10 قانون داعش یرای مردم سوریه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
پست: 178
تاریخ عضویت: جمعه ۸ آبان ۱۳۹۴, ۷:۱۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 154 بار
سپاس‌های دریافتی: 800 بار

10 قانون داعش یرای مردم سوریه

پست توسط SCUD »

گزارش مشرق، گروه‌ تروریستی داعش طی چند سال گذشته در مناطق تحت سیطره خود در سوریه مجازاتی را برای شهروندان خود وضع کرده است.

فعالان و خبرنگاران فعال در سوریه و خارج از آن، در فضای مجازی از 10 مجازات داعش در مناطق خود خبر داده‌اند که گزارشی از آن را در زیر ملاحظه می‌کنید.1- مجازات شرکت نکردن در نماز جمعه

داعش بعد از آنکه در روستای «الأبهریه» واقع در استان دیرالزور (شرق سوریه)، از بی‌رغبتی اهالی این روستا برای شرکت در نماز جمعه مطلع شد، عناصر «الحبسه» (پلیس اسلامی) این گروه اقدام به شلیک گلوله هوایی و گشت زنی در این روستا کردند و پس از آنکه تمامی 70 مردی که از ترس خود به بیرون از خانه‌ها آمده بودند، بازداشت کردند.

داعش برای مجازات این 70 نفر، آن‌ها را به اطراف فرودگاه نظامی دیرالزور که در آن درگیری با نیروهای سوریه شدید است، فرستاد و آن‌ها را مجبور به حفر خندق و گذرگاه کرد تا در مدت 2 ماه به این فرودگاه برسند.

2- جاسوسی علیه زنان حتی در خانه‌شان

به هنگام عبور خودروی پلیس داعش در روستای «الطیلانه» در دیر الزور، افراد گشتی، خانمی را که با لباس خانگی خود در حال تمیز کردن حیاط خانه بود می‌بینند سپس شوهر وی را به جرم عدم توجه به خانمش و استفاده نکردن زن او از لباس شرعی به جای لباس خانگی در حیاط، بازداشت می‌کنند.

3- شلاق زدن جوانی به اتهام صحبت کردن با نامزدش

داعش سال گذشته جوانی به نام احمد را با اتهام اینکه با نامزد خود در ترکیه تماس تلفنی داشته بازداشت کرد.

داعش به رغم درخواست این نوجوان برای تماس گرفتن با خانواده خود و نامزدش و اطلاع از صحت گفته‌های او قانع نشد.

مجازات این جوان شلاق بود.

4- داعش زنی را که با شوهر دور از خود در تماس بود به فسق و فجور متهم کرد!

در اثناء گشت‌زنی پلیس داعش به یکی از کافی‌نت‌های شهرک «البولیل» در ریف دیر الزور، مأموران داعش به قسمت زنانه کافی‌نت داخل شده و اقدام به تفتیش موبایل زنی کردند که با شوهر خود در خارج از سوریا در تماس بود.

مأموران پلیس داعش بعد از بررسی پیام‌های آن زن، عکسی از وی با لباس‌زیر پیدا کردند و او را توبیخ کرده و آن را مصداق بارز فسق دانستند ولو اینکه برای شوهرش بفرست.

زن مذکور در پاسخ به این اقدام ماموران داعش گفت: شما حق ندارید موبایل زنان را بازرسی کنید.

مامور داعش نیز در جواب می‌گوید: من از هر گناه و خطایی معصوم هستم؛ چرا که به داعش ایمان دارم!

5- اعدام به اتهام تماس گرفتن با برادر

گشتی‌های پلیس داعش در ریف دیرالزور دختری 23 ساله را به اتهام تماس تلفنی با برادر خود که در بین صفوف مخالفان مسلح غیر وابسته به داعش در ریف دمشق می‌جنگید، اعدام کردند.

داعش در توجیه این اقدام خود گفت که این دختر با یک مرتد در تماس بود و دختر مذکور را تیرباران کرده و جنازه آن را به خانواده اش تحویل ندادند.

داعش جنازه کسانی را که مرتد می‌داند به خانواده‌های آن‌ها تحویل نمی‌دهد و آن‌ها را از دفن کردن در قبرستان مسلمانان منع می‌کند.

6- اجباری کردن خرید لباس شرعی داعش

داعش در شهر المیادین دختری را به جرم اینکه لباس شرعی این گروه تروریستی را نپوشیده‌ بود بازداشت کرد و وی را مجبور کرد لباس شرعی به قیمت 2500 لیره سوری (7 دلار) بخرد.

7- 1500 ضربه شلاق برای جوانی که به زن مسن کمک کرده بود

داعش جوانی را در روستای «الجنینه» واقع در دیر الزور غربی به اتهام کمک به یکی از پیرزن‌های اقوامش بازداشت می‌کند و 1500 ضربه شلاق برای مجازات او درنظر می‌گیرد.

داعش در 30 روستای اطراف، این نوجوان را می‌گردانده و در هر روستا 50 ضربه شلاق به وی می‌زده است.

توجیه داعش این بود که قرابت فامیلی این نوع نزدیک شدن به زن را جایز نمی‌داند.

8- مجازات به اتهام بلند کردن ناخن‌ها و کوتاه نکردن موهای زیر بغل

در آگوست 2015 (مرداد 1394)، داعش نوجوانانی را که با زیر پیراهن در کنار رودخانه‌ای واقع در دیرالزور ایستاده بودند، به اتهام اینکه موهای زیر بغل خود را اصلاح نکرده و ناخن‌های خود بلند کرده‌ بودند بازداشت می‌کند.

این نوجوانان نیز همانند مردان روستای الابهریه مجبور می‌شوند برای حفر خندق و گذرگاه به اطراف فرودگاه دیر الزور بروند.

9- اعدام نوجوان کُرد به خاطر پرچم کردستان عراق

داعش در دسامبر (آذر 1394) سال گذشته میلادی «سیامند علی عثمان» 13 ساله را به اتهام استفاده از پرچم کردستان عراق در تصویر زمینه موبایلش و ارتباط با کردها در میدان بازار شهرک «الصور» و نزدیک خانه پدر او اعدام کرد.

10- جریمه برای پوشیدن کفش پاشنه‌بلند

ماموران زن پلیس داعش به یک عروسی در شهرک «الخشام» واقع در دیرالزور یورش بردند و خانواده داماد را به اتهام اینکه مادرش کفش پاشنه بلند پوشیده بود به پرداخت 10 هزار لیره سوریه (25) دلار جریمه کردند.

منبع: فارس
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”