نیروی دریایی ارتش ناوشکن های جدید می سازد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

نیروی دریایی ارتش ناوشکن های جدید می سازد

پست توسط hani1459 »

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از ساخت ناوشکن های جدید توسط این نیرو خبر داد.


به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرقبه نقل از ایرنا، امیر حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریاییارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: پس از تحویل ناوشکن جماران به ناوگان نیرویدریایی ارتش، ساخت این نوع ناوشکن ها در خط تولید قرار گرفت.
امیرسیاری خاطرنشان کرد: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در راستایارتقای توان دفاعی خود همواره در زمینه ارتقای توان ناوشکنها فعالیت میکند و در تلاش است تا مدلهای جدیدی که ساخته می شود نسبت به مدلهای قبلیبا یک پیشرفت اساسی همراه باشد.
وی اضافه کرد: نیروی دریایی ارتشجمهوری اسلامی ایران همواره متناسب با تهدیدات خود را آماده کرده و می کندو هیچگاه غافلگیر نشده است.
امیر سیاری تاکید کرد: امروز هم نیرویدریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و همچنین نیروی دریایی سپاه پاسدارانانقلاب اسلامی در سواحل جنوب از آمادگی لازم برای دفاع از مرزهای آبی کشوربرخوردار هستند و این آمادگی را نیز بخوبی در رزمایشهای خود به نمایشگذاشته اند.
وی تصریح کرد که نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایرانهمچنین از آمادگی لازم برای دفاع از منافع نظام اسلامی در تمام سطوحبرخوردار است.
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی با تاکید براین که نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در جهت ارتقای توان دفاعی خودتلاش می کند، گفت: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران باید متناسب باتهدید، توانمندیهایش را ارتقا دهد و بر این اساس نیز ساخت زیر دریایی هاتا آنجا که در توان کشور باشد دنبال می شود.
گفتنی است ناوشکن جماران که توسط نیروی دریایی ارتش ساخته شد دارای 94 متر طول و 10 متر عرض و 3.1 متر ارتفاع است.
اینشناور حداقل یک هزار و 400 تن وزن دارد ، قدرت دو موتور 10 هزار اسب بخاراست و با سرعت 28 گره دریایی ، دارای چهار واحد دیزلی 550 کیلو واتی است.
ناوشکنجماران از جمله رزمناوهای با ماموریت سه منظوره است که در عرصه های ضدهوایی – ضد سطحی و ضد زیرسطحی از تجهیزات کاملا پیشرفت برخوردار است.
این ناوشکن در کلاس خود ، در شمار ناوهای پیشرفته محسوب می شود و از قابلیت حمل و سوختگیری بالگرد نیز برخوردار است.
بخشیاز سامانه های اصلی این ناوشکن تنها در انحصار چند کشور است اما متخصصانایرانی موفق شدند این انحصار بین المللی را بشکنند و کشور را به دانشطراحی و ساخت این سامانه های مهم مجهز کنند.

مشرق نیور
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”