استعفای تمام نمایندگان استان خوزستان

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 1348
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۰, ۱۲:۵۶ ب.ظ
محل اقامت: Iran
سپاس‌های ارسالی: 5189 بار
سپاس‌های دریافتی: 8626 بار

استعفای تمام نمایندگان استان خوزستان

پست توسط A3eman »

  مجمع نمایندگان استان خوزستان از تحویل استعفای کتبی 17 نماینده این استان به هیئت‌رئیسه مجلس خبر داد. 

"جواد سعدون‌زاده" نماینده مردم آبادان در مجلس در گفتگو با خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران، از تحویل استعفای کتبی 17 نماینده این استان به هیئت‌رئیسه مجلس خبر داد.

وی در ادامه افزود: علی‌رغم تذکرات و صحبت‌هایی که انجام شد، لایحه بودجه پیشنهادی استان خوزستان در زمینه اعتبارات تملک دارایی و سرمایه‌ای و عمرانی کاهش بسیار چشمگیری نسبت به قانون بودجه سال 92 داشته لذا نمایندگان راهی جز تقدیم استعفای خود به هیئت‌رئیسه ندیدند.

رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان تصریح کرد: همچنین بحث انتقال آب رود کارون از دلایل دیگری بود که مجمع نمایندگان استان خوزستان وادار به استعفا کرد.

سعدون‌زاده با بیان اینکه مجمع نمایندگان استان خوزستان 18 عضو دارد، گفت: به‌دلیل غیبت یکی از نماینگان این مجمع 17 نماینده استان خوزستان حاضر در مجلس شورای اسلامی متن مشترک این استعفا نامه را امضا کردند.
Captain
Captain
پست: 2755
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۸۵, ۱۲:۴۶ ب.ظ
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار

Re: استعفای تمام نمایندگان استان خوزستان

پست توسط Present »

نمایندگان فکر کنم خرم اباد بود ، اونا هم استعفا دادند !

ایرج جمشیدی از روزنامه نگاران اصلاح طلب و دبیر سیاسی روزنامه ایران، در واکنش به اولین بودجه تدوین شده در دولت یازدهم، در صفحه فیسبوک خود نوشت:
آنگونه که تعداد زیادی از نمایندگان گفته اند، لایحه بودجه امسال به نحوی تدوین شده است که بیشتر منفعتش به استانهای برخوردار و مرکز می رسد و استانهای محروم و پیرامونی که قاعدتا بایستی مورد توجه ویژه دولت قرار بگیرند، بودجه کمتری دریافت می کنند.
همچنین تخصیص بودجه به پروژه های عمرانی به نحوی تنظیم شده است که بیشترین عدد به مناطق برخوردار مانند اصفهان می رسد. حتی بودجه ویژه ای برای منحرف کردن آب سرچشمه های کارون به اصفهان تخصیص داده شده است که این بودجه به آتش اعتراض نمایندگان خوزستانی افزود و به نشانه اعتراض استعفا داده اند.
البته بهتر است نمایندگان استانهای محروم که از نظر تعداد هم کم نیستند به جای اعتراضات پراکنده و اقدامات نمادین و تبلیغاتی مانند استعفا، به فکر اصلاح بودجه و عادلانه کردن تقسیم بودجه میان استانهای مختلف باشند. درباره انتقال آب سرچشمه های کارون به سمت اصفهان هم باید گفت که این کار چندان کارشناسی به نظر نمی رسد و نبایستی برای نجات زاینده رود که البته در جای خود اهمیت لازم را دارد، بزرگترین رودخانه ایران را که زمانی قابلیت کشتیرانی هم داشت، به سمت خشکی پیش برد. خوزستانیها همین الان هم تاوان سنگینی را بابت الودگیهای مختلف جوی می پردازند.به قول سهراب سپهری آب آنان را گل نکنیم!!
یک نکته دیگر اینکه همیشه طیف های فکری مانند کارگزارانیها که روحیه اشراف گرایانه و اعتقاد به غلبه مرکز بر پیرامون دارند، وقتی دست و بالشان در بودجه نویسی باز می شود، پارتی بازی را ناخواسته از خود بروز می دهند و سهم استانی خود را بالاتر از دیگر استانها می بینند و آنگهی که نمایندگان سایر استانها اعتراض می کنند، خواستار آن می شوند که نمایندگان نگاه ملی داشته باشند. البته نگاه ملی داشتن شرط اصلی است مشروط بر اینکه نمایندگان تمام استانها و دولتمردان و بودجه نویسان هم چنین نگاهی داشته باشند.
همین نگاه تبعیض امیز بود که زمینه را برای جولان دادن احمدی نژاد در سال 84 فراهم کرد و زماینکه اولین بودجه اش را ارائه داد و سهم استانهای پیرامونی را بالا برد، جار و جنجالی در مجلس از ناحیه نمایندگان تهران و اصفهان و.. بلند شد و تخصیص بودجه به مناطق محروم را تورم زا دانستند و حتی کار به درگیری فیزیکی در مجلس هم کشیده شد.
به نظر می رسد بازگشت به بودجه نویسی به سبک دولت هاشمی رفسنجانی که همیشه بودجه به نفع چند استان مرکزی کشور نوشته می شد، دارای افت هایی است که یکی از نمونه های آن در جلسه علنی امروز مجلس دیده شد.
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)
Captain II
Captain II
پست: 1348
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۰, ۱۲:۵۶ ب.ظ
محل اقامت: Iran
سپاس‌های ارسالی: 5189 بار
سپاس‌های دریافتی: 8626 بار

Re: استعفای تمام نمایندگان استان خوزستان

پست توسط A3eman »

 [FONT=Tahoma, Geneva, sans-serif] در اعتراض به بی‌توجهی به خرمشهر امام جمعه خرمشهر استعفا کرد.  
[FONT=Tahoma, Geneva, sans-serif] 
[FONT=Tahoma, Geneva, sans-serif]  گزارش فارس، حجت‌الاسلام سید عبدالنبی موسوی در اعتراض به بی‌توجهی به خرمشهر از سمت خود استعفا داد.   

[FONT=Tahoma, Geneva, sans-serif]  کارشکنی‌ها در زمینه تسهیل در تردد زوار اربعین در خرمشهر نیز از دیگر دلایل استعفای امام جمعه خرمشهر عنوان شده است.  
[FONT=Tahoma, Geneva, sans-serif] اخبار سیاسی - فارس  
 
Captain II
Captain II
پست: 1348
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۰, ۱۲:۵۶ ب.ظ
محل اقامت: Iran
سپاس‌های ارسالی: 5189 بار
سپاس‌های دریافتی: 8626 بار

Re: استعفای تمام نمایندگان استان خوزستان

پست توسط A3eman »

[FONT=tahoma, Arial]   نمایندگان استان کردستان به جز یک نماینده در اعتراض به لایحه بودجه93 استعفا دادند.   
[FONT=tahoma, Arial]  
   
 [FONT=Tahoma, Arial]  به گزارش مشرق به نقل از فارس، تمام نمایندگان استان کردستان به غیر از حامد قادرمرزی نماینده مردم قروه، در اعتراض به لایحه بودجه93 استعفا دادند.  

[FONT=Tahoma, Arial]  نمایندگان معتقدند که در لایحه بودجه93 عدالت رعایت نشده و به بخش عمرانی در استان‌ها توجه کافی نشده است.   
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”