آشنايی با كدهای امنيتی سيم كارت

در اين بخش مي‌توانيد اطلاعات مفيد و آموزشهاي كاربردي تلفن همراه را بيابيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 883
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۸۶, ۱:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 112 بار
سپاس‌های دریافتی: 327 بار
تماس:

آشنايی با كدهای امنيتی سيم كارت

پست توسط H@med »

آشنايی با كدهای امنيتی سيم كارت

به منظور حفظ سيمكارت و گوشی تلفن همراه از دسترسی غير مجاز ، كدهای خاصی در نظر گرفته شده است. هر کدام از این کدها کارآیی خاصی را دارد. در این ترفند قصد دارم به معرفی و بررسی این کدها بپردازم.

Security Code یا Phone Code : اين كد بر روی دستگاه تلفن تنظيم می‌شود.به وسيله اين كد می‌توان دسترسی غير مجاز به بعضی از امكانات تلفن را محدود نمود. این کد اگر توسط کاربر فراموش شود برای پیدا کردن آن ، گوشی حتما باید توسط Box یکبار Reset شود. در گوشی‌های موبايل NOKIA, اگر اين كد را اشتباه وارد گردد، تلفن به مدت 5 دقيقه از پذيرش كد جديد خودداری می‌كند.

Phone Code استاندارد تمامی گوشی ها به صورت زیر می باشد :

1- نوکیا : 12345

2- سامسونگ :000000 یا 00000000

3- سونی اریکسون :0000

4- سونی :1234

5- اریکسون :0000

6- موتورولا :000000

7- صاایران یا شاژم : 000000

و سایر گوشی های دیگر 1234 و 0000 می باشد.

PIN Code : یک رمز چهار رقمی می باشد که بر روی سيمكارت تنظيم می‌شود و برای دستيابی به آن بايد به امور مشتركين شركت مخابرات مراجعه كرد. در ايران اين كد بر روی سند سيمكارت ثبت است و به طور پيشفرض برابر 1234 است. به وسيله اين كد می‌توان دسترسی غير مجاز به سيمكارت و بسياری از قابليت‌های شبكه را محدود كرد. اگر اين كد را 3 بار اشتباه وارد كنيد، دستگاه روی PIN قفل می‌گردد و برای آزاد سازی آن نياز به استفاده از كد PUK خواهيد داشت.

PIN2 Code : یک رمز چهار رقمی می باشدکه مانند PIN بر روی سيمكارت تنظيم می‌شود و برای دستيابی به آن می‌توان به امور مشتركين شركت مخابرات مراجعه نمود. در ايران اين كد به صورت پيشفرض برابر 5678 تنظيم شده و از ثبت آن بر روی سند سيمكارت خودداری شده است. علت عدم ثبت، ارائه نشدن خدمات مربوط به اين كد نيز به صورت فراگير اعلام گردد. به وسيله اين كد می‌‌توان دسترسی غير مجاز به بسياری از امكانات شبكه را محدود كرد. اگر اين كد را 3 بار اشتباه وارد كنيد، دستگاه بر روی PIN2 قفل می‌گردد و برای آزادسازی آن نياز به استفاده از كد PIN2 خواهيد داشت.

PUK Code و PUK2 Code : یک رمز هشت رقمی می باشد .همان طور كه بيان شد، اگر دستگاه شما بر روی PIN قفل گردد، برای آزاد سازی آن نياز به اين كد داريد. برای دريافت اين كد می‌توانيد به امور مشتركين شركت مخابرات مراجعه نماييد. در ايران اين كد بر روی سند سيمكارت ثبت شده است. اگر این رمز چهار بار اشتباه وارد شود ، سیم کارت می سوزد.

Barring Password : اين كد بر روی سيكارت تنظيم و در هنگام استفاده از سرويس مسدود سازی شماره تلفن‌ها استفاده می‌گردد. برای دريافت اين كد به امور مشتركين شركت مخابرات مراجعه نماييد. گفتنی است كه تمامی كدها به غير از PUK و PUK2 قابل تغيير هستند و بدين منظور می‌توانيد از منوهای مربوطه تلفن همراه خود استفاده نماييد.

نکته : رمز PIN و PUK بر روی حافظه سیم کارت ذخیره می شود .

نکته : در مجموع هفت بار می توانید رمز PIN وPUK را به سیم کارت وارد کنید.

نکته : اگر رمز PIN وPUK را فراموش کنید و سند آن در دسترس نباشد ، باید حتما به امور مشترکین مراجعه کنید.

منبع : [External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
   آموزش شارژ کارتریج و تعمیر انواع    (راهنمای تعمیر لپ تاپ و پرینتر ، ...)


[External Link Removed for Guests]
New Member
نمایه کاربر
پست: 12
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۸۷, ۸:۳۹ ب.ظ

پست توسط samaneh87 »

سلام من رمز گوشيمو فراموش كردم و نميتونم ريستش كنم گوشيم نوكيا 5300 است لطفا كمكم كنيد
زندگي اب روان است, روان ميگذرد...............
ارسال پست

بازگشت به “مطالب كاربردي تلفن همراه”