالب ارایه شده در این گزارش ها منطبق با واقعیت است ( تمامی گزارش ها مشرق موجود است و می توان انها را مورد بررسی قرار داد ) . در اصل این گزارش ها اکثرا تجمیع شده بحث هایی است که در سطح انجمن های فارسی زبان مثل همین سنترال کلاب می شود ، نمونه بارز آن مقاله فالکروم های ایران است که تقریبا تمامی بحث ها و نوشته های داخلی و خارجی یکجا جمع کرده و به صورت یک گزارش ارایه داده است .

در رابطه با RQ-170 هم ، خود وضعیت پرنده در زمان نمایش گویای همه چیز است .

اما درباره این قضیه ساخت اف 15 در ایران ، قرار دادن این گزارش توسط یک خبرگزاری که اسم و رسمی ندارد و عدم انعکاس آن توسط دیگر خبرگزاری های معروف ایران میزان واقعیت آن را نشان می دهد .
و از دید من این خبر بر تحت شعاع قرار دادن موفقیت های جدید ایران به ویزه موشک کروز مشکات است .
حداقل اگر می گفت F-16 یه چیزی چون از چند سال پیش شایعه مهندسی معکوس آن وجود داشته است ( البته ای هم در حد همان شایعه مانده است )
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط typhoon »

دوست عزیز و بزرگوار جناب دموکراسی

مقاله مربوط به جنگنده شفق هیچ ارتباطی با سایت " مشرق " ندارد. لطفا دقت بفرمایید. با تشکر از شما دوست و کاربر گرامی :razz: :razz:
قفل شده

بازگشت به “اخبار نظامي”