آزمایش ناموفق ترایدنت، پیشرفته ترین موشک آمریکا (فیلم)

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 965
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۸۸, ۸:۴۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2776 بار
سپاس‌های دریافتی: 3436 بار

آزمایش ناموفق ترایدنت، پیشرفته ترین موشک آمریکا (فیلم)

پست توسط victory67 »

  [url=http://www.asriran.com/fa/news/220160/آزمایش-ناموفق-ترایدنت-پیشرفته-ترین-موشک-آمریکا-فیلم]آزمایش ناموفق ترایدنت، پیشرفته ترین موشک آمریکا (فیلم)[/url]   (به معنی نیزه سه شاخ) پیشرفته ترین موشک دوربرد نیروی دریایی ایالات متحده است که از زیردریایی شلیک می شود و هر هدفی تا شعاع 7500 کیلومتری محل پرتاب را تهدید می کند. این موشک با استفاده از سوخت جامد و با بهره گیری از موتورهای سه مرحله ای، می تواند کلاهک های هسته ای را تا فاصله های دور حمل کند و با دقت مناسبی به هدف بکوبد. موشک ابتدا با استفاده از سیستم بخار پرفشار آب از سیلوی خود به بالا پرتاب می شود، سپس حباب های هوا از جداره فوقانی آن به بیرون فوران می کنند و با پدید آوردن عایقی بین آب اقیانوس و بدنه، موشک را در مسیر صاف و با کمترین انرژی تلف شده به سطح آب می رسانند. پس از آن موتورهای موشک روشن می شود و موشک در مسیر پرتابه ای خود رهسپار هدف می شود. البته برای به ثمر نشستن تلاش مهندسان و ساخت موشکی بی نقص و عیب، آزمایش های فراوانی انجام شد. فیلم زیر، یکی از این آزمایش ها را نشان می دهد که اتفاقا با شکست مواجه شد؛ مراحل سه گانه موشک خیلی زود عمل کردند و همان طور که در فیلم می بینید، دچار حرکت های مارپیچی عجیب وغریب شده و درنهایت سقوط می کنند. اگر این آزمایش به جای روز شبانگاه اتفاق می افتاد، رد نورانی دودهای حاصل از احتراق سوخت در مراحل سه گانه موشک، مناظر جالب و در عین حال گمراه کننده ای را ایجاد می کرد، طوری که بسیاری از مردم آن را یوفو گزارش می کردند.

 

[External Link Removed for Guests] :   
  تصویر تصویرزندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رودتصویر تصویر 
  تصویر تصویرصحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یادتصویر تصویر     
  
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2875
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۸ اسفند ۱۳۸۷, ۳:۲۳ ب.ظ
محل اقامت: DE - CZE
سپاس‌های ارسالی: 39753 بار
سپاس‌های دریافتی: 34089 بار
تماس:

Re: آزمایش ناموفق ترایدنت، پیشرفته ترین موشک آمریکا (فیلم)

پست توسط CAPTAIN PILOT »

درود و عرض ادب خدمت دوستان و کاربران گرامی تصویر

با سپاس از جناب
[COLOR=#3366cc]victory67 بابت ارسال مطلب تصویر


فیلم فوق متعلق به یکی از 7 آزمایش غیر موفق موشک UGM-96 Trident I مشهور به C-4 میباشد.   موشک مجموعا" 168 بار  [SIZE=100]یک و آزمایش گردیده است و   این تعداد تنها 7 مورد آنها غیر موفق بوده اند و 161 مورد با موفقیت به اهداف   پیش تعیین شده اصابت
نمودند. این موشک دیگر در خدمت نیروی دریایی   متحده قرار ندارد و   خود را به نمونه بسیار پیشرفته و مخرب تر  [SIZE=100]133A Trident II با برد 11300 کیلومتر و سرعت 21 ماخ           داده است.

shola نوشته شده:از سال 1979 موشک های C-4 به خدمت ناوگان دریایی امریکا در امده اند در حالیکه تا پیش از تحویل انها 23 ازمایش بر روی انان صورت گرفته بود که درصد موفقیت 86.9 ثبت شده است. در سال 2005 این موشک برای همیشه با پهنه بیکران آب ها و حامل های قدرتمند خود وداع کرد.

CAPTAIN PILOT نوشته شده:سامانه ناوبری اینرسیایی MK 6 با قابلیت دریافت امواج GPS (سامانه مکانیاب جهانی با استفاده از ماهواره های فضایی) موجب کاهش دایره خظا (CEP و یا Circular Error Probable) در موشک بالستیک و قاره پیمای D-5 به میزان 90 متر گشته است. لازم به ذکر است این میزان جهت موشک C-4 به عدد 380 متر ختم میگردید. سر جنگی D-5 قابلیت حمل 8 الی 14 فروند (حداکثر ظرفیت در مسافت های کوتاه) کلاهک اتمی W-88/MK5 را دارا میباشد که هریک از آنها نیرویی معادل 457 کیلوتن (kT) گرما و تشعشع اتمی آزاد مینمایند.


 [External Link Removed for Guests] 
اطلاعات بیشتر: ترایدنت نیزه سه شاخه پوزایدون


موفق باشید
تصویر
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return
 

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”