نفوذ نیروی دریایی سپاه به محرمانه‌ترین اطلاعات دشمن

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

نفوذ نیروی دریایی سپاه به محرمانه‌ترین اطلاعات دشمن

پست توسط hani1459 »

خبرگزاری فارس: فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: امروز نیروهای سایبری ما به راحتی به محرمانه‌ترین اطلاعات دشمن، دست یافته‌اند و اصول نبرد سایبری به نحو مطلوبی ارتقاء پیدا کرده است.تصویر

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، دریادار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه طی سخنانی در مراسم افتتاح سامانه‌های فناوری اطلاعات نیروی دریایی سپاه، با اشاره به ماهیت انقلاب اسلامی و ماهیت نظام سلطه استکباری، خاطرنشان کرد: دشمنی ما با آمریکا، دشمنی حق با باطل است.

فدوی ضمن تقدیر از دست اندرکاران راه‌اندازی سامانه‌های فناوری اطلاعات نیروی دریایی سپاه، گفت: ما باید دائما خودارزیابی داشته باشیم و در حوزه‌های مختلف، خود را با آن چه باید باشیم مقایسه کنیم و نقاط قوت خود را تقویت و نقاط ضعف خود را برطرف کنیم.

وی با اشاره به فعالیت روزافزون دشمن در فضای مجازی و تشکیل شبکه‌های ماهواره‌ای افزود: ضد انقلاب در یک ماه گذشته به طور قابل ملاحظه‌ای به شبکه‌های فارسی زبان خود، افزوده است و با توجه به روندی که شاهد آن هستیم، ما باید در این حوزه‌ها با بهره‌گیری از متخصصانمان،‌ با جدیت و عزم بیشتری ورود پیدا کنیم.

فدوی در بخش دیگری از سخنان خود، به موضوع امنیت و حفاظت از اطلاعات اشاره کرد و گفت: اگر در سیستم‌های ما امنیت لازم وجود نداشته باشد، دشمن به راحتی می‌تواند از اطلاعات مجموعه ما استفاده کند.

وی افزود: دشمن امروز حاضر است برای بدست آوردن کوچکترین اطلاعات ما، میلیاردها هزینه کند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: امنیت اطلاعاتی برای سپاه، به منزله یک شاه کلید است و باید در اولویت قرار گیرد.

وی در پایان افزود: بحمدالله امروز نیروهای سایبری ما به راحتی به محرمانه‌ترین اطلاعات دشمن دست یافته‌اند و اصول نبرد سایبری به نحو مطلوبی ارتقاء پیدا کرده است.

farsnews
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

Re: نفوذ نیروی دریایی سپاه به محرمانه‌ترین اطلاعات دشمن

پست توسط hani1459 »

توانمندی ویژه سپاه در مین‌های دریایی
فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به اطلاعات لحظه به لحظه این نیرو از فعالیت های آمریکا در منطقه، رزمایش اخیر این کشور را تلاش مذبوحانه ارزیابی کرد.
به گزارش مشرق به نقل از مهر، سردار علی فدوی ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری رزمایش دریایی آمریکا و برخی هم پیمانان در خلیج فارس اظهار داشت: اقدامات آمریکایی ها به صورت لحظه به لحظه تحت رصد ما قرار دارد و در این رزمایش هم به غیر از آمریکا، انگلیس، فرانسه، ژاپن و امارات نیز شرکت کرده اند و بقیه کشورهایی که نام آنها برده شده، تنها در جلسات و همایش های این رزمایش حضور داشته اند.

فدوی با اشاره به آخرین وضعیت شناورهای آمریکایی در منطقه گفت: طبق آخرین برآورد، تعداد شناورهای آمریکا در منطقه 64 فروند است که آمریکایی ها مدعی شده اند 20 فروند از این شناورها در این رزمایش شرکت دارند؛ شش فروند دیگر از انگلیس، یک فروند از فرانسه، دو فروند از ژاپن و دو فروند نیز از امارات در این رزمایش شرکت کرده اند.

وی در ادامه با اشاره به سابقه درگیری سپاه با آمریکا در خلیج فارس در سال 66 و 67 گفت: بهتر است مسئولان فعلی آمریکا به مسئولان بازنشسته ارتش خود مراجعه کنند و آنها را در جریان افتضاحات سال 66 و 67 قرار دهند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با بیان این که ما در سال های دفاع مقدس تنها یک نوع مین در اختیار داشتیم، اظهار داشت: در طول سال های اخیر ما حتی یک ساعت از ارتقاء توانایی های دریایی خود به خصوص در عرصه مین، غفلت نکرده ایم و این توانمندی ها برای آمریکایی ها قابل تصور نیست.

