اطلاعیه مرکز بررسی جرائم سازمان‌ یافته سپاه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
پست: 863
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۹ دی ۱۳۸۸, ۱۰:۵۳ ب.ظ
محل اقامت: البرز
سپاس‌های ارسالی: 5392 بار
سپاس‌های دریافتی: 4116 بار
تماس:

اطلاعیه مرکز بررسی جرائم سازمان‌ یافته سپاه

پست توسط FARSHAD.ADL »

در پی انتشار خبری در خبرگزاری فارس راجع به میزان مراجعه به سایت های غیراخلاقی در ایران ، "مرکز بررسی جرائم سازمان‌ یافته سپاه" باانتشار اطلاعیه ای در سایت این مرکز "[External Link Removed for Guests]
در این باره توضیحاتی داد که در زیر می آید:

درپی انتشار خبری در خروجی خبرگزاری فارس در تاریخ 7 شهریور1390 با عنوان"میزان مراجعه کاربران ایرانی به سایت های غیر اخلاقی در ظهر عاشورا" به نقل از "ابراهیم بیانی"، معاون اطلاعات سپاه استان فارس در جمع مدیران ومسئولان پایگاه های مقاومت بسیج ادارات استان و انعکاس آن از سوی وب‌سایت های داخلی و خارجی، پایگاه‌های خبری و فعالان فضای مجازی نگران صحت و سقم آمار ارائه شده در متن خبر شدند و کاربران وب فارسی شاهد اظهارات و واکنش‌های متفاوتی نیز از جانب مسئولان و دلسوزان در این حوزه بودند.

ازآنجاکه مرکز بررسی جرائم سازمان یافته، پیش از این پروژه‌های مختلفی از جمله"گرداب"، "فتنه عمیق"، "دارکوب" و "مرصاد" را در روند مقابله با جرائم سازمان‌یافته در فضای مجازی به انجام رسانده و اطلاع‌رسانی دقیق وگسترده‌ای نیز در قالب های گوناگون به وسیله رسانه‌های مختلف نموده است،نکات زیر به اطلاع کاربران فضای مجازی می‌رسد:

1. اخلاق حرفه‌ای حکم می‌کند خبرگزاری محترم فارس در انتشار اخباری از این دست که ممکن است موجب آزردگی و تشویش اذهان عمومی شود، دقت لازم را مبذول داشته و باهماهنگی سازمان یا دستگاه مربوطه اخبار مورد اشاره را منتشر کند.

2.پیش از این بارها از سوی سخنگوی مرکز در مصاحبه‌های مختلف تاکید شده است،انتساب ارتش سایبری به سپاه پاسداران اقدامی انحرافی است؛ متن مصاحبه هادر پایگاه اطلاع‌رسانی گرداب قابل دسترس است.

البته این مرکز اعلام می‌کند در صورت بروز هر گونه تخلفی از جانب هکرهای "کلاه سیاه" که مخل امنیت عمومی کاربران باشد، برخورد قاطع و قانونی مقتضی انجام خواهد شد.

3.آمار مورد اشاره در این جلسه که به وسیله خبرنگار حاضر در همایش به اشتباه منعکس شده، مربوط به پروژه گرداب بوده است و به طور مشخص بخشی از آمار به دست آمده از آمارگر "google stat" نصب شده در سایت "آویزون" به مسئولیت"سعید ملک پور" استخراج شده است. پر واضح است که این رویداد در سال 1387 حادث شده است.

4. آگاهان و فعالان فضای مجازی واقفند، سامانه آمارگر در حوزه فضای مجازی که نمایاننده میزان و حوزه فعالیت کاربران ایران باشد، تا کنون به بهره‌برداری نرسیده است و از این روی هرگونه ادعایی از این حیث فاقد اعتبار است.

5. با این همه، چشم بستن بر هجمه استکبار در قالب جنگ نرم در حوزه اینترنت نیز اقدامی ناشایست است.

مرکزبررسی جرائم سازمان یافته پیش از این بارها به کاربران اینترنت هشدار داده است که فعالیت در اینترنت با مخاطرات بسیاری همراه است که اکنون می‌توان گفت هر کاربر با بخشی از این مخاطرات دست به گریبان است. این مخاطرات در 3 لایه اصلی فرهنگ، شامل ارزش‌ها، باورها و رفتار‌ها قابل سرشماری است. درسایر حوزه های کلان از قبیل اجتماع، سیاست و اقتصاد نیز کاربران آماج محتوای نامناسب هستند.

ترویج اباحه‌گری و ولنگاری اخلاقی دراینترنت -که البته مورد شکایت بسیاری از اقشار جامعه نیز هست- از اهمیت ویژه و فراوانی قابل توجهی در حجم مطالب و محتوای تولید و منتشر شده برخوردار است. در این بین نقش موتور جستجوی گوگل در هدایت ناخواسته و به نوعی از روی اجبار کاربران ایرانی به سوی محتوای نامناسب و غیر اخلاقی ودر ادامه ارائه آمار از نتایج جستجوی کاربران ایرانی که خود فریب وحیله‌ای است برای نشان دادن موفقیت آمریکا در جنگ نرم علیه ایران اسلامی،نباید از نظر دور داشته شود.

در پایان به اطلاع می‌رساند طی روزهای آینده، پروژه گرداب 2 رونمایی شده و اطلاعات مربوط به آن، به آگاهی مردم عزیز خواهد رسید.
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 39
تاریخ عضویت: دوشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۰, ۴:۰۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 785 بار
سپاس‌های دریافتی: 91 بار

Re: اطلاعیه مرکز بررسی جرائم سازمان‌ یافته سپاه

پست توسط noktehdaan »

بله و بایستی اینترنت و گوگل ام الفساد ممنوع شوند!
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”