آمارهاي وحشتناك از بي‌بندوباري و تجاوز در ارتش آمريكا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹, ۹:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7631 بار
تماس:

آمارهاي وحشتناك از بي‌بندوباري و تجاوز در ارتش آمريكا

پست توسط HORLIKAN »

پرونده «خانم سويفت» مي‌تواند نمونه‌اي از واقعيت موجود در زندگي نظامي آمريکا باشد كه تجاوزات جنسي اتفاق افتاده در آن معمولا گزارش داده نمي‌شود. زنان جوان و با درجه پايين ، بسيار آسيب‌پذيرند و آنهايي نيز كه مورد تجاوز واقع شده‌اند، از ترس رفتارهاي خصومت‌آميز سخني نمي‌گويند.


معضل امنيت و آرامش رواني و جسمي براي سربازان آمريکايي، خصوصا سربازان زن اين ارتش تبديل به يکي از جنجال برانگيزترين مسائل مربوط به امنيت سربازان آمريکايي به خصوص سربازان مستقر در عراق، در رسانه ها و دادگاه هاي اين کشور شده است.

«سوزان سويفت» يکي از سربازان زن آمريکايي مستقر در عراق، زماني را پس از دومين بار به منزل مادرش بازگشت. به ياد دارد که در آخرين لحظه، تصميم گرفت كه ديگر به پايگاه عراق بازنگردد. اين كارشناس ارتش كه هم‌اكنون 22 سال دارد، ناراحتي جسمي را بهانه كرد، اما مادرش از اين ‌درد ناگهاني بسيار متعجب شد. او نمي‌توانست وقايع يك سال گذشته را دوباره تحمل كند. سوزان يك بار توسط مافوقش مورد تجاوز جنسي واقع شده و مجبور به انجام اين عمل با شخص ديگري نيز شده بود.

او هم ‌اكنون قرار است در دادگاه نظامي محاكمه شود. سوزان در ژوئن گذشته به خاطر ترك ميدان جنگ بازداشت شد و جزييات سه تجاوز انجام شده را به مقامات ارتش فاش كرد. كه در اين باره شخص متجاوز مجازات شده است. اما جمعه گذشته، مقامات اعلام كردند كه دو مورد ديگر اثبات شدني نيست. آنان به زودي نيز تصميم خواهند گرفت كه «سويفت» را به خاطر پنج ماه غيبت مجازات كنند يا خير. او در صورت محكوم شدن به فرار از خدمت، دوره بلندي را به زندان محكوم خواهد شد.

ماجراي «سويفت» باعث شده است تا فعالان ضد جنگ و سازمان‌هاي زنان به شدت به اين موضوع اعتراض كرده و وارد عمل شوند. در حالي كه از سال 2001 تاكنون، بيش از 130 هزار نيروي زن استخدام شده‌اند. ماجراي «سويفت» نشان مي‌دهد كه چگونه تفاوت جنسيت در ارتش مي‌تواند مهم و مسئله ساز باشد.
بسياري از نظاميان زن آمريكايي هم‌اكنون بر اين باورند كه پرونده «سويفت» مي‌تواند نمونه‌اي از واقعيت موجود در زندگي نظامي باشد كه تجاوزات جنسي اتفاق افتاده در آن معمولا گزارش داده نمي‌شود. زنان جوان و با درجه پايين، بسيار آسيب‌پذيرند و آنهايي نيز كه مورد تجاوز واقع شده‌اند، از ترس رفتارهاي خصومت‌آميز سخني نمي‌گويند.

«كالين موسلينو»، مؤسس بنياد سربازان زن آمريكا مي‌گويد: «اين امر بيش از آنچه مردم گمان كنند، معمولي است. در حقيقت هزاران نظامي زن وجود دارند كه داراي شرايط مشابهي هستند».
پنتاگون اعلام كرده كه تاكنون پانصد مورد تجاوز جنسي از جمله در مورد نظاميان آمريكايي در عراق و افغانستان گزارش شده است، اما مقامات بر اين باورند كه اين آمار، بسيار بالاتر و اين روند نيز خطرناك است.
«راجر كاپلان»، سخنگوي پنتاگون، مي‌گويد: «تجاوز جنسي مهم‌ترين جرم خشونت‌آميز آمريكاست كه گزارش نمي‌شود و اين موضوع در ارتش نيز مطمئنا وجود دارد».

«سوزان سويفت» زماني كه نوزده سال داشت، در فوريه 2004 به كويت اعزام شد و در آنجا دوره شش هفته‌اي آموزش پليس نظامي را پشت سر گذاشت. او گفت كه مشكلات به تدريج در كويت آغاز در عراق به اوج خود رسيد.

«سويفت» هيچ شكايت رسمي را در مورد اتفاقات رخ داده، پر نكرده و تنها در مورد مسئله سوم كه در آمريكا نيز رخ داد، شكايت كرد؛ يعني در جايي كه او از مافوقش مي‌پرسد كه گزارش خود را كجا ارائه بدهد و او مي‌گويد: در رختخواب و اين مسئله را چند بار ديگر جلوي سربازان رده‌پايين‌تر نيز تكرار مي‌كند.
با توجه به توضيحات «سويفت»، مسائل جنسي جزيي از زندگي نظامي است. به گفته «سويفت» اين امر به ويژه در روابط مافوق و مأمور پررنگ‌تر مي‌شود.

«سويفت» پس از بازگشت به آمريكا به علت اختلالات روحي و رفتاري توسط مادرش به يك كلينيك روانپزشكي برده مي‌شود، ولي مقامات ارتش تنها اختلالات سطحي را در رفتار وي تأييد كرده‌اند.
مادر «سويفت» هم‌اكنون وكيلي را نيز براي دفاع از دخترش استخدام كرده ولي ارتش گفته است كه با فراريان گفت‌وگو نمي‌كند.
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”