فدوی با تاکید بر این که قطعا تاریخ سیاه تری نسبت به آن چه در سال 66 و 67 رخ داد برای آمریکایی ها به وجود می آید، اظهار داشت: شناورهای تندروی ما که امروز مجهز به موشک هستند، تنها جزو کوچکی از توانمندیهای دریایی ما را تشکیل می دهند که هر کدام از این شناورها برای مقابله با ناوهای غول پیکر آمریکایی می توانند مثمر ثمر باشند.

دریادار فدوی با اشاره به ابعاد مختلف هشت سال دفاع مقدس، گفت: تجربه دوران هشت سال دفاع مقدس سرمایه گرانبهایی است که ظرفیت مقابله با هر بحرانی را ایجاد کرده است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه عنوان کرد: دوران هشت سال دفاع مقدس، چه در سطح تاکتیکی و چه در سطح استراتژیک، قابلیت های بیشماری را برای ما پدید آورده و مقیاس توانمندی های ما را در همه ابعاد گسترش داده است.

وی افزود: امروز قدرت و توان دفاعی ما با بهره گیری از تجربیات دوران دفاع مقدس به نقطه قابل اطمینانی رسیده است.

فدوی در ادامه به جریان رویارویی مستقیم آمریکا با جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: یکی از ویژگی های بارز نبردهای دریایی ما، درگیری مستقیم با آمریکا بود.

وی افزود: آمریکا زمانی که احساس کرد موازنه قدرت به نفع جمهوری اسلامی ایران تغییر کرده است، خودش مستقیما وارد جنگ شد و با حمله به سکوهای نفتی ما سعی کرد تا حمایت روانی و عملیاتی خود را از صدام اعلام کند.

فدوی با بیان تاریخچه ای از حوادث خلیج فارس در طول دوران دفاع مقدس، گفت: از اسفند سال 1365 که آمریکاییها مستقیما با ما وارد جنگ شدند و دست عراقی ها را در دریا برای هدف قرار دادن توانمندی های ما باز گذاشتند، حضورشان را در خلیج فارس پررنگ کردند تا مانع از اقدام مقابله به مثل ما شوند.

فدوی در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: به دلیل شرایطی که در خلیج فارس برای ما ایجاد شد، صادرات و فروش نفت ما با مشکلات زیادی مواجه گردید و در حالیکه قیمت جهانی نفت 18 دلار بود، قیمت نفت ما به 6 دلار رسید و در حالی که ما باید 3 میلیون بشکه نفت در روز صادر می کردیم، در بعضی روزها، صادرات نفت جمهوری اسلامی به زیر 100 هزار بشکه رسید. وی افزود: در چنین شرایطی، ارتش به تنهایی قادر به مقابله با اقدامات دشمن در خلیج فارس نبود و از اینجا بود که سپاه رسما وارد میدان شد.

وی با بیان این که طراحی های دشمن برای نابودی ساختارهای اقتصادی کشور در خلیج فارس، تمامیت کشور را در معرض خطر قرار داده بود، گفت: اقدامات مقابله به مثل یکی از بهترین راهکارهایی بود که می توانست مانع از تحقق اهداف دشمن از جمله آمریکایی ها در منطقه شود.

وی افزود: اگر تا قبل از ورود سپاه، در ازای هر سه کشتی ما که مورد حمله قرار می گرفت،‌ یک کشتی با عملیات مقابله به مثل مواجه می شد، با ورود آشکار سپاه، این جریان بر عکس شد، ‌یعنی در ازای هر یک فروند کشتی ما که مورد اصابت قرار می گرفت، سه فروند از جبهه دشمن، مورد هدف قرار می گرفت.

وی افزود: طرح نصب پرچم آمریکا بر روی کشتی ها و اسکورت نفتکش ها توسط ناوها و رزم ناوهایی آمریکایی نیز راه به جایی نبرد و سرآمد شکست این طرح، برخورد نفتکش بریجتون به مین و وحشت رزناو ها و ناوچه های آمریکایی اسکورت کننده این نفتکش از جمله رزمناو فکس و کروملین بود.

فرمانده نیروی دریایی سپاه در ادامه گفت: ما در آن روزهای حساسی که از کمترین امکانات دفاعی هم محروم بودیم، دشمن برخوردار از مدرن ترین امکانات روز دنیا را به استیصال و درماندگی کشاندیم.

وی افزود: اکنون تجهیزات و امکانات ما نسبت به آن زمان به مراتب جهش و گسترش و افزایش اطمینان بخشی داشته و با این توانمندی در کنار مهم ترین محور دفاعی خودمان یعنی نیروی انسانی خدامحور و عقیده محور، توان مقابله با دشمن در هر سطح و مقیاسی را داریم.

مشرق
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”